POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [16.02.2021, 22:43:31] • Świnoujście

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Pstrokate kolory, spodnie dzwony, ortalionowe dresy oraz wszechobecny jeans! Mogłoby się wydawać że było to zaledwie kilka dni temu, jednak gdy zdamy sobie sprawę że od szalonych lat 90’, pierwszych randek, pocałunków i imprez do białego rana dzielą nas ponad dwie dekady, w oku może zakręcić się łza. W sentymentalną podróż do czasów Naszej młodości postanowił zabrać nas Sławomir Ryfczyński, który był jednym z nielicznych fotografów tamtych lat! Jesteście gotowi?

Naszym dzieciom oraz wnukom ciężko sobie wyobrazić że pomimo iż nikt z nas nie miał Facebooka, Instagrama a nawet telefonu komórkowego, ludzie wiedzieli jak się znaleźć, jak spędzać czas a przede wszystkim jak się bawić!

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Osoby bawiące się na dyskotekach chciały aby ktoś robił im zdjęcia, a każde z ujęć było przemyślane i na wagę złota.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Zdjęcia były naturalne, bez obróbki w programach graficznych czy z dodatkiem filtrów.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Każdy bawił się, rozmawiał i pomimo że nie było internetu a duży telefon komórkowy był rarytasem dla wybranych, ludzie wiedzieli jak się znaleźć i żyli ciesząc się każdą spędzoną ze sobą chwilą, może nawet bardziej niż w dzisiejszej dobie internetu...

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Tak właśnie bawili się Wasi koledzy, rodzice oraz dziadkowie w latach 90’! Historyczne fotografie zrobione prawie 30 lat temu i czasy które już nigdy nie wrócą.

Manhattan, Palermo, ortalionowe dresy i disco kule! Zobacz szalone lata 90’ oczami Sławomira Ryfczyńskiego!

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Kliknij tu, aby zobaczyć fotogalerię

https://iswinoujscie.pl/fotografie/1216/

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 243, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-125 z 243

Gość • Środa [17.02.2021, 18:20:33] • [IP: 167.114.118.*]

Wtedy wszyscy się szanowali, a frajerzy byli frajerami.

Gość • Środa [17.02.2021, 18:19:45] • [IP: 167.114.118.*]

Sentyment do młodości i beztroskiego życia. Teraz żydzi gnębią Polki i Polaków.

Gość • Środa [17.02.2021, 18:16:34] • [IP: 167.114.118.*]

Nawet śp Morel wtedy był normalny... Lata 2000, to lata degradacji.

Pchła • Środa [17.02.2021, 17:58:10] • [IP: 37.47.234.***]

Mamo, już wiem do kogo jestem podobny! Mam nawet taki sam kolor włosów i oczy, i te odstające uszy. Pewnie głupi też jestem po nim.

Gość • Środa [17.02.2021, 17:40:01] • [IP: 185.125.221.**]

Tak czytam i sie zastanawiam co ci ludzie wypisują. W latach 60 i 70 i 80 było szaro i wszystkiego brakowało, kto mógł to wiał na zachód. Na tych super waszych dyskotekach było mnóstwo prostytutek i złodzieje, naturalnie kelnerzy okradali jak sie dało. Wiele można by o tym pisać, pamietam ze tak bardzo narzekano. Teraz czytam ze było super i fantastycznie.

Gość • Środa [17.02.2021, 17:29:46] • [IP: 176.221.122.**]

..i Morel i Pigmej. .sporo odeszło z tego świata już..

Gość • Środa [17.02.2021, 17:22:17] • [IP: 185.210.37.***]

OSKAR Z MORELEM HE HE FOTA WYGRYWA WSZYSTKO

Gość • Środa [17.02.2021, 16:45:39] • [IP: 185.210.38.***]

Pięknie i kolorowo. A młodym się wmawia jak to kiedys było szaro buro.

Gość • Środa [17.02.2021, 16:38:33] • [IP: 37.7.179.***]

To BYŁY PIĘKNE dni i lata.Człowiek liczył się z człowiekiem, bawił się ale i pracował, pracy starczało dla wszystkich.Nie to co teraz, jestem już starszą kobietą, a to co się teraz dzieje przechodzi ludzki pojęcie.

Gość • Środa [17.02.2021, 16:26:11] • [IP: 5.173.138.***]

Co do glonojadów to nie rozumie czemu wiekszosć udaje ze im się nie podoba ale jak maja okazje i tak lgną do nich, i kręcą ich takie zrobione panie

Gość • Środa [17.02.2021, 16:11:56] • [IP: 62.69.252.***]

ztymi dwoma to warto by bylowtamtych czasach zgrzeszyc, dosc ladne twarzyczki

Gość • Środa [17.02.2021, 16:02:19] • [IP: 188.146.161.***]

A Irena zawsze lubiła brakować...biedna teraz wszystko pozamykane...

Gość • Środa [17.02.2021, 15:54:15] • [IP: 176.221.123.**]

A maślanke zna? Z czasów jak jeździł Maluchem?

Gość • Środa [17.02.2021, 15:49:25] • [IP: 188.146.161.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [17.02.2021, 15:43:38] • [IP: 176.221.122.***]

Ale dresy, a te kobiety to jakieś brzydkie nie porobione

Gość • Środa [17.02.2021, 15:40:21] • [IP: 62.69.252.***]

A teraz pora rogacze na rykowisko ruszyć bo kilu jest

Gość • Środa [17.02.2021, 15:39:09] • [IP: 37.47.179.**]

I świnoujscie wymiata najlepszy portal na wyspie, bez podlizywania Brawo Sławek pzdr

Panie Jimmy • Środa [17.02.2021, 15:31:46] • [IP: 37.47.180.***]

Jimmy myślałeś żeby pójść w politykę? Takich tam trzeba.Jadą po Tobie zawsze jak się pojawisz a Ty udajesz że nic się stało. Tak jak na ul.Wiejskiej w stolycy.Naprawdę kupowa£eś tylko lód?

Gość • Środa [17.02.2021, 15:20:46] • [IP: 176.221.122.***]

Dajcie już spokój Jimmiemu, przecież w końcu przy 50 tce spoważniał już i przeszedł mutację

Gość • Środa [17.02.2021, 15:17:06] • [IP: 83.23.222.***]

Ale miło powspominać i zobaczyć przyjaciół sprzed lat. Dziewczyny wyglądały pięknie, na parkiecie tłum. To były czasy! Ogladam te zdjęcia i za każdym razem odkrywam kolejne, znajome osoby. Karolina, Nikos! Pozdrawiam Was.

Gość • Środa [17.02.2021, 15:09:41] • [IP: 62.69.252.***]

Wszystkie dziewczyny to jakieś zgrabne i figury mają może w następnym tygodniu pokazać teraźniejsze balety i te pasztety co balują

Gość • Środa [17.02.2021, 14:42:43] • [IP: 176.221.122.**]

Fajnie jest pooglądać znajome twarze dziewczyn naturalnych bez pompowanych warów czyli golonojadów , bez doczepianych rzęs , sztucznych cycków, oraz trzech kilogramów tapety na twarzy jakoś ci ludzie byli inni nie tacy jak dziś dla dzisiejszych dziuń skóra , fura tipsy na metr i komóra

Gość • Środa [17.02.2021, 14:28:17] • [IP: 176.221.122.***]

Przyjemnie jest oglądać, pięknie. Chętnie obejrzałbym moje czasy, lata 60-te do roku 87 jak się urzędowało. Ale to już Pan Andrzej Ryfczyński posiada te zdjęcia. Albatros, Parkowa, Bim-Bom, Texas oj działo się. Pozdrawiam.

Gość • Środa [17.02.2021, 14:06:47] • [IP: 89.151.32.***]

każda twarz jakaś i każda inna i ciekawa a teraz to wszystko jakieś ksero i do tego strasznie szpetne

Gość • Środa [17.02.2021, 13:57:17] • [IP: 62.69.252.***]

Fajne jest widzę nawet wnuczek Don vasyla

Oglądasz 101-125 z 243
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■