POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [24.03.2019, 23:17:12] • Świnoujście

Astaldi nie chce zapłacić za gadżety

Astaldi nie chce zapłacić za gadżety

fot. iswinoujscie.pl

Miało być uroczyście i z gadżetami. Były tylko gadżety. Na 5 lipca ubiegłego roku miasto zaplanowało uroczyste podpisanie umowy o budowie tunelu pod Świną. Zamówiono 1000 breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem o wartości 9 tysięcy złotych. Uroczystość tego dnia się jednak nie odbyła, a umowy z firmą Astaldi w ogóle nie podpisano. Kto zapłaci za gadżety?

Zapytaliśmy Urząd Miasta, czy z okazji niepodpisanej 5 lipca umowy na budowę tunelu miasto poniosło jakiekolwiek koszty związane zamówieniem tysiąca sztuk breloczków i antystresowych gadżetów w kształcie czapki z daszkiem.

Firma Astaldi, z którą nie podpisaliśmy ostatecznie umowy na budowę tunelu, straciła wadium w przetargu, który wygrała. Pytanie, czy miasto otrzymało też od niej pieniądze za gadżety, które zamówiono.

Według Hanny Lachowskiej z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych świnoujskiego magistratu, prezes firmy Astaldi pisemnie zobowiązał się, że jego firma pokryje wszystkie koszty związane z przygotowaniem uroczystego podpisania umowy na projekt i budowę tunelu.

- Miasto wystąpiło do firmy Astaldi o zwrot kosztów poniesionych w związku z zamówieniem wspomnianych gadżetów - informuje Hanna Lachowska. - Astaldi mimo windykacji dobrowolnie nie zwróciło należności. Tym samym przekazano do kancelarii prawnej, która zajmuje się sprawami Gminy Świnoujście w zakresie reprezentowania jej przed sądem w postępowaniach o zapłatę.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 61

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 12:01:18] • [IP: 92.42.119.***]

Propaganda sukcesu.To już było.Przecież to nie Astaldi zamawiało te badziewie więc dlaczego mają za to płacić.Skoro urzędnikom było potrzebne, , odtrąbienie, , sukcesu to niech się złożą i zapłacą za głupotę.Może następnym razem pomyślą przed roztrwonieniem nie swoich pieniędzy.

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 11:34:49] • [IP: 178.235.146.***]

Pomijam kompromitację Premiera, Ministrów i Prezydenta Miasta. Tego można się było spodziewać!! Dla propagandy gotowi są poświęcić wszystko!! Ale co na to wierni świnoujscy wyznawcy pisowskiej" organizacji", którzy publicznie ubliżali ludziom inaczej myślącym. Jak wyglądacie nieudacznicy??

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 11:26:33] • [IP: 23.226.237.*]

"Gumolep" zawinił ― Astaldi powiesili, bo kołek myśli, że trafił na frajerów, a tu, Ooo! Ooo! Zong!

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 11:21:05] • [IP: 185.13.106.***]

A poświęcone?

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 11:19:06] • [IP: 81.173.167.**]

W pis...du z tunelem, interes na Srebrnej jest dla tych warszawskich kanciarzy wazniejszy od jakiegos tam tunelu. Wybijcie sobie wreszcie ta inwestycje z glowy, Rodacy. Pis jest goly i sie zbroii, to jest dla tych cwokow najwazniejsze.

BYLA • Poniedziałek [25.03.2019, 11:14:26] • [IP: 89.182.60.**]

chytry dwa razy traci. ...!!

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 10:49:45] • [IP: 195.181.136.***]

Kto zapłaci??PAN PREZYDENT I TO Z WLASNEJ KIESZENI NIE Z NASZYCH, wydawać nie swoje pieniądze to on potrafi, więc niech razem z tymi mądrymi co planowali teraz płaci i nie placze ;)

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 10:45:40] • [IP: 176.221.123.**]

breloczki do nabycia w UM pokój 21 a cena za szt to jedyne 42 zl podobno.

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 10:06:20] • [IP: 176.221.122.***]

zaczniecie nie wczesniej jak 2021 roku

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 10:04:48] • [IP: 185.210.38.***]

Cała Władzia w tym grajdole jest gadżetem.

Gość Z AFRYKi • Poniedziałek [25.03.2019, 09:38:53] • [IP: 77.8.61.***]

Włodarze Ś-cia niech podzielą się tym badziewiem i powieszą sobie na pewnych częściach swego ciała i będzie Ok.

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 09:24:16] • [IP: 37.8.231.***]

Się zaczyna. Hahahaha

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 09:17:29] • [IP: 176.221.123.***]

to rozrzutnosc pieniedzy naszych wspolnych-te gadzety nikomu nie sa potrzebne-niech zamawiajacy decydenci zaplaca z wlasnych kieszeni !!

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 09:09:51] • [IP: 31.0.120.**]

Cała Polska z tego się śmiała i dopatrywali jednej wielkiej ściemy. Tylko my sługusy miejskie dajemy się nabierać na wielką rzecz. Zapraszam na deptak Boh Wrzesnia obok BGZ. Tam przy odsłoniętych oknach widac jak kilka godzin dumają Paniwie w drogich garniturach. Haha tylko dumają. A co do gadżetów, to dalibyśmy spokoj. Smiechu warte. Gminy nie stac ??

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 08:56:55] • [IP: 188.146.225.**]

Starym kotletem jet ten co to zlecił i nie płaci. To tak jak na" Srebrnej" w Warszawie.

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 08:50:47] • [IP: 178.238.245.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 08:50:13] • [IP: 89.72.109.**]

a miasto miało załącznik od kontraktu precyzujący zakup gadżetów i innych bzdetów? Może choć korespondencja jest na ten temat. Jak nie, to cienko wygląda pozycja Ścia. Bo takie wydatki nie mają nic wspólnego z przygotowaniem uroczystego podpisania umowy.

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 08:42:07] • [IP: 188.146.166.***]

breloczki powinny być budowa tunelu kończymy

Pazdzioch • Poniedziałek [25.03.2019, 08:40:38] • [IP: 83.23.247.**]

To niby wpłacili karę grube mln a 9tys nie mogą wpłacić? Coś tu chyba wałek był jak zwykle

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 08:38:41] • [IP: 37.248.162.***]

Może niech władza naszego miasta zapłaci za widmo gadżety

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 08:37:03] • [IP: 178.238.252.**]

Gdzie można nabyć taki gadżet?

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 08:26:24] • [IP: 188.146.225.**]

To znaczy, ze mieszkańcy muszą chwycić za łopaty i sami muszą kopać tunel. Kaczyński i Żmurkiewicz jadą na tym samym koniu albo na czymś innym, a mieszkańcy wysp to tylko sort do wyborów.

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 08:02:39] • [IP: 178.238.252.***]

Ha ha, tez bym nie zaplacil, a kto kazal robic gadzety, czy byly w podpisanej umowie te wszystkie bryloczki, dlugopisy i wie co jeszcze??!!

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 08:02:17] • [IP: 88.156.232.*]

Sprzedajecie na allegro

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 07:59:31] • [IP: 176.221.123.**]

to juz budowa rozpoczeta ? hurrra nawet nie wiedziałam.

Oglądasz 26-50 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■