POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [14.02.2019, 09:46:02] • Świnoujście

Przybywa promenady, pną się hotele, a parkingów jak nie widać...

Przybywa promenady, pną się hotele, a parkingów jak nie widać...

fot. Czytelnik

Na terenie położonym za kompleksem hotelowym Zdrojowa Inwest powstają kolejne obiekty. Wydmy nikną, przybywa budowanych hoteli. Jadąc kierunku "wiatraka" możemy obserwować, jak zmienia się dotychczasowy krajobraz. Powstanie tam nowa promenada, przy niej budynki hoteli, wszystko pięknie i nowocześnie, ale... gdzie parkingi?

Jest zima, do sezonu turystycznego jeszcze daleko, a już istnieje ogromny problem z zaparkowaniem w Dzielnicy Uzdrowiskowej. Wokół trwających budów panuje bałagan, nie widać żadnych służb, trochę to przypomina komunikacyjny "bangladesz". Parkujące samochody stoją jakby na terenie budowy. Są to głównie auta na niemieckich rejestracjach - można więc domniemywać, że to klienci najbliższego kompleksu hotelowego.

Prezydent Miasta zapowiedział, że na sesji marcowej przedstawi Radzie Miasta propozycję wprowadzenia całorocznej Strefy Płatnego Parkowania. A my się pytamy: gdzie obiecywane przez Prezydenta Miasta od lat parkingi wielopoziomowe? Gdzie mają parkować na przykład mieszkańcy, którzy codziennie dojeżdżają do pracy w Dzielnicy Uzdrowiskowej? Parkujące tam dzisiaj samochody to głównie auta kilkudniowych turystów. One nie znikną, bo nie mają gdzie.

SPP nie rozwiąże problemu - ona tylko spowoduje, że firma zewnętrzna, która strefę obsługuje, zarobi mnóstwo pieniędzy. No chyba, że tylko o to chodzi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 29, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 29

Gość • Piątek [15.02.2019, 15:36:01] • [IP: 31.0.36.***]

Po prostu BRAKUJE miejsc parkingowych. Trzeba rozwiązać ten problem. Będą przeciwnicy tego i będą bardzo aktywni chociazby z tego względu, że na działkach pod parkingi mogliby wybudować kolejne lokale. A dobry zarządca tetenu powinien wymusić budowę odpowiedniej licxby miejsc postojowych przy wydaeaniu pozwolenia na budowę kolejnych obiektów. Wszelkie działania represyjne bez działań konstruktywnych są tylko czystą głupotą.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 21:45:10] • [IP: 93.94.188.**]

Dlaczego władze nie wybudują parkingów wielopoziomowych? Przecież nasze miasto na to stać. Piekny plac przy UBB na taki wielopoziomowy parking to oni zwykły budują jakaś paranoja. A przy promenadzie aż się prosi takie postawić.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 21:18:32] • [IP: 88.156.232.**]

a gdzie straż miejska przecież to nie parking

Gość • Czwartek [14.02.2019, 21:08:45] • [IP: 176.221.123.***]

Nie ma gdzie zaparkować, zieleni ubywa, wyrastają kolejne betonowe molochy dla turystów. Czy w tym mieście robi się coś dla mieszkańców ?

Gość • Czwartek [14.02.2019, 21:06:53] • [IP: 77.88.191.***]

Wielki Redisson pobudowali a gdzie parking dla wszystkich skoro mnóstwo Niemców stoi przed apartamentowcami obok ??!! Przed" Trzema Koronami" nie ma gdzie stanąć bo Helmuty przyjadą i stoją ile się da bo nie trzeba płacić !! CZAS Z TYM SKOŃCZYĆ NIECH PŁACĄ PRZEZ CAŁY ROK !!

Gryf • Czwartek [14.02.2019, 20:58:50] • [IP: 176.221.123.**]

Po pierwsze: zabudowa hotelami wyspy Uznam kiedyś zakończy się a konkluzja: przyszli prezydenci będą mieli dużo mniejszy budżet. Po drugie: pensjonaty to nie hotele i oprócz SPA powinni mieć własne parkingi, bezpieczne i bezkolizyjne dojazdy pod drzwi pojazdów wszelkiej obsługi a przede wszystkim zielone miejsce rekreacji, gdyż starsi i nie tylko nie chcą i nie muszą chcieć korzystać z plaży, promenady czy marketów. Po trzecie: stan i układ ulic nie sprzyja powstawaniu nowych, szerokich i przy każdej ulicy ścieżek rowerowych. Ale mogą powstać przy nowych ulicach, ale na taki wyczyn obecnej Władzy nie stać. Nie umieją czy nie chcą. Po czwarte: czy przy ulicy Interferie powstanie parking miejski a czy czekają na nowy hotel.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 18:33:32] • [IP: 80.245.189.***]

A co z molem obiecanym przez Zdrojową i Prezydenta

Gość • Czwartek [14.02.2019, 18:28:41] • [IP: 178.238.253.***]

ludziom nie dogodzisz...

Gość • Czwartek [14.02.2019, 17:34:46] • [IP: 23.226.237.*]

Q-Tas potrafi wszystko to, co byle menel z pod Hermesu potrafi, tylko wyciągać łapy po kasę, sprzedawać działki, ciąć drzewa i lać beton.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 17:28:15] • [IP: 23.226.237.*]

Och⧞j⧞li z tymi betonowcami. Weź Guma sobie te betony do siebie na wieś. Ten typ ma chorobę psychiczną na punkcie betonu. Nochal normalnie ma na jego puncie bzika. Weźcie Go na leczenie do Ósemki.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 16:26:38] • [IP: 176.221.123.***]

jak stać na samochód i przyjazd do hotelu to i za parking zapłać

Gość • Czwartek [14.02.2019, 16:14:04] • [IP: 176.221.123.***]

No, jeszcze dla rowerzystów, spacerowiczów, tym którym wszędzie blisko - zamknąć miasto całkowicie dla samochodów. Ile dodatkowych" zdrowych" miejsc pracy. A rodziców, dziadków, można przenieść do przychodni na" barana". A dla bogaczy, jak w odległych wiekach, lektyka.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 16:04:41] • [IP: 176.221.123.***]

Ja bym chciał do banku bez wysiadania z samochodu.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 16:04:30] • [IP: 176.221.123.***]

"Przykladowe" zdjecie pokazujetego teren budowy nowej promenady i Januszy ktorzy potrafua przesunac ogrodzenie zeby tylko zaparkoeac pod oknami. Ten obiekt ma akuratw miejsca parkingowe dla swoich Gosci. A wszyscy wiedza ze miasto jest zakorkowane i zle sie jezdzi aw nienie jest to metropoliaze wiec moze roweryi? Spacerek? Kazdy hotel ma obecbie miejsca fa swoich Gosci.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 16:03:44] • [IP: 88.156.232.**]

nowy zapowiadany kawałek promenady nic się nie posuwa do przodu, i z jakiej racji samochody zrobiły sobie tam parking

Jaśko • Czwartek [14.02.2019, 15:28:06] • [IP: 86.167.135.**]

Na nogach chodzić. .. za dużo aut a nie za mało parkingów !!

Gość • Czwartek [14.02.2019, 15:08:03] • [IP: 77.88.191.**]

Kupiłem samochód i mi się należy... najlepiej wszystko bezpłatne i pod samym oknem..Typowe myślenie biedoty. To dzielnica uzdrowiskowa a nie parking pod centrum handlowym. Albo wypoczywamy w zgodzie z naturą albo w smogu spalin.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 14:44:29] • [IP: 194.181.28.***]

Należy zająć się tymi którzy mają garaże a parkują na chodniku przed własnym domem np. Wielkopolska, Markiewicza, Śląska itd ludzie muszą chodzić zwózkami po ulicy bo oni twierdzą iż te chodniki są ich.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 14:08:27] • [IP: 5.173.128.**]

Budynki same w sobie mają miejsca parkingowe dla swoich gości. Niestety, społeczeństwo jest wygodne i gdyby była taka możliwość parkowali by przy swoich parawanach na plaży. Ile by nie było tych miejsc, to zawsze jest mało. A wystarczy auto pozostawić tam gdzie ma się swoje miejsce noclegowe i spacerkiem lub komunikacją dojść, dojechać w miejsce docelowe. Świnoujście to nie metropolia. Wszędzie na ogół jest stosunkowo blisko. Zdrowiej, mniej zmarnowanego czasu na szukanie miejsca parkingowego i bez stresu.

gość • Czwartek [14.02.2019, 12:33:11] • [IP: 80.245.186.**]

Przesiadać się na rowery.Na pieszo można Świnoujście przejść przez 30 minut w każde miejsce.Jak jadą do pracy w Niemczech to na rowerach i nikt nie gada. W Świnoujściu nastała moda na duże samochody i najlepiej to by chcieli samochodem wjechać do banku jakby mogli. Ludzie opanujcie się wszystko Wam nie pasuje tylko ujadacie!!. To jest miasto turystyczne, 90% żyje z turystów nawet o tym nie wie.Jak nie pasuje to sprzedawać mieszkania (teraz wysokie ceny) i kupujcie dom pod Wolinem i będziecie mieli ciszę i spokój.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 12:32:14] • [IP: 185.13.106.***]

Weście prezesa a wam wybuduje parkingi i do tego 2 wieże Babel on się na tym zna a nie co ci niewierni inwestorzy i decydenci.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 12:12:01] • [IP: 178.238.251.***]

chwileczkę - nie wszystko naraz.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 12:11:51] • [IP: 176.221.123.**]

powinny być parkingi podziemne a przed hotelem miejsca na dojazd TAXI i różnych służb

MIESZKANIEC • Czwartek [14.02.2019, 12:01:33] • [IP: 5.174.195.***]

Moim zdaniem wszystkie parkingi na całej promenadzie, uliczkach przylegającej do niej powinny być płatne przez cały rok.Parkowanie bezpłatne dla rejestracji ZSW podobnie jak na Bielikach, pozostali bezpłatne do 2 godzin, każda następna godzina już płatna.Niby już po sezonie a wszystko zajęte, jeden z drugim przeważnie Niemcy przyjeżdżają na wypoczynek pozostawiają auta na czas pobytu blokując parkingi.Inwestor budując apartamenty i inne hotele powinien zapewnić parkowanie dla swoich gości hotelowych.

Gość • Czwartek [14.02.2019, 11:49:02] • [IP: 151.248.62.***]

Pracownicy dojeżdżaliby autobusami gdyby: były często, jechały krótszą trasą. Jeżeli z zachodniego żeby dojechać do pracy na 6.00 trzeba jechać autobusem 5.22 a dojadę o 5.41 Muszę wyjść z domu 5.10, żeby się nie spóźnić, bo autobus może przyjechać 3 minuty wcześniej. Czyli 50 minut przed rozpoczęciem pracy. O powrocie nie wspomnę. Znowu godzina w plecy. A teraz ile czasu potrzeba, żeby dojechać samochodem ? Oto dlaczego samochodów pracowniczych jest tam tak dużo :(

Oglądasz 1-25 z 29
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■