POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [17.02.2019, 21:13:43] • Świnoujście

A miało być tak pięknie....

A miało być tak pięknie....

fot. iswinoujscie.pl

Promenada i Dzielnica nadmorska to w ostatnich latach miejsce najintesywniejszych inwestycji w Świnoujściu. Większość inwestorów szybko realizowała swoje plany, bo wiadomo, że czas to pieniądz. Nie układa się jednak inwestorom, którzy realizują inwestycję za Galerią Promenada. Mieszkańcy zwracają uwagę, że obiekty stoją i straszą swoimi betonowymi konstrukcjami.

Przypomnijmy, że w miejscu tym miał powstać kompleks czterech hoteli, których inwestorem miała być spółka Auran. Na czele firmy stoi Pan Jan Pawełczyk, właściciel biura turystycznego International - Bis w Połczynie - Zdrój. Pierwszy niezależny obiekt hotelowy Ewerdin został zbudowany szybko już w roku 2015. Kolejne trzy obiekty miały powstać do 2018 roku. Cały kompleks miał dysponować 228 pokojami, basenami, spa, pomieszczeniami do fizjoterapii itp.

Inwestycja budziła od początku kontrowersje, gdyż inwestorzy wystąpili do Władz miasta o wydanie zgody na wydzierżawienie za symboliczną cenę 1 zł+VAT terenu pomiędzy działkami, w celu wybudowania przez inwestora parkingu podziemnego pod całym kompleksem, również pod przejściem na plażę. W zamian inwestor miał wybudować i utrzymywać przez 30 lat całą infrastrukturę przejścia na plażę, na wysokości i przedłużeniu ul. Energetyków. Władze miasta zgodziły się na taką propozycję. Po kilku miesiącach inwestor jednak wycofał się z tej umowy. A sama budowa stanęła.

Za hotelami Miasto Świnoujście realizuje natomiast również mocno już opóźnioną inwestycję Promenady Zdrowia za ok. 25 mln. zł. Jeśli za kilka miesięcy pierwsi spacerowicze zaczną korzystać z nowej Promenady - widoki jakie będą oglądali niestety nie będą imponujące. Betonowe kolosy bardziej bowiem straszą, niż są powodem do dumy. Tzw. Stara Promenada na wysokości tych budynków, ale od południowej strony, również ma zostać wyremontowana za kolejne ponad 20 mln. zł. Są opinie, że to nie przypadek, że w jednym czasie podjęto kosztowne decyzje inwestycyjne przez Miasto w Promenady - a budową tego kompleksu hotelowego. Ładne zagospodarowanie terenu miejskiego wokół takich budynków podniesie wartość inwestycji, ale dla samych właścicieli oraz kolejnych działek, które miasto wystawia na sprzedaż. Czy jednak warte to było wydania około 50.000.000 złotych? (w tym ok. 11.0000.000 zł dofinansowania ze środków UE), tym bardziej, że uratowanie dofinansowania pieniędzmi z UE stoi ciągle pod dużym znakiem zapytania ze względu na znaczne przekroczenie terminów realizacji inwestycji promenadowych przez Miasto.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-62 z 62

Gość • Niedziela [17.02.2019, 23:05:37] • [IP: 185.210.39.**]

Niech pan redaktor będzie bardziej dociekliwy i jak cos zaczyna pisać to proszę bardziej przyłożyć się do wykonywanej pracy a nie pisać głupot na temat właścicieli gruntów. Może i pan P. z Połczyna i chciałby mieć te trzy pozostałe obiekty ale to tylko figurant i za krótki w uszach. Do pracy panie redaktorze i lepiej się proszę przygotowywać do pisania. Wszystko pan znajdzie w internecie. Życzę powodzenia

Gość • Niedziela [17.02.2019, 23:03:16] • [IP: 188.146.33.*]

Nie dosyć, że to nie jest już promenada, tylko deptak w środku dzielnicy, to od 60 lat nie mamy mola. Właśnie nie remontowane uszkodzone molo rozebrano w 1959 roku. Od 1969 roku co jakiś czas mówiono nam, że będzie budowane molo. Pan Żmurkiewicz z przerwami jest prezydentem od stanu wojennego i ma taki talent, że nie potrafi sfinalizować budowy mola. Facet ma wyjątkowy talent, albo wyjątkowego pecha. Mam radę. Proszę iść na tą rentę, którą ma pan od lat przyznaną przez ZUS. Pewnie znajdzie się młodsza osoba, która poradzi sobie z budową mola. Mało kto wie, że molo to duża kasa do zarobienia. Buduje się z przyległymi usługami, które są żyłą złota. Ale do tego trzeba nie mieć sklerozy, by to zrozumieć. Gdzie jest Pana molo obiecane od dawna. Nie wolno kłamać. Piekło czeka na takich. Lucyfer się cieszy i nie może się doczekać. Smoła w kotle już bulgocze.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 22:25:41] • [IP: 185.210.39.**]

Co to znów za bełkot o zabytkowych tujach ?? :-))) Tuje to chwast działkowy

Gość • Niedziela [17.02.2019, 22:23:57] • [IP: 92.42.118.**]

Może egzekutywa podejmie decyzję o odwołaniu lata w tym roku i przeniesienie go na następny rok, żeby nie przepadły środki z UE , za kolosalne opóźnienia. Skoro nie ma być lata, to po co się śpieszyć i generować dodatkowe koszty.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 22:15:32] • [IP: 37.47.164.***]

Mieszkańcom może i nie jest potrzebne, ale już dla turystów tak.Nie zapomnijmy, że turystyka to najważniejsza gałąź finansowa miasta.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 22:13:32] • [IP: 176.221.123.***]

I BARDZO DOBRZE DOSYC BETONU WYBURZYC TE MOLOCHY

Gość • Niedziela [17.02.2019, 22:05:40] • [IP: 83.26.1.***]

Bez przesady z tymi tujami jeszcze zabytkowymi. Tylko mocz i kał swój fetor tam roznosił.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 22:03:04] • [IP: 176.221.113.**]

No i dobrze. Rozebrać i posadzić zieleń. Za dużo tego betonu. Po co więcej budują? Nikomu to nie jest potrzebne.

Gość • Niedziela [17.02.2019, 21:58:24] • [IP: 95.129.228.***]

Jak normalny człowiek stawia budynek to ma określony czas na skończenie inwestycji, a tu jakis układ i stary bogacz smaruje reke drugiego bogacza i te paskudy beda stały jeszcze dlugo, przyda sie głębsze zbadanie sprawy licze na dziennikarzy

Gość • Niedziela [17.02.2019, 21:43:33] • [IP: 62.69.253.***]

Spoko marszałek na trytonach się pobawił za free więc dofinansowanie szkaradnej betonowej promenadki przedłuży...

Gość • Niedziela [17.02.2019, 21:42:29] • [IP: 176.221.123.***]

Betonowa bańka zaczyna pękać !

Gość • Niedziela [17.02.2019, 21:39:57] • [IP: 5.173.153.***]

Gdzie sa zabytkowe zywoploty z tuji?

Oglądasz 51-62 z 62
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■