POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [17.02.2019, 20:13:14] • Świnoujście

Czytelnik: Co się dzieje w Przedszkolu Miejskim nr 10?

Czytelnik: Co się dzieje w Przedszkolu Miejskim nr 10?

fot. iswinoujscie.pl

Wyłączone dwie sale z użytku, z powodu jakichś prac remontowych. Smród prawdopodobnie lakieru lub kleju na piętrze. Dzieci stłoczone po dwie grupy w jednej sali – tak sytuację w Przedszkolu Miejskim nr 10 opisuje nasz Czytelnik. Z jego opinią nie zgadza się dyrektor placówki.

Chciałbym za Państwa pośrednictwem zapytać o to, co dzieje się w Przedszkolu Miejskim nr 10 - zaczyna swój list nasz Czytelnik. - Chaos i bałagan organizacyjny panują tam od dawna i wszyscy się już do tego przyzwyczaili, natomiast dzisiejsza sytuacja po prostu zwala z nóg. Wyłączone dwie sale z użytku, z powodu jakichś prac remontowych. Smród prawdopodobnie lakieru lub kleju na piętrze. Dzieci stłoczone po dwie grupy w jednej sali. Personel zupełnie zdezorientowany a po korytarzu pomyka ekipa remontowa. Na dokładkę obie Panie Dyrektorki nieobecne w placówce, nie ma kogo zapytać o warunki pobytu dzieci w placówce i o to jak długo potrwają? Czy takie prace remontowe to w weekend nie powinny się odbywać. Czy tam ktoś ogarnia tę sytuację? Odpowiada za nią?

Do listu odniosła się Ewa Brzozowska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 10.

Z uwagi na zaplanowany, konieczny planowany remont podłogi, sala gimnastyczna na ostatnim piętrze w przedszkolu została w okresie ferii zimowych wyłączona z zajęć. - pisze dyrektor placówki. - Rodzice wcześniej zostali o tym pisemnie poinformowani i nikt z zainteresowanych rodziców tej grupy dzieci nie zgłosił uwag. Ani na ostatnim piętrze, ani w sali poniżej na kolejnym piętrze nie było w tym czasie zajęć i zabaw dla dzieci. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że w przedszkolu planuje bałagan i chaos. W holu, przy wejściu do przedszkola, znajdują się bieżące informacje dla wszystkich rodziców dotyczące organizacji pracy w przedszkolu w bieżącym okresie, należy je tylko czytać. Ponadto personel w tzw. grupie zbiorczej informował rodziców, gdzie będą przebywały ich pociechy w danym dniu. I nie jest to podyktowane remontem, a absencją chorobową. Od stycznia nasza placówka boryka się ze zwiększoną absencją chorobową dzieci oraz kadry pedagogicznej i niepedagogicznej przedszkola. Obecnie jest także wakat pracy dla nauczyciela wychowania przedszkolnego, co zostało zgłoszone do Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu oraz na stronę Kuratorium w Szczecinie. Tym sposobem, aby nie zamknąć placówki z uwagi na brak możliwości zapewnienia opieki, dzieci przebywają w grupach łączonych, nie więcej niż 25 dzieci w grupie. Jest to zgodne z obowiązującymi przepisami i zapobiega dezorganizacji pracy przedszkola.

Po przedszkolu „nie pomyka” – jak określił to Rodzic - żadna ekipa remontowa – kontynuuje Ewa Brzozowska. – W czwartek, w ubiegłym tygodniu, zakończono prace, a w poniedziałek rano wniesiono z powrotem meble i zabawki. Proszę nie oczerniać pracy przedszkola, które podczas kontroli zewnętrznych otrzymuje najwyższe noty.

Co do Rodzica, który rzekomo ma problem z zastaniem dyrekcji placówki i cyt."sytuacja zwaliła go z nóg” informuję, że godziny dla interesantów prze dyrekcję placówki są sprecyzowane na tabliczce na drzwiach gabinetów. Wicedyrektor pracuje także we wtorek rano, wg grafiku pracy, w oddziale przedszkola w SP1 przy ul. Narutowicza 10. W dniu 11 i 12 lutego dyrektor przebywała na urlopie wypoczynkowym. Zainteresowanego Rodzica zapraszam w kolejnych dniach od godz. 7.30 - pisze Ewa Brzozowska.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 35, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-35 z 35

Gość • Niedziela [17.02.2019, 21:17:22] • [IP: 83.20.250.**]

Ja chyba mma dziecko w innym przedszkolu, jak w tym informuje się o wszystkim rodziców. Kto pisze te komentarze?

Gość • Niedziela [17.02.2019, 21:16:17] • [IP: 80.245.187.***]

Informacja dotycząca łączenia grup pojawiła się dopiero w połowie tego tygodnia, grupy mieszane są już od 3 tygodni, czyżby informacja wywieszona została tylko z powodu artykułu na Świnoujście?.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 21:12:28] • [IP: 92.42.118.**]

To nie eleganckie, gdyż obciąża się kierownika UM, a przecież miało być tak dobrze, a jak miało być tak dobrze to jest tak dobrze i nie należy zakłócać spokoju kierownikowi.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 20:58:56] • [IP: 176.221.113.**]

Zapach kleju podobno poprawia humor.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 20:53:25] • [IP: 188.146.33.*]

Było to kiedyś najlepsze przedszkole nie tylko w Świnoujściu, kiedy było wojskowe.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 20:44:58] • [IP: 83.20.250.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [17.02.2019, 20:40:16] • [IP: 37.47.154.***]

To przedszkole jest jednym z najlepszych w Świnoujściu. Jako rodzic dziecka jestem bardzo zadowolony z organizacji i z kontaktu z paniami przedszkolankami a mój maluch chętnie chodzi do przedszkola.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 20:39:43] • [IP: 31.11.130.**]

oj jaki biedny rodzic jak się nie podoba to do prywatnego przedszkola. To jest najlepsze przedszkole w mieście !

Gość • Niedziela [17.02.2019, 20:29:19] • [IP: 5.173.152.***]

Jak dla mnie list rodzica bezzasadny TlumacEnie dyrekcji jak najbardziej w porządku

Gość • Niedziela [17.02.2019, 20:27:43] • [IP: 37.249.72.***]

Moje dziecko skończyło to przedszkole mieszane uczucia mam choć uważam że p.Brzozowska jest w porządku.

Oglądasz 26-35 z 35
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■