POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [23.01.2019, 10:17:31] • Świnoujście

Nowe mieszkania dla żołnierzy w Świnoujściu

Nowe mieszkania dla żołnierzy w Świnoujściu

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

24 stycznia br. o godzinie 13:00 odbędzie się uroczyste przekazanie kluczy do 25 mieszkań w nowo wybudowanym budynku w Świnoujściu przy ulicy Steyera 8, 10. Zamieszkają w nich żołnierze 8 Flotylli Obrony Wybrzeża.

Nowoczesny, trzypiętrowy budynek z windą ma łączną powierzchnię blisko 1935 m2. W dwóch klatkach schodowych rozmieszczono 25 mieszkań. Większość z nich to lokale trzy- i czteropokojowe o powierzchni od 22,36m2 do 86,63m2.

Nowe mieszkania dla żołnierzy w Świnoujściu

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Mieszkania są rozkładowe, w każdym znajduje osobna kuchnia oraz balkon. Łazienki i toalety wyposażono w umywalki, wanny i sanitariaty. W pokojach i korytarzach położono panele podłogowe, w pomieszczeniach sanitarnych i kuchniach kafelki.

Nowe mieszkania dla żołnierzy w Świnoujściu

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

W budynku znajdują się również, zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dwa lokale użytkowe o łącznej powierzchni: 200,18m2. Cały budynek jest ogrzewany z sieci miejskiej.

Nowe mieszkania dla żołnierzy w Świnoujściu

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Przed blokiem powstał parking dla lokatorów, plac zabaw, siłownia plenerowa i wiata śmietnikowa. Każdy z mieszkańców otrzyma również komórkę lokatorską.

Nowe mieszkania dla żołnierzy w Świnoujściu

fot. 8 Flotylla Obrony Wybrzeża

Pełny koszt inwestycji wraz z zagospodarowaniem terenu wyniósł ponad 8 mln zł. Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków wypracowanych przez AMW ze sprzedaży powojskowych nieruchomości, bez udziału dotacji budżetowej.


komentarzy: 102, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 102

Gość • Środa [23.01.2019, 12:10:59] • [IP: 93.94.190.***]

Do 11:09:10 to prawda niestety tutejsza ludnosc dalej bedzie glosowac na Betoniarzy,

Gość • Środa [23.01.2019, 12:09:53] • [IP: 5.173.145.**]

Gratulacje dla naszego" kolegi" onalok :)

Pazdzioch • Środa [23.01.2019, 12:04:56] • [IP: 37.47.159.**]

Dla tych nierobow?? Jaja

Gość • Środa [23.01.2019, 11:54:41] • [IP: 109.243.209.**]

Ale pospólstwo tu pisze, knajactwo - wyzywa żołnierzy (11:20:38] • [IP: 178.235.191.***, 10:52:31] • [IP: 37.47.160.**, 11:20:38] • [IP: 178.235.191.***] - Żołnierze, może zrobicie to, co kiedyś Wasz kolega - przyjrzał się anonimowym postom wyszydzającym żołnierzy, którzy pojechali do Afganistanu, Iraku, otrzymał dane z IP autorów paszkwili, wytoczył im procesy, które trolle przegrały. Wymienione przeze mnie trolle to już margines społeczny, bo w Polsce (tej normalnej, nie peerelowskiej) zawsze wojsko było w wielkim poważaniu, nie był to przypadek w narodzie skazywanym wielokrotnie na wyginięcie.

Gość • Środa [23.01.2019, 11:49:46] • [IP: 188.146.107.**]

Mieszkania dla KOMANDORÓW a nie zwykłych żołnierzy.

Gość • Środa [23.01.2019, 11:45:45] • [IP: 109.241.63.**]

Nie ma co się cieszyć, za chwilę może będzie nie nasza wojna z Iranem, więc rotacja na lokalach po zabitych będzie pewnie wysoka. Powinno być tak: kto idzie dać się zabijać ten dostaje mieszkanie- i niech ci żołnierze walczą o nasze nowe kolonie w Afryce, niech walczą w imię przyjaźni z USA, niech krew przelewają za amerykańskich Żydów i za Izrael, i za tańszą baryłkę ropy. A my im za to mieszkania zafundujemy, z naszej krwawicy, i wysokie emerytury! ZUS i podatki nam podnoszą to stać nas i na pensje dla nich, i na ich obsługę medyczną, ich emerytury, i na ich mieszkania!! To dzięki nim, bandyta Putin się i nas boi! A jak on zobaczy, jakie to są mieszkanie, to będzie wiedział, że ci żołnierze bez walki na pewno nikomu ich nie oddadzą...

Gość • Środa [23.01.2019, 11:39:58] • [IP: 80.245.183.***]

Żołnierze tej flotylli to powinni się wstydzić jeśli to wezmą. Zresztą, żadni z nich żołnierze, nie wiedzą co to wojna. Całe życie paradują a jak wojna wybuchnie to pouciekaja jak zawsze w historii.

Gość • Środa [23.01.2019, 11:39:09] • [IP: 178.235.178.***]

Dobrze że nieudaczników nie przyjmują do wojska. Gdyby oni mieli otrzymać takie służbowe mieszkania to byłby chyba koniec świata. Do tych co narzekają przecież PiS obiecał wam miliony nowych mieszkań.

Gość • Środa [23.01.2019, 11:37:43] • [IP: 176.221.123.***]

1 są to mieszkania przydzielone na czas pracy w Wojsku 2 przydziela Komisja Wojskowa

Trep • Środa [23.01.2019, 11:31:29] • [IP: 37.47.157.***]

Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda, już kupuję mebelki.

Gość • Środa [23.01.2019, 11:27:51] • [IP: 185.210.39.**]

Nareszcie na terenie wojskowym zbudowano mieszkania dla żołnierzy a nie jak to dotychczas bywało - teren za darmo dla miasta a pod budowę zakup terenu na drugiej stronie

Gość • Środa [23.01.2019, 11:25:29] • [IP: 176.221.113.***]

Ciekawe czy trepy są świadome, Ze za chwile będą mieć pod oknami jedna z najbardziej ruchliwych ulic w mieście

nie_polityczny • Środa [23.01.2019, 11:24:20] • [IP: 164.127.149.***]

Cofka poczatek listopada 1995 roku. Jednostki plywające wyskakiwaly na brzeg, a woda podchodzila pod sama brame uwczesnego dywizjonu. Ciekawe po ilu cofkach zacznie sie budynek walic sie. A nabrzeze naprawili, bo czesc byla wylaczona z eksploatacji jak tam byla SG?

Gość • Środa [23.01.2019, 11:20:38] • [IP: 178.235.191.***]

tych darmozjadów utrzymywać ehh

Gość • Środa [23.01.2019, 11:09:15] • [IP: 158.26.131.**]

Niezle...a reszta spoleczenstwa na takie cuda charuje...by zyli jak paczki w masle i mieli wczesniejsze emerytury po"ciezkiej"sluzbie...tfuuu...potem wyprzedadza to miedzy siebie za grosze...i potem beda sprzedawac mieszkania z widokiem na port za grube pieniadze...grunt nasz czyli Panstwowy rozejdzie sie po kosciach!Macie swoja sprawiedliowsc Spoleczna!

Gość • Środa [23.01.2019, 11:09:10] • [IP: 5.173.152.***]

25 lokali mieszkaniowych można wybudować za 8mln zł inwestycja nowej promenady - bądź co bądź alejka w lesie - 50mln zł mogło by powstać 6 takich budynków = 150 rodzin dach nad głową

Gość • Środa [23.01.2019, 11:05:40] • [IP: 80.153.7.***]

czyli zolnierze dostaja mieszkania od mieszkancow miasta :) bo przeciez to jest z naszych podatkow, w sumie pensje dostaja tez dzieki nam.

Gość • Środa [23.01.2019, 11:05:00] • [IP: 94.254.233.*]

wilgoć i pękajace ściany po 4miesiacach w standardzie jak wszedzie w nowym budownictwie w S-ciu...

Gość • Środa [23.01.2019, 11:03:10] • [IP: 178.235.177.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [23.01.2019, 10:58:58] • [IP: 5.173.145.**]

A między wojskowym a cywilnym budynkiem nie powstanie obwodnica ?

Gość • Środa [23.01.2019, 10:52:31] • [IP: 37.47.160.**]

czyli więcej trepów w trepowni

Gość • Środa [23.01.2019, 10:48:02] • [IP: 46.171.49.*]

Ciekawe czy * są świadome, Ze za chwile będą mieć pod oknami jedna z najbardziej ruchliwych ulic w mieście

Gość • Środa [23.01.2019, 10:34:56] • [IP: 83.20.234.***]

Dlaczego takich mieszkań nie otrzymują policjanci? Też pełnią służbę...

Gość • Środa [23.01.2019, 10:31:38] • [IP: 95.129.225.**]

widac, ze sa rowni i rowniejsi

Gość • Środa [23.01.2019, 10:29:02] • [IP: 77.88.191.**]

Piękne mieszkania i świetnie wykończone. Ostatnie budowy przez deweloperów zawierają zamiast piwnic kawalerki np w punktowcach przy Lidlu na ul. Chełmońskiego. dobrze że nie wszędzie.

Oglądasz 76-100 z 102
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■