POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [22.03.2019, 00:07:30] • Świnoujście

Akcja „Trzeźwość” na ulicach Świnoujścia

Akcja „Trzeźwość” na ulicach Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Policjanci świnoujskiej drogówki, w sobotnie południe, brali udział w akcji, której celem było wyłapanie nietrzeźwych użytkowników dróg.

Według przepisów, by policjant mógł zatrzymać pojazd i skontrolować trzeźwość kierowcy musi mieć do tego podstawy. Dlatego też co pewnie czas poprzez „Akcję Trzeźwość" realizują zadania mające na celu wyłapanie kierowców, którzy niestety potrafią wsiąść do samochodu na tak zwanym podwójnym gazie.

Akcja „Trzeźwość” na ulicach Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

W sobotę, podczas rzęsistego i ulewnego deszczu policjanci drogówki kontrolowali świnoujskich kierowców. Niestety, o efektach akcji nie możemy poinformować gdyż nie nadesłano do naszej redakcji odpowiedzi, czy u któregokolwiek z kontrolowanych stwierdzono bark trzeźwości.

Jest jeszcze możliwość, że wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

Gość • Sobota [23.03.2019, 09:23:11] • [IP: 37.8.231.***]

A tak w ogóle, kto powoduje najwięcej wypadków na drogach, mówią statystyki.Na pewno nie ci na" podwójnym gazie"Nie stwierdzam że należy przymknąć oko na jeżdżących, na fleku.Ale traktowanie wszystkich kierowców, obywateli, jako podejrzanych, to niezgodne z prawem.

Gość • Sobota [23.03.2019, 00:47:51] • [IP: 37.8.231.***]

Wszyscy kierowcy, to potencjalni pijacy.Więc gliniarze przed przystąpieniem do służby, powinni być, również przebadani na prochy i inne używki, w tym alkohol.Są też kierowcami.Jak i podczas pełnienia służby.Czy ktoś to kontroluje?Prawo jednakowe, prawdopodobnie jest dla wszystkich.Wypicie jednego pia, nikomu rozumu nie odebrało.Stwierdzono naukowo, że człowiek jest bardziej skoncentrowany na tym co wokół niego się dzieje.Stąd w Niemczech, jest dopuszczalne 0, 5 promila w wydychanym powietrzu, po niemieckich sikach, natomiast w Wielkiej Brytanii, 0, 8, po ALE.A w ogóle przez nich, prom mi uciekł, nie dotarłem do pracy na czas, i dostałem zjebkę od szefa.Policyjne państwo.

Gość • Piątek [22.03.2019, 22:17:06] • [IP: 31.11.128.***]

Nie kumam, sobotnie popołudnie dopiero nadejdzie jutro a u was artykuł"advance"

Gość • Piątek [22.03.2019, 19:46:33] • [IP: 37.47.74.***]

czego biadolicie sadze ze dobra akcja a nie bo bezprawie, nielegalnie waniaczki jak pijany by potracil zabil kogos bliskiego to byscie inaczej gdali

Gość • Piątek [22.03.2019, 18:14:44] • [IP: 178.238.247.***]

Takie akcje powinny być 3 razy dziennie, w różnych miejscach. by nie znali dnia ani godziny kontroli.To dla naszego bezpieczeństwa niech prowadzą takie akcje. A tych co tak psioczą czy to prawnie, czy bezpranie, nich taki pijak ci potrąci kogoś z rdziny, zobaczymy jak będziesz śpiewał, jak ktoś zostanie kaleką na całe życie w najlepszym przypadku.Wtenczas bedziesz Do Prawnik • Piątek [22.03.2019, 07:22:20] • [IP: 94.254.233.**] A siadanie za kółko na podwójnym gazie jest zgodne z prawem ?? To jak mają tych meneli wyłapać co nie mają rozumu ??

Gość • Piątek [22.03.2019, 18:09:32] • [IP: 178.238.247.***]

Takie akcje powinny być 3 razy dziennie, w różnych miejscach. by nie znali dnia ani godziny kontroli.To dla naszego bezpieczeństwa niech prowadzą takie akcje. A tych co tak psioczą czy to prawnie, czy bezpranie, nich taki pijak ci potrąci kogoś z rdziny, zobaczymy jak będziesz śpiewał, jak ktoś zostanie kaleką na całe życie w najlepszym przypadku.Wtenczas bedziesz pieprzyć co Policja robi w tym kierunku. Jestem za takimi akcjami

Gość • Piątek [22.03.2019, 16:52:12] • [IP: 78.10.206.**]

"Prawnik • Piątek [22.03.2019, 07:22:20] • [IP: 94.254.233.**] Te akcje policji są niezgodne z prawem. Policja nie może zatrzymywać pojazdów bez UZASADNIONEJ przyczyny. Wszystkie te" rutynowe " kontrole są nielegalne. Co nie zmienia faktu że idea ich jest słuszna." To jest zgodne z prawem i jak najbardziej uzasadnione. Pozwij Policję " prawniku" skoro tak uważasz.

Gość • Piątek [22.03.2019, 13:06:46] • [IP: 176.221.123.***]

Rzecznik Praw Obywatelskich został powiadomiony co Policja robi na drodze

Gość • Piątek [22.03.2019, 13:04:36] • [IP: 176.221.123.***]

Ministerstwo już wie o tej dwudniowej akcji badania kierowców tylko czy sa chorzy a gdzie zostało przeprowadzone legitymowanie ilu pojechało bez uprawnień do kierowania auta a ilu poszukiwanych itd.

Gość • Piątek [22.03.2019, 12:48:58] • [IP: 79.191.56.***]

A kontrolujących kto sprawdził, jakoś te radiowozy krzywo zaparkowane.

Gość • Piątek [22.03.2019, 11:21:21] • [IP: 176.221.123.***]

skoro nie moga bezpodstawie zatrzymac, to czemu to robia? naduzywanie wladzy?

Gość • Piątek [22.03.2019, 11:19:53] • [IP: 37.30.16.***]

To tak, że akcja mająca wszystkim uzmysłowić aby nikt nie czuł się bezkarny.Tak jak obywatele Ukrainy i Polacy, Niemcy tak że!”Piłeś alkohol jedź. Nie wypiłeś ?Wypij!”Tak się kiedyś mówiło!

Gość • Piątek [22.03.2019, 10:49:01] • [IP: 81.173.167.**]

Trzezwosc to nie tylko alkochol ale i inne swinstwa po ktorych kierowcy siadaja za kierownica, a takich jest nie malo, niestety.

Gość 500+ • Piątek [22.03.2019, 10:43:30] • [IP: 46.77.243.*]

Kupujący i spożywający alkohol nieświadomie finansują patologię 500+ i za to jeszcze są karani...W większości akcyza z alkoholu i papierosów zaspokaja wydatki na dzieciorobów 💋💋💋

Gość • Piątek [22.03.2019, 10:13:53] • [IP: 93.94.190.**]

Wow w końcu. Dlaczego tak rzadko organizowana jest akcja trzeźwość? Powinna być codziennie.

Gość • Piątek [22.03.2019, 10:05:37] • [IP: 81.204.98.**]

Znakomita akcja, powinny byc czeste a kary bardzo wysokie.

Gość • Piątek [22.03.2019, 09:47:38] • [IP: 37.47.148.**]

Akcja ciapaty bez zezwolenia na pobyt w naszym mieście powinna być robiona i żeby była jasnoś nie są to ze statków tylko prosto od niemca, za miedzy

Gość • Piątek [22.03.2019, 09:40:36] • [IP: 37.47.162.***]

Najpierw niech nasze władze miasta pozamykają nocne sklepy i każde małe sklepiki z alkoholem. Polacy to tak rozpity naród że trzeba wprowadzić ograniczenia w sporzyciu. Szkoła powinna edukować dzieci jak szkodliwy jest alkohol. ..

Gość • Piątek [22.03.2019, 09:37:00] • [IP: 193.69.22.**]

Zgodnie z art. 129ja kodeksu drogowego: , , W toku kontroli ruchu drogowego uprawniony organ kontroli może poddać kierującego pojazdem lub inną osobę, w stosunku do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia w organizmie zawartości alkoholu lub obecności środka działającego podobnie do alkoholu”. Policja! Proszę uzasadnić podejrzewanie wszystkich kierowców, albo zaprzestać bezprawia!

Gość • Piątek [22.03.2019, 09:12:35] • [IP: 94.254.204.***]

ZAĆMIENIE SŁOŃCA 🌚

Gość • Piątek [22.03.2019, 08:22:15] • [IP: 5.173.153.***]

Narazie jest bezprawne sprawdzanie każdego przejezdzacego kierowcy i bezprawne sprawdzanie kieszeni na ulicach a niedługo bez nakazu będą chcieli zobaczyć co masz w domu

Fani • Piątek [22.03.2019, 08:09:43] • [IP: 37.248.212.***]

Ty...

Diagnosta • Piątek [22.03.2019, 08:09:08] • [IP: 37.248.212.***]

Co?

Fan • Piątek [22.03.2019, 08:08:33] • [IP: 37.248.212.***]

I wszyscy razem. ... -DIA GNO STAAAAAAAA

Gość • Piątek [22.03.2019, 08:05:51] • [IP: 37.47.183.**]

Jest jeden co codziennie jeździ i co i nic... nietykalny

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■