POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [03.04.2019, 08:36:04] • Świnoujście

Wpierw wycinka teraz nasadzanie? Ogród sensoryczny ma swoją koncepcję

Wpierw wycinka teraz nasadzanie? Ogród sensoryczny ma swoją koncepcję

fot. Sławomir Ryfczyński

Nasadzą klony, platany , jawory i lipy oraz 49 innych drzew. Wszystko dlatego, że ogród ma działać na nasze zmysły. Ale ile to będzie kosztować?

W ostatnim okresie nasz fotoreporter zauważył, że na terenie, na którym jeszcze niedawno była wycinka drzew następują nasadzenia dużych drzew. Zadaliśmy więc pytanie do magistratu dlaczego tak się dzieje, a także o ilości drzew do nasadzenia,  które przewidziane są w projekcie. Chcieliśmy poznać również kwotę, która zostanie przeznaczona na nowe nasadzania.

Wpierw wycinka teraz nasadzanie? Ogród sensoryczny ma swoją koncepcję

fot. Sławomir Ryfczyński

Jak poinformowała nas Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych, teren Ogrodu Sensorycznego, który powstaje w ramach przedsięwzięcia Kurort Nadmorski Świnoujście, będzie miał około 3200 metrów kwadratowych powierzchni. Do tej pory posadzono tam 10 drzew: 3 platany klonolistne wys. 9-10 metrów, 3 klony jawory wys. 7-7,5 metrów, 2 lipy holenderskie wys. 7,5-8 metrów, 1 lipa węgierska wys. 7-7,5 metrów i 1 klon pospolity wys. 7-7,5 metrów. Dodatkowo nasadzonych zostanie jeszcze 49 innych, nieco mniejszych drzew oraz sosny górskie, rokitniki, oliwniki, żarnowiec i krzewy róż. Będzie też zielony labirynt z żywopłotu.

Cześć drzew zostanie posadzonych w ramach nasadzeń kompensacyjnych, a tylko reszta dosadzona przez miasto. Dlatego pełny koszt będzie znany po zakończeniu nasadzeń.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Mieszkaniec • Sobota [27.04.2019, 20:17:29] • [IP: 88.156.206.**]

Dlaczego nikt nie dba o pilaze brudna, smieci jeszce z ubieglego roku na calej dlugosci

Gość • Czwartek [04.04.2019, 17:27:43] • [IP: 176.221.123.**]

Będzie bardzo ładnie i estetycznie super takie miasto to moje miasto

Gość • Czwartek [04.04.2019, 01:36:11] • [IP: 176.221.122.***]

i gdzie teraz ci co krzyczeli ze beton

Gość • Środa [03.04.2019, 20:25:16] • [IP: 62.102.148.**]

Będzie bardzo estetycznie i pięknie. Czy w projekcie jest przewidziana czarna folia pokryta korą?

Gość • Środa [03.04.2019, 20:07:04] • [IP: 46.170.248.***]

Na razie to jedna jaskółka na niebie. Po kiego to wogóle wycinali. Bezmózgowie!

Gość • Środa [03.04.2019, 19:35:55] • [IP: 159.205.207.***]

Znowu marudy. Ludzie czy wy nie potraficie się niczym cieszyć? Powstaje pierwszy od lat publicznie dostępny ogród z zaprojektowanym drzewostanem, a wy znowu ujadacie? Bardzo dobrze, że są te nasadzenia. I dobrze, że to są iż spore drzewa. Mam nadzieję, że będą pielęgnowanie, aby się przyjęły. Niech cieszą spacerowiczów, a jak wam się nie podoba, to nie musicie tam chodzić.

Gość tutejszy zawsze. • Środa [03.04.2019, 17:07:57] • [IP: 37.8.215.***]

i tak ma być - wycieli pylące i alergizujące topole a sadzą szlachetne odmiany drzew, które nie alergizują! Tylko ciemnota tego nie rozumie i aż wstyd, że w tym mieście tak dużo jest osób z defektami umysłowymi i innymi przypadłościami postrzegania normalnej rzeczywistości. To pewnie ci lokalni" zieloni" nazwy nie pamiętam ale coś jest tam z wyspami , którzy z braku innych zajęć zajmują się tym czego nie rozumieją i czym nie powinni się zajmować bo robią krzywdę naszemu środowisku naturalnemu.!

Gość • Środa [03.04.2019, 16:49:33] • [IP: 83.11.163.**]

No kolor tego PIACHU nie przypomina koloru ZIEMI w której powinno się sadzić drzewa. Ale do wakacji wytrzymają (chyba).

Gość • Środa [03.04.2019, 16:02:29] • [IP: 185.210.39.**]

A na nowej promenadzie przy uzdrowiskowej trzy drzewa na srodku zenada

Gość • Środa [03.04.2019, 14:45:23] • [IP: 176.221.123.**]

Ostatnio na Krzywej 150 metrów od Grunwaldzkiej po prawej stronie nasadzili przy samej jezdni kilka drzewek tuż obok nawierzchni ulicy i kilkudziesięcioletniego zagajnika. Czy to nie jest chore ?

Gość • Środa [03.04.2019, 14:03:10] • [IP: 92.42.113.***]

A w centrum miasta drzewa są wycinane ale nie robi się nowych nasadzeń ! Na Boh. Września wycieli jedno z ostatnich drzew ale jeżeli była taka konieczność to dlaczego nie zasadzili nowego. Pieniek jeszcze widać. Obok byłego Santander /Deutsche bank.

Gość • Środa [03.04.2019, 13:21:58] • [IP: 88.156.232.**]

pieknie bedzie

Gość • Środa [03.04.2019, 12:58:22] • [IP: 188.146.54.***]

Wpierw... boszsz coz to za jezyk?

Gość • Środa [03.04.2019, 12:34:42] • [IP: 77.252.46.**]

Kołtuny od debili.

Gość • Środa [03.04.2019, 11:40:20] • [IP: 77.252.46.***]

ale , przepraszam , gdzie się sadzi te drzewa bo nie kojarzę?

Gość • Środa [03.04.2019, 10:58:45] • [IP: 91.188.7.***]

Marychy nie można nasadzic by chociaż korzyści młodzież miala

Gość • Środa [03.04.2019, 10:55:12] • [IP: 92.42.116.***]

Wycinali, czemu wycinają, sadzą małe, czemu nie duże, sadzą duże, to ile za to zapłacimy, zawsze coś się nie podoba !!Dobrze mówią, że jak się chce komuś przywalić to kij się znajdzie.

Gość • Środa [03.04.2019, 10:35:33] • [IP: 31.0.81.***]

Kilkaset drzew wyciętych przy promenadzie w ubiegłym roku bezprawnie a winnych nadal brak? Ciekawe kiedy dowiemy się kto ponosi odpowiedzialność za tę wycinkę? Żadne nasadzenia nie zastąpią starych, dużych drzew. Zanim te obecnie nasadzane będą takie jak te wycięte minie co najmniej 79-80 lat.

Gość • Środa [03.04.2019, 10:34:51] • [IP: 176.221.115.**]

Niezły kolejny przewał z tą pseudo promenadą...

Gość • Środa [03.04.2019, 10:21:09] • [IP: 31.11.128.**]

Ogród sensoryczny to po polsku ogród zmysłów. Bardzo to potrzebne. W szczególności tym którzy podnoszą atrakcyjność uzdrowiskową świnoujskiego hotelarstwa typu spa. Może uda się im odzyskać zmysły? Praktyczne cele do uzyskania to więcej klientów i więcej szmalu. Zmysły jednego potakiewicza już się cieszą. Płacą za takie komentarze?

Gość • Środa [03.04.2019, 10:17:21] • [IP: 178.235.146.**]

Dziczki wycięto i sadzi się drzewa nie pylące. Brawo! To jest normalność na miarę nowoczesności!!

Gość • Środa [03.04.2019, 10:17:01] • [IP: 195.187.133.**]

Jesuu... Tną źle, sadzą - źle.

Gość • Środa [03.04.2019, 09:52:29] • [IP: 80.245.182.**]

"Ile to kosztuje" Małe grosze - w porównaniu z kasą otrzymaną ze sprzedaży tych wykarczowanych działek obok. To się nazywa gospodarskie myślenie i zarządzanie miastem. Zamiast krzaczowiska, gdzie żule załatwiały potrzeby będzie nowa promenada, nowe drzewa ikilkanaście nowych hoteli - miejsca pracy dla mieszkańców oraz nowe dochody dla mieszkańców, wynajmujących pokoje Ukraińcom. Bravo - pan prezydent. Dobrze, że nie wybraliśmy rudej - to byłaby tragedia i zastój dla miasta.

Gość • Środa [03.04.2019, 09:37:05] • [IP: 83.23.252.**]

Dlaczego się nie sadzi świerków, sosen i innych zimozielonych - czy zimą promenada, nie może cieszyć oczu?

Gość • Środa [03.04.2019, 09:21:45] • [IP: 37.248.210.***]

Trochę za późno, jakieś 3 miesiące temu nasadzali

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■