POGODA

Reklama


Wydarzenia

Świnoujski Sztab WOŚP • Niedziela [09.11.2014, 23:07:40] • Świnoujście

Rusza rejestracja wolontariuszy!

W dniach 24-27.11.2014 (16:30 - 18:30) w Miejskiej Bibliotece Publicznej można się zgłosić i na miejscu wypełnić ankietę, zrobić zdjęcie, podpisać oświadczenie i zostać wolontariuszem.

Ważne: osoby, które nie ukończyły 18 lat muszą mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na bycie wolontariuszem, w związku z tym prosimy o przyniesienie ze sobą do biblioteki takiej zgody. Na stronach www.wosp.swinoujscie.pl oraz www.facebook/wosp.swinoujscie znajdą państwo wiele szczegółowych informacji na temat 23 finału WOŚP. Zapraszamy!


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Wtorek [25.11.2014, 08:52:05] • [IP: 94.254.129.***]

Opieka zdrowotna powinna być zagwarantowana pod każdym względem. Nie powinno się wspierać Owsiaka, to doprowadza do jeszcze większego rozkradania majątku państwowego, bezkarności i lenistwa.

Gość • Poniedziałek [24.11.2014, 10:36:39] • [IP: 46.112.82.**]

Długo szukałem określenia, które uchwyciłoby istotę WOŚP i znalazłem wreszcie - trzeba określić WOŚP jako...imprezę rozrywkową. Polega ona przecież na zabawie (światełko do nieba, wyciąganie od ludzi pieniędzy, czemu towarzyszy zabawa grupowa, bycie w grupie, cos jak podchody w harcerstwie).Tak jak pełne żywiołu zabawy zbieranie jagód w lesie tak zbieranie pieniędzy od zaskoczonych przechodniów ma swoje" obfite" miejsca - w lesie sa mocno owocujące krzaki, jagodowiska- w mieście sa kościoły, na których teren bez pozwolenia wchodza grupy niedorostków, a wisi nad tym jak miecz Damoklesa przymus moralny, szantaż, bo jak to, ksiądz by nie pozwolił zbierac na" szczytny" cel?! (Tu...milczy się, że to cel bardzo złożony, bo obsługuje sprzęt szpitalny, Woodstock, Złoty Melon, karierę medialną Owsiaka, samodowartościowanie się w tani sposób wielu wośpowych zbieraczy)

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 12:05:37] • [IP: 31.175.193.***]

Dodam też ad vocem 11:06 - w całej Polsce jest spora liczba ludzi z charyzmą i prowadzących BEZINTERESOWNIE zbiórki (nie mających np.interesu typu Złoty Melon czy Woodstock), ale media im nie pomogą. Pan Dąbrowski musiałby mieć potężne wsparcie mediów, by osiągnąć coś podobnego jak pan O. no ale nie osiągnie tego, bo jest z" przeklętego" kręgu prawicy. Zresztą, dodam, że gdyby policzyć koszta medialne transmisji i innych działań wokół WOŚP, okazałoby się, że skórka nie warta wyprawki. To są wielkie pieniądze, jakich nie wydaje żadna fundacja, w szarzyźnie ciułając datki.

Jerzy Dąbrowski • Poniedziałek [10.11.2014, 11:37:00] • [IP: 92.42.112.***]

Uderzył Pan w samo sedno - dlaczego ludzie mają to organizować?!! A gdzie jest Państwo Polskie? na co idą podatki? Dlaczego mamy robić zrzutkę na sprzęt dla szpitali, które już są lub zostaną sprywatyzowane? To Państwo Polskie ma obowiązek dbać o służbę zdrowia, o domy dziecka, o rencistów itd itd. A jeżeli robimy składki na cele dobroczynne, to czyńmy to, ale przywatnie i 1 do 1, bez pośredników i bez ideologizowania a nie wspierajmy dalszy rozkład naszego Państwa !

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 11:27:16] • [IP: 31.175.193.***]

Słusznie pisze poniżej Pan Dąbrowski. Sprawa sądowa - otwarta kwestia, druga - owczy pęd, jaki towarzyszy zawsze tej zbiórce, efekt prania mózgów przez media. Już samo pokazywanie czyjejś twarzy w telewizji sprawia, że ludzie reagują pozytywnie, bo wydaje im się, że znają te osobę. Tak też było z WOŚP - zawsze pełna ochrona medialna mimo że inne fundusze wcale nie są reklamowane a podejmują równie ważne kwestie. To był plan - wytworzyć zastępnik pewnych sił, ruchów, grup w Polsce, także przeciwwagę dla Kościoła w Polsce, zasugerować, że można" być dobrym" bez całej duchowości, jakiej wymagają Koscioły - bez rachunku sumienia, bez naprawy CAŁEGO życia. Potrzebna była tylko namiastka duchowości - a więc powstał kult osoby Owsiaka oraz paraliturgia -" światełko do nieba". Dla prawdziwego dobroczyńcy - niepotrzebne to, ale...mamy do czynienia z socjomanipulacją. W pewnym celu. Wypowiedzi polityczne pana O.i zapraszanie przezeń na Woodstock polityków (obiecywał kiedyś że" nigdy") pokazały kierunek, odsłoniły cel.

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 11:06:59] • [IP: 95.129.228.***]

Panie Jerzy, to na co pan czeka? Niech pan organizuje.

Jerzy Dąbrowski • Poniedziałek [10.11.2014, 00:45:07] • [IP: 92.42.112.***]

Proszę Państwa, Pan Jerzy Owsiak ma jeszcze nie skończoną rozprawę sądową, upiera się by nie dostarczyć do sądu swoich ksiąg rachunkowych. Może najpierw zainteresowalibyśmy się o co chodzi z Panem Owsiakiem zanim wpadniemy w ten owczy pęd? Może zrobilibyśmy zbiórkę pieniędzy, które zostałyby w Świnoujściu i nie byłyby pomniejszone o różne koszta?

Oglądasz 1-7 z 7
■ Nie będzie punktu szczepień na Prawobrzeżu Świnoujścia. O losie mieszkańców Warszowa, Przytoru, Łunowa, Ognicy i Karsibora zdecydowali bliżej nieokreśleni specjaliści w tym ze Szpitala, WSPL oraz Uzdrowiska ■ Prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom szpitala w Świnoujściu za ich wytężoną pracę. Zobacz film! ■ Wielkanoc - czas nadziei i budzenia się do życia W tym roku, z racji na pandemię koronawirusa, życzenia zdrowia niech będą najważniejsze. Spokoju, pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych, nadziei na lepszy czas, miłości wobec wszystkiego, co nas otacza oraz radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkim Czytelnikom życzymy, aby te w święta docenili najdrobniejsze okruchy dobra i optymizmu ■ Niepokojąca cisza zapadła nad miejscem budowy tunelu. Od wtorku, pod placem budowy stałej przeprawy pod kanałem, zapadła martwa cisza. I nie wiadomo jak długo potrwa, ani jakie są jej przyczyny? Tak czy inaczej, czujemy się zaniepokojeni tą ciszą. I będziemy nasłuchiwać odgłosów z placu budowy sztandarowej narodowej inwestycji, która w końcu przyłączy Świnoujście do Polski ■ Łączność z bliskimi tylko przez telefony i komunikatory W związku z sytuacją epidemiczną nie można odwiedzać swoich bliskich hospitalizowanych w Szpitalu Miejskim. Jest z nimi jakiś kontakt? - W związku z sytuacją epidemiczną nie ma odwiedzin w szpitalu - informuje Dorota Konkolewska, prezes zarządu Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu. - Pacjenci kontaktują się z rodziną telefonicznie, wykorzystując telefony komórkowe własne lub stacjonarne szpitala. W szpitalu jest ogólnodostępny internet. - Istnieje możliwość nawiązania kontaktu za pomocą komunikatorów zainstalowanych na laptopach, tabletach, telefonach. Personel pomaga obsłużyć urządzenia – zapewnia prezes. ■