POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [23.08.2015, 09:39:26] • Świnoujście

Kari & The Buskers potwierdzili klasę w Scenie

Kari & The Buskers potwierdzili klasę  w Scenie

fot. iswinoujscie.pl

Mieliśmy okazję słuchać ich już w muszli koncertowej przy promenadzie. W sobotę, 22 sierpnia Kari & Te Buskers potwierdzili soją koncertową klasę w Scenie. Przy okazji przypomnieli nam jak doskonale na Famie czuje się Rap. To waśnie Rap jest ich ulubionym gatunkiem choć nieźle czują się także w innych klimatach, a solówki gitarowe Adama Ścigały przypominają najlepsze lata rocka.

Buskersi mają w swoim składzie festiwalową perełkę. Marcin Grodzki zwany Martinezen gra na „perkusjonaliach”. Tak oficjalnie nazwali zestaw perkusyjny za którym stoi. Muzyka grupy porywa do zabawy i publiczność nie daje się prosić. W Scenie także koncert zamienił się w klubową imprezę.

Kari & The Buskers potwierdzili klasę  w Scenie

fot. iswinoujscie.pl

Zaproszenie grupy na tegoroczną Famę to znak, że rapowanie nadal pozostaje nośnym sposobem artystycznego wyrazu. A, że przy okazji jest wesoło... To właśnie o to, zdaje się,od zawsze chodziło na Famie!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Rada Miasta zdecydowała o powołaniu komisji doraźnej , która zajmie się opracowaniem projektu statutu Dzielnicy Posejdon. Będzie to pierwsza lewobrzeżna część miasta, która ma zostać jednostką wydzieloną i działać na podstawie własnego statutu. Wcześniej takie jednostki powstały w prawobrzeżnej części Świnoujścia. ■
■ Rada Miasta powołała komisję doraźną ds.opracowania statutu Osiedla Posejdon. Osiedle to będzie pierwszą dzielnicą lewobrzeżnej części miasta działające na zasadach "jednostki wydzielonej" miasta. ■ Ruch na przejściu drogowym Świnoujście - Garz ma zostać wznowiony od połowy listopada. ■ Zwłoki 39 - letniego mężczyzny przy wydmach. Ciało 39 - letniego mężczyzny znaleziono przy wydmach w Świnoujściu. Zwłoki znajdowały się na wejściu numer 12 przy ulicy Żeromskiego. Na miejsce przyjechała policja oraz pogotowie ratunkowe. Pomimo podjętej przez ratowników medycznych reanimacji mężczyzny nie udało się uratować. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że odnaleziony mężczyzna był bezdomny. Do zdarzenia doszło w piątek, 22 października około godziny 8:30. ■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■