POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [13.03.2019, 18:11:09] • Świnoujście

Teren na Karsiborzu zostanie zagospodarowany

Teren na Karsiborzu zostanie zagospodarowany

fot. Czytelnik

Co z tymi paskudnymi budami? Jakie plany ma magistrat by teren ten uporządkować, by mógł być wizytówką Karsiborza? Pyta nas w swoim mailu jedna z mieszkanek Świnoujścia.

Przywykliśmy już do tego, że mieszkańcy z każdym pytaniem zwracają się do nas. Byśmy to my dowiedzieli się w sprawach, które bulwersują mieszkańców. Trzeba jednak przyznać internautce, że tereny przy ulicy 1 Maja na Karsiborzu rzeczywiście wyglądają fatalnie i nie można ich nazwać wizytówką miasta.

Dlatego też zadaliśmy pytanie do magistratu, co dalej będzie się działo z terenami przy ulicy 1 Maja?

Jak poinformował nas doradca ds. informacji o inwestycjach Mariusz Rabenda, wymienione w zapytaniu i wizualizowane zdjęciami tereny należą do miasta i objęte są planem przebudowy całej ul. 1 Maja. Dokumentacja jest w tej chwili w trakcie korygowania. Będzie gotowa kiedy będziemy ogłaszali przetarg na realizację. Inwestycja znajduje się w tegorocznym budżecie miasta z zaplanowaną kwotą 7 515 000 zł. W tym roku planowany jest wybór wykonawcy i rozpoczęcie inwestycji.

W ten sposób uspokajamy naszą internautkę, że już w niedługim czasie teren, który w swoim mailu prześmiewczo nazwała „bangladeszem” zapewne ulegnie metamorfozie. Jednak trudno powiedzieć czy zgodnie z wizją zaprezentowaną przez internautkę w mailu, która twierdzi że, pseudo bulwar jest pomysłem słabym i zbędnym, a jedyna potrzebna inwestycja za wyjątkiem nowej nawierzchni to ścieżka rowerowa i chodnik, będzie to zmiana zadowalająca.

A jakie jest wasze zdanie w tej sprawie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-42 z 42

Gość • Środa [13.03.2019, 20:39:02] • [IP: 31.0.41.**]

Ja bym tam zrobił drogę z żużla i gruzu żeby trolle nie mówiły że sam beton 😃😃😂😂

Gość • Środa [13.03.2019, 20:11:13] • [IP: 46.170.248.***]

Część tych posesji jest pustych ponieważ urząd nie godzi się na to aby ktokolwiek miał prawo do dzierżawy po kimś kto umarł lub jest stary czy też po prostu zrezygnował. Faktem jest że jak ten teren należał do" Cechu" to chętnie przekazał na działki dla wędkarzy a ci nazwozili setki ton ziemi zabezpieczając tym samym drogę/ ulicę 1maja od erozji i trzeba przyznać że te budy stoją właśnie na tej nawiezionej ziemi.

Gość • Środa [13.03.2019, 19:57:19] • [IP: 80.245.189.***]

ul. 1 maja jest waska, teren z budami paskudnymi uwolnic izrobic miejsce do spacerów, sciezkę rowerowa i wolna przestrzeń aby każdy mógł nacieszyć oko jeszcze na nie" zmodernizowana " delte świny i małe wyspy i ptactwo.. nie potrzeba wiele tylko wywieść ten złom i te straszydla zaorać

Gość • Środa [13.03.2019, 19:26:55] • [IP: 188.146.52.***]

Dwa lata temu gosc chcial mi sprzedac dzialke nalezaca do miasta w Karsiborzu za 12000 zl. Dobrze. ze nie kupilem.

Gość • Środa [13.03.2019, 19:11:53] • [IP: 46.170.248.***]

Nie dziwię się że te" budy" są brzydkie. Teren jest dzierżawiony, od lat straszy się wędkarzy że będą musieli za chwilę to opuścić.Czy wówczas ktokolwiek chce inwestować? Poza tym nie ma możliwości zacumowania łódki wędkarskiej w pobliżu. Oczywiście nie było wymagań co do stylu altanek czy campingów. Jedno słowo i będzie cukiereczek ale niestety nie ma przyszłości dla wędkarstwa z łodzi. Na terenie portu północnego ceny z kosmosu a i do atrakcyjnych wód dopłynąć to kawał drogi, to samo 4 wiatry. Kiedyś prezydent obiecał wykop w kształcie prostokąta na łące w lewo przed mostem ale o tym zapomniał. Po prostu ludzi, którzy w ten sposób chcą wypoczywać ma się w d...pie. Co jest atrakcyjne nie jest przeznaczone dla ludzi skromnie zarabiających.

Gość • Środa [13.03.2019, 19:06:36] • [IP: 83.8.120.**]

Tak odpychający widok łącznie z zastosowaniem praktycznym z którego mogą korzystać tylko nieliczni pozdrowionka ślę właścicielom tych jak że przepięknych domków jednorodzinnych.

Gość • Środa [13.03.2019, 19:03:28] • [IP: 31.0.81.***]

Działki zostawić mieszkańcom Karsibou zrobić projekty na jednakowe zagospodarowanie terenu i kto chce ten się dostosuje

Gość • Środa [13.03.2019, 19:03:03] • [IP: 62.69.253.***]

I zrobią wam betonowy deptak. ...bardzo betonowy. Beton to stan umysłu w tym mieście.

Gość • Środa [13.03.2019, 18:50:01] • [IP: 37.248.156.***]

Te budy miały zniknąć w ubiegłym roku, ale to były obiecanki przed wyborami. Ulica z dziurami, że nie można przejechać, brak chodnika, narażeni jesteśmy na niebezpieczeństwo potrącenia przez samochody, nawet nie ma gdzie uciekać, bo przeszkadzają drzewa.

Gość • Środa [13.03.2019, 18:42:57] • [IP: 92.42.112.***]

Powstanie Bangladesz zdrowia

Gość • Środa [13.03.2019, 18:41:29] • [IP: 62.69.251.***]

No właśnie, kiedy zniknie chlew z Wojska Polskiego?

Gość • Środa [13.03.2019, 18:37:45] • [IP: 92.42.116.**]

Mieszkanka Świnoujścia a Karsiborem się interesuje.Wyjedż do Bangladeszu i tam praw morały.Zła kobieta to jest.

Gość • Środa [13.03.2019, 18:32:44] • [IP: 178.238.253.**]

Nie rozumiem najemców tych działek, tak zaniedbać taką miejscówkę, grill, rybki, łódeczka, coś pięknego.

Gość • Środa [13.03.2019, 18:30:13] • [IP: 31.11.129.***]

Kolejną ściema.Budy miały być zlikwidowane już parę lat temu.Miała być też zmodernizowana ul.1 Maja.Poza tym miała być przystań kajakowa.Tyle lat trwa korygowanie planów ?

Gość • Środa [13.03.2019, 18:27:36] • [IP: 62.69.253.***]

Tylko beton. Dużo betonu. Bardzo duuużżoooooooo...

Gość • Środa [13.03.2019, 18:26:11] • [IP: 164.127.30.***]

Na Karsiborze lub w Karsiborze, bo to wyspa Karsibór i dzielnica Karsibór, odmienia sie" w Karsiborze". A budy pamiętam od dzieciństwa.

Gość • Środa [13.03.2019, 18:16:34] • [IP: 78.10.206.**]

NA WOJSKA POLSKIEGO W SWINOUJSCIU JEST GORZEJ I WLADZA NIE PRZESZKADZA TAM TO DOPIERO JEST WIZYTOWKA

Oglądasz 26-42 z 42
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■