POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.05.2019, 12:02:20] • Świnoujście

Sąsiadom możemy tylko pozazdrościć

Sąsiadom możemy tylko pozazdrościć

fot. istockphoto.com

U naszych sąsiadów, w powiatów kamieńskiego i goleniowskiego, z ziemi tryska ropa naftowa. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo szuka już kolejnych jej złóż, albo się do tego przymierza. A u nas?

W powiecie kamieńskim Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo eksploatuje dwa złoża ropy naftowej: złoże Kamień Pomorski i Rekowo. Złoże Kamień Pomorski obejmuje obszar gmin Wolin, Dziwnów i Kamień Pomorski. Główna instalacja Kopalni Ropy Naftowej Kamień Pomorski znajduje się na Wyspie Chrząszczewskiej. Z kolei Rekowo to niewielkie złoże zlokalizowane w południowej części gminy Kamień Pomorski (na północ od miejscowości Rekowo). Trzecie złoże – Wysoka Kamieńska – znajduje się w gminie Przybiernów, tuż przy południowej granicy powiatu kamieńskiego, ale już na terenie powiatu goleniowskiego.

Jak informuje nas Departament PR PGNiG SA, produkcja z tych trzech złóż, w ostatnich latach, osiąga poziom ok. 5 tys. ton ropy naftowej rocznie.

PGNiG posiada również, wydaną przez Ministra Środowiska, koncesję łączną na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego oraz na eksploatację złóż ropy naftowej i gazu ziemnego „Kamień Pomorski”, która obejmuje swoim zasięgiem znaczną część gminy Golczewo w powiecie kamieńskim, a w powiecie goleniowskim - blisko połowę gminy Przybiernów i niewielki fragment gminy Stepnica.

W ramach tej koncesji Spółka prowadzi prace poszukiwawcze, m.in. przeprowadziła badania geologiczne w technice trójwymiarowego zdjęcia sejsmicznego Wysoka Kamieńska (w 2001 r.) i Moracz (w 2014 r.) oraz wywierciła otwór rozpoznawczy Stawno-1 – poinformował nas Departament PR PGNiG SA. – W najbliższej przyszłości PGNiG planuje wykonanie kolejnego zdjęcia sejsmicznego 3D w północnej części powiatu goleniowskiego.

Czy podobnych badań można się spodziewać na terenie gminy Świnoujście?

W okolicach Świnoujścia spółka prowadziła wydobycie ze złoża gazu ziemnego Międzyzdroje – informuje Departament PR PGNiG SA. – jednak w połowie lat 90. zakończyła jego eksploatację. Obecnie PGNiG nie ma tam koncesji i nie prowadzi żadnych prac.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Piątek [07.06.2019, 18:49:43] • [IP: 178.238.252.***]

Masz beton w swojej glowie . ..

Gość • Niedziela [12.05.2019, 22:20:56] • [IP: 80.245.189.***]

iedziela [12.05.2019, 20:46:20] • [IP: 176.221.122.**] i...byc moze masz nawet ok.3 komorek w mozgu..

Gość • Niedziela [12.05.2019, 21:47:29] • [IP: 185.13.106.***]

Srali muchy wiosna.

JUST ACT 447 • Niedziela [12.05.2019, 20:46:20] • [IP: 176.221.122.**]

Z MAP GEOLOGICZNYCH WYNIKA, ŻE ZACHODNIOPOMORSKI OBSZAR GAZO I ROPONOŚNY LEŻY RÓWNIEŻ POD NASZYM KIBUCEM. RURY PO ODWIERTACH Z CZASÓW PEERELU ZNAJDUJĄ SIĘ W WIELU MIEJSCACH. NA WARSZOWIE SĄ W LESIE ZA WYDMAMI, ZARAZ ZA TRANSZEJAMI I BUNKRAMI DLA BRONI MASZYNOWEJ POZOSTAŁYCH PO JEDNOSTKACH OBRONY WYBRZEŻA. W MIĘDZYZDROJACH WYDOBYWANO GAZ A ROPY NIKT NIE RUSZYŁ. POZA TYM SĄ PRZYPUSZCZENIA, ŻE ZŁOŻA ROPY Z MORZA PÓŁNOCNEGO I ZŁOŻA ARABSKIE SĄ POŁĄCZONE, A TO ZNACZY, ŻE NA 5 KILOMETRACH POD POLSKĄ JEST MORZE ROPY.

Gość • Niedziela [12.05.2019, 19:30:17] • [IP: 178.238.253.***]

*mowa o*

Gość • Niedziela [12.05.2019, 18:01:46] • [IP: 46.170.90.**]

a po co nam ropa w ŚWINOUJSCIU? syfu narobia, prozkopia, zasmrodza, my z tego nic nie bedziemy mieli, tak jak zasrali krajobraz gazoportem który beda teraz rozbudowtywac - bedziemy mieszkali jak na budowie, az w koncu cos pierdyklnie i fala uderzeniowa zmiecie 5 km w każda strone, tylko beton zostanie hahahaaaaaa

Gość • Niedziela [12.05.2019, 17:54:45] • [IP: 185.210.38.***]

U nas są wrzody bez ropy.

Gość • Niedziela [12.05.2019, 17:13:05] • [IP: 185.210.38.***]

Gość • Niedziela [12.05.2019, 13:08:08] • [IP: 62.69.229.**]- Ropę z mózgu chyba ci wyciągnęli :))))

Gość • Niedziela [12.05.2019, 16:00:34] • [IP: 178.238.253.***]

A ja już myślałem że chodzi (na początku w tytule tego artykułu) o niemieckich sąsiadów a nie kamieńskich, międzyzdrojskich i goleniowskich.

Gość • Niedziela [12.05.2019, 15:33:07] • [IP: 94.254.232.***]

ok. 5 tys. ton ropy naftowej rocznie Import ropy wyniósł 13, 45 mln ton w I poł. 2018 r., i czego tu zazdrościć:)))))

Gość • Niedziela [12.05.2019, 13:16:26] • [IP: 92.42.119.***]

A u nas ograniczone betonem darmozjady zamiast mózgu beton który widać codziennie

Gość • Niedziela [12.05.2019, 13:08:08] • [IP: 62.69.229.**]

A u nas nie ma ropy, winnymi są czerwoni, zieloni i czarni! Wszyscy zablokowali umieranie dinozaurów w naszym rejonie. Jeśli Ameryka zacznie ssać gaz po gestapowskiej stronie, to i wyciągną gaz z polskiej strony. Taką sytuację już mieliśmy z ruskimi, jak zaczęli wyciągać ropę po swojej stronie, to i wyciągnęli ropę z naszej strony.

Gość • Niedziela [12.05.2019, 12:31:18] • [IP: 5.173.145.***]

Na wyspie UZNAM też są złoża gazu. Amerykanie chcieli wiercić po niemieckiej stronie.

Gość • Niedziela [12.05.2019, 12:05:46] • [IP: 185.13.106.***]

A U NAS WYTRYSK BETONY U WŁODARZY. Też mamy ropę na Mulniku.

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■