POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [31.03.2019, 13:10:09] • Świnoujście

Wymienili urządzenia i roślinność

Wymienili urządzenia i roślinność

fot. iswinoujscie.pl

Dobiega końca remont w przedszkolu przy ul. Witosa. Na nowe wymieniono urządzenia do zabaw i drzewa...

Nowy plac, choć jeszcze nie jest dokończony, robi wrażenie. Wrażenie robią także decyzje w zakresie gospodarowania zielenią. Usunięto drzewka owocowe, bo przeszkadzały nowemu zagospodarowaniu.

- Drzewka owocowe usunięto z terenu placu zabaw przy przedszkolu ponieważ kolidowały z nowym zagospodarowaniem (urządzenia do zabawy, piaskownice itp.). Jedno drzewo – wiąz szypułkowy - miał poważny ubytek u podstawy. Tym samym zagrażałby bezpieczeństwu dzieci, które będą korzystały z placu. Wszystkie drzewa zostały usunięte na podstawie decyzji Urzędu Marszałkowskiego.
W miejsce kilkunastu usuniętych drzew posadzono prawie 200 sztuk innych. Dokładnie 170 grabów wzdłuż nowego ogrodzenia placu zabaw oraz 25 sztuk klonów i z gatunku robinia
- wyjaśniła Hanna Lachowska z Urzędu Miasta Świnoujście.

Wymienili urządzenia i roślinność

fot. iswinoujscie.pl

Nas zaskakuje to tłumaczenie, choć jesteśmy w stanie zrozumieć, że pracownikom przedszkola utrzymanie czystości terenu przy drzewkach owocowych mogło przysparzać problem.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 09:14:34] • [IP: 176.221.122.***]

Zawsze trzeba zachowywać równowagę a nie przesadzać. Piękna robota. Zrobiono co trzeba było. A towarzyszom ekooszołomom" mówimy nasze stanowcze i zdecydowane NIE"... tak samo jak biznesowym zwolennikom przesadnego betonowania miasta.

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 09:02:27] • [IP: 23.226.237.*]

00:26:45 - Spoko, " Gumolep" już zaciera ręce do ich wycięcia.

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 05:19:08] • [IP: 64.88.232.*]

Gdy ja chodziłem do tego przedszkola to takiego fajnego placu zabaw nie mieliśmy, ale tez było fajnie!! Niech dzieciaki korzystaja na maxa ze sprzetu..Mam nadzieję, że żaden debil nie będzie tego dewastował...Bo jeśli tak to ręce połamać I kosztami obciążyć!!

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 00:26:45] • [IP: 176.221.123.***]

ktos bezmyslnie zaplanowal posadzenie 200 szt drzewek na tak krotkich odcinkach ogrodzenia przedszkolnego, jak to urosnie to bedzie jeden gaszcz a drzewka beda sie nawzajem dusic jeden obok drugiego-BIEDNE beda-a gdy przyjdzie jesien to nie zazdroszcze sprzatania tego placu-niczym w parku.

Gość • Niedziela [31.03.2019, 22:18:53] • [IP: 37.47.141.***]

Bardzo ładnie cieszyć się że miasto pięknieje tak trzymać.

Gość • Niedziela [31.03.2019, 21:09:17] • [IP: 37.47.173.***]

To teraz porównajcie sibie plac zabaw dla przedszkolaków z tego baraku za sp4

Gość • Niedziela [31.03.2019, 20:43:42] • [IP: 80.255.13.***]

Piękny, nowy plac zabaw dla naszych dzieci a tu wielki wrzask, że wycieli kilka drzewek owocowych. LUDZIE, że tak zażartuje jaką papkę macie w czaszkach??

Gość • Niedziela [31.03.2019, 20:26:50] • [IP: 178.238.247.**]

a ja mysle ze ten bogaty plac przedszkolny moze byc w niedlugiej przyszlosci placem ogolnodostepnym, a przedszkole zniknie

Gość • Niedziela [31.03.2019, 19:30:00] • [IP: 176.221.122.***]

Może teraz Panie rusza się będą pilnować dzieci a nie plotkować.

Gość • Niedziela [31.03.2019, 19:11:26] • [IP: 185.13.106.***]

IP: 80.153.7.*** dałeś by dziecku ten owoc z drzewka owocowego co tam rosło to zastanów się co piszesz. Lepiej pogonić te krówska co zamiast pilnować dzieci na placu siedzą w oknach.

Gość • Niedziela [31.03.2019, 18:32:55] • [IP: 178.238.252.***]

Jak zwykle, co niektórzy niezadowoleni. Plac zabaw piękny szkoda że jestem już dorosła, chętnie bym tam się pobawiła.

Gość • Niedziela [31.03.2019, 15:53:18] • [IP: 80.153.7.***]

wycieli drzewka owocowe a posadzili jakies krzaki...

Gość • Niedziela [31.03.2019, 15:31:54] • [IP: 178.238.251.***]

Piękne, SZKODA, ŻE TAK NIE BYŁO 1986 roku.Dlatego należy cieszyć się, że nasze pociechy maja tak fajnie, kolorowo, itp..teraz.

Gość • Niedziela [31.03.2019, 15:25:36] • [IP: 5.173.129.**]

Widać że Zmurek był zajęty betonowaniem miasta bo nawet trawa jest, już wkrótce tylko w kronice, wydmy, lasy, plaże, a z czasem i Polacy. Czy znajdę tutaj osoby które równie mocno irytuje sposób modernizacji naszego miasta? Przedszkole piękne, brawo!

Gość • Niedziela [31.03.2019, 14:27:47] • [IP: 178.238.251.***]

Ciekawe czy Panie będą teraz wstanie upilnować dzieci na tych niebezpiecznych metalowych drabinkach itp.

Gość • Niedziela [31.03.2019, 14:20:59] • [IP: 62.69.253.***]

Laski nie robią to z naszych podatków...

zatroskany rodzic • Niedziela [31.03.2019, 14:02:36] • [IP: 62.69.251.***]

A ta trawa? CO to ma być? Dlaczego jej nie wybetonowano?

Kość • Niedziela [31.03.2019, 13:54:29] • [IP: 88.156.233.**]

co was zaskakuje? pani mówi, że drzewka kolidowały (przeszkadzały) z nowym zagospodarowaniem a nie o utrzymaniu czystości.

Gość • Niedziela [31.03.2019, 13:21:47] • [IP: 164.127.220.***]

Dzieci by zebraly owoce dla kuchni przedszkolnej (co, że nie ma jej już? ano tak, cateringi wyparły swą papierowością smaku kuchnie...) albo dla bezdomnych lub ludzi potrzebujących. Ale może władze przedszkola bały sie nieunijnych zarazków i zgnilizny, która nie pasuje do czystości marynarki tatusia Ulicy i Zagranicy, Junckera, choc marynarka ta czasem pachnie alkoholem.

Gość • Niedziela [31.03.2019, 13:13:51] • [IP: 185.13.106.***]

CO Z REMONTEM UL WITOSA?

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■