iswinoujscie.pl • Poniedziałek [25.03.2019, 16:01:42] • Ahlbeck
Czy Niemcy i Polska tracą na globalizacji? 11. Uznamskie Dni Literatury rozpoczną się od niemiecko-polskiej dyskusji panelowej

fot. Organizator
W niedzielę 31 marca na wyspie Uznam w hotelu Palace w miejscowości uzdrowiskowej Zinnowitz odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem znamienitych gości. Goście, którzy wezmą udział w ceremonii otwarcia to: Dirk Schümer, Cornelia Pieper,Adam Krzemiński(publicysta) i Karoline Preisler (Przewodnicząca Fundacji Arno-Esch). Rolę prowadzącego przyjmie dr mult. Manfred Osten
Seebad Heringsdorf, 25 marca 2019: Globalizacja stawia przed Polską i Niemcami wielkie wyzwania. Temu fascynującemu zagadnieniu będzie poświęcona tłumaczona symultanicznie na język polski dyskusja panelowa z udziałem znamienitych gości. Odbędzie się ona podczas ceremonii otwarcia Uznamskich Dni Literatury w niedzielę 31 marca o godzinie 15 w hotelu Palacew miejscowości uzdrowiskowej Zinnowitz. „Szczególnie tu – na niemiecko-polskiej wyspie Uznam – musimy porozumieć się co do wspólnej przyszłości w Europie", mówi dyrektor Uznamskich Dni Literatury Thomas Hummeli dodaje: „Z tego powodu chcielibyśmy serdecznie powitać w eleganckiej miejscowości uzdrowiskowej Zinnowitz w szczególności gości z Polski". Swój udział w panelu dyskusyjnym zgłosili: Adam Krzemiński (ekspert ds. relacji polsko-niemieckich i publicysta), Dirk Schümer (europejski korespondent dziennika „Die Welt"), Cornelia Pieper (konsul generalna Niemiec w Gdańsku) oraz Karoline Preisler (Przewodnicząca Fundacji Arno-Esch). Prowadzącym będzie dr mult. Manfred Osten. Dla polskich gości wstęp jest wolny.

fot. Organizator
Jakie miejsce będą zajmować Polska i Niemcy w przyszłej Europie?
Zgodnie z ogólnie przyjętą teorią to Chiny są niekwestionowanym zwycięzcą globalizacji, ponieważ dysponują trzema czynnikami: kapitałem, pracą i know-how. Niemcy, Polska i Europa muszą zmierzyć się nie tylko z tym, ale również z innymi wyzwaniami w świecie, który już teraz znacząco się zmienia. Sto lat po zwołaniu w Niemczech obrad pierwszego demokratycznie wybranego parlamentu, 70 lat po powstaniu NRD, 30 lat po zjednoczeniu Niemiec i 101 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości – Europa stoi przed wielkimi zmianami, które być może są nawet bardziej dramatyczne niż te przywołane w rocznicach, a z pewnością w niczym im nie ustępują. Jako przykład można wymienić tu globalne programy inwigilacji stosowane przez służby specjalne różnych państw oraz totalną kontrolę i reedukację obywateli przy pomocy wspieranego przez sztuczną inteligencję tak zwanego „Systemu Kredytu Społecznego" w Chinach. Głód, niszczenie środowiska naturalnego i eksplozja demograficzna sprawiają, że coraz więcej ludzi podejmuje decyzję o ucieczce do Europy. Wielobiegunowy świat zbroi się tuż za granicami Unii Europejskiej.
Na pytanie, w jaki sposób Europa może poradzić sobie z potężnymi wyzwaniami przyszłości, spróbują odpowiedzieć z niemiecko-polskiej perspektywy uczestnicy dyskusji panelowej.

fot. Organizator
11. Uznamskie Dni Literatury
Zapraszamy na 11. Uznamskie Dni Literatury, które odbędą się w dniach od 31 marca do 6 kwietnia. W najbardziej malowniczych zakątkach wyspy Uznam będzie można podziwiać całą panoramę twórczości literackiej pod hasłem „Kiedy myślę o Niemczech". W cesarskich miejscowościach uzdrowiskowych Ahlbeck, Heringsdorf oraz Bansini Zinnowitzświatowej sławy autorzy tacy jak laureatka nagrody Nobla Herta Müller, legenda literatury Martin Walser, nowa laureatka Uznamskiej Nagrody Literackiej Jenny Erpenbeck, autorka kryminalnych beststellerów Donna Leon, laureat Uznamskiej Nagrody Literackiej w 2014 roku Jaroslav Rudiš, ale również Peter Sodanni inni zaprezentują w ramach moderowanych odczytów oraz dyskusji panelowych swój obraz Niemiec. W centrum zainteresowania znajdzie się literatura wraz z osobistymi, intymnymi i ekscytującymi refleksjami, często ściśle związanymi z biografiami autorów oraz gwałtownymi wydarzeniami, które je kształtowały.
Więcej informacji oraz bilety dostępne na stronie www.usedomerliteraturtage.de, we wszystkich biurach informacji turystycznej na wyspie Uznam lub telefonicznie pod numerem 038378-34647.

fot. Organizator
Termin imprezy
Czwartek 31.03., godz. 15
Wielka dyskusja panelowa otwierająca Dni Literatury: Przegrani procesu globalizacji? – pozycja Niemiec w przyszłej Europie
Hotel Palace na wyspie Uznam, miejscowość uzdrowiskowa Zinnowitz
Dyskusja panelowa, w której wezmą udział Dirk Schümer (europejski korespondent gazety „Die Welt"), Cornelia Pieper (konsul generalna Niemiec w Gdańsku), Adam Krzemiński (publicysta) i Karoline Preisler (Przewodnicząca Fundacji Arno-Esch). Rolę prowadzącego przyjmie dr mult. Manfred Osten
Foto: Geert Maciejewski
Do IP 200..skansen, skansenem, ale takiego smrodu i meneli oraz burakow zawistnych i konskiego odoru tam nie spotkasz. O zapijaczonych i nacpanych mordach nie wspomne. Wiec bujaj sie z twoimi wypocinami.
A to nie trzeba nic mówić ludzie wizytówki piszą takie a zresztą nie chce mi się nie chce iść na sprzedarz i jak tu nie ma sensu dialog z innymi
Ha, Niemcy zastanawiają się, dlaczego ich ideologiczne podstawy Karola Marksa przestają działać. Wszak lewaccy ideolodzy i twórcy chorego tworu Unii Europejskiej jasno wyznaczyły nowe społeczne role-na samym wierzchu drabiny urzędnicy unijni, pod nimi sfera usług i biedy, produkcja likwidowana i głęboko nieopłacalna-to zrobili durnymi przepisami, a produkować mają za euro Chińczycy i tam zanieczyszczą Ziemię. Tereny Polski to tereny taniej siły roboczej dla UE, sfera usług i wypoczynku dla Niemców. W końcu coś zaczęło nie grać tej unijnej machinie, i już sami Niemcy się zaczęli orientować, że tak nie powinno być. Na YT można posłuchać pana Karonia, który demaskuje ideologa komunistę Spinelliego, który zdefiniował przyszły świat lewackiego unijnego lenistwa, w którym praca jest karana ZUSem, opłatami, podatkami, akcyzami, itd. do czasu, aż produkować zaczną roboty. A że ludzi za dużo, to trzeba depopulować narody, tyko te gorsze, by tym co rządzą, żyło się jeszcze bardziej dostatnio i komfortowo.
Do 20.42.03 Na pis to ja robię piss dzieciaku - ironia - wiesz co to znaczy? Widocznie nie, więc przyłóż się bardziej w tej podstawówce do nauki. W byłym NRD, bo niemcy wschodnie to tak naprawdę NRD kapitalistyczne siedziałem 12 lat, we wszelkich prospektach reklamowych, informacjach turystycznych nazwy polskich miast - uzdrowisk czy też turystycznych podawane są jako nazwy niemieckie sprzed 1945 roku np. Gdańsk - Danzig itp Więc nie pisz mi tu o jakimś pis piesku niemiecki, Kultura i poszanowanie innych - tego oczekuję od Niemców i części Polaków, w tym pana reda Ryfczyńskiego
Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 19:53:09] • [IP: 185.210.38.***] zinnowitz to Cynowice - spójrz na polską kolejową mapę ziem zachodnich z października 1945 roku. I co to ma niby udowadniac ta mapa??co pijesz??
Niech nadal nasi Niemieccy sasiedzi wzbraniają sie przed nauką j. polskiego, niech nadal nie maja w swoich restauracjach jadłospisu w j. polskim. ... Dziwić się jeszcze trzeba że nasi tam jadą na zakupy gdy drożej i nie sympatycznie. Niechaj nadal Niemcy zadzierają nosy do góry mimo że wyglądają jak skansen po NRD, na każdym kroku buta i niechęć, taka jest realna prawda o naszych sąsiadach.
18:05:04 Szkoda Twojego czasu na tłumaczenie czegokolwiek pispatriocie, bo i tak nie zrozumie.
zinnowitz to Cynowice - spójrz na polską kolejową mapę ziem zachodnich z października 1945 roku.
Byłoby lepiej, gdyby te indywi-dua ubogacały nachodzców, wiedzą o globalizacji w niemczech. Wespół by się ubogacały lecz w różnych dziedzinach tzw. kulturkampfu. A tak marginalnie, skolko dienieg i od kuda. Może to wolontariat przygraniczny.
Polska traci Niemcy zyskują
Zinnowitz to CIS ! Nawet w herbie ma gałązkę cis a więc nie Cynowice.
GLOBALIZACI CHCA LICHWIARZE I MASONI ABY NAS TRZYMAC Z MORDE. I JESZCZE CZY P WSADZIC W DE...
Dla polskich gości wstęp wolny. Czy klimatyczne trzeba płacić. Jeżeli tak to jaki to wstęp wolny. Na przyszłość proszę o żetelną informacje.
Nie zinnowitz tylko Cynowice panie red. Tak jak oni nie opisują Świnoujścia tylko swinemunde i tak robią z innymi polskimi nazwami miast.