POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [26.02.2019, 20:04:38] • Świnoujście

Drzewa czy ulica?

Drzewa czy ulica?

fot. iswinoujscie.pl

Duże wycinki drzew w Świnoujściu budzą emocje wśród mieszkańców Świnoujścia oraz turystów. Ich efekty widoczne są szczególnie przy nowo realizowanych inwestycjach miejskich takich jak Promenada Zdrowa czy ul. Wojska Polskiego. Jakaś część mieszkańców uważa, że wycinki niszczą wyjątkowy uzdrowiskowy charakter miasta. Inni uznają, że to po prostu koszt rozwoju.

W dniu 25 lutego odbyła się wizja lokalna radnych członków Komisji Gospodarki i Budżetu Rady Miasta Świnoujście w terenie Parku Zdrojowego, na którym planowane jest zlokalizowanie ul. Nowojachtowej. W wizji uczestniczyli również Naczelnicy UM Rafał Łysiak i Wioletta Nawrocka oraz planiści nowej inwestycji.

Drzewa czy ulica?

fot. iswinoujscie.pl

Przebieg nowej drogi przez Park w ocenie urzędników jest niezbędny do poprawy ruchu komunikacyjnego z Wybrzeża Władysława IV do ul. Uzdrowiskowej. W czasie wizji zauważyć można było wiele drzew oznakowanych do planowanej wycinki. To niewątpliwie trudna, ale i ważna inwestycja.

Drzewa czy ulica?

fot. Sławomir Ryfczyński

Nieustająco pojawia się jednak pytanie: czy przyroda powinna być na usługach człowieka? czy też człowiek powinien dostosować nieuchronny rozwój do środowiska? To dylematy dzisiejszego czasu.

A jakie jest Państwa zdanie?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 146, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-125 z 146

Gość • Wtorek [26.02.2019, 22:41:24] • [IP: 176.221.123.**]

Mieszkańcy powinni się zdecydować i wybrać ; nowe inwestycje i wycinka drzew [ można nasadzić nowe ] albo nic nie budujemy i tylko pilnujemy roślinek i drzew. Przypominam że budowa tunelu wymaga wycinki drzew. Jest jeszcze czas na podjęcie decyzji TUNEL albo Drzewa.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 22:39:13] • [IP: 178.235.146.***]

Sam jesteś zwierzątkiem z małą pojemnością mózgu. Rozwój kontrolowany miasta, to podstawa egzystencji tego kawałka wyspy!! Oczywiście bez tunelu, którego mam nadzieję nie będzie. Chcesz mieć leśne warunki, to na wyspie Wolin jest jeszcze dużo takich miejsc!!

Gość • Wtorek [26.02.2019, 22:28:49] • [IP: 92.42.113.***]

A ja tu czuję szmal dla dla dyzia kartofla i tej małpy w" czerwonym"

Gość • Wtorek [26.02.2019, 22:20:46] • [IP: 176.221.122.***]

ulica

Gość • Wtorek [26.02.2019, 22:20:20] • [IP: 178.235.146.**]

Jak zrobią ulicę to zaraz pójdą kolejne tereny pod hotele.Cały ten rejon zbetonuje się.Koniec z oazą spokoju w tym mieście.Już teraz a w szczególności latem ciężko się żyje i odpoczywa, zasyp turystów jest straszny.To już przesada jest.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 22:13:10] • [IP: 37.8.231.**]

Jakos wszystko co wybuduja jest sprzedane.Czego narzekacie.Pewnie, ze ulica.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 22:08:24] • [IP: 80.245.188.***]

No to nadprezydent Pomorza (Królestwo Prus) Johann August von Sack, dzięki któremu projekt Parku Zdrojowego opracował Peter Joseph Lenne, słynny pruski architekt ogrodów, przewracają się w grobie. P. J. Lenne w 1827 przesłał z Sanssouci około 1, 5 tysiąca sadzonek drzew i krzewów. Eh wy niszczyciele wszystkiego. Mieszkanka Świnoujścia nawołuje was do opamiętania się.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 22:08:07] • [IP: 80.245.188.**]

Gdzie są ekolodzy w Świnoujściu??

Gość • Wtorek [26.02.2019, 22:05:39] • [IP: 176.221.123.***]

Ludzie się napalają na rządowe plusy tylko niech podniosą wzrok i spojrzą w przyszłość co będzie czekało w póżniejszym czasie dzieci i wnuki.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 22:03:52] • [IP: 62.69.203.***]

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:59:40] • [IP: 31.11.128.**]

biedne zwierzątka nic już dla nich nie zostanie, dlaczego ten park ma być zniszczony

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:57:36] • [IP: 80.245.187.***]

A może Pan Prezydent w końcu molo wybuduje a park niech Pan zostawi w spokoju. Basen jachtowy też chce Pan zabetonować. W mieście beton, na promenadzie beton, tunel też będzie z betonu a parkingów jak nie było tak i nie ma. To co zostanie nam i naszym dzieciom z zieleni, chyba tylko place zabaw dla maluchów i podwórka.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:55:33] • [IP: 80.245.189.***]

Te tereny to z mozolem Niemcy prganizowali jako park a ze nie potrafilismy do dzisiaj tego uporzadkowac to nie znaczy ze mozna puscic droge wyciac wszystko i postawic budynki..jeszcze z wieza 150 metrow jak juz dawno mzarzy sobie jasio ze wsi taki miejscowy kacyk zakompleksiony jak kaczynski.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:51:17] • [IP: 62.69.253.***]

Ciekawe tak naprawdę kto za tym pomysłem lobbuje i łazi do urzędu? Myślę że ktoś kto ma działke w pobliżu i mu się to wyraźnie opłaca. Kogo interesuje natura. Wstyd Państwo radni koalicji że zagłosujecie za tym pomysłem. Wstyd i hańba.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:48:23] • [IP: 176.221.122.***]

Już tak zniszczyliście klimat i urok miasta, że teraz, to sobie nawet piasek na plazy zalejcie betonem. Ja tu sie urodzilam i pokochalam to miasto takie jakie było urokliwe a jakiś futurysta usiłuje mnie przenieść poprzez matria do Dubaju, tylko szkoda, że ten Dubaj to taki patchworkowy i bardziej z łatek niż z konkretnego materiału. Po ostatniej wizycie na promenadzie żałuję, że wybrałam to miasto i wszystkko postawiłam na pozostanie w nim. Tu już nic nie jest dla mieszkańców. Niedługo tu nawet niemiecka geriatria przestanie przyjezdzac, bo nie bedzie nic do zaoferowania poza betonem.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:43:03] • [IP: 176.221.122.**]

Jak już budujecie tam ulicę przez park to nie zapomnijcie o gigantycznym parkingu w środku lasu, który będzie obsługiwał dzielnicę uzdrowiskową, wszak taka dzielnica potrzebuje parkingu... no i jakiś porządny market z prawdziwego zdarzenia, sądzę że miejsce się znajdzie. Aaaa i boisko w centrum lasu:) widzicie ludzie, do czego doprowadza demokracja? do władzy dochodzą najgłupsi i najbardziej niekompetentni:)

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:39:57] • [IP: 176.221.113.**]

Wyciąć wszytko i zalać betonem. Może wtedy ta cholerna wyspa zatonie.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:30:33] • [IP: 37.47.158.**]

Park Zdrojowy jest jednym z cudów Świnoujścia Jak radni go zniszczą przez zgodę na drogę przez jego najcenniejszą część. To znaczy, że Ci radni siedzą w kieszeni prezia i jego kumpli. Nie myślą o zachowaniu piękna Parku. Park z tą drogą będzie martwy.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:25:09] • [IP: 92.42.113.***]

I tak to jest jak debile mają prawo głosowania. To teraz macie Żmura. Wielkiego miłośnika budonictwa. .. apartamentowego. Ile jeszcze lat musi upłynąć żeby w tym mieście zaczęli rządzić ludzie którzy są na prawdę zainteresowani poprawą życia mieszkańców a nie developerów !

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:20:51] • [IP: 5.173.176.**]

Już wkrótce czeka nas Grecja. Puste apartamenty i błaganie o turystów. A biedni mieszkańcy będą mieli problem jak przeżyć. 500 plus tylko na jakiś czas.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:19:30] • [IP: 83.21.62.**]

Koszt rozwoju?? jak tak dalej ten rozwój pójdzie, to niedługo Świnoujście będzie zwykłym betonowym szarym miastem, jakich cała masa w Polsce, skończy się jego atrakcyjność jako kurortu.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:18:49] • [IP: 37.30.16.***]

Masakra wszystko wytną i zabetonuja

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:17:29] • [IP: 5.173.176.**]

BETON I TYLKO BETON, moje miast rodzinne umiera. K...a wkrótce pisowcy wywalą nas z UE, Niemcy tu przestaną przyjeżdżać. Co robią Ci nasi samorządowcy zupełnie nie myślą o przyszłości. Już Polak nie chętnie tu przyjeżdża. Mój znajomy wpadł w te wakacje do nas, po 20 latach i był przerażony. stwierdził nigdy w życiu już tu się nie zjawi.

KOSA • Wtorek [26.02.2019, 21:14:29] • [IP: 5.173.137.**]

Właśnie tam powinna być ulica i powinna się nazywać, , Parkowa, , !!

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:10:43] • [IP: 188.147.34.**]

Tam była stara droga, tylko zarosła. Nareszcie można będzie dojechać obwodnicą do plaży, a nie przez całą dzielnicą nadmorską. Panie Żmurkiewicz miał Pan to zrobić 20 lat temu. Lepiej później niż wcale. To że jest teraz robiona ta droga, to się cieszę, ale za to że nie ma jej od dawna, to powinien Pan podać się do dymisji.

Oglądasz 101-125 z 146
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■