POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [01.04.2019, 20:06:50] • Świnoujście

Strajk nauczycieli odbędzie się we wszystkich placówkach

Strajk nauczycieli odbędzie się we wszystkich placówkach

fot. Andrzej Ryfczyński

Dziś, oficjalnie, podczas sesji Rady Miasta Świnoujście, zastępca prezydenta poinformował, że strajk nauczycieli odbędzie się we wszystkich miejskich placówkach oświatowych. Również przedszkolach.

W Świnoujściu do 25 marca trwały referenda odnośnie strajku nauczycieli. Ich wyniki wykazały, że we wszystkich placówkach strajk się odbędzie. Informacja, choć rozumiana przez samorząd, jest kłopotliwa, zważywszy na fakt, iż czas strajku przypada na czas egzaminów gimnazjalnych oraz ośmioklasistów. Nie bez problemu pozostanie także kwestia opieki nad najmłodszymi - dziećmi w wieku przedszkolnym.

- Na bieżąco jesteśmy informowani przez panią Wiesławę Osikowską o zakresie tego strajku. Do 25 marca odbywały się referenda w naszych placówkach i mogę powiedzieć, że praktycznie wszystkie placówki do strajku przystępują. Na pewno nastąpią pewnego rodzaju utrudnienia w funkcjonowaniu naszych placówek, zarówno tych, gdzie znajdują się szkoły podstawowe, ostatnie klasy gimnazjum, ale i przedszkoli. Z panem prezydentem rozmawialiśmy również na temat tego, jak pomóc nauczycielom w Świnoujściu - mówił Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Wiadomo już, że nauczyciele w czasie strajku nie otrzymają wynagrodzenia. Pod znakiem zapytania stoi kwestia przeprowadzenia egzaminów. Miasto zobowiązało dyrektorów szkól do zwołania rady pedagogicznej w celu ustalenia tej kwestii.

Samorząd apeluje również do rodziców dzieci przedszkolnych, by przygotowali się na to, że strajk się odbędzie i w miarę możliwości zapewnili opiekę swoim pociechom.

- Chciałbym zaapelować do rodziców, by przygotowali się na czas strajków od 8 kwietnia. Jest to sytuacja bardzo poważna - mówił Paweł Sujka.

Placówki w czasie strajku będą czynne, a nauczyciele obecni, jednak, poza dyrekcją, nie będą pełnić obowiązków służbowych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 115, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-115 z 115

o Ponurym Żniwiarzu • Poniedziałek [01.04.2019, 21:05:11] • [IP: 164.127.220.***]

Dopiszmy, że nauczyciele, którzy NIE wezmą udziału w strajku, będą do dyspozycji dyrektora, czyli będą pracować. A co do tego strajku, to uważam, że to jest sprawa polityczna. Ponuremu Żniwiarzowi, wróć, Broniarzowi, kończy sie kadencja, musiał zrobić sobie dopalacz do przelotu do następnego stadium kariery i pensji ok.15-tysięcznej co miesiąc ((ok.4-5 razy większej niż ma nauczyciel).No i organizatorem strajku jest będący kiedyś częścią SLD, czerwony ZNP, który" dziwnym" trafem wybrał termin strajków na rok wyborczy i czas egzaminów. Jak to powiedział pewien publicysta, Broniarz to postkomunistyczny śpioch, który jest co jakiś czas budzony do brudnej roboty strajkowej lub okołopolitycznej. Sympatyzuje z KOD-em, pojawial się na jego wiecach, podpisywał się pod apelem o masowe manifestacje w rocznice stanu wojennego - przeciw rządowi PiS-u

Woźny • Poniedziałek [01.04.2019, 21:04:54] • [IP: 31.0.43.**]

Szkoła żyje z budżetu, więc nie ma prawA strajkować

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 21:02:46] • [IP: 31.0.81.***]

Nauczyciele, jesteśmy z Wami!

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 20:59:35] • [IP: 37.47.175.**]

w tym czasie kościół powinien zrobić dzieciom rekolekcje i po kłopocie. Dzieciaki się cieszą na wolne, wzrośnie też sprzedaż alkoholu i papierosów..

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 20:56:21] • [IP: 31.11.130.***]

A ZA ROBOTĘ NIECH SIĘ WEZMĄ I NAUCZAJĄ DZIECI A NIE TYLKO STRAJKI SĄ IM W GŁOWIE.A RODZICE DLA DZIECI JUŻ W 4 KLASIE SZUKAJĄ KOREPETYTORÓW BO SZKOŁY NIC ICH NIE UCZĄ.ZATRUDNIJCIE NAUCZYCIELI Z UKRAINY, MAJĄ ODPOWIEDNIE STUDIA I BĘDĄ PORZĄDNIE DZIECI NAUCZAĆ.

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 20:52:55] • [IP: 77.253.130.**]

Nie odpuszczajcie bo jak odpuście to będzie po Was.Trzymam kciuki za Was!!

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 20:45:54] • [IP: 176.221.122.***]

Strajk Nauczycieli – urlop i zasiłek z powodu nieczynnych szkół.

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 20:45:28] • [IP: 37.47.162.***]

ja też chcę zarabiać 12 tysięcy rocznie więcej. Kto się przyłącza do mojego strajku?

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 20:44:43] • [IP: 176.221.122.**]

Bardzo słusznie trzeba walczyć o swoje, o godne życie.

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 20:39:27] • [IP: 178.238.247.***]

ja tez chce 1000zl podwyzki...dajcie mie te 30% podwyzki...bo ja tez jak nauczyciele sie czuje wyjatkowy i niedoceniany!...i to nie Rzad da te kase...tylko my wszyscy z podatkow...zaraz beda chcialy pielegniarki...zolnierze, policjancji, sluzby wiezienne, strazacy...bo jak oni...to my tez chcemy!

Maria Nowak • Poniedziałek [01.04.2019, 20:33:45] • [IP: 83.23.249.***]

No i słusznie-bo jaką mają możliwość protestu - podczas urlopu/wakacji? Jestem zdecydowanie ZA.

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 20:32:08] • [IP: 92.42.119.***]

Banda nierobow 18 godzin tygodniowo i jeszcze podwyżki masakra rośnie kolejne pokolenie darmozjadow

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 20:29:46] • [IP: 176.221.122.***]

Prima aprilis, rozmowy sa zawieszone do jutra wiec to nie jest jeszcze pewne czy sie odbedzie

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 20:25:33] • [IP: 176.221.123.***]

POPIERAM CAŁYM SERCEM NAUCZYCIELI!! TO SKANDAL ABY DLA NICH NIE BYŁO PIENIĘDZY!! NA TELEWIZJĘ PROPAGANDOWA SĄ, NA OSZUSTA RYDZYKA SĄ ITD A DLA NAUCZYCIELI NIE MA??!! SKANDAL!! PRECZ Z RZĄDEM PISIOROW!!

Gość • Poniedziałek [01.04.2019, 20:14:53] • [IP: 79.186.187.***]

I teraz wszyscy rodzice brać opiekę na dziecko dwa dni pracodawca nie ma prawa odmówić!! Niech sobie prywaciarze itd znajdą opiekę nad zakładem jak szaleć to szaleć!!

Oglądasz 101-115 z 115
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■