POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [15.03.2019, 20:36:26] • Świnoujście

Za chwilę będziemy płacili za remont nawierzchni ale kto bogatemu zabroni?

Za chwilę będziemy płacili za remont nawierzchni ale kto bogatemu zabroni?

fot. Czytelnik

Brak jakichkolwiek możliwości dojazdu do punktów handlowych przy wejściu F spowoduje, że za chwilę wydamy pieniądze podatników na remont nawierzchni. Niepokoi się nasz czytelnik.

Karkołomna polityka miasta dotycząca miejsc postojowych i parkingowych na wyspie powoduje, że w wielu miejscach tworzy się tylko komunikacyjny chaos. Przykładem niech będzie dla nas sytuacja, która ma miejsce przy wejściu plażowym F.

Kiedy miejsce to budowano, na wizualizacjach architektonicznych nikt nie przewidywał parkujących tam samochodów i traktowano to raczej jako deptak dla turystów. Niestety zapomniano stworzyć w tym miejscu drogi dojazdowej, która umożliwiłaby handlowcom dowiezienie towaru.

Zapewne sytuacja jeszcze długu nie ulegnie zmianie, gdyż za pawilonami planowana jest tylko ścieżka rowerowa, a drogi dojazdowej jak nie było tak nie będzie.
Wydaje się więc, na tym przykładzie, że władze miasta traktują budżet, czyli pieniądze mieszkańców, jak worek bez dna.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 109, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 109

Gość • Niedziela [17.03.2019, 09:53:09] • [IP: 159.205.206.***]

A powiedzcie Państwo po co dojazd samochodami do tak małych pawiloników? On jest potrzebny doraźnie (w przypadku awarii bądź remontu - nie dostaw), a nie w sposób ciągły. Po to aby dowieźć trzy beczki piwa, czy też dwa kontenery (małe) półproduktów dla gastronomii tu wystarczy wózek magazynowy. Odległość maksymalna od istniejącego parkingu to około 50 metrów! W miastach gdzie istnieją e-sklepy z dostawą do domów na takich wózkach dowozi się towary znacznie dalej. To wszystko zależy od dostawców. Ta strefa pomiędzy Żeromskiego, a plażą powinna z zasady pozostać wolna od pojazdów. A nie budowa drogi i podjazd do każdej budki z lodami. Uważam, że trzeba po prostu egzekwować istniejący stan prawny, a nie użalać się, że nie zbudowano prywatnych parkingów dla gastronomików. Na" bermudach" poza porami dostaw jakoś sobie radzili przez długie lata. Tak też powinno być tutaj.

Ja • Sobota [16.03.2019, 21:06:07] • [IP: 37.47.191.*]

Dlaczego te auta tam wyjeżdżają? Staż miejśka to jest chyba w ogóle nie potrzebna! Uwaga cieniasy urzędasy! Wystarczy postawić zapory przed wjazdem na deptak i już nikt nie przejedzie!. A defakto to to jest do tych pawilonikow z jedzeniem mìal byc pierwotnie za budynkami! Ale tam z tylu porobiło ogródki piwne i nie ma wjazdu. O wy urzedasy!

Gość • Sobota [16.03.2019, 20:36:28] • [IP: 88.156.232.**]

To nie jest parking, wiec KARAC, KARAC, KARAC cwaniakow

Gość • Sobota [16.03.2019, 20:29:13] • [IP: 178.238.252.**]

won z pasam zieleni wzdłuż promenady - zrobić miejsca parkingowe zarabiać i uszczęśliwiać ludzi.

Gość • Sobota [16.03.2019, 19:34:13] • [IP: 5.173.145.***]

Czytelniku dzwoń na 112 to przyjedzie policja drogowa i da mandat! Po co tyle kasy w komentarzach. Może mają prawo tam stać?

Gość • Sobota [16.03.2019, 19:17:15] • [IP: 5.173.136.***]

A może to próba zniszczenia pięknego deptaku który niektórzy nazywają betonowym??

Gość • Sobota [16.03.2019, 17:55:31] • [IP: 23.226.237.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Mieszkanka • Sobota [16.03.2019, 17:54:34] • [IP: 93.94.185.***]

Karać za takie parkowanie! Kto na to pozwala! Trzeba zakaz wjazdu postawić !! To są jakieś układy i układziki. ...

Gość • Sobota [16.03.2019, 17:50:03] • [IP: 88.156.206.**]

to są ukraincy, którzy za grosze kupują stare gruchoty na naszych, , blachach''

Gość • Sobota [16.03.2019, 17:37:40] • [IP: 178.238.246.**]

Dlaczego samochody osobowe niszczą nowy piękny deptak dla pieszych z pewnością właściciele maja wymówkę ze nie ma dojazdu do lokali a wiec na wózkach elektrycznych dowozić Mandaty gdzie straż miejska?

Gość • Sobota [16.03.2019, 16:48:46] • [IP: 31.11.128.***]

Jeżeli nie przewidziano tam parkowania aut to ich nie powinno być. Co na to Straż Miejska i Policja?Zaczyna się zawsze od parkowania jednego pojazdu. Jeżeli nikt nie reaguje to tak bywa. To nie wina urzędników miejskich tylko ludzi którzy za to odpowiadają biorąc pensje z naszych podatków.

Gość • Sobota [16.03.2019, 16:28:56] • [IP: 176.221.122.**]

nigdy bym się nie odważył samochodem tam wjechać:P odważni ludzie:)

Gość • Sobota [16.03.2019, 16:02:37] • [IP: 83.8.134.***]

A może autostradę im zrobić przez deptak? Są wózki dostawcze i nimi należy podwoziić towar. Deptak jest dla ludzi. Może tak sprawdzić ile to towaru wykazują w dostawach.

Gość • Sobota [16.03.2019, 15:47:59] • [IP: 5.173.194.***]

czyzby gielda staroci na promenadzie za pozwoleniem urzedowego plebstwa>??czy jest ktos normalnie myslacy w tym stanie umyslu jakim jest swiniowo??dlaczego nie zrobia wysowanych blokad sam isie prosicie aby jakis katol wjechal jak na monsciaku pare lat temui wowczas bedzie placz a dostawa towaru tylko od 05.00 do 08.00 wiem ze nie odkrylem ameryki i nieliczena podziekowania za wspanialy pomysl

Gość • Sobota [16.03.2019, 15:18:01] • [IP: 178.238.253.***]

Do póki nie skończą się te inwestycje, tj. Promenada, Szkolna vis Gdyńska, to tak będzie. Ogółem obecnie paraliż komunikacyjny i rozpierducha panuje w Ś-ciu.

Gość • Sobota [16.03.2019, 15:09:28] • [IP: 94.254.224.**]

Czego wymagać od Janusza

Gość • Sobota [16.03.2019, 15:08:52] • [IP: 80.245.189.***]

jak będzie molo i na końcu kawiarnia, to tez cwaniak będzie tam wjeżdżał samochodem, może tak mandaciki się zaczna

Gość • Sobota [16.03.2019, 15:07:08] • [IP: 80.245.189.***]

ale te samochody stoją cały czas, co innego rano dowieźć towar czy wieczorem spakować towar, a ci cwaniacy traktuja to jako swoje miejsca parkingowe

Gość • Sobota [16.03.2019, 14:51:50] • [IP: 77.88.191.***]

Do IP 145*** to że masz tam " inaczej myślący człeku" swój biznes to możesz sobie w nim wewnątrz zaparkować i NIE wypisywać dyrdymał - wstyd!! POLICJA I STRAŻ DO ROBOTY WALIĆ I TO SŁONE MANDATY TYM PARKUJĄCYM gdziekolwiek na promenadzie !!

Gość • Sobota [16.03.2019, 14:11:08] • [IP: 80.245.188.**]

[IP: 5.173.145.*** haha widać, że tylko w gębie mocny. mozesz co najwyzej zrobić loda swojej pannie pajacu na gumie.

Gość • Sobota [16.03.2019, 14:07:41] • [IP: 178.238.249.***]

Towar można dostarczać z samochodu na wózkach/taczkach i przejść te kilka metrów.

Gość • Sobota [16.03.2019, 13:57:36] • [IP: 88.198.133.**]

[IP: 5.173.145.***] z jakiej wsi idioto tu przyjechałeś?

Gość • Sobota [16.03.2019, 13:57:14] • [IP: 178.238.246.**]

Jak widać brakuje w Świnoujściu dobrego gospodarza który by zadbał o takie właśnie sprawy.

Gość • Sobota [16.03.2019, 13:56:13] • [IP: 88.198.133.**]

[IP: 176.221.122.***] Wózki? Nie po to Janusz kupił sobie karoce!

Gość • Sobota [16.03.2019, 13:49:44] • [IP: 176.221.122.***]

Dziś do godz. 16 na ul.Matejki koło Stokrotki zbierane są podpisy pod protestem przeciwko wycince drzew. Podpisujcie! Tylko weżcie ze sobą dokument tożsamości.

Oglądasz 1-25 z 109
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■