POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [26.02.2019, 17:38:27] • Świnoujście

Czytelnik o wycince drzew: Czy dla UM liczy się tylko beton i samochody?

Czytelnik o wycince drzew: Czy dla UM liczy się tylko beton i samochody?

fot. Mieszkaniec

Działania Urzędu Miasta można porównać do podcinania gałęzi na, której się siedzi – uważa nasz Czytelnik. – Podejmowane decyzje pokazują, że mentalnie tkwi on głęboko w poprzednich stuleciach. Czy liczy się tylko doraźny zysk ze sprzedanej kolejnej działki i premia roczna?

Z narastającym niepokojem obserwuję działania lokalnych władz - zaczyna swój list nasz Czytelnik. - zwracam się do Was, jako ostatniego niezależnego środka przekazu, z prośbą o nagłośnienie i powstrzymanie masowej eksterminacji zieleni w naszym mieście.

Wielokrotnie przedstawiacie działania tutejszego UM pokazując te dobre jak i te złe. Niestety, w mojej opinii, tych złych jest ostatnio dużo więcej
- czytamy w liście.- Szczególnie jeżeli zwrócimy uwagę na gospodarkę terenami zielonymi. Najnowszym „osiągnięciem” UM jakie widziałem jest przygotowanie wycinki niemal 1,5 tysiąca drzew w rejonie Fortu Zachodniego. Ostatnie spokojne, zielone miejsce w tym rejonie. Promenada i wydmy zostały zamienione na hotelarski „raj”. Więc dlaczego Park Zdrojowy ma być dewastowany? Czemu niszczymy to co stanowi nasze wspólne dobro? Czy parkingi dla samochodów są wystarczającym argumentem?

Widzę tu ogromną przepaść między deklaracjami a działaniami UM
- pisze nasz Czytelnik.- Z jednej strony zapewnienia o dbałości o środowisko a z drugiej karczowanie kolejnych terenów zielonych. Po co nam hybrydowe autobusy, jeżeli UM w rejon nadmorski i Park Zdrojowy chce wpuścić kolejne setki samochodów? Czysta hipokryzja. Bardzo dziwnie to wygląda, jeżeli rejon wypoczynkowy jest traktowany jak plac budowy. Dewastacja terenów zielonych trwa, wycinanie tysięcy drzew nie zrównoważy duma z posadzonych dziesięciu drzewek ozdobnych na promenadzie. Krótkowzroczność działania UM jest jaskrawym przejawem braku troski o mieszkańców i środowisko. Wielokrotnie podczas spacerów po parku rozmawiałem z turystami, którzy podziwiali nasze tereny i z radością chodzili relaksując się wśród zieleni i śpiewu ptaków, chronili przed upałem w zacienionych alejkach. Podkreślali też, że największym magnesem dla nich jest zieleń i możliwość ucieczki od betonowej dżungli dużych miast. Co nam po nowych hotelach i setkach samochodów, gdy nie będzie gdzie wyjść odpocząć.

Czytelnik o wycince drzew: Czy dla UM liczy się tylko beton i samochody?

fot. Mieszkaniec

Zrozumiały to już nawet azjatyckie państwa zamykając lub radykalnie ograniczając ruch turystyczny na kilka miesięcy w roku, aby przyroda mogła się odrodzić a mieszkańcy odetchnąć. W tropiku wystarczy kilka miesięcy, u nas potrzebne są całe lata. W Europie w wielu dużych miastach ruch samochodowy został drastycznie ograniczony, a u nas dąży się do jego wzrostu. W popularnych ośrodkach wypoczynkowych rozwijana jest komunikacja masowa a u nas stawiamy na indywidualną. Czemu jesteśmy znowu gdzieś daleko w tyle?

Czytelnik o wycince drzew: Czy dla UM liczy się tylko beton i samochody?

fot. Czytelnik

Czy dla UM liczy się tylko beton i samochody? Czemu nie możemy brać dobrych wzorców od innych i dbać o środowisko, zamiast je demolować? Działania UM można porównać do podcinania gałęzi na, której się siedzi, a podejmowane decyzje przez UM pokazują, że mentalnie tkwi on głęboko w poprzednich stuleciach. Czy liczy się tylko doraźny zysk ze sprzedanej kolejnej działki i premia roczna? Mam nieodparte wrażenie, że naczelną dewizą UM jest powiedzenie „po nas choćby potop” i dosłownie do tego skrupulatnie dąży.

Czytelnik o wycince drzew: Czy dla UM liczy się tylko beton i samochody?

fot. Czytelnik

Potraktujmy wszyscy nasze środowisko jako dar, którym musimy mądrze gospodarować, aby mieć co przekazać naszym spadkobiercom.

P.S. Mieszkam w Świnoujściu już pięćdziesiąt lat i doceniam pozytywne zmiany jakie tu zaszły ale betonowanie tego pięknego miasta to nie jest sposób na przyszłość. Nie chcę jeździć za granicę, aby zobaczyć drzewa i posłuchać śpiewu ptaków
- kończy swój list mieszkaniec Świnoujścia.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 72, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 72

Gość • Środa [27.02.2019, 07:20:51] • [IP: 94.254.233.**]

Tez byłem ostatnio w parku zdrojowym, załamałem się ile jest drzew zaznaczonych do wycinki, brakuje słów co urząd robi z tym miastem i ta częścią Świnoujścia! Jakim prawem oni mogą wycinać tysiące drzew, naprawdę niedługo nie będzie gdzie iść na spacer w tym mieście!! Precz z takim prezydentem!!

Gość • Środa [27.02.2019, 03:22:31] • [IP: 31.11.130.***]

AWANTURY ŻE NIE MA PARKINGÓW, JAK ROBIĄ TO TEŻ AWANTURA ŻE WYTNĄ TROCHĘ SAMOSIEJKÓW.LUDZIE ZASTANÓWCIE SIĘ CO WY CHCECIE?

Gość • Wtorek [26.02.2019, 23:38:38] • [IP: 77.113.51.***]

Lasów ci u nas dostatek i kościołów też!! Z tych wyciętych drzew będą robić nowe ołtarze do kościołów..🎒🎒🎒

Tango • Wtorek [26.02.2019, 23:02:48] • [IP: 78.10.206.**]

Żeby było na premie trzeba coś sprzedać...

Gość • Wtorek [26.02.2019, 22:25:54] • [IP: 37.47.175.*]

Niech ten czytelnik wraca na drzewo, z którego jego przodkowie zeszli chyba ostatni.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:57:22] • [IP: 176.221.122.***]

Pijaki bronią tych krzaków bo nie będą mieli gdzie pić i kopulować.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:56:29] • [IP: 37.47.156.**]

Uwielbiam tą dziką cześć parku

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:46:25] • [IP: 62.69.253.***]

Dla um liczą się tylko deweloperzy i biznesmeni teraz drogą potem hotele wokół i apartamenty i cały las wyrzna w pień i niczego nie będzie...

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:38:34] • [IP: 176.221.113.**]

Brawo czytelnik. Trzeba poruszać tą betonową patologię. Tylko świnoujskie słoiki chcą betonować miasto, pyskują tu i plują jadem. Urodzeni w Świnoujściu nie chcą betonowania miasta.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:31:54] • [IP: 176.221.113.**]

Tylko kasa i kasa. Wyścig szczurów. Wiecznie nienażarci tą kasą i coraz więcej i coraz szybciej. Masakra jakaś. Chciwość ludzka nie zna granic. Próbują metropolię zrobić z tego miasta. Głupota totalna.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:26:56] • [IP: 83.21.62.**]

niedługo na samą plaże zrobią ulice, co by ludzie chodzić nie musieli tylko podjeżdżali samochodami

Gość • Wtorek [26.02.2019, 21:09:32] • [IP: 178.235.191.*]

czy w Świnoujściu nie ma nikogo, kto odpowiada za Środowisko naturalne?, widać NIE skoro beton, jest wszędzie. Brakuje ławeczek NIKT nie zauważa, miejsc do wypoczynku wśród drzew brak, za to kolejne apartamentowce, betonowe szlaki są wszędzie, tylko patrzeć, jak zabiorą status uzdrowiska, bo beton, to nie świeże powietrze, niestety. Nikt nie pomyśli, żeby postawić piętrowy parking na taka ilość ściąganych wczasowiczów. pozdrawiam

Gość • Wtorek [26.02.2019, 20:31:31] • [IP: 46.170.248.***]

Powinna powstać droga i chodniki- nic poza tym.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 20:28:45] • [IP: 92.42.113.***]

Połączenie ulicy Jachtowej z uzdrowiskową jest realizowane pod przykrywką problemów komunikacyjnych na uzdrowiskowej. A tak na prawde chodzi o poprawienie atrakcyjności działek pod apartamentowce w marinie i pozostałych na Jachtowej. Bo to ułatwi dojście turystów do plaży. To kolejny przykład polityki pro developerskiej. A podobno ma to być też wsparcie dla jednego ze Świnoujskich developerów który podobno kupił działkę prz Kapitanacie Portu. A park i mieszkańców UM ma w d...

Gość • Wtorek [26.02.2019, 20:17:06] • [IP: 23.226.237.*]

19:11:45 - Chcesz miejsca parkingowego, to sobie w dupie zaparkuj jełopo.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 20:06:28] • [IP: 176.221.123.***]

Dlaczego ??

Gość • Wtorek [26.02.2019, 19:51:18] • [IP: 178.238.249.***]

Kiedy uprzadkuja i posprzataja ten balagan drzewny. Niedlugo rozpoczyna sie sezon legowy.Zdrowka zycze co ciagle pisza O BETONIE.chyba w swoich muzgach

Gość • Wtorek [26.02.2019, 19:33:32] • [IP: 83.11.159.***]

Niech czytelnik zje" snikersa"

Gość • Wtorek [26.02.2019, 19:29:18] • [IP: 83.11.159.***]

Po cco takie bzdury wypisywac jak przyjechalam po wojnie do swinoujscia na plazy nie bylo drzew wogole obejrzyjcie zdjecia za czasow niemieckich jak wygladalo morz, plaza z Albatrosu bylo widac morze a nie krzaczory.Opamietajce sie.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 19:28:27] • [IP: 31.11.128.**]

Niepokój Czytelnika pewnie uzasadniony, ale dlaczego pisze wciąż UM i UM? Może to jednak BM, a nie UM?

Gość • Wtorek [26.02.2019, 19:26:06] • [IP: 81.173.167.**]

Jakie to drzewa, chlopie? Samosieika rosnaca od lat i sluzaca za toalete dla kundli i meneli swinoujskich. I czas wreszcie na pozytywna decyzje w tym temacie. A czytelnik jak sie nudzi to niech sie rozbierze i ubrania pilnuje, burak prymitywny.

jaśko żurek • Wtorek [26.02.2019, 19:21:33] • [IP: 92.42.116.**]

Co chcesz zasrańcu od tapicera pisz na temat. A nie o dobrym fachowcu.Tu piszą o wycince drzew a zasraniec swoje trzy grosze.Co jak zrobił by ci za darmo albo za flaszkę toby był dobry fachowiec?Takich jak ty to jest tysiące co chcą wydymać rzemieślników.

Gość • Wtorek [26.02.2019, 19:15:24] • [IP: 91.188.7.***]

Czas najwyższy wyciąć to wszystko i betonem zalać będzie gdzie parkować jak przyjadę z WARSZOWA na zakupy

Gość • Wtorek [26.02.2019, 19:11:45] • [IP: 176.221.122.***]

Chcemy miejsca parkingowe nad morzem a maruderzy drą jape że drzewa do wycinki. ...A gdzie ma być parking??na drzewie ??na Uzdrowiskowej znowu pójdą pod piłę drzewa i będzie parking

Gość • Wtorek [26.02.2019, 19:04:07] • [IP: 178.238.246.**]

kompletny brak wyobrazni i pazernosc na zysk kosztem niszczenia srodowiska, z miasta uzdrowiskowego robia beton plac, ostatnie miejsce do wypoczynku i relaksu dewastuja, jeszcze troche a nie bedzie gdzie spacerowac chyba, ze w zapachu spalin samochodow

Oglądasz 26-50 z 72
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■