POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [15.03.2019, 20:36:26] • Świnoujście

Za chwilę będziemy płacili za remont nawierzchni ale kto bogatemu zabroni?

Za chwilę będziemy płacili za remont nawierzchni ale kto bogatemu zabroni?

fot. Czytelnik

Brak jakichkolwiek możliwości dojazdu do punktów handlowych przy wejściu F spowoduje, że za chwilę wydamy pieniądze podatników na remont nawierzchni. Niepokoi się nasz czytelnik.

Karkołomna polityka miasta dotycząca miejsc postojowych i parkingowych na wyspie powoduje, że w wielu miejscach tworzy się tylko komunikacyjny chaos. Przykładem niech będzie dla nas sytuacja, która ma miejsce przy wejściu plażowym F.

Kiedy miejsce to budowano, na wizualizacjach architektonicznych nikt nie przewidywał parkujących tam samochodów i traktowano to raczej jako deptak dla turystów. Niestety zapomniano stworzyć w tym miejscu drogi dojazdowej, która umożliwiłaby handlowcom dowiezienie towaru.

Zapewne sytuacja jeszcze długu nie ulegnie zmianie, gdyż za pawilonami planowana jest tylko ścieżka rowerowa, a drogi dojazdowej jak nie było tak nie będzie.
Wydaje się więc, na tym przykładzie, że władze miasta traktują budżet, czyli pieniądze mieszkańców, jak worek bez dna.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 109, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 109

Gość • Sobota [16.03.2019, 08:51:11] • [IP: 80.245.187.***]

trzeba postawic metalowe zabezpieczenia przed autami wyznaczyc jedno miejsce rozladunku auta a wlasciciele towary moga przewozic na wozkach itp. Tam sie sprzedaje wafelki, lody, piwo a nie meble

osa • Sobota [16.03.2019, 08:47:38] • [IP: 89.182.71.***]

to miasto dawno powinno stracic miano kurortu...ja tam juz na urlop nigdy nie przyjade !!

Gość • Sobota [16.03.2019, 08:40:25] • [IP: 176.221.122.***]

Zrobić monitoring do 30 min postoju potem mandat, odholowania i po sprawie. Czas wystarczający na dostarczenie towaru. Takie regulacje są w innych miastach.

Gość • Sobota [16.03.2019, 08:32:51] • [IP: 5.173.136.**]

Dobrze wiedzieć, no to latem podjadę sobie na plażę. jak mandatów nie ma to trzeba korzystać. A kto qrwa zatwierdził taki projekt ? Do ukarania po premi. I tego architekta też za d..ę wziąść. Koniec z brakiem odpowiedzialności za robotę.

Gość • Sobota [16.03.2019, 08:30:46] • [IP: 176.221.123.**]

ja nie zaplace;)

Gość • Sobota [16.03.2019, 08:24:26] • [IP: 80.245.190.**]

Całkowity zakaz parkowania. Dowóz zaopatrzenia do godziny 9:00.

Gość • Sobota [16.03.2019, 08:21:40] • [IP: 37.8.231.***]

To jeszcze nic po drugiej stronie Galerii w otoczeniu czterech hoteli (jeden gotowy a 3 w stanie surowym) będzie parkowało ponad 100 samochodów, że o autobusach nie wspomnę. Pierwotnie wykonawca miał wybudować podziemny parking ale olał temat. Nasi dzielni radni znaleźli temat zastępczy (budowa Terminala kontenerów w 2027 roku) i pan zadowolony i dwór, a poddani ?

Gość • Sobota [16.03.2019, 08:01:08] • [IP: 176.221.122.***]

Przecież to w całym mieście tak jest. Jeden wielki chaos, nic nie jest przemyślane. Najpierw sprzedajemy działki za ogromne pieniadze, a później się myśli jak i gdzie zrobić drogi dojazdowe. I trzeba ciąć drzewa, niszczyć park, bo przecież musi być dojazd. Albo się zostawia na pastwę losu, jak w tym przypadku, z myślą jakoś to będzie.

Gość • Sobota [16.03.2019, 07:56:39] • [IP: 178.238.252.**]

Pijesz, jesz i wyziewy z aut wdychasz...

Gość • Sobota [16.03.2019, 07:39:41] • [IP: 178.235.147.***]

jeśli są znaki że niewolno wjechać na promenadę to niech każdy to usznuje a nie zachowują się jak pato niedouczeni w prawie porządkowym jak tak bedzie to zaraz wszyscy sie będą pchać samochodami na promenadę niepozwulmy to jest dla osób pieszych

Gość • Sobota [16.03.2019, 07:38:22] • [IP: 95.40.18.**]

walic mandaty w innych kurortach tez tak jest kazdy ma wozeczek i wozi sobie towar i nie nazekaja GDZIE JEST STRAZ MIEJSKA BLOCZKI MANDATOWE CHYBA MAJA !!

Gość • Sobota [16.03.2019, 06:59:48] • [IP: 37.8.230.***]

Przecież to właśnie jest droga dojazdowa. Jest znak informujący w jakich godzinach można tam wjechać.

Gość • Sobota [16.03.2019, 06:50:56] • [IP: 31.0.36.***]

Wywalić gastronomię zrobić płatny parking !:-)

Gość • Sobota [16.03.2019, 06:50:07] • [IP: 176.221.122.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [16.03.2019, 06:45:35] • [IP: 83.11.84.**]

Płacę podatek i będę jeżdził po promenadzie.

Gość • Sobota [16.03.2019, 06:31:00] • [IP: 5.173.153.***]

Ch*** w to :) czytelnik to pewnie stary ramol i nie ma gdzie swej paszczy wsadzac

Gość • Sobota [16.03.2019, 02:30:51] • [IP: 82.174.234.**]

Zmur nie puści tam straży miejskiej bo pewnie auta kolesiow kolesi. A sprawa jest prosta. Dowóz towaru to dowóz towaru a nie parkowanie osobowek i stanie.

Gość • Sobota [16.03.2019, 02:30:13] • [IP: 89.72.109.**]

jaki problem ograniczyć możliwość dojazdu dostawcom do np. godz. 6-8 rano?

Gość • Sobota [16.03.2019, 02:05:13] • [IP: 94.254.233.**]

Prywaciarstwo uważa się w tym mieście a ogólnie kraju za święte krowy ponad prawem. Srogie mandaty powinny nauczyć prywaciarstwo przestrzegania prawa.

Gość • Sobota [16.03.2019, 00:53:41] • [IP: 178.238.246.***]

Ja przepraszam, ale gdzie jest staż miejska? W Niemczech w 5 min. zrobiono by z tym porządek, a u nas... jak to w Polsce :-/

Gość • Piątek [15.03.2019, 23:39:16] • [IP: 92.42.118.**]

To dobitny przykład braku gospodarza w tym mieście, oraz braku służb, które brałyby pieniądze pod warunkiem, że chroniłyby interes miasta i nie ograniczałyby się tylko do spalania publicznego paliwa. Sprawdza się przysłowie, że ryba gnije od głowy.

Gość • Piątek [15.03.2019, 23:29:15] • [IP: 159.205.206.***]

Chyba przesada. Dowiezienie zaopatrzenia do gastronomii nie wymaga parkowania osobówkami na deptaku. Powiedzmy wprost to nie są samochody wiozące ciężki towar. To są samochody osobowe. Jeśli nawet przy ich pomocy dowieziono cokolwiek, to równie dobrze można było to zrobić z wykorzystaniem wózków magazynowych, a samochody wystarczyło zaparkować na Żeromskiego lub Powstańców Śląskich. Wjazd na deptak i zamienienie go w parking stwarza zagrożenie dla pieszych - oni w tym miejscu nie muszą się spodziewać pojazdów. A nie wygląda aby to była samowolka - raczej ktoś na to przyzwala.

Gość • Piątek [15.03.2019, 23:23:56] • [IP: 176.221.123.***]

a juz najwiekszy krokodyl(duza paszca krótkie łapki do roboty) pan U...

Gość • Piątek [15.03.2019, 23:22:18] • [IP: 176.221.123.***]

a gdzie nieroby z SM. ...wykazuja sie na kopertach dla inwalidow bo najlatwiej sie wykazac przed preziem a potem uhu ale sie wykazalismy, a sharan na grunwaldzkiej 97c stoi bez tablic ale oni nie moga nic zrobic... rozwiazac ta formacje!!

Gość • Piątek [15.03.2019, 23:05:32] • [IP: 95.129.225.**]

Okropny widok parkujące auta w takim miejscu!!Straż Miejska nie widzi problemu i Policja również. Ale na tyłach Rusałki już widzą i tam bywają blokady na kołach :(

Oglądasz 51-75 z 109
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■