POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [24.03.2019, 18:08:55] • Świnoujście

Pytamy o ważną linię autobusową

Pytamy o ważną linię autobusową

fot. Andrzej Ryfczyński

Według statystyk, w ciągu roku z linii autobusowej nr 10 korzysta średnio 220 tysięcy pasażerów. Tak naprawdę jednak – znacznie więcej. Statystyki nie uwzględniają osób przewożonych bezpłatnie.

Połączenie autobusowe nr 10 to ważna linia nie tylko dla turystów, ale też osób, które dojeżdżają do pracy. Linię komunikacyjną nr 10 obsługują obecnie dwa autobusy. W sezonie letnim będzie o jeden więcej.

- W ciągu roku na linii komunikacyjnej nr 10 średnio przewozimy 220 tys. pasażerów - informuje Anna Litwiniec z Komunikacji Autobusowej - liczba ta nie uwzględnia pasażerów korzystających z bezpłatnych przejazdów.

W dni powszednie od poniedziałku do piątku ze Świnoujścia autobus odjeżdża 15 razy, a z Międzyzdrojów – o jeden więcej. W soboty ze Świnoujścia jest 10 odjazdów, a z Międzyzdrojów – 11. W niedzielę zarówno ze Świnoujścia, jak i z Międzyzdrojów autobus odjeżdża 7 razy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Czwartek [28.03.2019, 07:40:16] • [IP: 80.245.177.***]

M-je dopłacają sporo do tej linii, jeśli ma jeździć przez łunowo-przytor to ś-cie mni dołożyć

o tańcu zemsty zMichalską • Poniedziałek [25.03.2019, 15:57:44] • [IP: 109.243.209.**]

Mieszkańcy lewobrzeża powinni miec darmowe skierowania na te autobusy nr 10, o tak prostej trasie, skierowania od lekarza rodzinnego, a to wskutek kolistych tras autobusów miejskich, zmuszających pasażerów do zwiedzania miasta. Niedawno gdy wyszedłem z autobusu B po przyjeździe na prom, a jechałem z okolic ul. Siemiradzkiego, to zataczałem się jak po akcyzowanym wyciągu z ziemniaka zaprawionym żytem. Na boisku szkolnym przy Piastowskiej, gdzie zatoczyłem sie niechcacy, wykorzystał mnie fachowiec malujący linie boiska do koszykówki, przytwierdził mi do łydki pędzel i wymalowałem koło w centrum. Gdy dopadłem do Michalskiej, chcąc się zemścić za całokształt moich kursów autobusami miejskimi, nie umiałem nic jej zrobić oprócz zatańczenia z nią" chodzi lisek koło drogi".

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 12:18:08] • [IP: 31.11.129.***]

Szkoda, że pociągi nie zatrzymują się w Łunowie.Lotnisko też by się przydało terminal promów morskich, Kosmodromu jeszcze tam brakuje bo kosmici już tam są!

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 12:05:22] • [IP: 188.147.0.***]

Gmina Międzyzdroje liczy 6 tysięcy mieszkańców, a spółka autobusowa życzy sobie olbrzymich dopłat do tej linii. W tym roku zażądała chyba ponad 200 tysięcy złotych dotacji od Międzyzdrojów. To ta linia ma deficyt 1 milion 800 tysięcy złotych? Jeżeli nie to widać jakieś cwaniactwo?

Gośćjagódka • Poniedziałek [25.03.2019, 08:11:18] • [IP: 89.174.73.**]

jak dobrze, że ta linia jest.

Gość • Poniedziałek [25.03.2019, 06:36:15] • [IP: 37.47.179.***]

Dlaczego nic nie jeżdzi przez ul.Pomorską?

Gość • Niedziela [24.03.2019, 23:35:56] • [IP: 176.221.123.**]

Jak dla mnie zenada ze ta linia regularnie i codziennie nie jezdzi przez Przytór i Lunowo. O ile to wydluza podróż na tej trasie ? 5-7 minut...

Gość • Niedziela [24.03.2019, 23:14:42] • [IP: 23.226.237.*]

Jeżeli oczekujecie zmian, to nie głosujcie w kółko na jednych i tych samych durni od dziesiątek lat.

Gość • Niedziela [24.03.2019, 22:48:38] • [IP: 37.248.152.***]

powinny jeździć przez Przytór-Łunowo, w końcu coraz więcej osób tam mieszka. A co najmniej przez ul. Pomorską, gdzie mogłyby powstać ze dwa przystanki.

Gość • Niedziela [24.03.2019, 19:38:59] • [IP: 31.11.129.**]

Dajcie spokój z tymi autobusami.

Mieszkaniec • Niedziela [24.03.2019, 19:12:22] • [IP: 31.11.129.***]

Czyli część kursów jeździ niemalże pusta.

Gość • Niedziela [24.03.2019, 18:55:53] • [IP: 83.11.84.**]

tylko szkoda ze kilku kierowcow wlasnie na tej lini jest nie tyle ze nie mila ale poprostu wrecz chamska w stosunku do pasazerow w szczegolnosci lysy pan z wasem, ale wkoncu trafi na kogos kto go szacunku nauczy.

w zaklętym korowodzie KA • Niedziela [24.03.2019, 18:49:24] • [IP: 109.243.230.**]

Kiedy wchodze do tego autobusu, w miare oddalania się od przystanku na Warszowie coraz bardziej mi sie kręci w głowie, wykonuję kilka ruchów, jakbym zaczynał breakdance, ale opanowuję się... to typowe dla mieszkańca lewobrzeża, gdzie autobusy jeżdżą w kólko, robia wycieczki po mieście, że do punktu oddalonego o 1600 m można dojechać w 15-18 minut, czyli tyle, w ile bym tę trase pokonał pieszo. Wymysliłem kryminał: grupa stałych klientów komunikacji miejskiej przywdziewa co jakiś czas maski i porywa dyrektor komunikacji miejskiej, skłaniając ja do tańca w zamkniętym kręgu ludzi trzymających sie za ręce - zamiast muzyki słychac tępy puls basu i nagrane chaotyczne rozmowy, krzyki, relacje z zakupów czy o jakichs sprawach, wygłaszane przez pasażerów tej puszki na kólkach, krecącej sie w zaklętym chocholim tańcu - słychać buczenie, działanie siły odśrodkowej i hałas rozmów przez 15-20 minut w mieście... o średnicy 3 km.

Gość • Niedziela [24.03.2019, 18:39:05] • [IP: 83.23.247.***]

Jakby tak jeszcze, , 10" jeżdziła przez Przytór-Łunowo, jak to, , onegdaj" bywało.

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■