POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [07.04.2019, 20:58:46] • Świnoujście

Elektryczne autobusy w Świnoujściu?

Elektryczne autobusy w Świnoujściu?

https://www.solarisbus.com/pl/(fot. internet )

Świnoujska Komunikacja Autobusowa chce pozyskać kolejne unijne środki na nowe autobusy. Na razie to jednak tylko plany. Trzeba poczekać na ogłoszenie naboru wniosków o dofinansowanie takich inwestycji.

Po naszym mieście jeździ już sześć nowych autobusów. To 3 niskopodłogowe autobusy hybrydowe z napędem elektrycznym oraz 3 z układem napędowym Diesla i normą emisji spalin EURO 6. Kosztowały 8,97 mln zł. Do ich zakupu 3,57 mln zł dołożyła Unia Europejska.

Zapytaliśmy o kolejne plany zakupowe.

Jak nas poinformowała Elżbieta Bogdanowicz, prezes zarządu Komunikacji Autobusowej, Spółka zamierza skorzystać z kolejnego unijnego dofinansowania. Tym razem planowany jest zakup krótszych, około 9-metrowych, autobusów. Wygląda też na to, że będą to pojazdy elektryczne.

- Perspektywa dofinansowania publicznego transportu zbiorowego ogłoszona jest na lata 2014-2020, dlatego mam nadzieję, że wdrażając ustawę o elektromobilności będą środki na ten cel i Spółka spełni określone kryteria naboru wniosków - przyznaje Elżbieta Bogdanowicz. - Obecnie pozostaje nam monitorowanie ogłoszeń naboru wniosków o dofinansowanie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 17:51:31] • [IP: 159.205.17.*]

Z punktu widzenia sieci w Świnoujściu to autobusy elektryczne są rozwiązaniem niemal idealnym. Niewielkie odległości, małe potoki pasażerów, dzielnica uzdrowiskowa wręcz przemawiają za takim rozwiązaniem. Miasto bogate więc może sobie pozwolić na komunikację elektryczną bezdrutową. Ale trzeba sobie zdawać sprawę, że w skali globalnej świata dla środowiska naturalnego (również uwzględniając tak modne globalne ocieplenie) autobus elektryczny jest gorszy od diesla. Wyprodukowanie i utylizacja akumulatorów, wyprodukowanie i przesył energii elektrycznej dla tegoż autobusu jest przyczyną większego śladu węglowego niż silnik diesla. Ale czasami warto dla oczyszczenia lokalnego środowiska.

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 17:00:56] • [IP: 23.226.237.*]

". .., nie ma znaczenia, że hybryda, bo i tak ścierają się klocki i wznosi się kurz..."

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 15:56:28] • [IP: 23.226.237.*]

Jeszcze przeprosicie stare Jelcze, kiedy będziecie musieli odholować elektrycznego wypasa.

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 15:16:14] • [IP: 37.47.154.***]

Ziemia i atmosfera jest jedną. Czy smrodzie się w China CH czy w Stanach czy w Polsce to nie ma znaczenia.

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 14:05:42] • [IP: 89.72.109.**]

w moim mieście jeździ już sporo/może nawet większość/ elektryków. Docelowo niemal wszystkie. Polskie. Ursus. Cą cichutkie, nie dymią. Wcześniej ruszający na przestanku albo skrzyżowania autobus buło słychać z bardzo daleka. Teraz nie wiesz kiedy rusza. Fajnie przyspieszają. Ponoć są jakieś wady bo to prototyp, ale przynajmniej polska firma zarobiła i tworzy coś ciekawego.

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 13:33:00] • [IP: 195.187.133.**]

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 12:37:55] • [IP: 178.238.253.**] Bo teraz autobusy jeżdża na wodę... Kolega wie że prąd jest tańszy niż olej napędowy?

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 12:37:55] • [IP: 178.238.253.**]

Ciekawe kto będzie płacił za prąd i ile będą kosztowały bilety!

JANUSZ • Poniedziałek [08.04.2019, 11:50:16] • [IP: 31.11.128.***]

Lepiej podnieście pensje, bo grosze tam zarabiają, wiekszosc juz i tak uciekło do Niemiec do konkurencji UBB. Jezdza w wiekszosci emeryci, którzy dorabiają..., ale jak widac są to starsi ludzie i nigdy niewiadomo czy taki kierowca nie zasłąbnie albo co innego się stanie... Juz parę było taki wypadków...

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 11:40:57] • [IP: 92.42.117.***]

DIESLE NIE SĄ wpuszczane do miast.

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 11:23:39] • [IP: 92.42.117.***]

BRAWO wreszcie w UZDROWISKU zadbają o zdrowe powietrze.Może jeszcze przed promami wielopoziomowe parkingi i zadbać o to, aby w Świnoujściu nie było dużo samochodów.RUCH TO ZDROWIE.A jakby co to elektryczne autobusiki.

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 10:32:43] • [IP: 176.221.123.***]

Alektryczny hahah. A prad z elektrowni jakiej ? NA WĘGIEL!!

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 10:25:37] • [IP: 37.47.164.***]

A co druciki i śmieszne bryczki to za mało?

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 09:03:52] • [IP: 80.245.189.***]

To fakt ze samochod elektryczny ma sens jesli idzie za tym zielona energia. morawiecki juz dawno obiecal milion aut elektrycznych a stawia na wegiel. ..obcy bo u nas juz sie konczy ale zeby utrzymac elektorat oni sa na wszystko gotowi i eksportuja z Rosji 20 milionow ton wegla.

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 09:01:21] • [IP: 77.111.247.**]

jeżeli elektryczne autobusy to zatrzymajcie inwazję szrot+

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 07:53:34] • [IP: 178.238.252.**]

[IP: 31.2.53.***]...dobry pomysł...

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 07:15:35] • [IP: 23.226.237.*]

Znowu jakieś elektryczne badziewie...

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 07:11:24] • [IP: 23.226.237.*]

Kosmici nie życzą sobie, żeby do nich strzelać.

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 02:42:17] • [IP: 64.88.232.*]

Elektryczne autobusy po to aby mniej syfu w powietrzu było.

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 00:44:31] • [IP: 178.238.253.***]

Elektryczne autobusy-szyby w Świnoujściu!?!

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 00:24:26] • [IP: 5.173.176.***]

Produkcja jest z dala od siedlisk ludzi więc nie siej fermentu bo autobus jezdzi wsrod ludzi

Gość • Poniedziałek [08.04.2019, 00:00:56] • [IP: 46.169.99.***]

do Gość • Niedziela [07.04.2019, 21:40:54] • [IP: 31.2.53.***] Swoją babaę zlikwiduj i zadowalaj się w burdelech za 1 zł...

Gość • Niedziela [07.04.2019, 23:23:35] • [IP: 185.210.38.***]

A niby po czym te autobusy miałyby jeździć-po tych wąziutkich jednokierunkowych, kręcić się w koło bo aby dojechać 1 km trzeba zrobić 3 km? A może nad morze po deptakach albo chodnikach.Druga sprawa -PRĄD W POLSCE JEST Z WĘGLA ! Utylizacja baterii kosztuje swoje a wymieniać ją trzeba co parę lat-nowa też nie tania.W polsce wspiera się górnictwo a spala węgiel z RPA słabej jakości. Cofamy się Panie pomysłodawco i likwidujemy wiatraki.Zapłacimy za to za parę lat.

Gość • Niedziela [07.04.2019, 23:18:02] • [IP: 176.221.123.**]

Popieram IP 106 za całą prawdę o elektrycznych autobusach. Bo elektryczny autobós to ładnie brzmi i tylko tyle.

Gość • Niedziela [07.04.2019, 22:20:01] • [IP: 185.13.106.***]

FABRYKI NISZCZĄ ŚRODOWISKO TYLKO PO TO ABY CIEMNY NARÓD ZA TO ZAPŁACIŁ. GÓWNO PRAWDA O TEJ EKOLOGI AUTOBUSOWEJ DOBRE DLA NAIWNYCH ZERO EKOLOGI WRĘCZ ODWROTNIE.

Gość • Niedziela [07.04.2019, 22:10:44] • [IP: 185.13.106.***]

Tylko cymbały myślą że to autobus ekologiczny -jego produkcja wytworzyła tyle strat co kilka aut tradycyjnych diesel wyprodukowanie wraz z ich eksploatacją i złomowaniem.Żadna korzyść dla środowiska ale ciemny naród wszystko kupi i za to zapłaci koncernowi obcemu.

Oglądasz 1-25 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■