POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [08.03.2019, 20:14:40] • Świnoujście

Tynk ze ściany kamienicy przy ulicy Armii Krajowej z hukiem spadł na chodnik

Tynk ze ściany kamienicy przy ulicy Armii Krajowej z hukiem spadł na chodnik

fot. Edmund Papski

Policja zabezpieczyła odcinek ulicy, przy której stoi kamienica gdzie dawniej mieściła się restauracja Centrala. Z elewacji budynku, który niedawno uległ pożarowi posypał się tynk. Kawałki tynku z hukiem upadły na chodnik.

Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że połać tynku oderwała się z górnych pięter domu.

Na szczęście w okolicy nie było żadnego przechodnia i obyło się tylko na tym, że patrol policji zabezpieczył miejsca zdarzenia, które w tym momencie zablokowane jest dla pieszych.

Tynk ze ściany kamienicy przy ulicy Armii Krajowej z hukiem spadł na chodnik

fot. Edmund Papski

Od czasu pożaru dom i jego fasada nie jest w najlepszym stanie. Prywatny właściciel i administrator budynku będzie musiał szybko zabezpieczyć miejsce i kamienicę, by w tym ruchliwym miejscu nie doszło do tragedii.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Czwartek [14.03.2019, 19:17:41] • [IP: 92.42.119.**]

A CO Z TERENEM NA PRZECIW---MOZNA MALY PARK JAPONSKI ZROBIC...DLA MLODZIEZY NA FAJNA KNAJPKE---MOZNA PRZEZNACZYC STARY PONIEMIECKI DWORZEC PKP NA GRUNWALDZKIEJ---TYLKO ZAMIAST TEGO BARAKU KTORY GO ZASLANIA-ZROBIC PARKING,. ..DOM RYBAKA TEZ JEST FAJNYM MIEJSCEM NA HOTELIK LUB BUDYNEK MIESZKALNY--MIAL ON KIEDYS PIEKNA WIEZYCZKE--KTORA NADALA BY TEMU BUDYNKOWI I JEGO OKOLICY UROKU...A CO Z WIEZA CISNIEN I BUDYNKIEM ELEKTROWNI LUB GAZOWI NA ULICY SZTAYERA---CZEKAC AZ SIE ZAWALI?

Gość • Czwartek [14.03.2019, 19:11:22] • [IP: 92.42.119.**]

MIAL BYC TEN BUDYNEK ODRESTAUROWANY. W PODWORKU MOZNA POSRAWIC LATEM KILKA PARASOLI, PODLOGE WYLOZYC KOSTKA I KAWIARNIA GOTOWA Z FRONTU JAKI Z TYLU. W POZNANIU W TAKICH BRAMACH KELNERZY KASY MAJA POSTAWIONE NA BECZKACH-FAJNIE TO WYGLADA I OBIADY SMACZNE.

Gość • Wtorek [12.03.2019, 06:14:07] • [IP: 188.146.161.**]

To nie kamienica to apartamentowiec z klitkami za 10 tys za metr. Juz sprzedaja hahaha

Gość • Niedziela [10.03.2019, 20:10:13] • [IP: 176.221.113.**]

A to tam gdzie była Centrala. Tą kamienicę podpalał ktoś. Tak jak na promenadzie ktoś niszczył kamienicę i w końcu udało się po latach rozebrać. Ciekawe" za ile" konserwator zabytków przymyka oko.

Gość • Niedziela [10.03.2019, 08:57:38] • [IP: 80.245.186.**]

Apropos piekarni na Monte Casino.Czy tam w końcu zawita kiedyś sanepid.

Gość • Niedziela [10.03.2019, 08:02:01] • [IP: 80.245.182.**]

W budynku Uzdrowiska na ul. E. Gerczak - Swarożyc też niedługo tynk będzie spadał na przechodniów. Dziurawe rynny, zagrzybione ściany i totalny syf od kilku lat. Ciekawe kiedy to wszystko spadnie komuś na głowę. Zarząd z prezesem biorą takie pensje, że mogą rzeczywiście nie widzieć tego bajzlu.

Gość • Sobota [09.03.2019, 19:18:31] • [IP: 83.21.48.**]

Najlepszy chleb u Mikołajczyka tylko teraz 4 zł.Drogooo

Gość • Sobota [09.03.2019, 16:26:05] • [IP: 77.88.191.***]

Kiedy w końcu miasto POGONI TYCH WŁAŚCICIELI DO REMONTÓW by" starocie" nie straszyły miasta. To jest tylko wina rządzących, którzy powinni dać przy sprzedaży termin rozpoczęcia robót

Gość • Sobota [09.03.2019, 14:20:41] • [IP: 188.146.52.***]

niech zaloza siatke na cala elewacjei po klopocie

Gość • Sobota [09.03.2019, 13:57:16] • [IP: 178.238.253.***]

Bardzo podoba mi się efekt tego bloczku właśnie obok co się wybudował. Tylko lokacja chu*owa.

Gość • Sobota [09.03.2019, 12:18:16] • [IP: 77.183.96.**]

A jak by zranilo lub zabilo czlowieka, kto jest za to odpowiedzialny prosze stanowczo o odpowiedz, od kogo - od tej bandy co rzadzi !

Gość • Sobota [09.03.2019, 12:12:30] • [IP: 62.69.231.***]

Z zaniedbanego domu z ogrodem na Wyspiańskiego spadł sporo czasu temu, tynk leży do dziś, nie ma kto posprzątać, całego syfu w tym ogrodzie również. Grunt, że deweloperzy na promenadzie zadowoleni.

Gość • Sobota [09.03.2019, 11:32:54] • [IP: 178.235.146.**]

Chodnik jest zapewne miasta, bo tam wszędzie biorą opłaty za ogródki sezonowe ale jak przychodzi do odpowiedzialności za zdrowie przechodniów to jak zawsze miasto umywa ręce. Biorą nie male pieniądze za metr kwadratowy tj. 1 zł za dzień od metra to niech i pilnują bezpieczeństwa przechodniów. Z byłego Domu Rybaka ciągle coś spada w czasie wiatrów i nic się z tym nie robi.

Gość • Sobota [09.03.2019, 10:32:11] • [IP: 92.42.118.**]

Pół wiaderka tynku spadło w wielkim hukiem

Gość • Sobota [09.03.2019, 09:08:14] • [IP: 23.226.237.*]

Jak z hukiem, jak ja nic nie słyszałem?!

Gość • Sobota [09.03.2019, 08:24:09] • [IP: 188.146.234.***]

Za dużo basu synu !

Gość • Sobota [09.03.2019, 07:47:15] • [IP: 37.248.163.**]

Byłem przed chwilą w sklepie na zakupach. Na moje pytanie :"o której będzie chleb" pani ekspedientka odpowiedziała :" ten od Mikołajczyka. ..nie wiem bo tam wszyscy pijani są dzisiaj. " Tak się czci święto kobiet. Brawo panowie. .. To jest temat na artykuł

Gość • Sobota [09.03.2019, 07:24:31] • [IP: 92.42.112.***]

Najważniejsze, że 99 promenadę budują a slamsy niech się walą

Gość • Sobota [09.03.2019, 07:24:29] • [IP: 80.245.189.***]

Tak jak z parkiem UM celpwo zaniedbal czesc parku aby poprowadzic droge i zabudowac czesc to juz dawno jest w planach betonika.Ta kamienica tez bedzie wyburzona bo taniej jest to zniszczyc i szybko postawic jakis koszmarek architektoniczny.Niestety spora czesc mieszkancow zmurka popiera twierdzac ze daje ludzia zarobic i krecic interesy tylko ze to ma krutkie nogi jak polityka naszego komicznego rzadu tumanow.

Gość • Sobota [09.03.2019, 07:15:57] • [IP: 176.221.123.***]

doprowadzić kamienice do ruiny a potem postawić 4 pietrowe apartamenty … zal czy miasto nie może wywłaszczyć zabytkową kamienice ?

Gość • Sobota [09.03.2019, 01:33:21] • [IP: 176.221.122.***]

Skoro dostało tyle wody przy pożarze to nie ma co się dziwić. Wszystko pomału będzie się odpażać i spadać

Gość • Sobota [09.03.2019, 01:31:22] • [IP: 37.248.161.***]

Balonik mówi że 21 marca się oderwie

Gość • Sobota [09.03.2019, 01:21:11] • [IP: 5.173.136.**]

Tak dla świadomości mieszkańców. Mamy sporo ruin lub wręcz pustych placów a teraz ten budynek będzie straszył wiele lat dopuki wlasciel nie znajdzie źródła finansowania remontu lub odbudowy nowego. A teraz przejdźmy do większych rzeczy, co się stanie gdy nastąpi tragedia i jakiś wielorodzinny dom spłonie i oby bez ofiar. Dajmy na to że będzie to jakiś mały punktowiec gdzie jest 20 wlascicieli i nie potrafią się dogadać w sprawie źródła finansowania odbudowy swojej zniszczonej własności a ubezpieczyciel zawsze znajdzie sposób aby urwać coś z wypłaty odszkodowania, to jedno a druga sprawa to architektura Za starych czasów były ściśle określone metraże które dzisiaj nijak się mają do rzeczywistości a do tego własność mieszkańców jest po obrysie dawnego budynku i co dalej ? Czy można odbudowywać według starych planów?

Gość • Piątek [08.03.2019, 23:43:51] • [IP: 178.235.146.**]

W obecnych czasach dla miasta liczy się tylko Plac Słowiański i Promenada, reszta miasta jest nie ważna. Plac Rybaka i inne części miasta umierają, istnieją tylko w sezonie. Budynek z Centralą i Dom Rybaka z Glorią to zabytki miasta, które weszły w ręce prywaciarzy, którzy mają gdzieś bezpieczeństwo ludzi. Miasto też nie dba o to. Gdzie jest nadzór budowlany miasta ? Pożar w Centrali, odpadające tynki i dach w Domu Rybaka?

Gość • Piątek [08.03.2019, 22:39:16] • [IP: 176.221.122.***]

Zajebiscie. Prawie codziennie tamtędy przechodzę.

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■