POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [02.03.2019, 20:00:59] • Świnoujście

Matka chorego dziecka o problemach z rejestracją do pediatry

Matka chorego dziecka o problemach z rejestracją do pediatry

fot. Czytelnik

Czytelniczka korzysta z usług przychodni Nova Med. Kiedy stan dziecka wymagał wizyty u pediatry, zadzwoniła, by je zarejestrować. Niestety, przez dwa kolejne dni nie udało się "zdobyć" miejsca do lekarza. Jak pisze Czytelniczka, nie był to pierwszy taki przypadek, prócz tego nie tylko ona nie została zarejestrowana "z braku wolnych miejsc do lekarza".

"Chciałabym poruszyć problem braku miejsc w przyjmowaniu chorych małych pacjentów w przychodni Nova Med.We wtorek 5 letni syn obudził się z gorączką, próbowałam dodzwonić się do przychodni,ale nie udało mi się...podałam lek przeciwgorączkowy i "jakoś" przetrwaliśmy. W środę syn obudził się z bardzo wysoką gorączką 39,4' "leciał mi w rękach". Po jakimś czasie prób dodzwoniłam się do przychodni Nova Med, niestety pomimo informacji o wieku i stanie dziecka "Paniusia w informacji" poinformowała mnie iż nie zapisze dziecka z powodu braku miejsc, mogę spróbować podejść i porozmawiać z dyżurującym/pracującym lekarzem.

Kiedyś miałam podobną sytuację i czekałam z "lejącym się" dzieckiem aż 3 godziny i "doktorek" nie przyjął mnie,bo skończył swoją pracę, wysłał mnie do szpitala i kolejne czekanie z "ledwo żywym dzieckiem". Taka sytuacja nie jest pierwszy raz i my nie jesteśmy jedynymi tak potraktowanymi. To jest wręcz niedopuszczalne,aby tak "olewać" dzieci/pacjentów. U małych dzieci choroba rozwija się bardzo szybko i może prowadzić do poważnych powikłań, a "latanie" z gorączkującym dzieckiem naraża je na poważną utratę zdrowia. Płacimy połowę swojej wypłaty na różnego rodzaju składki w tym chorobowe, a do lekarza na "kasę" żadnego nie można się dostać. A może to jest norma, miasto starców to dzieci są "niepotrzebne". Krew zalewa na takie traktowanie i bezduszność osób, które są zobowiązane do "ratowania" naszego życia i zdrowia.

Nasza sytuacja skończyła się prywatną wizytą u doktora,który natychmiastowo przyjął i zbadał mojego syna. Podawany antybiotyk i inne leki "postawiły" dziecko na nogi.

Jakoś łabędzie i dziki w naszym mieście są bardziej "ludzkie" (nawet dają się pogłaskać) a pseudo doktorki za frajer co miesiąc od każdego "swojego pacjenta" dostają kasę a leczyć się nie chce-sk*********** i chamstwo." - opisuje swoje doświadczenia Czytelniczka.

- W odpowiedzi na list czytelniczki Pana redakcji, pragnę przekazać, że Przychodnia "Nova Med" starając się, aby każda osoba potrzebująca pomocy lekarskiej w danym dniu została przyjęta, wprowadziliśmy dodatkowy sposób informacji dla lekarzy. Pacjent, który osobiście lub telefonicznie nie może zarejestrować się z powodu braku miejsc, jest skierowany do gabinetu zabiegowego w naszej przychodni, gdzie pielęgniarka przeprowadza wstępny wywiad - mierzy gorączkę, ciśnienie, w razie potrzeby wykonuje ekg. Po czym, zapisany wywiad trafia do lekarza. Dziecko, w stanie, w jakim był Pani-czytelniczki syn, będzie przyjęte na wizytę. W czasie nasilonej zachorowalności pacjentów, lekarze naszej przychodni przyjmują maksymalną ilość pacjentów w trakcie godzin pracy, często każdy lekarz przyjmuje około dziesięciu pacjentów dodatkowo. Mamy nadzieję, że nasz system wykluczy takie przykre sytuacje, jaka Panią dotknęła. Cały czas staramy się usprawniać dla pacjentów system rejestracji i przyjmowanie zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących osób. Jeśli będzie Pani chciała wyjaśnić zaistniałą sytuację zapraszamy codziennie do Menager lub w czwartki w godzinach 15-16 do Kierownik Przychodni Lekarskiej "Nova Med" - tłumaczy Joanna Mazurkiewicz-Smagieł Menager z Przychodni Lekarskiej "NOVA MED" przy ul. Dąbrowskiego 4.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 130, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 126-130 z 130

Gość • Sobota [02.03.2019, 20:51:01] • [IP: 185.210.38.***]

W Niemczech po zgłoszeniu choroby do służby zdrowia staje się ona bardzo ważnym problemem i lekarze robią wszystko by problem rozwiązać. U nas do końca leczenia jest to tylko problem chorego lub jego opiekuna. Dlatego w Polsce trzeba mieć zdrowie aby chorować.

Gość • Sobota [02.03.2019, 20:48:19] • [IP: 5.173.137.**]

Jestem rozczarowana tą przychodnią kiedyś było można w poniedziałek zapisać się do lekarza na jakieś dzień w tygodniu a teraz rejestruje tylko na dany dzień i tragedia telefon jak już odbiorą to tylko po to żeby powiedzieć że nie ma miejsca i to samo jest w okienku. Trzeba być bardzo wcześnie i polować parę dni.a kto ma na to czas nie jest to dla ludzi pracujących. Podsumowanie przychodnia bardzo się zmieniła na niekorzyść

Gość • Sobota [02.03.2019, 20:43:43] • [IP: 37.8.230.**]

Nie raz nie można się dostać przez 2 tygodnie do lekarza a jak się pójdzie do szpitala wieczorem to łaskę robiom że nie jest pilne!służba zdrowia i opieka medyczna jest priorytetem w naszym mieście miasto ponoć bogate.prawda jest taka że priorytetem w mieście są apartamenty i hotelarze. pilne zrobić drogę przez park dla powstajacych hoteli!rzygać się chce.

Pazdzioch • Sobota [02.03.2019, 20:27:28] • [IP: 83.23.247.**]

Każdy wie że przychodnia i szpital tu pomyłka, dlatego należy jak Korwin chciał zrobić, zlokwodiwac NFZ i składki a to co idzie na to, dac do wypłaty i wtedy pacjent pójdzie sobie prywatnie

Gość • Sobota [02.03.2019, 20:07:14] • [IP: 80.245.178.***]

czemu ja nie mam takich problemow w tej samej przychodni? telefon o 8 rano, wizyta na 10-13... patrzac na styl wypowiedzi matki to chyba ona jest problemem w calej tej sytuacji. paniusia z recepcji? doktorek? kolejna beneficjentka 500+ co mysli, ze jest krolem swiata.

Oglądasz 126-130 z 130
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■