POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [27.02.2019, 17:58:01] • Świnoujście

Niezwykłe zjawisko. Zorza polarna dziś w nocy nad Polską!

Niezwykłe zjawisko. Zorza polarna dziś w nocy nad Polską!

Autor: Biletskiy Evgeniy(fot. Fotolia.com )

Zorza polarna to niezwykle widowiskowe zjawisko, rzadko widoczne na naszym niebie. Dziś mieć będziemy taką szansę! Polarna zorza które powstaje na skutek burz magnetycznych. Wieczorem będzie można zobaczyć nad Polską, także w Zachodniopomorskiem! Utrudniać obserwację mogą światła miasta Niezwykłe zjawisko na zachodniopomorskim niebie. Jak najlepiej obserwować zorzę polarną? Specjaliści radzą więc chętnym do podziwiania zorzy by wieczorem wybrali się poza miasto, w miejsca gdzie jest zupełnie ciemno.

Zjawisko pojawi się w wyniku uderzenia w Ziemię strumienia wiatru słonecznego. Dotrze do ziemskich biegunów magnetycznych już dzisiaj wieczorem, około godziny 22:00. Jeżeli te prognozy naukowców potwierdzą się prognoza się, w nocy z 27 na 28 lutego mamy sporą szansę na ujrzenie zorzy polarnej. Zjawisko będzie widoczne w północnej części kraju, także w Zachodniopomorskiem. Światła miasta odbijające się na niebie utrudniają obserwację, a nawet mogą sprawić, że zorza będzie niewidoczna. Dużym utrudnieniem może być także zachmurzone niebo. Zorza polarna jest najczęściej widoczna nad północnym horyzontem, dlatego dobrym punktem obserwacyjnym mogą się okazać okolice Zalewu Szczecińskiego lub brzeg Bałtyku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

JUST ACT 447 • Czwartek [28.02.2019, 19:58:41] • [IP: 80.245.178.***]

NIE WIERZCIE W TE BZDETY, WIATRU SŁONECZNEGO NIE MA BO DRASTYCZNIE SPADŁA AKTYWNOŚĆ SŁOŃCA. GWIAZDA LEDWIE ZIPIE BO JĄ STATKI KOSMICZNE OBCYCH DOJĄ NA MAKSA. MORDERCY INDIAN BĘDĄ ROBILI PRÓBY HAARP, JEST TO SUPERNOWOCZESNA BROŃ ELEKTRONICZNA, 25 % FUNDUSZY USA NA ZBROJENIE IDZIE DO UNITED STATES SPACE COMMAND. ICH ESZELON NAWET PLOTY Z WASZYCH KOMÓREK ŁAPIE.

Gość • Czwartek [28.02.2019, 13:20:57] • [IP: 164.127.40.***]

09:27:11] • [IP: 23.226.237.*] Spokojnie, szlak już trafił, to znaczy szlak lotniczy, on przebiega tam po niebie, ale SZLAG jeszcze nie.

Gość • Czwartek [28.02.2019, 09:35:35] • [IP: 164.127.40.***]

Byłem w nocy ok.g. 2 na dachu, ale nie by polowac na zorzę, lecz by sprawdzić antenę, także wcześniej (ok.g.23) patrzyłem na pólnoc, a ją mam niemal calkowicie czarną... i...nic. To jest tylko artykuł klikalny, ale bez relacji z rzeczywistością.

Gość • Czwartek [28.02.2019, 09:27:11] • [IP: 23.226.237.*]

Nie mogę się doczekać, kiedy to wszystko szlak trafi.

Gość • Czwartek [28.02.2019, 06:56:26] • [IP: 10.0.2.***]

Łee, to po co zawracać głowę, nabijając wejścia.

GOŚCIU • Czwartek [28.02.2019, 05:39:10] • [IP: 88.216.78.**]

...WIDOCZNA BĘDZIE NA PÓŁNOCNYM HORYZONCIE WIĘC PO CO UDAWAĆ SIĘ NAD ZALEW SZCZECIŃSKI ? CHYBA LEPIEJ NAD MORZE NA DZIKA PLAŻE. CZYŻBY PROBLEMY Z ROZRÓŻNIANIEM STRON ŚWIATA ?

Gość • Czwartek [28.02.2019, 03:02:06] • [IP: 83.11.148.***]

bujda jak wiekszosc artyk.

Gość • Środa [27.02.2019, 23:43:41] • [IP: 83.8.134.***]

Niebo czyste i gwiaździste ale nic nie widać.

Gość • Środa [27.02.2019, 20:22:33] • [IP: 37.47.137.**]

Bzdura nic nie będzie widać. Zorza będzie miała poziom 5ty a żeby było u nas widać musi być 7 lub 8. Typowy klick bite

Oglądasz 1-9 z 9
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Awaria sieci wodociągowej usunięta. Ciśnienie w sieci wraca do normy. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu poinformował o zakończeniu prac związanych z usuwaniem awarii sieci wodociągowej. Prace naprawcze zostały zakończone dziś o godzinie 11:40. Jednocześnie przeprowadzono płukanie sieci wodociągowej przy ujęciu wody SUW „Granica” ■🚔 Zachodniopomorskie: 9 wypadków, 3 ofiary śmiertelne, 48 pijanych kierowców w długi weekend – wzrost tragicznych statystyk! W porównaniu do roku poprzedniego (2024) nastąpił znaczący wzrost wypadków ( 80%), ofiar śmiertelnych ( 200%), rannych (50%), nietrzeźwych kierujących (15%) ■ ⚠️ Uwaga! Dziś (23.06) od godz. 16:00 do 23:00 w całym woj. zachodniopomorskim możliwe burze z gradem, intensywny deszcz (do 30 mm), silny wiatr (do 90 km/h). Zachowaj ostrożność! ■ Ruch między węzłami Świnoujście Łunowo i Międzyzdroje został przekierowany na nową S3. Ruch odbywa się na tym odcinku z zawężeniem do jednego pasa w każdą stronę. Częściowo uruchomiony został węzeł Międzyzdroje, nie ma już tymczasowego ronda i ruch jest płynniejszy. To kolejny etap udrażniania przejazdu nową S3 ■ W dniu 18 czerwca o godz. 11.00 w Auli SP1 przy Narutowicza 10 odbywa się gala finałowa Miejskiego Konkursu Fotograficznego na 80- lecie SP1. ■ Joanna Agatowska uzyskała absolutorium z tytułu wykonania budżetu miasta za rok 2024 ■ Po rozpatrzeniu raportu o stanie gminy miasto Świnoujście Prezydent Joanna Agatowska uzyskała votum zaufania od Rady Miasta ■ Pełna przejezdność drogi S3 przed wakacjami jest zagrożona, wykonawcy apelują do Premiera ■ Ryszard Grobelny; "bardzo niepokojącym zjawiskiem, także w Świnoujściu, jest stale spadający przyrost naturalny" ■ Nową formułę prezentacji raportu o stanie miasta omówił specjalny gość sesji - Ryszard grobelny. Raport dostępny jest w formie strony internetowej ■ Z powodu awarii jednego z promów typu „Bielik” obsługujących przeprawę „Warszów” pomiędzy wyspami Uznam i Wolin, kursowanie promów odbywa się obecnie w trybie nieregularnym. Zarząd Dróg Miejskich i Żeglugi informuje, że zespół techniczny pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki i przywróceniem promu do eksploatacji. Do czasu zakończenia naprawy pasażerów obsługuje wyłącznie jeden prom typu „Karsibór”. Oznacza to, że czas oczekiwania na przeprawę może się wydłużyć, szczególnie w godzinach szczytu ■ Podczas Dnia Dziecka w parku Zdrojowym trwała zbiórka na leczenie Adasia Orlika. Wolontariusze zebrali 9.308,37 zł, 176,97 euro, 2 korony czeskie i żeton do wózka ■ Byli pracownicy „Odry” spotkają się 28 czerwca o godz. 16:00 w Forcie Anioła – to coroczna okazja, by powrócić wspomnieniami do czasów, gdy zakład zatrudniał tysiące osób i tętnił życiem. W przeddzień Dnia Rybaka będzie czas na rozmowy, uśmiechy i integrację przy grillu ■