POGODA

Reklama


Wydarzenia

wosp • Niedziela [09.11.2014, 23:02:59] • Świnoujście

Nakrętki dla Kamila - akcja trwa!

18-letni Kamil od 10 lat jest niepełnosprawny. Chłopiec został potrącony przez samochód, w wyniku czego zmuszony jest korzystać z wózka inwalidzkiego i pomocy wielu osób. Kamila wspiera rodzina, zaprzyjaźnieni lekarze i rehabilitanci. Jednak oprócz wsparcia najbliższych, od kilku lat chłopcu pomagają też zupełnie obcy ludzie, a to wszystko dzięki zbieraniu plastikowych nakrętek. To właśnie dzięki nakrętkom Kamil może dziś jeździć na wózku elektrycznym, co znacznie ułatwia mu poruszanie się.

Nakrętki zbierane są przez cały rok, w różnych rejonach Świnoujścia, m.in. w zakładzie fryzjerskim „Axel” ul. Dąbrowskiego 1c, sklepie rowerowym ul. Monte Cassino 2, Szkole Podstawowej nr 4, Przedszkolach: ul. Warszawska, ul. Batalionów Chłopskich i ul. Witosa,
Żłobku, Gimnazjum nr 2, na Basenie OSiR oraz w innych oznaczonych specjalną informacją miejscach. Już dziś uzbierana jest spora ilość plastikowych nakrętek (prawie połowa garażu), jednak dalej jest ich zbyt mało, aby pomóc Kamilowi.

Akcja zbierania nakrętek zostanie podsumowana w trakcie 23 Finału WOŚP.

Nie bądźmy obojętni, nie wyrzucajmy do kosza nakrętek, które w małych ilościach wydają się bezużyteczne, jednak liczone w tonach, mogą zdziałać tak wiele!


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Czwartek [03.11.2022, 11:28:48] • [IP: 88.218.255.***]

Czy ta akcja z nakrętkami jest dla Kamila który kiedyś mieszkał na Szkolnej 11 b?. Niestety ten Kamil przynajmniej od roku nie żyje. ŚPamięci🌷

Gość • Sobota [10.01.2015, 19:48:38] • [IP: 80.245.181.***]

Naprawdę wy już sie nachapaliście, dajcie teraz szanse innym.Wiem, że w Ś-ciu jeszcze jest młodszy Antoś który" nie dorobił się" jeszcze takich luksusów jakie ma Kamil i myślę że warto wziąć to pod uwagę!!

Gość • Sobota [10.01.2015, 18:44:04] • [IP: 178.238.253.**]

Mamy w aptece ;Vita-Farm; w Uznamie duze pudło nakrętek, prosimy o odbiór, pozdrawiamy.

Gość • Środa [07.01.2015, 07:51:55] • [IP: 95.129.224.***]

W którymś ze sklepów spożywczych też zbierają nakrętki dla Kamila?

Gość • Piątek [28.11.2014, 21:44:51] • [IP: 93.94.186.**]

A na co teraz jest zbiórka? Na samochód?

Gość • Piątek [28.11.2014, 10:15:15] • [IP: 62.69.203.***]

Nie potrzeba nam WOŚP aby nazbierać odpowiednia ilość nakrętek. Ludzie ruszcie d...y i dozbierajmy je.Przecież tak niewiele potrzeba.

Gość • Czwartek [27.11.2014, 12:37:37] • [IP: 95.129.226.***]

A dlaczego w Przedszkolu Nr10 wywieszona jest kartka, że nie zbieraja nakretek?

Gość • Środa [26.11.2014, 22:17:47] • [IP: 92.42.119.**]

Maluszki w żłobku też zbierają! :)

Gość • Środa [26.11.2014, 13:13:15] • [IP: 80.245.179.***]

Z polisy sprawcy wypadku komunikacyjnego, można, za szkody na osobie, dochodzić odszkodowania. M.in. comiesięczną rentę.

Gość • Wtorek [11.11.2014, 09:49:32] • [IP: 78.8.0.**]

Podajcie nr rachunku na cel tej akcji, to przeleję 10 zł zamiast próbować zebrać tysiąc nakrętek.

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 08:12:14] • [IP: 93.94.186.**]

Ja zbieram

Gość • Poniedziałek [10.11.2014, 07:40:40] • [IP: 62.69.231.***]

Ponoć potrzeba tyle nakrętek, ile nie ma na świeci. Mam pełną większą jenorazówkę nakrętek i ciut.

Oglądasz 1-12 z 12
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■