POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [05.04.2019, 12:18:17] • Świnoujście

Chrońmy wydmy!!!

Chrońmy wydmy!!!

fot. Organizator

Coraz większej liczbie mieszkańców trudno jest pogodzić się z ingerencją w Środowisko naturalne jaka towarzyszy miejskim inwestycjom, np. w obszarze nadmorskim. Od wielu lat zabudowa pochłania cenne tereny, coraz bliżej brzegu. Ruszyła przebudowa starej promenady, powstaje promenada zdrowia. Od lat możemy podziwiać morze także z perspektywy wydmowego deptaka. Aby posadowić ten szlak widokowy miasto musiało długo starać się o zgody służ odpowiadających za środowisko . Chodzi głównie o ochronę, bezcennej tzw wydmy białej, która chroni wybrzeże przed morzem. Warto o tym pamiętać bo bez tej wydmy nasz brzeg staje się bezbronny wobec coraz groźniejszych sztormów, cofek, itp. Ale obserwując zachowanie ludzi można odnieść wrażenie, że ta jakże ważna dla nas sprawa jest nam zupełnie obojętna!

Wydmowy deptak powstał m.in. po to by ludzie nie musieli szukać widoków chodząc po wydmie i niszcząc ją.

Chrońmy wydmy!!!

fot. Organizator

Tymczasem, okazuje się, że wielu z nas traktuje kładkę jako doskonały punkt widokowy do „zaatakowania wydmy. Świadczą o tym ślady butów a nawet.. opon rowerów pozostawionych na zboczach wydmy.

Chrońmy wydmy!!!

fot. Organizator

Wiele osób uznaje, że pamiątkowa fotka zrobiona na deptaku to nie będzie „to", że trzeba pochwalić się znajomym widokiem bez barierki. Dla radości selfie rozdeptują więc wydmę, naszego największego sprzymierzeńca w walce z morzem o ochronę brzegu.

Chrońmy wydmy!!!

fot. Organizator

Ilu jest takich bezmyślnych zdobywców? Zapewne dziesiątki. Wystarczy zresztą spojrzeć na rzędy śladów pozostawionych w pisku.

Chrońmy wydmy!!!

fot. Organizator

Zachowanie młodzieży można tłumaczyć nieświadomością. Dorośli powinni mieć lepszą wiedzę. Ale dla radości dziecka niejedna rodzina funduje malcom wycieczki połączone z rozdeptywaniem piaskowego wału. Bez wyobraźni!

Chrońmy wydmy!!!

fot. Organizator

A przecież informacje i – wprost zakazy na tablicach są jednoznaczne. I fakt, że miejskie inwestycje, takie jak „promenada zdrowia" ściągnęły koparki w bezpośrednie sąsiedztwo wydm niczego tu nie zmienia! Bezmyślne niszczenie wydmy nadal pozostaje karygodne!!!


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-40 z 40

Gość • Piątek [05.04.2019, 14:35:22] • [IP: 178.238.253.***]

(nie w temacie) Niech mi ktoś powie, dlaczego za komuny jak budowano bloki szczecińskie (fabryka wlkich płyt - Leningrady, Szczecińskie, G50), budowano praktycznie wszędzie w całym regionie (zach.-pom.) - w Szczecinie, Stargardzie, Policach, Gryfinie, Świnoujściu, Koszalinie (oprócz Kołobrzegu i Szczecinka); chodzi mi o to że są takie same identyczne bloki jak w Świnoujściu - wjeżdżając już do Szczecina widać Szczeciniaki i inne przy galerii Galaxy są podobne jak te na Zachodnim (Grunwaldzka), Wyspiańskiego, Matejki, Witosa - od lat zadaje se to pytanie i jako dziecko już robiłem wielkie gały że nawet w Szczecinie można spotkać takie podobne budynki

Gość • Piątek [05.04.2019, 14:33:20] • [IP: 92.42.119.***]

i nic już nie da się odmienić pozamiatane

Gość • Piątek [05.04.2019, 14:12:42] • [IP: 37.249.247.**]

Wycinać wszystko !! po co na te drzewa !!

Gość • Piątek [05.04.2019, 14:07:57] • [IP: 176.221.123.**]

chronmy wydmy ale wytnijmy lasy i drzewa w nim rosnące. ..

Gość • Piątek [05.04.2019, 13:58:03] • [IP: 91.199.250.**]

dorośli pamiętają mandaty po 100 zł za wejście do lasu za potrzebą w miejscach gdzie teraz są blokowiska i betonowy spacerniak.

Gość • Piątek [05.04.2019, 13:26:28] • [IP: 185.210.39.**]

wyciąć wszystko zielsko i zabetonować! Będzie czysto i higienicznie!

Gość • Piątek [05.04.2019, 13:12:38] • [IP: 37.47.140.***]

Hehe, wycieli hektary pięknych drzew i krzewów a problemem jest dziecko w bucikach.

Gość • Piątek [05.04.2019, 12:51:04] • [IP: 188.147.107.***]

Głupie to jest wycinanie drzew na promce. To dopiero boli. A nie dzieciak wspinający się po skarpie.

Gość • Piątek [05.04.2019, 12:47:11] • [IP: 178.238.249.**]

wycieli prawdziwe drzewa a postawili betonowe.gzie logika. ..w kasie panie w kasie...

Gość • Piątek [05.04.2019, 12:39:39] • [IP: 178.238.245.***]

Mędy cholerne. Wszystko nam niszczą. Zielen, wydmy i przeswity jak cholera. Nie ma oslony od morza jaka była i zacisze . To był piękny urok gości. Nic nie zrobicie nawet jak by szturmem, a pisac to sobie można . Podniesc d... i zabronic . Nie dac a nie marudzic tylko jak to niszczą . I będą niszcZyC. Najpierw niszczenie a potem naprawa. Rozwalic budowe i wypiep... ich stamtąd . Tak to ma być a nie pisanko.

Gość • Piątek [05.04.2019, 12:37:10] • [IP: 185.13.106.***]

"Chrońmy wydmy" a obok las wycinają betonują POCAŁUJCIE NAS W D... JUŻ POZAMIATANE -ZA CHWILE NIE WEJDZIESZ NA PLAŻĘ. KORZYSTAJCIE ILE SIĘ DA PUKI SIĘ DA.

Gość • Piątek [05.04.2019, 12:28:00] • [IP: 92.42.119.***]

Społeczność tej wsi jest tępa im nie da się wytłumaczyć to samo turyści banda głąbów dla których selfie jest ważniejsze

Gość • Piątek [05.04.2019, 12:27:28] • [IP: 176.221.123.***]

Wydmy nasz wymysł.Na niemieckim wybrzeżu nie ma i morze jakoś ich nie zalewa, za to widoki lepsze.

Gość • Piątek [05.04.2019, 12:23:49] • [IP: 37.248.163.**]

CHROŃMY WYDMY to dobre dla inwestorów od hoteli i apartamentowców które tam sa budowane!!

Gość • Piątek [05.04.2019, 12:20:02] • [IP: 23.226.237.*]

Rozumiem, że jest, to sarkazm...?

Oglądasz 26-40 z 40
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■