POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.09.2015, 19:27:52] • Świnoujście

Kładka z widokiem na wydmę

Kładka z widokiem na wydmę

fot. Sławomir Ryfczyński

Niemal każda nadmorska miejscowość ma bulwary, promenady i punkty widokowe, które są taką samą atrakcją, jak plaża i morze. Wczasowicze chwalą sobie przechadzki połączone z wdychaniem jodu oraz kontemplacją morskich fal. A w trakcie spaceru miło jest odpocząć na ławeczce z widokiem. Mieszkańcy Świnoujścia i odwiedzający nas turyści z zadowoleniem śledzili modernizację promenady i pasa wydm. Ze szczególnym uznaniem spotkały się się kładki położone wzdłuż plaży, które stają się drugą promenadą oraz stanowią punkt widokowy. Tylko widok nie taki, jakby się chciało…

Do naszej redakcji napisał pan Adam z Głogowa, który przyjeżdża do Świnoujścia od lat. -Idąc kładką po ostatniej wydmie nie widzimy już morza, a najgorzej jak się siedzi na ławce.

Kładka z widokiem na wydmę

fot. Czytelnik

Więc pytanie po co ta kładka skoro zaraz nie będzie można nic widzieć. Czy miasto nie powinno myśleć o tym aby powstała nowa wydma w połowie plaży?

Kładka z widokiem na wydmę

fot. Czytelnik


No właśnie, wiadomo przecież, że ta wydma cały czas rośnie, bo wiatr nanosi na nią piasek. Proces powstawania nowych wydm odbywa się naturalnie- wystarczy nie usuwać piachu i same się tworzą. I tu nasuwa się pytanie, kto kontroluje, dba o przyrost i stan wydm?

Kładka z widokiem na wydmę

fot. Sławomir Ryfczyński

Dowiedzieliśmy się, że wydmy wraz z plażą należą do Urzędu Morskiego, ale zarządza nimi miasto. Jak widać, gospodarzy jest dwóch, a problem wydaje się być nierozwiązany. Kładki były inwestycją, ich projekt i wykonanie miały cel, ktoś kontrolował finanse, budowę, estetykę… Do momentu zakończenia prac – teraz kontrolę zaczynają przejmować wydmy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Poniedziałek [07.09.2015, 13:32:21] • [IP: 88.156.232.***]

Jak się komuś nie podoba może siedzieć u siebie tzn. w Alhbecku, tak myślę...

Gość • Poniedziałek [07.09.2015, 10:45:23] • [IP: 83.19.220.***]

Przecież miały nie rosnąć. Szydło obiecała.

Gość • Poniedziałek [07.09.2015, 10:41:41] • [IP: 80.245.185.***]

Zlikwidujmy kladke!?

Gość • Poniedziałek [07.09.2015, 10:39:29] • [IP: 178.8.86.***]

Lubię tą ławeczke można się spokojnie do siebie przytulić. Pozdrawiam.

Gość • Poniedziałek [07.09.2015, 10:03:47] • [IP: 31.61.139.***]

Dawno już pisałem, że ta kładka to nieporozumienie, nie tylko z tego powodu - za duże pieniądze... ZbyKa

troll • Poniedziałek [07.09.2015, 08:52:19] • [IP: 178.72.40.**]

Należy sie cieszyć że miasto Nam sie powiększa, wydmy idą ku morzu a plaża cały czas szeroka. W Międzyzdrojach to mają fajnie po każdym sztormie terenu ubywa...

Burek • Poniedziałek [07.09.2015, 08:30:20] • [IP: 46.112.71.*]

Jeszcze raz do wrrocławiaka. Ty nie na nas zarabiasz ale U NAS. Ten Twój biznes, to machanie kielnią na budowie obok Corso. A kasy masz tyle, ile szef ci naliczy za akord. Jedno jest tylko nie zmienne, ta słoma, która Ci wyłazi z gumowców!.

Burek • Poniedziałek [07.09.2015, 07:55:56] • [IP: 46.112.71.*]

Ty, wrrocławiak, a w Twoim byłym PGR-ze było dużo piasku?. Coście tam hodowali, żeś taki nie ogarnięty, pewnie buraki pastewne i to tak przeszło. Ale nie przejmuj się, popracujesz na budowie, zarobisz trochę kasy, wrócisz do swojaków i będziesz opowiadał jak to ćwiczyłeś świnoujściaków. Wspomnienia na całe życie.

Gość • Poniedziałek [07.09.2015, 06:56:35] • [IP: 88.156.232.***]

A mnie się podoba, siedzą sobie za lekką osłoną nadmorskiej trawy, fajnie. ...

Gość • Poniedziałek [07.09.2015, 03:45:04] • [IP: 62.69.231.***]

Wieżyczki widokowe zmajstrować.

Gość • Poniedziałek [07.09.2015, 00:31:55] • [IP: 62.69.203.***]

Niestety ale Wrocławiak ma rację.Takie czerwone, zacofane miasto.Szkoda. Ale już nie długo.Cierpliwości.

Gość • Niedziela [06.09.2015, 23:27:45] • [IP: 95.129.228.**]

mam pomysł, zrobić kładkę ruchomą na kółkach, zadowoli to zapewne Pana Adasia.

wrroclawiak • Niedziela [06.09.2015, 22:41:22] • [IP: 185.5.99.**]

Kretyni!! Wychowywałem się i tu i we Wrocławiu. Tu mam biznes koło Corso. Śmieje się z Was przyglupy. Mam kasę i mogę z Was drwić i dalej na Was zarabiać.

Gość • Niedziela [06.09.2015, 22:31:43] • [IP: 178.238.247.**]

do wrocławiaka : to ściekoujście, jak nazwałeś Świnoujście to ścieki Odrą takich jak ty z Wrocławia - Odrą. Ale nie wszystkich mieszkańców Wrocławia bo mniemam, że jesteś niechlubnym wyjątkiem rynsztokowym.

Gość • Niedziela [06.09.2015, 22:10:21] • [IP: 80.245.176.**]

Buhahahaha Karalus powie ze tak ma byc bo Tak !!

to było Moje Miasto • Niedziela [06.09.2015, 22:06:31] • [IP: 79.186.227.***]

Do gość co niemca chwali:helmuty(sorrt:sąsiady)mają ładnie ale czy jak tam byłeś zapłaciłeś kur(w)taxę? bo tam musi każdy -to mają na walkę z piachem i menelami, a tu niestety g... nawet tunelu nie zrobią i jeszcze pieprzą że turysta jak miejsce na promie w centrum to go przeprawią - niestety g... dziś tj w niedzielę 6.09 przecwiczyłem to na własnej skórze, nie przeprawili... muszę przyjeżdzac do Mojego Miasta-tu mam Mamę ale słowo to już nie jest Moje miasto, żal mi tych wszystkich którym każda władza robi wodę z mózgu, sprzedajcie się helmutom to na paszport będę jeżdzić ale pewnie tunelem...

Gość • Niedziela [06.09.2015, 22:00:42] • [IP: 84.136.219.***]

od dawna zastanawiam sie czy ktos wpadnie na pomysl odsloniecia widoku na morze dla siedzacych na lawce. Ja nie jestem wysoka i nie mam szansy zobaczyc lini horyzontu jak siedze bo na tej wysokosci jest stalowa rura. Poniewaz zdrowie mi nie dopisuje mam ochote posiedziec na laweczce. Tym co tego nie rozumieja proponuje zaczekac troche do odpowiedniego wieku i wtedy moze zrozumieja. Moze rowniez zrozumieja, ze nad morze przjezdza sie aby ogladac morze. I nie ma w tym nic dziwnego.

Gość • Niedziela [06.09.2015, 21:39:40] • [IP: 93.94.186.***]

No i co sie stało że nie widac morza ?? Mozna sobe posiedzieć posłuchac szum fal, powdychać jadu, poopalac się. Wiele jest innych mozliwosci skorzystania z tej ławeczki co nie widac morza.A jak się chce morze oglądać to proszę na plażę, tak trudno zejść na plażę. No można jeszcze morze przybliżyć wymagającym, jak kto woli.

Gość • Niedziela [06.09.2015, 21:34:19] • [IP: 93.94.186.***]

wrroclawiak • Niedziela [06.09.2015, 19:54:50] • [IP: 185.5.99.**] Dziękujemy za piękną opinię - i nigdy nie chcemy cię tu widzieć, siedz na dupie w domu i sie tam produkuj ze swoim obrażaniem innych, ale w swoim mieście, a od nas wara !!

Gość • Niedziela [06.09.2015, 21:25:22] • [IP: 80.245.189.***]

sitting bull • Niedziela [06.09.2015, 20:45:16] • [IP: 93.94.184.***]...tumanku nie zrozumiales aluzji ale tumany tak maja.

Gość • Niedziela [06.09.2015, 21:16:28] • [IP: 80.245.188.**]

Zamiast narzekać, pan z Głogowa mógłby chwycić za łopatę, odgarnąć trochę piachu i byłoby po sprawie

Gość • Niedziela [06.09.2015, 21:09:34] • [IP: 88.156.233.***]

Tylko mi najbardziej szkoda, że nie zostanie ona poszerzona od granicy państwa, aż do wiatraka. Ale zobaczymy, może się to uda. Kładka mi się podoba.

Gość • Niedziela [06.09.2015, 21:08:37] • [IP: 178.238.252.***]

I OSIR dal plame. Szefostwo tej firmy nie ma czasu zeby sie zajmowac, takimi blachostkami, maja kontrole na glowie.

Gość • Niedziela [06.09.2015, 21:08:19] • [IP: 92.42.118.***]

Inwestycja skończona, statuetka odebrana, ciastka zjedzone, więc o co chodzi ?? Trzeba zapytać. burmistrza czy są plany przesunięcia kładek w kierunku morza. A może wpadną na racjonalizatorski pomysł i zaczną na bieżąco kosić krzaki i usuwać nadmiar piachu ?? Za projekt racjonalizatorski tez można dostać statuetkę !!

waldi • Niedziela [06.09.2015, 20:54:47] • [IP: 89.100.75.***]

IP: 185.5.99. Nibywrroclawiaku - byłoby dla wszystkich lepiej cobyś ważył słowa. Nie ubliżaj ludziom bo to nic nie da.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI na dzień 07-12-2022. Na północy kraju spodziewane są marznące opady mokrego śniegu powodujące gołoledź i oblodzenie. Pogoda w kraju kształtowana będzie przez płytki, rozbudowujący się układ niskiego ciśnienia znajdujący się nad Skandynawią i Morzem Bałtyckim, napływać będą wilgotne i chłodne masy powietrza polarnomorskiego i częściowo arktycznego. Prognozowana jest pochmurna aura z opadami mieszanymi obejmującymi cały obszar kraju, będą to słabe i miejscami umiarkowane opady deszczu ze śniegiem o charakterze zarówno przelotnym jak i jednostajnym z przerwami. W całym kraju pojawią się opady mżawki, deszczu i mokrego śniegu o słabym, chwilami umiarkowanym natężeniu. W przypadku rejonów północych opady będą powodować śliskość na drgoach i chodnikach. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie około 0°C/4°C, najcieplej będzie w pasie południowym natomiast najchłodniej na północnym - wschodzie i w pasie północnym. Wiatr umiarkowany, w porywach dość silny, w górach oraz miejscami na wybrzeżu bardzo silny i porywisty, wiejący z kierunków południowo - zachodnich ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy malarstwa na szkle Pana Leszka Króla z Kamienia Pomorskiego. Wernisaż odbędzie się dnia 8 grudnia (czwartek) o godz. 17:00 w Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Rada Miasta przyjęła treść apelu do firmy Fresenius o pozostawienie w Świnoujściu sprzętu do dializ i przekazaniu go miastu, które chce działalność stacji powierzyć Szpitalowi Miejskiemu ■ Naczelnik Wydziału Ochrony Srodowiska i Leśnictwa Tułodziecka-Terenda; "uważam za ogromny sukces, że mamy w Świnoujściu parking na którym możemy przechować odholowane pojazdy i wraki ■ Radna Agatowska: apeluję do wydziału gospodarki komunalnej i środowiska o spotkanie z Policją i ustalenie zasad dotyczących usuwania samochodów i wraków zaparkowanych w pasie drogowym ulic ■ 94 wnioski na zakup węgla w Świnoujściu, w większości wnosokują o to mieszkańcy praworzeża ■ Prezydent Miasta; „postanowiłem wyłączyć po zmroku oświetlenie promenady i parków bo nikt z tego teraz nie korzysta” ■ Ćwiczenia „NEPTUN-22” w Świnoujściu – utrudnienia w ruchu. 25 listopada 2022 roku, od godziny 07:30 do godziny 14:30, na terenie dzielnicy Warszów w Świnoujściu, odbędą się ćwiczenia dowódczo-sztabowe pod kryptonimem „NEPTUN-22”, w związku z czym, należy spodziewać się utrudnień w ruchu w rejonie terminala LNG i przyległego kompleksu leśnego. W tym czasie ruch pojazdów na ul. Ku Morzu, na odcinku od zjazdu z wiaduktu do ronda przy parkingu, zostanie wstrzymany. Organizatorzy ćwiczeń - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu przepraszają za możliwe utrudnienia. ■ W ciągu dnia w pasie częściowo centralnym i zachodnim będą występować spadki temperatury powietrza i gruntu do oraz poniżej 0°C powodujące oblodzenia wilgotnych i mokrych nawierzchni dróg oraz chodników, ponadto w województwie podkarpackim i lubelskim od rana będą występować gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 50 - 100 m. ■ Taksówkarze (przedsiębiorcy) chcący zachować dotychczasowe licencje wydane przed 1 stycznia 2020r. powinni do 31 grudnia 2022r. złożyć wniosek o dostosowanie licencji do obecnych ustawowych wymogów. Wniosek należy złożyć w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Świnoujście ■ Mężczyzna wypadł przez okno na 4. piętrze. Do tego zdarzenia doszło nad ranem 3.11.2022r. Z okna znajdującego się na czwartym piętrze budynku przy ulicy Matejki 1a, wypadł mężczyzna. Na skutek upadku doznał licznych obrażeń, został przewieziony do szczecińskiego szpitala ■ Multipleks Cinema3D zlokalizowany w Galerii Corso od 28 października br. funkcjonuje pod nową nazwą Multikino. Zmienione zostały wszystkie logotypy znajdujące się w centrum handlowym w Świnoujściu oraz na jego fasadzie ■ Portal iswinoujscie.pl wygrał w sądzie z gminą miasto Świnoujście. Wygrana właściciela i naczelnego redakcji dotyczy nieprawnego żądania usunięcia z portalu, artykułu: „Czy Urząd Miasta ustawił zakup auta dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza?” ■ Rano i przed południem w głębi województw północnych, wschodnich oraz miejscami na południu spodziewane są gęste mgły ograniczające widzialność poziomą do 100-300 metrów ■ Ze Świnoujścia znika stacja dializ. To początek horroru dla pacjentów. Już w grudniu swoją działalność zakończy stacja dializ w Świnoujściu. To bardzo zła wiadomość dla wszystkich pacjentów korzystających ze stacji dializ znajdującej się w "Rusałce" ■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 18 października (wtorek) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panem Markiem Żymłą. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Galerii Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■ Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491. W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy. Szacowana cena opału wyniesie około 2600-2800 zł brutto za tonę. W ofercie znajdzie się: miał węglowy, groszek oraz orzech 2. W Świnoujściu węgiel będzie można nabyć w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółkę OT Port. ■ Informacja banku. Punkt kasowy w urzędzie. Jak informuje Bank Pekao S.A., od dnia 3 października 2022r. do odwołania punkt kasowy banku przy ul. Wojska Polskiego 1/5 (budynek urzędu miasta) będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.45 – 15.30, dla petentów urzędu miasta w godz. 08.00 – 15.15. Przerwa w obsłudze w godz. 12.00 -12.15 ■