POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [21.03.2019, 18:39:59] • Świnoujście

Niezabezpieczone płyty chodnikowe przyczyną wypadku

Niezabezpieczone płyty chodnikowe przyczyną wypadku

fot. Sławomir Ryfczyński

Wiek dziecięcy ma to do siebie, że wszystko nas interesuje, nawet to co nie powinno. To jednak my dorośli jesteśmy po to by temu zapobiegać i zabezpieczać dostęp do takich miejsc i zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.

Do wypadku doszło przy ulicy Batalionów Chłopskich. Jedna z niezabezpieczonych płyt chodnikowych spadła na nogę 11- letniemu chłopcu.

Niezabezpieczone płyty chodnikowe przyczyną wypadku

fot. Sławomir Ryfczyński

Na miejsce natychmiast przyjechali strażacy i zrobili chłopcu opatrunek na nodze. Poszkodowany chłopiec został otoczony troskliwą opieką dorosłych. Na miejscu pojawiała się również psycholog szkolna oraz wychowawca. Na końcu pojawiła się karetka z ratownikami medycznymi.

Niezabezpieczone płyty chodnikowe przyczyną wypadku

fot. Sławomir Ryfczyński

Na szczęście dziecko nie odniosło poważniejszej kontuzji ale zabrano chłopca do szpitala na szczegółowe badania.

Niezabezpieczone płyty chodnikowe przyczyną wypadku

fot. Sławomir Ryfczyński

Ciekawostką jest również fakt, że poszkodowany chłopiec szczególnym zaufaniem obdarzył jednego ze strażaków, traktując go jak kogoś bardzo bliskiego, co nasz fotoreporter uwiecznił na zdjęciu.

Niezabezpieczone płyty chodnikowe przyczyną wypadku

fot. Sławomir Ryfczyński

Cieszyć się należy, że sytuacja zakończyła się niewielkimi obrażeniami stopy ale my apelujemy do dorosłych by szczególnie w miejscach publicznych, w których prowadzone są remonty i naprawy, miejsca takie były należycie zabezpieczone, tak by były mało dostępne dla dzieci.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 56

Gość • Sobota [30.03.2019, 22:23:24] • [IP: 188.147.104.***]

Przecież to ratownik medyczny niesie dziecko a nie strażak...

Gość • Wtorek [26.03.2019, 19:38:55] • [IP: 77.88.191.**]

glupi i nie wychowany bachor. Rodzice tylko daja mu jesc a wychowywanie to zbedna dziedzina. Wszyscy niech troszcza sie o glupka, a glupek to glupek.

j444 • Piątek [22.03.2019, 20:46:41] • [IP: 176.221.123.**]

Skończcie z tym zabezpieczaniem, winni temu są rodzice bądź opiekunowie dziecka, ONI i tylko ONI.

Gość • Piątek [22.03.2019, 20:38:45] • [IP: 77.179.185.***]

zabezpieczyc budowe da sie, ale to kosztuje. jak nikt nie kontroluje to po co sie wysilac, odpowiedzialnosci nikt nie egzekwuje

Gość • Piątek [22.03.2019, 18:47:29] • [IP: 178.238.251.***]

Nie ma przykładu gówniarz z domu, bo nie kto mu dać.

Gość • Piątek [22.03.2019, 18:10:59] • [IP: 5.173.153.***]

To nie strażak tylko ratownik medyczny

Gość • Piątek [22.03.2019, 17:04:40] • [IP: 78.10.206.**]

Wiek dziecięcy ma też to do siebie że całkowita odpowiedzialność za ten okres ponoszą rodzice. NIC SIE NIE DA SKUTECZNIE ZABEZPIECZYC PRZED DZIEĆMI.

Gość • Piątek [22.03.2019, 16:40:32] • [IP: 78.10.206.**]

Dorośli powinni zdawać sobie sprawę że pewnych spraw nie da się absolutnie zabezpieczyć przed dostępem bezpańskich dzieci. Wejdą wszędzie, prześlizną się przez każde ogrodzenie.Odpowiedzialność za dzieci spoczywa głównie na rodzicach i ich sposobie wychowywania i dbania o własne potomstwo. Takich miejsc jak remontowany chodnik czasem nie da się skutecznie zabezpieczyć przed bezmyślnością.

Gość • Piątek [22.03.2019, 13:35:41] • [IP: 46.171.166.***]

a ja mam pytanie?Kiedy do cholery w końcu skończą robić tą ulicę?Tyle czasu już to trwa.Żałosne po prostu.Wygrywają przetargi, rozkopią, a potem nic z tym nie robią.

Michał • Piątek [22.03.2019, 13:21:39] • [IP: 77.88.191.**]

Brawo straż i wielkie brawo dla Igora który szybko i skutecznie zadzwonił po pomoc !! Brawo Panowie !!

Gość • Piątek [22.03.2019, 12:31:07] • [IP: 5.173.136.**]

Gówniarze zrobili sobie zabawę , chodzili po płytkach i afera wielka się zrobiła, bo nóżkę ma chorą, dwie straże były, karetka, fotograw zdjęcia robił, a spieprzyć gówniarzowi i tylne

Gość • Piątek [22.03.2019, 12:15:21] • [IP: 93.94.191.***]

to nie wiek dzieciecy to stara nie upilnowala

Gość • Piątek [22.03.2019, 12:00:20] • [IP: 92.42.119.***]

a gdzie był ksiądz ja się pytam?? a pewnie zabawiał się z małymi dziećmi w lekarza

Gość • Piątek [22.03.2019, 11:37:30] • [IP: 188.147.44.**]

A czy ratownika medycznego działającego w Państwowym Systemie Ratownictwa, nie obowiązują odpowiednie przepisy odnośnie umundurowania. Jest rozporządzenie które to reguluje, a tu jak widzę, to jakaś partyzantka... połączenie ambicji operatora jednostek specjalnych (zintegrowana kamizelka modułowa, czarna, torba, czapka multicam) z turbo ratownikiem. Troszkę to śmiesznie wygląda, a co ważniejsze nie jest zgodne z prawem.

Gość • Piątek [22.03.2019, 10:09:41] • [IP: 195.205.242.***]

ZAWSZE ALE TO ZAWSZE BĘDĘ MIAŁ OGROMNY SZACUNEK DO STRAŻY POŻARNEJ. TAK SAMO, JAK I DO RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH.

Gość • Piątek [22.03.2019, 09:25:42] • [IP: 31.0.69.***]

A mnie słabo się robi od ilości błędów ortograficznych w tych komentarzach, chyba piszącym nie było po drodze do szkoły. Dramat

Gość • Piątek [22.03.2019, 09:06:43] • [IP: 23.226.237.*]

Jaki" Gumolep", takie inwestycje.

Gość • Piątek [22.03.2019, 09:05:57] • [IP: 23.226.237.*]

"... Dziecko ma prawo się mylić, bo to niezbędny element procesu nauki", a w szczególności uznawał metodę" czyń innym, co tobie niemiłe, bo poznasz czego nie robić nie robiąc tego na własnej skórze", np. wyjmował z gorącej herbaty łyżeczkę i dotykał dłoni syna, a gdy ten z krzykiem ją zabierał, mówił żonie, że to zdrowy objaw i gdyby go nie było, byłby zaniepokojony..."

Gość • Piątek [22.03.2019, 08:22:31] • [IP: 77.179.185.***]

11 letni chlopiec powinien sie ruszac i to jest NORMALNE. Uczy sie i poznaje Swiat nie tylko z mama i tyle. Ale Budowa nie prawidlowo zabezpieczona. Palety, ciezkie plyty w/g BHP maja byc odpowiednio skladowane i ZABESPIECZONE. Firma robiaca remont nie ma o tym zielonego pojecia! Udzielny Nadzor Budowlany tez winny bo nie kontroluje a za to mu PLACIMY! Takie widoki sa w calym miescie ta gdzie sa budowy.

Gość • Piątek [22.03.2019, 07:54:29] • [IP: 178.238.253.**]

To jest granda tą ulicą dzieci chodzą do szkoły, przedszkola, jakie tam jest zabezpieczenie? Wszystko rozkopane porozrzucane dzie jest kierownik budowy, nadzór a przede wszystkim nadzór ze strony miasta. JAK TO DLUGO TAK BEDZIE WYGLADALO??

Gość • Piątek [22.03.2019, 07:49:44] • [IP: 5.173.136.**]

Aby kuzka nie skakała, to by nôżki nie złamała. A po co chodzili po płytkach gówniarze

Gość • Piątek [22.03.2019, 07:09:36] • [IP: 188.146.33.***]

To Michalska ten strażnik żyrandola jest odpowiedzialna za drogowy bajzel w mieście.

Gość • Piątek [22.03.2019, 07:04:49] • [IP: 176.221.122.**]

chore, dzieciak powinien przecież na takich błędach się uczyć co jest bezpieczne a co nie a my nie powinniśmy angażować służb dla takich bzdur. Ile razy się w młodości uderzyłem solidnie i nikt nie przyjeżdżał!

Gość • Piątek [22.03.2019, 07:02:06] • [IP: 176.221.122.***]

W tym miejscu regularnie - codziennie po szkole biegają dzieciaki urządzając sobie istny plac zabaw. Ten remont drogi zdaje się nie mieć końca...

Gość • Piątek [22.03.2019, 06:45:11] • [IP: 62.69.252.***]

Strażacy to grupa ciesząca się najwyższym zaufaniem społeczeństwa. Narażając własne życie ratują nasze. Wielki szacun !!

Oglądasz 1-25 z 56
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■