POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [20.02.2019, 18:56:05] • Świnoujście

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Dotychczas tylko nam piękniało. Przybywało nowych hoteli, apartamentowców, zagospodarowanych i zalanych równiutkim betonem placyków, deptaków, skwerków. Teraz, pod koniec roku jakby wyhamowało lub zaczęło wyrównywać ten bilans zysków i strat. Doskonale to widać w proporcjach rosnącej wzdłuż i wszerz promenady oraz, kontrastującego obrazu centrum miasta. Zamykają się kolejne sklepy, wiele z nich od dawna kusi tylko informacją "Wynajmę".

Wzdłuż ulicy Bohaterów Września stoją sklepy-widma, sklepy niechciane, zapomniane, puste...Jedne na chwilę dostają drugą szansę, inne długo i bezskutecznie czekają na kogoś z pomysłem.

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Jednak to nie koniec zamierania punktów handlowych w centrum naszego miasta - dość wymienić trzy pasaże świecące pustkami. Nawet mocne, wydawałoby się, punkty sprzedaży, również ostatnio wywiesiły kartki o likwidacji.

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Dotychczas dobrze się miały wszelkie szmateksy, wciąż przybywało nowych. Przykładem takiego jest nieistniejący już sklep na Konstytucji 3 Maja, po byłym sklepie mięsnym. Wytrwał od wiosny do grudnia...

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Również przy ulicy Armii Krajowej, w miejscu dawnego Empiku, długo funkcjonował sklep z używaną odzieżą - już go nie ma. Poza tym wzdłuż tej ulicy jest więcej takich pustych pomieszczeń sklepowych.

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Nie opłacało się prowadzić interesu? Przecież te sklepy istniały na tyle długo, że miały chyba klientów i odpowiednie obroty? Dlaczego w ich miejsce nie powstają nowe?

Miasto nam...pustoszeje. Znikają kolejne sklepy

fot. iswinoujscie.pl

Oczywiście pustych sklepów w mieście jest dużo więcej. Można było by nawet z tego zrobić fotogalerię.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 152, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 152

Gość • Czwartek [21.02.2019, 11:18:38] • [IP: 92.42.113.***]

galeria zaczyna zbierać żniwa AJWAJ POLIN

Gość • Czwartek [21.02.2019, 10:54:42] • [IP: 93.94.186.***]

Nie tylko lampy się zamykają) ) wiele sklepów się pozamykalo) )

Gość • Czwartek [21.02.2019, 10:50:18] • [IP: 31.2.107.***]

Redakcja martwiąc się tak o te sklepiki może porównaj ceny u nas i w innych miastach. Towar od Chińczyków a ceny jak u Diora. Redakcja niech się zajmie losem konsumentów a nie jedynie pseldobiznesem.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 10:49:51] • [IP: 176.221.110.***]

Same chińskie buble. Każdy woli iść do galerii i dostaje towar modny, w niskiej cenie.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 10:32:45] • [IP: 80.245.178.**]

Sami tego chcieliście budując galerie.

GośćJola • Czwartek [21.02.2019, 10:26:34] • [IP: 83.11.91.**]

Myślę o ucieczce z tego grajdoła...dziwię się, że ktoś tu chce jeszcze przyjechać...mieszkać tu już się nie da...wszędzie tylko starzy Niemcy i nic więcej.

Gość Jola • Czwartek [21.02.2019, 10:23:33] • [IP: 83.11.91.**]

Chore miasto od dawna. Sprzedało się Nimcom a oni mają w nosie szmaty z lumpeksów. Same stare dziadki przyjeżdżają by się najeść i dobrze wyspać. Młodzi tu nie zostaną bo i po co ? Mamy dość wycierania starym Niemcom tyłki...

Gość • Czwartek [21.02.2019, 10:14:44] • [IP: 82.174.234.**]

Ale przecież głosowaliscie na tego co tak upieksza nam miasto. A miasto umiera. Oferuje jedynie apartamenty. Nic wiecej

Gość • Czwartek [21.02.2019, 10:05:04] • [IP: 185.13.106.***]

Umieszczasz piórko z kuperka anioła i handlujesz w niedziele dewocjonalia i prasa górą. Amen.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 10:02:31] • [IP: 185.13.106.***]

[IP: 37.7.81.*** jeden taki był z dewocjonaliami na Grunwaldzkiej ale mohery puściły go z torbami. Tu naród nie wierny brak wyznawców religii smoleńskich. Wiara kosztuje na all... pod dostatkiem hurtowe ilości.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 09:59:04] • [IP: 92.42.116.***]

A bo kogo obchodzą mieszkańcy. Tylko turyści sie liczą

Gość • Czwartek [21.02.2019, 09:55:35] • [IP: 89.64.52.***]

Do 37.7.81*** Piszesz, że dopiero znajoma sąsiadka przywiozła Twoim dzieciom różańce z Częstochowy.Nie piszesz nam czy były tam pokropione, czyli poświęcone. Jeśli nie, to należało tę znajomą poprosić o dodatkową przysługę by przynajmniej położyła te różańce, chociaż na krótką chwilę, u stóp pomnika ks.Jankowskiego w Gdańsku, który był wielkim przyjacielem, jak wiadomo, dzieci.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 09:50:17] • [IP: 178.235.147.*]

Po co tyle sklepów gdzie budowa bloków tam sklepy, a ludzie nie mają piwnic na rowery i inne rzeczy

Gość • Czwartek [21.02.2019, 09:48:50] • [IP: 178.238.253.**]

Otwieram dyskusję mieszkańców to kto zniszczył miasto!

Gość • Czwartek [21.02.2019, 09:33:19] • [IP: 83.20.249.***]

Ceny wynajmu z kosmosu plus niedziele nie handlowe dziękujemy wam rządzący z pis z Jaroslawem na czele

Gość • Czwartek [21.02.2019, 09:11:47] • [IP: 37.8.230.**]

Ale biedronek i lidlow pełno w miescie!

Gość • Czwartek [21.02.2019, 09:08:30] • [IP: 185.13.106.***]

Koniec dziadowskich butików i naciagąnie klientów. Mośki niech robią gdzie indziej swoje szemrane interesy.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 08:54:18] • [IP: 176.221.122.***]

Brodzik kłamcą kłamca...

Gość • Czwartek [21.02.2019, 08:48:04] • [IP: 37.8.230.***]

TO MIASTO PRZESTAJE BYĆ PRZYJAZNE DLA MŁODYCH ZA PARE LAT ZOSTANA TYLKO STARSI, NIEMCY I TURYSCI TUTAJ MLODZI NIE MAJA SZANS NA ROZWOJ NA NORMALNE ZYCIE NIE STAC ICH NA WYNAJEM CZY KUPNO MIESZKANIA BRAK SKUTECZNYCH LEKARZY NAUCZYCIELI W PRZEDSZKOLACH CZY SZKOLACH PARANOJA

Gość • Czwartek [21.02.2019, 08:42:57] • [IP: 5.173.136.***]

Nie rozumiem czemu robicie taką tragedię ze zniknięcia lumpów. Uważam że nie są to sklepy warte odwiedzenia.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 08:37:44] • [IP: 37.7.81.***]

A na miejscu tych opuszczonych sklepów można otworzyć sklepy z dewocjonaliami, gdzie sprzedaż mogły by prowadzić zakonnice...Chciałem kupić dzieciom kilka różańców ale w Świnoujściu nie dostałem dopiero znajoma sąsiadka przywiozła z Częstochowy...Czyż by Świnoujście nie leżało w granicach Kraju katolickiego?😲😲😲

Gość • Czwartek [21.02.2019, 08:37:11] • [IP: 80.245.176.***]

dobra zmiana hahaha

Gość • Czwartek [21.02.2019, 08:33:43] • [IP: 178.238.252.**]

Żabki i im podobne, mają się dobrze.Mieszkania można by zrobić w niektórych miejscach, po zamkniętych sklepach.

Gość • Czwartek [21.02.2019, 08:26:36] • [IP: 185.13.106.***]

KUPUJESZ AUTO W NIEMIECKIM SALONIE UŻYWANE NP KOSZT 10000€ SPROWADZASZ DO POLSKI A TAM URZĘDNIK KAŻE CI ZAPŁACIĆ PODATEK OD WARTOŚCI AUTA 20000€. JAK CUDOWNIE AUTO NABRAŁO WARTOŚCI. CUD GOSPODARCZY PIS. TO CZEMU URZĄD SKARBOWY NIE POZWIE NIEMCA ZE ZA TANIO SPRZEDAŁ?

Gość • Czwartek [21.02.2019, 08:24:02] • [IP: 89.72.109.**]

może piękne Świnoujście stało się nieprzyjazne dla młodych, których nie stać na kupno skrawka własnego mieszkanka, albo wynajęcie czegokolwiek i dla kuracjuszy, którzy lubili" łazić", oglądać, coś kupić albo spałaszować na mieście pomimo często skromnego portfela. Niszczycie największy skarb Ścia czyli las w strefie nadmorskiej. Stajecie się niestety miastem apartamentowo-betonowym. Straciliście dawny klimat kurortu. Wasz wybór. Ze smutkiem to piszę, bo 30lat temu pokochałem tamte Świnoujście.

Oglądasz 51-75 z 152
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■