Wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy poznawać i nasłuchiwać sowy. Spotkamy tajemnicze sowy w samym środku jednej z nocy, kiedy większość z nich jest bardzo aktywna.
Mimo, że najczęściej schowane w mroku nocy lub starej dziupli albo gdzieś na strychu – sowy z bliska zaskakują urodą. Od ogromnego Puchacza, po maleńką Sóweczką, niewiele większą od Wróbla – sowy mienią się beżami, brązami i szarością w tysiącach odmian i odcieni. Rysowane czernią, oprószone plamkami, paskami i kreskami. Piękne. Z bliska i dobrze widoczne - robią jeszcze większe wrażenie niż przejmujące uhuuu-hu-uu dobiegające z mroku nocy.
Wydarzenie odbędzie się w terminie 22-23 marca 2019 r. na terenie Wolińskiego Parku Narodowego.
Chętnych zapraszamy do zgłoszenia się przez formularz uczestnika na stronie www.nocsow.pl.
Regulamin dostępny jest na stronie www.wolinpn.pl oraz www.efrwp.pl.
Do zobaczenia w mroku nocy.
Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin
sowy są jak sędziowie polskich sądów. Wszyscy myślą że są inteligentni a są jak wpis poniżej...
Jestem stałym słuchaczem gawęd ptasich (w radiowej Trójce) znanego znawcy ptaków, dr. Kruszewicza, on powiedział kiedyś, że sowy należą do najmniej inteligentnych ptaków wbrew przyjętej symbolice mądrości, którą sobą maja reprezentować. Najinteligentniejsze są... krukowate, czyli zwykłe wrony, kruki.
co to jakieś drugie" Sowa i przyjaciele"?
dziadku kiedy ostatnio spałeś z babcią? Huhuuu
to nie sowy to leśniczy siedzi w lesie i sowę udaje
Nie musimy jechac tak daleko, w dodatku ryzykując jako rowerzyści czy nawet jako kierowcy samochodów na rozpasanej piractwem drogowym drodze krajowej - polecam zaglądnięcie zaraz za granicę kraju i Świnoujścia - w rejon" Worka" i dalej lasów w okolicy jez. Wolgast oraz wsi Korswandt, także spenetrowanie lasów dalej do okolic zanikajacego jez. Zernin - tam żerują dzikie i chronione ptaki, a sowę to ja widziałem jedyny raz w życiu właśnie tam.
To jest czupakabra pospolita albo puszczyk.
W który dzień, 22.03-czy 23.03.godzina 19.30. wycieczka terenowa, poszukiwanie SÓW??
co to za gatunek białej sowy które w nocy hukają w lesie przy ścieżce rowerowej do Ahlbecku? Widziałem kilka razy po 23 w tamtym rejonie. Ma wielkie oczy co się błyszczą po zaświeceniu latarką i jest cała biała.