POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.02.2021, 22:43:31] • Świnoujście

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Pstrokate kolory, spodnie dzwony, ortalionowe dresy oraz wszechobecny jeans! Mogłoby się wydawać że było to zaledwie kilka dni temu, jednak gdy zdamy sobie sprawę że od szalonych lat 90’, pierwszych randek, pocałunków i imprez do białego rana dzielą nas ponad dwie dekady, w oku może zakręcić się łza. W sentymentalną podróż do czasów Naszej młodości postanowił zabrać nas Sławomir Ryfczyński, który był jednym z nielicznych fotografów tamtych lat! Jesteście gotowi?

Naszym dzieciom oraz wnukom ciężko sobie wyobrazić że pomimo iż nikt z nas nie miał Facebooka, Instagrama a nawet telefonu komórkowego, ludzie wiedzieli jak się znaleźć, jak spędzać czas a przede wszystkim jak się bawić!

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Osoby bawiące się na dyskotekach chciały aby ktoś robił im zdjęcia, a każde z ujęć było przemyślane i na wagę złota.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Zdjęcia były naturalne, bez obróbki w programach graficznych czy z dodatkiem filtrów.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Każdy bawił się, rozmawiał i pomimo że nie było internetu a duży telefon komórkowy był rarytasem dla wybranych, ludzie wiedzieli jak się znaleźć i żyli ciesząc się każdą spędzoną ze sobą chwilą, może nawet bardziej niż w dzisiejszej dobie internetu...

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Tak właśnie bawili się Wasi koledzy, rodzice oraz dziadkowie w latach 90’! Historyczne fotografie zrobione prawie 30 lat temu i czasy które już nigdy nie wrócą.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Kliknij tu, aby zobaczyć fotogalerię

https://iswinoujscie.pl/fotografie/1216/

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 243, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 201-225 z 243

Gość • Środa [17.02.2021, 07:13:17] • [IP: 83.23.227.***]

I te lekcje wf-u gdzie dziewczyny w lajkrach ćwiczyły, było na co popatrzeć, teraz pewnie na wfie nie ćwiczą, bo się spocą

Gość • Środa [17.02.2021, 07:13:14] • [IP: 5.173.128.***]

MOREL :))) Już niektórych nie ma między nami

Gość • Środa [17.02.2021, 07:11:37] • [IP: 46.231.56.**]

połowa z nich nie żyje i nie była to młodzież dobra...szkoda ich reklamować, artykuł nie na miejscu...

Gość • Środa [17.02.2021, 07:04:54] • [IP: 185.210.39.***]

Mega pamiątkę macie

Gość • Środa [17.02.2021, 07:04:52] • [IP: 83.20.222.***]

I jest nawet Nikodem Dyzma

Gość • Środa [17.02.2021, 07:04:49] • [IP: 86.15.80.*]

Laserow brakuje

Gość • Środa [17.02.2021, 07:03:13] • [IP: 178.235.147.*]

Nasze laski najładniejsze w Polsce!

Gość • Środa [17.02.2021, 06:33:14] • [IP: 176.221.123.***]

Świetna pamiątka, miło popatrzeć, Super 👍👍👍wróciły piękne wspomnienia 👍

Piotr • Środa [17.02.2021, 06:03:10] • [IP: 89.8.114.**]

Bogaci ludzie. Wszędzie cola na stole 😉

Gość • Środa [17.02.2021, 06:00:16] • [IP: 176.221.123.***]

CUDOWNE CZASY, LUDZIE PPTRAFILI SIĘ ŚWIETNIE BAWIĆ A DZIEWCZYNY BYŁY TAK NATURALNE, PIĘKNE

Gość • Środa [17.02.2021, 04:24:28] • [IP: 164.127.236.***]

Stroje nasączone odpowiednio kolorami i wyprane, markowe (nawet jesli z firmy Shmatex), ale twarze nie zdradzają intensywnego życia intelektualnego oraz duchowego. 23:34:37] • [IP: 37.30.18.***do dziś mu, widzę, kołkiem język staje, że nie umie się po polsku wysłowić.

Gość • Środa [17.02.2021, 04:14:43] • [IP: 188.146.163.*]

Jeszcze fajniej było w latach 80 tych.Albatros Gryfia Parkowa wódka ze, , złotego" lub, , platynowego"rogu.Każde pokolenie ma swój czas, obecne czasy to szarość i samotność komputerowa.Nawet stan wojenny był weselszy niż pandemia.

Mikrus • Środa [17.02.2021, 02:12:20] • [IP: 5.173.129.***]

Ten z piwem to syn tego co szaszłyka na trasie kręcił pozdrowienia dla Taty dobry gigant git na zawsze.

Gość • Środa [17.02.2021, 01:43:48] • [IP: 167.114.118.*]

Gdyby wtedy rządził przybłęda żmurek, to nie byłoby takich zacnych fotek, bo nic by nie było. Wszyscy na zdjęciach normalni, dobrze wyrezani i bez masek - szabes goj niedzielski zaraz zejdzie na zawał jak te zdjęcia zobaczy. Roczniki ±72

Gość • Środa [17.02.2021, 01:25:49] • [IP: 5.173.146.**]

Fajne wspomnienia♥

Gość • Środa [17.02.2021, 01:03:07] • [IP: 176.221.122.***]

wszystko było fajnie az przyszedl zachod i zniszczyl mentalnosc Polakow

Gość • Środa [17.02.2021, 00:20:03] • [IP: 104.149.134.***]

Nawet wątek gejowski jest :)

Gość • Środa [17.02.2021, 00:07:42] • [IP: 78.10.206.**]

To se ne wrati... Nie ma manhatanu parkowej penelopy europy nic juz nie ma nawet ochoty do zabawy.

Gość • Środa [17.02.2021, 00:04:34] • [IP: 37.47.169.***]

Panowie - 50% styl jarmarczno-buraczany i do tego brzydale. Natomiast 90% pań bardzo ładna - nawet dziś by spokojnie dały rade.

Gość • Wtorek [16.02.2021, 23:53:40] • [IP: 176.221.122.*]

Na dole pod fotkami jest link do całej galerii

Niech żyje bal • Wtorek [16.02.2021, 23:53:03] • [IP: 5.173.136.**]

Więcej takich galerii :) niby nie tak daaaawno a całkowicie inaczej, ciekawe co będzie za 25 lat... Trochę się obawiam

Gość • Wtorek [16.02.2021, 23:51:55] • [IP: 37.30.18.***]

Do [16.02.2021, 23:05:09] • [IP: 78.10.206.**] Karateka w tamtych czasach w Palermo drzwi od kibla pilnował.

Gość • Wtorek [16.02.2021, 23:51:34] • [IP: 176.221.122.***]

poplakałam się ze wzruszenia

Gość • Wtorek [16.02.2021, 23:50:43] • [IP: 5.173.48.*]

I kobiety wszystkie... Naturalne. A nie jak glonojady teraz.

Gość • Wtorek [16.02.2021, 23:48:33] • [IP: 37.30.18.***]

Na tych zdjęciach brakuje tylko Zenka Martyniuka z czasów jego mlodości.

Oglądasz 201-225 z 243
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■