POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [05.03.2019, 20:29:13] • Świnoujście

Mężczyzna przygnieciony blachą czy żelazny patent na spokojny sen?

Mężczyzna przygnieciony blachą czy żelazny patent na spokojny sen?

fot. Bartosz Szymański

W niedzielę przed godziną 9.00 ktoś zauważył mężczyznę leżącego przy składzie materiałów budowlanych. Na nim leżała blacha, wyglądało, że mógł zostać przygnieciony. Została wezwana karetka pogotowia, przyjechali również policjanci. Przybycie służb przerwało, jak się okazało, błogi sen mężczyzny, który sam ułożył się pod blachą. W taki sposób bezdomny chciał sobie zapewnić odpoczynek, co jak widać, nie do końca mu się udało. Obudzony mężczyzna odmówił skorzystania z pomocy ratowników medycznych, po czym oddalił się z miejsca nieudanej drzemki.

- Wezwanie dotyczyło mężczyzny leżącego przy składzie materiałów budowlanych, który miał być przygnieciony blachą. Na miejscu okazało się, że mężczyzna jest bezdomny, schował się pod blachą żeby pospać. Odmówił udzielenia pomocy przez ratowników medycznych i oddalił się z miejsca wezwania- informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Gość • Środa [06.03.2019, 17:58:48] • [IP: 109.243.230.**]

15:51 - Ten post piszę dla czytających to, bo z ludźmi wyzywających swoich dyskutantów jak. ..122 nie dyskutuje się: to ludzie z ratownictwa oceniaja czy jechać, czy nie, nie jest winą kogoś, że wzywa karetkę, zasadność wezwania ocenia pogotowie.

xiadzteofil • Środa [06.03.2019, 15:51:45] • [IP: 176.221.122.***]

Po karetkę do meneli się nie dzwoni. 14:33:43 idź lepiej do kościoła pomyleńcu.

Gość • Środa [06.03.2019, 14:33:43] • [IP: 109.243.230.**]

08:16:22] • [IP: 217.153.136.*] Jak wiadomo lewactwo nienawidzi Jezusa, a Jezus nigdy by nie powiedział do takich ludzi" menele", zatem nie uznawaj słowa" bezdomny" za lewacką polityczną poprawność, nie, to odblask Ewangelii, która uformowała naszą cywilizację, inną cywilizację niż ta w Indiach, gdzie chorych członków rodzin wystawiano w Kalkucie na ulice jak zbędny mebel - tych" wystawionych" ludzi zbierała z ulic Matka Teresa i chciała im zapewnić godną śmierć, a szybko zaczęła ich ratowac by nawet nie umierali.

Pazdzioch • Środa [06.03.2019, 13:44:13] • [IP: 83.23.247.**]

Nikogo nie było, czemu policja kłamie Był radiowoz policji i karetka pogotowia, policjant szukał osoby ale jej nie znalazł bi nikogo nie bylo, wiec skąd ta historyjka ze szczecina

Gość • Środa [06.03.2019, 12:19:29] • [IP: 109.243.230.**]

09:45:07] • [IP: 37.8.231.***] A po drugie - jeśli ktoś przy tej temperaturze śpi na ziemi, to kwestia wychłodzenia aż do śmierci jest kwestią czasu. Przemyśl to sobie.

Gość • Środa [06.03.2019, 12:06:55] • [IP: 178.238.251.***]

B.przykre!!

Gość • Środa [06.03.2019, 11:58:17] • [IP: 109.243.230.**]

9:45. .7.8.231.***]- Nie zgadzam się, lepsza większa wrażliwość niż udawanie, ze się nie widzi, a są czasem sytuacje, że nie można nic zrobić, sprawdzić, bo naprawde człowiek jest w wyjątkowej sytuacji, przejeżdża, czegoś pilnuje. Kiedys bardzo wczesnym rankiem pędziłem na prom, liczyły sie sekundy, gdy doń dobiegne (a zdążenie do Szczecina było dla mnie bardzo ważne) - a obok mnie zwalił sie na chodnik młody człowiek będący wcześniej chyba na rauszu, ale nie będąc tego pewien, zawołałem do ekspedientki palącej papieros na zewnątrz, by sprawdziła, czy nie dzieje się coś niebezpiecznego, ona na to, że boi się, więc wyciągnąłem telefon i nadal galopując w stronę promu, zadzwoniłem na policję, przyjęli szybko sygnał, a co dalej, to nie wiem. Reszta zależy od policji, może rzeczywiście w przypadku faceta pod blachą policja zadziałała zbyt gorliwie wzywając karetkę, bo sami moga dokonać reanimacji, jeśli ona jest potrzebna..

Gość • Środa [06.03.2019, 09:45:07] • [IP: 37.8.231.***]

Szczególne gratulacje dla osoby wzywającej która nie potrafi odróżnić przygniecionego człowieka od śpiącego. A może jak to zwykle bywa cytuje " widzę z balkony z 8 piętra ktoś leży 200m od bloku na 4 ławce po lewej stronie" albo " przejeżdżałem/am samochodem i widziałem/am ale spieszyłem/am się do pracy i się nie zatrzymałem/am ale zadzwonię nic to nie kosztuje przecież". A później Ci sami ludzie mają pretensje że jest za mało karetek czy policji albo za długo jadą. Powinni karać za także wezwania.

Gość • Środa [06.03.2019, 08:16:22] • [IP: 217.153.136.*]

Może po imieniu, zamiast tej LEWACKIEJ poprawności.. .MENEL !! za dużo EMPATII.. jak chcą żyć jak kundle to ZOSTAWIC ICH !

Gość 500+1 • Środa [06.03.2019, 08:03:49] • [IP: 31.2.90.***]

Normalni ludzie śpiąc przykrywają się kołdrą, pierzyną lub kocem...A miejscy"komandosi"(lumpy) czym popadnie gazetą, deską, blachą lub płytą pilśniową, to są ludzie twardzi, hardzi i mocni-oni są solą tej ziemi, dlatego miasto tak dba o nichtroszcząc się co by im nie stała się krzywda...😝

Gość • Środa [06.03.2019, 02:33:47] • [IP: 164.127.67.***]

O wiele bardziej intrygujące są przypadki licznych tak zwanych przyzwoitych mężczyzn, piszących zajadłe monologi na forach przeciw bezdomnych, a przygniecionych butelką w domu, jointem, koką, dopalaczem. --- 22:17:40] • [IP: 62.69.251.***] - a twoje życie nie jest na jote bardziej wartościowe, zważywszy pychę i nazistowski z ducha rasizm, jaki przebija z twojej wypociny na forum.

Gość • Wtorek [05.03.2019, 23:33:02] • [IP: 176.221.122.***]

Ciekawe co dalej z tym terenem?

Gość • Wtorek [05.03.2019, 22:22:33] • [IP: 176.221.123.**]

Dobre zdjęcie. Chyba stary rynek przy Grunwaldzkiej. Miało być tam normalne skrzyżowanie ulic Grunwaldzkiej i Wilków Morskich ale bardzo szybko został ten plac sprzedany inwestorowi z Poznania, który również bardzo szybko miał zrobić doskonały interes z budową budynku mieszkalnego. I co i nic, wszystko w zastoju a skrzyżowanie po staremu. I kto zrobił dobry interes. I jak to ma się z zakupem mieszkania urzędowego w Poznaniu.

Gość • Wtorek [05.03.2019, 22:17:40] • [IP: 62.69.251.***]

Nie przestaje mnie zdumiewać poświecenie z jakim ratowane jest w tym mieście życie lumpów, meneli i innych degeneratów. Zupełnie jakby byli jakimś zagrożonym wyginięciem gatunkiem

Gość • Wtorek [05.03.2019, 21:42:42] • [IP: 178.235.147.***]

a w tym czasie karetka byla potrzebna gdzie indziej a do pijage zula przyjechała bezsensu, masakra !! na sybir powinni takich wysyłać !

Gość • Wtorek [05.03.2019, 20:59:30] • [IP: 23.226.237.*]

I komu, to przeszkadzało, ze sobie tam leżał? Nawet się wyspać człowiekowi nie dadzą po ciężkim dniu bimbania... 😲 😱 😠 😡 😪

Gość • Wtorek [05.03.2019, 20:49:56] • [IP: 176.221.123.**]

schowal sie pod blache bo ostro wiało

Gość • Wtorek [05.03.2019, 20:31:07] • [IP: 94.254.232.***]

Bilet w jedną stronę.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■