POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.02.2021, 22:43:31] • Świnoujście

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Pstrokate kolory, spodnie dzwony, ortalionowe dresy oraz wszechobecny jeans! Mogłoby się wydawać że było to zaledwie kilka dni temu, jednak gdy zdamy sobie sprawę że od szalonych lat 90’, pierwszych randek, pocałunków i imprez do białego rana dzielą nas ponad dwie dekady, w oku może zakręcić się łza. W sentymentalną podróż do czasów Naszej młodości postanowił zabrać nas Sławomir Ryfczyński, który był jednym z nielicznych fotografów tamtych lat! Jesteście gotowi?

Naszym dzieciom oraz wnukom ciężko sobie wyobrazić że pomimo iż nikt z nas nie miał Facebooka, Instagrama a nawet telefonu komórkowego, ludzie wiedzieli jak się znaleźć, jak spędzać czas a przede wszystkim jak się bawić!

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Osoby bawiące się na dyskotekach chciały aby ktoś robił im zdjęcia, a każde z ujęć było przemyślane i na wagę złota.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Zdjęcia były naturalne, bez obróbki w programach graficznych czy z dodatkiem filtrów.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Każdy bawił się, rozmawiał i pomimo że nie było internetu a duży telefon komórkowy był rarytasem dla wybranych, ludzie wiedzieli jak się znaleźć i żyli ciesząc się każdą spędzoną ze sobą chwilą, może nawet bardziej niż w dzisiejszej dobie internetu...

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Tak właśnie bawili się Wasi koledzy, rodzice oraz dziadkowie w latach 90’! Historyczne fotografie zrobione prawie 30 lat temu i czasy które już nigdy nie wrócą.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Kliknij tu, aby zobaczyć fotogalerię

https://iswinoujscie.pl/fotografie/1216/

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 243, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 151-175 z 243

Gość • Środa [17.02.2021, 11:31:41] • [IP: 62.69.241.**]

Dla kogo piękne dla tego piękne. Uczciwi ludzie tak tego nie wspominają

Gość • Środa [17.02.2021, 11:27:35] • [IP: 5.173.137.**]

Miło się wspomina te czasy... Pamiatka historia Świnoujścia jest... Pozdrawiam stare czasy...

Gość • Środa [17.02.2021, 11:17:30] • [IP: 77.88.191.***]

no umieli się bawić a telefony w domu pozostawiali

Gość • Środa [17.02.2021, 11:16:02] • [IP: 193.69.22.**]

Kojarzy ktoś gości ze zdjęcia 27 wiersz - 4 kolumna?

Gość • Środa [17.02.2021, 10:50:51] • [IP: 188.146.133.**]

Jimmy BEST :-) of the BEST :-) PS - Lód jest najważniejszy, bo jak tu drinkować kiedy jest ciepły alkohol. Chyba, że gość, który ciągle piszę o lodzie jest... cieplakiem !!

Gość • Środa [17.02.2021, 10:50:16] • [IP: 178.238.249.***]

Fajnie było, parę marek na żużlu śię zarobiło i wesoło żyło.Tylko nieliczni myśleli o realnym świecie i to oni dziś mogą na te fotki miło spoglądać.

Gość • Środa [17.02.2021, 10:49:21] • [IP: 176.221.122.***]

kiedys to był materiał, ale porobieni ;D

Gość • Środa [17.02.2021, 10:42:50] • [IP: 46.231.56.**]

Więcej prosimy !!

Gość • Środa [17.02.2021, 10:41:08] • [IP: 176.221.123.***]

CUDOWNE, WSPANIALE CZASY👍👍👍♥️ϖ
9;️A CI KTÓRZY POTRAFIĄ TYLKO KRYTYKOWAĆ I UBLIZAC MÓWIĘ PRYMITYWY!!

Gość • Środa [17.02.2021, 10:40:32] • [IP: 188.146.162.***]

A dziki to chyba tylko lód do whisky przyniosl

Gość • Środa [17.02.2021, 10:35:40] • [IP: 185.210.39.***]

Ale się ubawiłam. ... ile znajomych twarzy , niektórych już z nami nie ma : (To były piękne czasy

Gość • Środa [17.02.2021, 10:35:31] • [IP: 5.173.146.***]

Czy na pierwszej fotce to jest Paweł Sujka ?

Gość • Środa [17.02.2021, 10:34:41] • [IP: 176.221.123.***]

Wonski wygrał zawody 😉. Chłopaki pamiętacie pipa pupa papa japa . Chłopcy z ferajny.

Gość • Środa [17.02.2021, 10:33:30] • [IP: 176.221.123.**]

I niewazne jaka byla moda , kto jak wygladal i kim teraz jest. Nie czas na osadzanie i domysly. To byly beztroskie lata zabawy tych wspomnien nikt nam nie zabierze. I choc wielu juz nie ma w sród nas i choc jestesmy juz babciami dziadkami to te fotki pozwolily wrocic do tych chwil. Dzieki Sławek

Gość • Środa [17.02.2021, 10:32:14] • [IP: 176.221.122.***]

Jimi jak zwykle czujny na oriencie, jak ktoś cos zamówi zeby się szybciutko podłączyć na krzywika.No ewentualnie skoczy po lód...

Gość • Środa [17.02.2021, 10:23:51] • [IP: 5.173.129.***]

Paru typów co myśleli ze zwojują świat i będą gangusami na miarę pruszlowa. Może jednemu się udało (dlugowlosy) lata temu a reszta... łezka w oku się kręci. Dużo sięgnęło po rozum do głowy i zaczęli normalnie żyć ale większość to skończeni degeneraci którzy dalej ćpają 5 razy w tygodniu i na melinach snują opowieści gangsterskie. Żal tych co mają dzieciaki i wychowują ich w tym duchu.

Gość • Środa [17.02.2021, 10:21:37] • [IP: 37.30.16.***]

No kurczę wspomnienia wróciły :)

Gość • Środa [17.02.2021, 10:11:29] • [IP: 77.88.191.***]

w mordę, jak ja dawno nie widziałem tych cynkoli...

Gość • Środa [17.02.2021, 09:29:08] • [IP: 78.10.206.**]

A Pawełek-Pani wie kim ja jestem? stoi i nuci. Na bramce stoje nikogo się nie boję... Ja jestem king Bruce Lee karate miszcz...

Gość • Środa [17.02.2021, 09:21:14] • [IP: 37.47.177.**]

Dziewczyny bez ohydnych czarnych grubych brwi robionych od szablonu

Gość • Środa [17.02.2021, 09:10:41] • [IP: 88.218.255.**]

Piękni ludzie, piękne czasy, piękne zdjęcia. Głęboki ukłon przed Panem Ryfczyńskim!!

Gość • Środa [17.02.2021, 09:08:23] • [IP: 77.252.46.**]

Te kobietki nie mają malowanych od ekierki brwi. Teraz ze świecą takich szukać.

Gość • Środa [17.02.2021, 09:05:54] • [IP: 83.23.227.***]

wczesne lata 90 bonawet juz 95 rok to nie jest straszna wies

Gość • Środa [17.02.2021, 09:05:31] • [IP: 88.156.206.**]

a z lat 0-tych? czasy Parkowej, Teatralnej, NITu Gryii??ma pan ?

Gość • Środa [17.02.2021, 09:01:01] • [IP: 89.151.33.***]

Młodzież piękna, naturalna, prezentująca szczerą radość życia, bez trudu da się odróżnić od niej niezbyt licznych jeszcze nowobogackich z ich sztuczną radością, której nie sposób wyretuszować alkoholem.

Oglądasz 151-175 z 243
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■