POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [13.04.2019, 22:54:36] • Świnoujście

100-letnia sosna zaraz się przewróci

100-letnia sosna  zaraz się przewróci

fot. Czytelnik

W ostatnim czasie drzewa w naszym mieście nie mają zbyt łatwego życia. Część poddana jest wycince, a te które zostają też zaczynają być zagrożone. Na zabytkowej promenadzie stoi 100-letnia sosna, której los wydaje się chyba przesądzony.

Jeden z Internatów zauważył, że podczas toczących się tam prac budowlanych doszło do uszkodzenia i drzewo musi być podtrzymywane. Problem polega na tym, że sposób w jaki to zrobiono, to jedna wielka prowizorka.

Jak widać na fotografii, Sosna mocno przechyla się pod swoim ciężarem na jedną stronę. Prawdopodobnie doszło do uszkodzenia korzenia. Taki stan rzeczy powoduje, że wystarczy mocniejszy wiatr, o co u nas nie trudno, by drzewo się przewróciło.

100-letnia sosna  zaraz się przewróci

fot. Czytelnik

Jak informuje nas internauta pierwsze podparcie nastąpiło około 2 miesięcy temu, tuż po zamontowaniu w pobliżu olbrzymiego zbiornika na wodę. Do teraz nic tam się nie zmieniło. Prowizoryczne podparcie coraz bardziej się osuwa pod naporem gałęzi.

Jeżeli służby zajmujące się zielenią nic z tym nie zrobią to po 100-letniej, pięknej sośnie, zostanie za chwilę tylko wspomnienie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 22:46:59] • [IP: 178.238.253.***]

Co do 'kulającej' 100-letniej sosny, to ja pamiętam taką podobną, mniejszą skośnie (obróconej w kącie 90°) sosne, rosnąca przy ul. Uzdrowiskowej (na wysokości bunkra), która została wykarczowana 2 lata temu w dość bestialski sposób na rzecz chodnika i ścieżki rowerowej. Popieram rozwój miasta, ale czasem trzeba robić to z umiarem niestety.

Gość • Poniedziałek [15.04.2019, 22:46:44] • [IP: 178.238.253.***]

Co do 'kulającej' sosny, to ja pamiętam taką podobną, mniejszą skośnie (obróconej w kącie 90°) sosne, rosnąca przy ul. Uzdrowiskowej (na wysokości bunkra), która została wykarczowana 2 lata temu w dość bestialski sposób na rzecz chodnika i ścieżki rowerowej. Popieram rozwój miasta, ale czasem trzeba robić to z umiarem niestety.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 21:03:46] • [IP: 159.205.25.***]

Sosna jest piękna. Pokręcona ale piękna. Widać, że pień główny jest nienaturalnie pochylony - prawdopodobnie przez masę konarów bocznych. Ale czy to ma być podstawą do wycięcia drzewa? Przecież w całym obrysie znajduje się nad trawnikiem. Wszystko wskazuje na to, że nawet przewróciwszy się nie powinna zrobić krzywdy człowiekowi. Można by się zastanowić, czy nie warto by skorzystać z pomocy arborysty w celu skorygowania korony. Ewentualnie czy prz okazji nie udałoby się go nieco spionizować. Ale wycinka tego drzewa to tak jakby eutanazja. Bez sensu, bo przecież jego piękno polega na tym, że jest inne.

FIKOŁ • Niedziela [14.04.2019, 20:01:48] • [IP: 95.41.71.***]

Przecież na miejscu tej sosny można posadzić brzozę smoleńską, która elegancko wkomponuje się w krajobraz miasta...

Gość • Niedziela [14.04.2019, 17:24:39] • [IP: 178.238.252.**]

WICIĄĆ TO TAŁATAJSTWO I ZROBIĆ PARKINGI

Gość • Niedziela [14.04.2019, 16:39:18] • [IP: 37.248.162.***]

Przewróciło się niech leży

Gość • Niedziela [14.04.2019, 14:52:34] • [IP: 23.226.237.*]

To Twoja wina" Gumolepie" i Twojej kochanicy od fanaberii. Odpowiesz za zniszczenie tego miasta już niedługo. Ten wieśniak od" brzóz", " sosnów", też za to odpowie. Prokuratorek umarzający sprawy także. 👻

Gość • Niedziela [14.04.2019, 13:57:39] • [IP: 5.173.112.**]

Przewrocila sie juz? Bo mialo byc" zaraz"...

Gość • Niedziela [14.04.2019, 13:40:44] • [IP: 92.42.119.**]

JESLI PODPARCIE DRZEWA NIC NIE DA---TO MOZE CISA POSADZIC W TYM MIEJSCU. CZY WNASZYM MIESCIE ---OGRODNIK MIEJSKI MOZE PRZESADZIC DORODNE DRZEWO---PRZENIESC JE Z JEDNEGO MIEJSCA NA INNE??

Gość • Niedziela [14.04.2019, 13:33:26] • [IP: 178.238.252.**]

Nie można jej zciąć, dopiero jak kogoś zabije.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 13:02:38] • [IP: 192.95.12.***]

Dzbanie z 11:15:18, może zajmij się dziurawieniem opon w samochodach. Żeby kogoś nie zabiły

Gość • Niedziela [14.04.2019, 12:08:39] • [IP: 178.238.253.***]

Świnoujście pochyla sie nad 100-letnią sosną!

Gość • Niedziela [14.04.2019, 11:15:18] • [IP: 5.173.136.**]

Wyciąć aby kogoś nie zabiła. Posadzić potem coś ładnego.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 10:42:47] • [IP: 176.221.122.***]

Użalanie się nad połamańcem. Obciąć gałąź i po krzyku.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 09:48:07] • [IP: 94.254.224.**]

- Ratujmy sosnę - nowa nakładka na profilowe na g booku

Gość • Niedziela [14.04.2019, 09:44:04] • [IP: 178.235.146.***]

I o to chyba urzędniczej kaście chodzi.Samo destrukcja, potem podjedzie ekipa z piłą i bzyk bzyk, drzewko do kominka będzie.

dyżurny histeryk • Niedziela [14.04.2019, 09:28:00] • [IP: 62.69.251.***]

O jezu, jezu! Wyciąć, wykarczować, zagłada, śmierć, armageddon! Ratujcie nasze dzieci! Aaaaaa.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 06:52:49] • [IP: 37.7.153.***]

Wystarczy obciąć konar i inne tez uformować, drzewa są silne, wyjdzie z tego.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 00:51:54] • [IP: 178.238.253.***]

Świnoujście czuwa nad 100-letnią sosną!

Gość • Niedziela [14.04.2019, 00:28:09] • [IP: 83.20.250.***]

obciąć konar, ale chyba nic z tego nie wyjdzie bo poderwany jest grunt wokół pnia

Gość • Niedziela [14.04.2019, 00:15:13] • [IP: 37.8.231.***]

Znowu rozczulają się nad pustym pniakiem.Wyciąć, posadzić nowe, zanim komuś na garba spadnie.

Gość • Niedziela [14.04.2019, 00:14:31] • [IP: 176.221.113.**]

Zalać betonem miasto po co drzewa? Trawa też nie potrzebna. Zgodzę się, że zielone uspokaja ale można te gumowe chodniki w kolorze zielonym wykładać lub sztuczną trawę. Biznes się liczy. Trzeba szybko hotele budować i Niemców autokarami dowozić.

Gość • Sobota [13.04.2019, 23:54:17] • [IP: 178.238.253.***]

Świnoujście staje czoła!

Gość • Sobota [13.04.2019, 23:47:54] • [IP: 31.0.65.**]

Aaa to plyta betonowa nie zauwazylem drzewo najlepiej podstawic pionowo i naciagnac linami po bokach bo szkoda drzewa

Gość • Sobota [13.04.2019, 23:46:14] • [IP: 31.0.65.**]

Szkoda slow nawet ktos podeprzec nie umie ale widze wylewke tez tam zrobil ? To dobry kozak

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■