POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [03.03.2019, 09:37:36] • Świnoujście

„Beton czy drzewa?”. Zobacz film!

„Beton czy drzewa?”. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Mieszkańcy mają swoje zdanie. Każdy z nich wie jak powinno wyglądać jego miasto. Zapraszamy was do sondy, którą przeprowadziliśmy z Mieszkańcami naszej wyspy. Przeprowadziliśmy ankietę wśród Mieszkańców na temat tego, czy warto wycinać drzewa, żeby stawiać hotele.



Mamy dla was dzisiaj sondę uliczną , którą przeprowadziliśmy z Mieszkańcami Świnoujścia.

A jakie jest wasze zdanie w tej sprawie? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 73, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-73 z 73

Gość • Niedziela [03.03.2019, 11:17:37] • [IP: 31.11.128.**]

Artykuł powinien mieć tytuł:rozwój miasta czy zieleń. Pogodzenie tego jest trudne ale możliwe. Przecież trzeba zapewnić tereny pod budowę mieszkań a jednocześnie rozwijać infrastrukturę. Przecież ktoś kto ma mieszkanie i pracę będzie inaczej widział rozwój miasta niż osoba która tego niema. Nie powinno drukować się w tak ważnej sprawie wypowiedzi frustratów.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 11:15:20] • [IP: 62.69.229.**]

Możemy sobie tylko poszczekać, a betoniarz i tak ma nas w dupie i nic tu nie zmieni fakt, że jako były czerwony a obecny czarny lata po kościołach. Niektórzy myślą, że miasto ma się rozwijać, a co to znaczy? Że ma być zabetonowane i nieprzyjazne mieszkańcom? Skąd ta idea, że synonimem rozwoju jest budownictwo hoteli i pseudo apartamentowców? W Szklarskiej Porębie postawili wielki hotel Gołębiewski, władze się cieszyły, może nawet coś z tego miały, ale teraz obudzili się z ręką w nocniku, bo miejscowi nie mają zarobku i bida aż piszczy. Czy tak ma być tu, w NASZYM mieście? To nie jest prywatny folwark Żmurkiewicza! Jego popaprane wizje doprowadzają miasto do upadku. Dzikie budownictwo, brak wody, betoniarstwo, ograniczanie zieleni w ponoć uzdrowiskowym mieście, poczucie własnej nieomylności i boskiego namaszczenia. Ten człowiek jest bardzo twardy wobec mieszkańców i bardzo uległy wobec kapitału!

Jełop • Niedziela [03.03.2019, 11:05:14] • [IP: 176.221.122.***]

O betonowym Świnoujściu zacząłem pisać jakieś 10 lat temu. Cieszę się, że pomału mieszkańcy zaczynają rozumieć, że władza powinna być przede wszystkim dla mieszkańców. Szkoda że wciąż nas za mało. Myślę że za cztery lata szala się przeważy.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 11:05:04] • [IP: 80.245.187.***]

Wielki żal, że pani Agatowska nie została prezydentem. Żmurkiewicz i jego świta zniszczyli tak piękne kiedyś i klimatyczne miasto.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 11:02:10] • [IP: 37.47.163.***]

Mądrych mamy mieszkańców tylko czemu ta mniej mądra cześć wybraLA Zmurkiewicza który chce nam zabetonowac nawet park? No i fajnie posłuchać radnej Agatowskiej co jej media nie pokazują bo mądrze gada. Na końcu ale jest.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 10:53:04] • [IP: 37.47.146.***]

Beton betonem, ale zauważam, że Świnoujście stało się w ostatnim czasie miastem niesamowicie brudnym. To co się dzieje na chodnikach czy trawnikach to masakra. G...wna psie, g...wna gołębie, kawałki chleba (niekiedy całe kromki), ziarno (!), obierki po ziemniakach, skórki po pomarańczy, kości... Coś strasznego.

Gryf • Niedziela [03.03.2019, 10:51:05] • [IP: 176.221.123.**]

By odpowiedzieć rzeczowo na ten temat, trzeba spojrzeć na inne miasta i inne państwa. Nasze miasto jest wyjątkowe, gdyż mamy do dyspozycji wiele ważnych aspektów przyrodniczo-ekonomicznych, takich jak granica państwa, rzeka z portem, morze z plażą piaszczystą, uzdrowisko i tereny natura 2000. Ważnym zagadnieniem jest komunikacja z jednym kierunkiem do Polski i to przez wodę i drugim, do innego państwa. Mamy bardzo dużo zieleni, mamy port i piękną plażę, ale wszystko jest nieuporządkowane. By zachować historyczność uzdrowiska należy wyizolować tę część od miasta i ograniczyć tam drastycznie ruch pojazdów spalinowych. Aby nadać uzdrowisku właściwego harakteru i w pełni korzystać z naturalnych walorów klimatycznych należy kuracjuszy" wywlec" z pieleszy hotelowych SPA i dać im możliwość jak najdłuższego przebywania na zewnątrz. Czyli deptak nad samą wodą z licznymi małymi punktami gastronomicznymi, w pobliżu, ale tematycznymi kulinarnie, w małych odosobnionych ogródkach. Hotele z ogrodami i parkingami.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 10:49:18] • [IP: 37.8.231.***]

Hotele, hotele i hotele. Beton, beton i beton. Super. Teraz będzie Świnoujście Resort, bo taka moda. Wystarczy jedno upalne lato z sieciami i Du..A. Po Resorcie zostanie Beton i Beton i Beton Platz im Żmurkiewicza

Gość • Niedziela [03.03.2019, 10:46:19] • [IP: 185.210.38.***]

Jestem za rozwojem miasta a jeżeli drzewa to uniemożliwiają to należy je wycinać i sadzić nowe. Sonda z pytaniem BETO CZY DRZEWA jest nieuczciwa. Szanowna redakcjo proponuję kolejną sondę z pytaniem ZAKŁAD OPIEKUŃCZY CZY DRZEWA.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 10:44:01] • [IP: 5.173.128.**]

Jak zawsze są ludzie którzy nie lubią zmian i najlepiej aby się nic nie działo i było jak było na szczęście są ludzie którzy myślą i widza perspektywy tego pięknego miasta temat drzew jest idealnym tematem dla przeciwników u kontynuacji kampani wyborczej ale drzewa zawsze wycinano i sadzono nowe malkontenci i przeciwnicy rozwoju chcieliby aby miasto wyglądało tak jak za czasów ich dzieciństwa ale niestety świat się zmienia nasze miasto tez ładniejsze

Gość • Niedziela [03.03.2019, 10:40:34] • [IP: 178.238.245.***]

to po co latacie n a wybory i glosujecie . ...Tak janek nam da i zrobi beton!! Ludzie do kogo macie pretensje ? Kadencja dawno minęla i co wy robicie? Nie ma zmiany i nie będzie . Bo on będzie jeszcze. ...? Robic coś zabronic i młodszy niech ogarnia. My i mieszkańcy na pierwszym rzędzie a nie kasa i kasa. My też dajemy i mieszkamy. Demonstrować za zmianą . I to już a nie latać i. ...BRAWO !! Bo nie zachamujemy wycinki i aż w oczy razi. Nie czekac ludzie i po h... te komentarze ? Siedziec z du... i pisać. Ruszyć

troll • Niedziela [03.03.2019, 10:37:39] • [IP: 178.238.252.***]

• Niedziela [03.03.2019, 10:15:12] • [IP: 91.188.7.***] Jak lubisz beton i robić biznes to to wynocha do Dubaju. .

Gość • Niedziela [03.03.2019, 10:24:58] • [IP: 77.113.126.**]

Jest planowana budowa drogi przez Park Zdrojowy. Będzie to połączenie ul. Jachtowej z ulicą Sienkiewicza. Oznacza to brak parku w naszym mieście. To co w tym miejscu pozostanie, będzie pełniło funkcję skweru. Jest to jedyne miejsce gdzie na spacerze z rodziną nie spotkałeś przejeżdżającego samochodu. Słabo to widzę.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 10:19:49] • [IP: 37.8.231.***]

Na cmentarzu, też wycinają.To wam nie przeszkadza?A może rezerwacja na Karsiborskiej, pod drzewkiem.Wyprowadzka do lasu jest mniej kosztowna, jak z lasu do miasta.Droga wolna.Miasto ma się rozwijać i basta.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 10:18:11] • [IP: 185.13.106.***]

Sracza ani drzewa w mieście nie uświadczysz co najwyżej osrane przez psy trawniki.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 10:15:12] • [IP: 91.188.7.***]

Jak ktoś tak lubi drzewa to wynocha na Drawsko tam jest dużo tu się robi biznes

Gość • Niedziela [03.03.2019, 10:13:58] • [IP: 5.173.145.***]

Jestem pod wrażeniem wypowiedzi Agatowskiej. Szczerze mówiąc to głosowałem na Żmurkiewicza, lecz po jego obietnicach nic nie ma. Za to robi rzeczy o których nie mówił podczas wyborów! Strefa płatnego parkowania, wycinka parku zdrojowego. To jest skandal!

Gość • Niedziela [03.03.2019, 10:11:31] • [IP: 93.94.186.***]

warto...przynajmniej się rozwija...po wszystkim ładnie za zielenić i będzie ok...

Gość • Niedziela [03.03.2019, 09:57:38] • [IP: 62.69.203.***]

Brawo Pani Joanno, Zmurkiewicz STOP z wycinką i STOP z ulubionym betonem.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 09:56:05] • [IP: 83.11.77.***]

Wycinać i betonować jak jest potrzeba, a w wolne miejsca sadzić nowe drzewa. Po 10 latach będzie lasek, a po następnych las.Tak robię na swojej dużej działce. Miasto to taka b.duża działka.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 09:53:40] • [IP: 31.11.131.***]

WRESZCIE NIECH NASZPREZYDENT POMYSLI ZEBY PRZESTAC RUJNOWAC PROMENADE BEDZIE BLOKOWISKO A ZERO ZIELENI

Gość • Niedziela [03.03.2019, 09:48:57] • [IP: 176.221.123.***]

Zieleń i drzewa ! Cisza wokół ! Ograniczyć ilość przyjeżdżających do Świnoujścia ! Miasto najpierw dla mieszkańców ! Rada Miasta ma słuchać mieszkańców i prowadzić politykę dla ich DOBRA a nie według własnego widzimisię /gdzie konsultacje /!

Gość • Niedziela [03.03.2019, 09:43:17] • [IP: 37.47.131.**]

W tym mieście to tylko beton.Tragedia co oni z tak uroczej mieściny zrobili.wstyd.

Oglądasz 51-73 z 73
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■