POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [03.03.2019, 12:28:06] • Świnoujście

Dorota Konkolewska: Wykorzystujemy posiadany potencjał łóżkowy

Dorota Konkolewska: Wykorzystujemy posiadany potencjał łóżkowy

fot. Sławomir Ryfczyński

W wielu szpitalach kraju kurczy się liczba łóżek. Prezes zarządu Szpitala Miejskiego w Świnoujściu zapytaliśmy, jak sytuacja wygląda w naszym mieście.

Niedawno media donosiły, że w polskich szpitalach maleje liczba łóżek. Ma to wynikać z problemów kadrowych placówek i wytycznych Ministerstwa Zdrowia. Resort wymaga, by odpowiednią liczbę łóżek obsługiwała określona liczba pielęgniarek. Gdy tych ostatnich brakuje, łóżek ubywa.

Zapytaliśmy o sytuację w naszej placówce.

Szpital Miejski w Świnoujściu dysponuje obecnie 112 łóżkami na oddziałach szpitalnych. Według prezes zarządu Doroty Konkolewskiej, taki stan utrzymuje się od 10 lat.

- Nie zmniejszaliśmy i nie przewidujemy zmniejszenia ilości łóżek do hospitalizacji - zapewnia prezes.- Zmiana zakresu działania zakładu leczniczego a tym samym tworzenia nowych miejsc do hospitalizacji jest uwarunkowana rodzajem świadczeń realizowanych przez szpitale pierwszej referencyjności. W ramach potrzeb i możliwości wykorzystujemy posiadany potencjał łóżkowy do zakresu nowych świadczeń (np.: zabiegi z gastroenterologii wymagające krótkiej hospitalizacji realizowane w ramach oddziału chirurgicznego objętego finansowaniem ryczałtowym).

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-39 z 39

Gość • Wtorek [05.03.2019, 09:44:18] • [IP: 62.69.231.**]

"Potencjał łóżkowy" ?? - Przepraszam, ale nie rozumiem. Czy chodzi po prostu o ilość łóżek?

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 20:01:25] • [IP: 94.254.232.**]

To u nas w szpitalu ktoś się jeszcze próbuje leczyć? To już chyba desperacji.

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 14:07:28] • [IP: 2.108.164.*]

„Wykorzystujemy potencjał łóżkowy...”. Czy nie możnaby tego powiedzieć prostym językiem? Co za idiotyczna moda nastała na udziwnianie języka polskiego??

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 11:50:37] • [IP: 83.23.247.***]

Należy poprawić funkcjonowanie poczekalni w przyszpitalnej przychodni, przydałby się monitoring, by zauważyć kiedy człowiek oczekujący na wejście do gabinetu, może poczuć się na tyle źle, że na wszelką pomoc będzie zbyt późno. Miasto jest male i ludzie nadal wierzą, że jak szybciej niż pogotowiem, dotrą do szpitala to zostaną podjęci lub uratowani. Poza tym trzeba zwrócić uwagę, na bezpieczeństwo ludzi przebywających na terenie szpitala, bo pod tym względem szpital nie jest przygotowany. A coraz więcej tu ludzi trafia z problemem z psychiką. Mieliśmy w tej kwestii, ogromny problem niedawno w styczniu. Może kiedyś to się zmieni na lepsze, tylko osoby zarządzające szpitalem mogły być bardziej wrażliwe na głos z dołu, od ludzi z pożytkiem dla wszystkich. Nie traktować krytyki jak atak na szpital, lecz patrzeć z troską co jeszcze można zmienić, lub poprawić.

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 10:41:30] • [IP: 185.13.106.***]

Kiedy skorzysta Jaś fasola z tego przybytku będą nowe wybory.

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 10:20:48] • [IP: 178.235.146.***]

Miałem zabieg usunięcia pęcherzyka żółciowego w naszym szpitalu.Nie mam żadnych zastrzeżeń co do usług, wręcz przeciwnie.Wszystko odbyło się mega profesjonalnie.

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 10:08:04] • [IP: 80.245.186.***]

NIE MOZNA SIE JUZ DOPISAC NA TEMAT OPINII NA NOVA-MED-MOZE PRZY TEJ OKAZJI ZAPYTAMY-DLACZEGO REJESTRATORKI W PRZYCHODNIACH NIE WYPISUJA RECEPT NA STALE LEKI??TYLKO MOWIA, ZE ZA 3-4 DNI??!!PRZECIEZ SEJM W UBIEGLYM ROKU TO UCHWALIL, A U NAS BRAK REFORMACJI W TYM WZGLEDZIE??!!CO ZA DZIADOSTWO!!

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 09:29:01] • [IP: 92.42.119.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 09:12:34] • [IP: 185.210.39.**]

Ciągle zapomina się że szpital obsługuje również przebywających u nas turystów których w ubiegłym roku podobno było ponad 3, 5 miliona.

Gość • Poniedziałek [04.03.2019, 08:30:33] • [IP: 95.129.224.**]

Pielęgniarek jest za mało, za mało zarabiają za ciężką pracę, a niektóre z nich aby więcej zarobić ciągną dyżury non stop bez czasu wolnego po 24h na dobę przypłacając to zdrowiem, zawód niedoceniony bez dawnego prestiżu celowo zdeprecjonowany lecz nie do zastąpienia. Ciekawe kiedy osoby decydujące o pozycji pielęgniarstwa w Polsce zaczną reagować na problem, który jak mówią narasta od dawna mówią i tylko tyle.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 22:47:14] • [IP: 31.11.128.***]

A ja myślałem że akt zgonu odbiera się w urzędzie stanu cywilnego. Może się mylę.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 21:50:20] • [IP: 178.235.146.***]

Wchodząc do tego szpitala wychodzi się z aktem zgonu, taka jest renoma i potencjał tego szpitala.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 21:01:21] • [IP: 5.173.32.***]

Szkoda ze jakość się nie liczy. Dobry fachowiec odszedl z poradni psychiatrycznej bo taniej wziąć słabeusza

Gość • Niedziela [03.03.2019, 20:44:14] • [IP: 82.145.88.**]

CZY ILOŚĆ PIELĘGNIAREK ODPOWIADA WYMAGANIOM RESORTU? TAK/NIE

Gość • Niedziela [03.03.2019, 19:20:03] • [IP: 37.47.131.**]

Pani Dorota wspaniały ekonomista.Ogromne doświadczenie zawodowe w różnych jednostkach państwowych pracowała.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 19:16:03] • [IP: 185.13.106.***]

Ciekawe ile zarobił komornik i firmy windykacyjne na szpitalu? JAKA TO KWOTA?

Gość • Niedziela [03.03.2019, 18:39:09] • [IP: 185.13.106.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [03.03.2019, 18:06:27] • [IP: 176.221.122.**]

nasz szpital i to jedna wielka pomyłka, w piątek zmuszona byłam skorzystać z opieki świątecznej. pani doktor spóźniła się półtorej godziny a ludzi masa bo sezon grypowy

Gość • Niedziela [03.03.2019, 17:34:42] • [IP: 31.0.34.***]

Ponoć mama pani prezes jest z z niższego personelu. Ja na miejscu Pani Doroty dodałbym średnią krajową swojej mamie, aby siedziała w domu.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 17:20:09] • [IP: 91.66.45.**]

Gość  Niedziela [03.03.2019, 16:25:37]  [IP: 83.8.115.***] Czy Twoim zdaniem ta kobieta nie ma prawa chorować i być leczona w tym szpitalu? Co pracownicy mają zrobić Twoim zdaniem, zwieźć ją do piwnicy? Jej zachowanie wynika zapewne z choroby której doznała, z pewnością nie krzyczy dla przyjemności.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 17:07:50] • [IP: 188.146.35.**]

W tym świnoujskim budynku nazywanym szumnie szpitalem aby prezesinka mogła pobierać sutą gażę, niestety ludzi nie leczą. Oni jedynie przekierowywują. A chory który ma mieć zabieg lub operację od razu szuka miejsca w Szczecinie lub Gryficach.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 16:45:58] • [IP: 178.238.253.***]

W dawnej szpitalnej 'Wwie' przy promenadzie był wewnętrzny i pediatra porozrzucane wszystko i jakoś wtedy nikt nie narzekał a teraz szum o wszystko.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 16:43:00] • [IP: 83.20.241.***]

Krytykować, narzekać wszyscy potrafimy. Mamy szpital na miejscu, może zamiast krytyki, narzekań, okazywania niezadowolenia wskażmy kierunki, którymi należy podążać by poprawić funkcjonowanie szpitala. Co do kadry lekarskiej i pielęgniarskiej w chili obecnej i czynnik finansowy nie wiele może zadziałać. Lekarzy danych specjalności i pielęgniarek na rynku pracy po prostu nie ma. Pamiętajmy również, że jest to szpital powiatowy a nie specjalistyczny. Proszę sprawdzić jaka rolę i zadania pełnią szpitale powiatowe a jakie specjalistyczne.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 16:31:28] • [IP: 176.221.123.***]

ten wpis ze D.K. jest najlepsza pania prezes w szpitalu to napisala chyba jej mama, ktora tez jest zatrudniona w tej placowce jako pracownik szpitala.Na jakość pracuja wszyscy pracownicy ale troche mamy do nich żal że sa cienkie standarty tej pracy pani prezes również.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 16:25:37] • [IP: 83.8.115.***]

Od kilku dni na oddziale wewnętrznym dniami i nocami krzyczy pacjentka nie dając spać innym pacjentom. Może pani dyrektor zainteresuje się tą sprawą i uwolni innych od tego terroru.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 15:48:02] • [IP: 178.238.253.**]

247. .doświadczyłam tego na własnej skórze i to jest paranoja 40 tysięczne miasto ma lecznicę, zamiast SZPITALA, BRAK LEKARZY ZGODA, ALE PIENIĄDZĄ ZROBIĄ WSZYSTKO A NA TAKI CEL WARTO WYDAĆ, PODDAJĘ TO POD ROZWAGĘ RADZIE !A poza tym nikt tu nie ocenia pani prezes/dziwna funkcja w szpitalu/nie wystarczy dyrektor lekarz, księgowa!

Gość • Niedziela [03.03.2019, 15:37:42] • [IP: 37.8.230.**]

Łóżka, to się w hotelu wykorzystuje a nadrzędną rolą szpitala, to leczenie !! Chirurgia-porażka a świnoujski szpital to nie lecznica tylko przystanek na wypisanie skierowania do dalszych szpitali, tu nawet zapalenie płuc jest zbyt skomplikowane żeby doleczyć. syf i tyle. Trochę bony seniora was podratują, bo ludzie nie mając gdzie iść i trzaskają wyniki u was choć mogą iść po skierowanie -bez łaski.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 15:10:29] • [IP: 2.108.164.*]

A o ilości pielęgniarek przemilczała pani pytanie.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 14:55:52] • [IP: 176.221.123.***]

pielęgniarek jest za mało na 4 zmiany To trzeba podnieść im pensje

Gość • Niedziela [03.03.2019, 14:38:23] • [IP: 31.0.34.*]

Łóżka łóżkami. Szanowna Pani Prezes, a co z diagnostyką chorych? Jak Pani wie, nie jest ona najlepsza. Dlaczego jest taka opinia pacjentów, ? To miał być przyjazny szpital, a póki co, to lecznicza o bardzo niskiej renomie.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 14:20:31] • [IP: 188.146.55.***]

Swinoujski szpital...jakikolwiek komentarz jest tu zbyteczny

Gość • Niedziela [03.03.2019, 14:15:25] • [IP: 94.254.232.***]

Dorota Konkolewska to najlepsza prezes szpitala Ever!

Gośćewwa • Niedziela [03.03.2019, 14:07:12] • [IP: 178.238.246.**]

A mam pytanie czy łóżka są zajęte przez chorych? Czy niewykorzystane? Jeśli chodzi o oddziały To brak tych najważniejszych dla mieszkańców cierpiących na choroby narządów ruchu, kardiologów poprostu brak pomocy w szpitalu np.ortopedow potrafiących zoperować kolano lub biodro brak dobrych neurologów reumatologów endokrynologów. Starsi nie maja sił jeździć do Szczecina lub korzystać z prywatnej opieki i co wtedy robić poprostu UMIERAĆ

Gość • Niedziela [03.03.2019, 13:57:38] • [IP: 93.94.186.***]

tylko umiecie się skarżyć a choroby u pacjenta nie umiecie rozpoznać mało brakowało a bym się przekręcił...

Gość • Niedziela [03.03.2019, 13:47:34] • [IP: 77.88.191.**]

A ja proszę o zapytanie ile osób jest zatrudnionych dla tych 112 łóżek, z podziałem na osoby związane z leczeniem i administracją.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 13:32:02] • [IP: 164.127.40.***]

Nie wątpię, np.na samym dole szpitala, tam bliżej podjazdu karetek łózka szpitalne ofiarowywane sa pijakom zebranym z krzaków, bo kiedyś była w Świnoujściu Izba Wytrzeźwień, a teraz obsługiwac pijaków musza pielęgniarki, lekarze, cierpieć ich na dole chorzy leżący w sali obserwacyjnej.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 13:12:41] • [IP: 95.129.225.**]

To że łóżka w szpitalu są i będą to chyba oczywiste. Ja rozumie że pytanie dotyczy tego czy jest wystarczająca liczba pielęgniarek? no ale o tym to już pani dyrektor słowa nie powiedziała więc albo nie rozumie pytania albo nie chce na nie odpowiedzieć.

Gość • Niedziela [03.03.2019, 12:47:22] • [IP: 62.69.251.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [03.03.2019, 12:36:07] • [IP: 176.221.122.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 1-39 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■