POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [29.04.2019, 08:23:13] • Świnoujście

Radna Zdybel chce by miasto wsparło imigrantów

Radna Zdybel chce by miasto wsparło imigrantów

fot. Sławomir Ryfczyński

Radna domaga się od urzędników wdrożenia świnoujskiego modelu integracji imigrantów. Zadaje też pytanie, ile dzieci imigrantów uczy się w świnoujskich szkołach?

Radna Aneta Zdybel w swojej interpelacji chciałaby aby władze Świnoujścia przygotowały i wdrożyły świnoujski model integracji dla imigrantów.

Jej zdaniem taki model trzeba wypracować i stworzyć w newralgicznych obszarach polityki miejskiej, takich jakim są edukacja, sprawy społeczne, kultura, zdrowie, praca, pomoc społeczna i mieszkalnictwo, przemoc i dyskryminacja.

Radna uzasadnia swoją interpelację tym, że „zasadnym jest wypracowanie lokalnej polityki osiedleńczej i imigracyjnej w tworzeniu klimatu otwartości i przyjazności wobec imigrantów przybywających z Ukrainy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 203, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-125 z 203

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 13:26:24] • [IP: 178.238.253.**]

Mało pani radnej Niemcow i Ukraińców . .itd...!

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 13:20:45] • [IP: 178.238.246.**]

Ponieważ w naszym kraju bardzo trudno przebić się z taką inicjatywą, niech ta Pani wykona pierwsza, odważny krok i przygarnie jak najwięcej imigrantów pod swój dach. Myślę, że za jej przykładem dużo ludzi zrobi tak samo.

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 13:15:26] • [IP: 188.147.70.***]

Tak to jest jak ktoś rezygnuje z mandatu a dostaje go ktoś inny kto wogole się do tego nie nadaje..ehh

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 13:00:53] • [IP: 37.47.136.*]

Jako przykład niej jednego weźmie do swojego domu.

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 12:45:08] • [IP: 94.254.225.***]

231 TO NIC NIEMA Z RELIGJĄ . CI Z POŁUDNIA TO GORSZE NIŻ ZARAZA .

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 12:44:13] • [IP: 5.173.153.***]

Ukrzycko zdrój

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 12:42:40] • [IP: 94.254.225.***]

OJEJ CO JUŻ MĄŻ NIE MOŻE..JESTEM WOLNY ALE NIE IMIGRANT.

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 12:42:27] • [IP: 80.245.189.***]

A ilu imigrantom i ich dzieciom Pani udzieliła pomocy ? Trzeba świecić własnym przykładem !

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 12:34:28] • [IP: 77.3.34.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 12:32:42] • [IP: 31.11.129.**]

Oj, oj... bez przesady Pani radna. Ukraińcy nie mają u nas źle. Ta Pani troska jest przesadna. Mam nadzieję, że Pani postulat nie zostanie spełniony. Imigranci to nie tylko Ukraińcy, zatem prosi Pani o wsparcie dla" różnej maści" przybyszów a wiadomo czym to się skończyło w krajach, które takiego wsparcia udzieliły.

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 12:30:42] • [IP: 178.238.251.***]

Nie zauważyłam by w Świnoujściu działa się jakaś krzywda imigrantom. Dzieci też mogą chodzić do naszych szkół.

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 12:15:57] • [IP: 188.147.1.***]

Prosze wziac ich do domu.

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 12:08:38] • [IP: 217.16.192.***]

Widac ze wiekszosc ma problemy w czytaniu ze zrozumieniem. Ukraincy juz tutaj sa. Po co bic piane. Radna ma pomysl jak to ogarnac i zorganizowac.

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 12:05:56] • [IP: 31.0.21.**]

Niestety 99% komentujacych nie zrozumialo tekstu pisanego i mysli ze chodzi o imigrantow z Afryki. Ale to normalne, ze wiekszosc ludzi nie rozumie co czyta, lub komentuje nie czytajac.

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 12:03:26] • [IP: 193.69.22.**]

Kolejny chory pomysł! Mieszkałem parę lat w UK i tam nie mają takich dziwnych pomysłów! Przyjeżdża się do pracy jak tysiące innych i jeżeli się chce to się integruje i z Brytyjczykami i np. z Pakistańczykami i tyle w temacie! U nas oczywiście trzeba wyjść przed szereg i integrować na siłę za wspólne pieniądze!! Pani Zdybel proponuję zaprosić imigrantów do siebie do domu i się integrować za własne pieniądze do woli w każdy możliwy sposób!

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 12:00:02] • [IP: 80.255.12.***]

Niech Pani poda adres, przyślę Pani kilku bezdomnych, którymi trzeba się zająć

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 11:58:54] • [IP: 37.47.148.*]

Ale ludziska rzucili się z gębami, jak hiena na ochłap. Przecież rodziny, które już tu są i za niewielką kasę wyrabiają zysk dla Polski mają dzieci i tak jak w każdym kraju nie błąkają się po ulicach tylko uczą się i nie powinny być nękane z powodu że pochodzą z innego kraju. Dziwne że Polacy na zachodzie dostają na dzieci i na ich wychowanie. Sianie nienawiści nie powinno mieć miejsca w stosunku do innych ludzi. Nie podoba mi się takie podejście wyrażone w komentarzach.

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 11:49:30] • [IP: 31.11.130.**]

PIERW ZAPEWNIJCIE MIESZKANIA MIESZKAŃCOM MIASTA, A PÓŹNIEJ MYŚLCIE O EMIGRANTACH.

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 11:47:29] • [IP: 176.221.110.***]

Widzę, że poniżej tu komentujący są niestety dosyć ograniczeni w horyzontach. Może nie zauważają, że ludzi przyjeżdżających z Białorusi, Indii a przede wszystkim z Ukrainy jest coraz więcej w naszym mieście, także z dziećmi i będzie to nieść różne problemy dla instytucji miejskich. Takie dziedziny warto rozpoznać zawczasu i być do nich przygotowanym.

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 11:46:54] • [IP: 5.173.144.**]

Co za baba

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 11:45:14] • [IP: 94.254.224.***]

Imigrantów proszę zaprosić do swojego domu stworzyć im azyl i utrzymywać !a wyborcom podziękować, że dzięki nim ma pani wysokie zarobki !

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 11:38:56] • [IP: 188.146.232.***]

Czy wy umiecie czytać? Chodzi jej o imigrantów z Ukrainy a nie Arabów jakichś

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 11:36:50] • [IP: 95.90.244.**]

Radna ma racje, powinnismy Panu Bogu dziekowac, ze Ukraincy chca do nas przyjezdzac i zrobic wszystko, zeby zostali. Inaczej jak za pare lat ich wpuszcza do siebie Niemcy, to zostaniemy sami z reka w nocniku, bo co drugi Polak juz u Niemca robi. I wtedy bedziesz jeden z drugim stal w kolejce w markecie nie 2 minuty tylko 20, a miejska inwestycja budowlana potrwa nie pol roku tylko 3 lata. Juz dzisiaj na co drugiej budowie domu tylko majster z Polski, a reszta Ukranicy, bo nasi dawno na (lewackim, hehe) zachodzie, albo im sie nie chce.

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 11:34:33] • [IP: 178.238.253.***]

a można dać wymówienie

Gość • Poniedziałek [29.04.2019, 11:23:02] • [IP: 5.173.144.**]

Jak Pani chce to do siebie zaprosi i wspiera gości.Dla nas nie ma.. A tak przy okazji można byłoby zbudować nowy lokal dla młodzieży bo nie ma gdzie potańczyć... Muzyka różna, lata 80, 90...jakieś disco polo a nie tup tup tup jak w Radisionie. Moze nowa Penelopa?

Oglądasz 101-125 z 203
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■