POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Poniedziałek [14.01.2008, 19:43:13] • Świnoujście

Błąd prokuratury, tragedia rodziny

Błąd prokuratury, tragedia rodziny

fot. Sławomir Ryfczyński

- Ciało zostało rozpoznane przez siostrę, ale prokurator zbyt szybko dał jej wiarę - tak prokurator rejonowy w Świnoujściu Włodzimierz Cetner komentuje dzisiejszy artykuł z Super Expressu.

Po wyłowieniu z kanału portowego zwłok mężczyzny policja uznała, że to ciało marynarza Piotra Kucego. Identyfikacja była trudna ponieważ było w stanie rozkładu. "Jeden ze znajomych pana Piotra przyznał, że to może być on. To wystarczyło prokuraturze, aby wpisać do akt śmierć Piotra Kucego i poinformować jego rodzinę" - donosi SE. Gazeta kilkakrotnie podkreśla, że prokuratura odmówiła rodzinie wykonania testów DNA. Piotr Kucy został pochowany, jednak okazało się, że żyje.

Prokurator Włodzimierz Cetner twierdzi, że Kucego uznano za zmarłego na podstawie identyfikacji dokonanej przez jego siostrę. - Siostra rozpoznała ciało na 1000 procent. To było rozpoznanie nie ze zdjęć tylko bezpośrednio. Twierdziła, że to jest na pewno brat - mówi Cetner.

Zdaniem Cetnera "może można było zrobić trochę więcej, ale prokurator uległ sugestywnej presji rodziny. Dodaje, że "nie ma procedur, które nakazują rozpoznanie ciała przez konkretną liczbę osób".


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 62

Gość • Czwartek [17.01.2008, 19:04:23] • [IP: 80.245.176.***]

od siedzenia na ławce;P

Gość • Czwartek [17.01.2008, 09:11:10] • [IP: 91.94.147.***]

Ławnik to fachowiec od czego ?

Gość • Czwartek [17.01.2008, 09:03:19] • [IP: 91.94.147.***]

A kto tak sie podlizuje Panu C. ? Czy Pan C. ma być poza wszelką krytyką ? To jest nieomylny człowiek czy też jak każdy inny ? Myślę że 172.200.136 to ktoś kto brał udział w całej aferalnej tej sprawie. Mylę się ?

Gość • Środa [16.01.2008, 23:13:30] • [IP: 172.200.136.*]

A fachowiec od czego pyta (i od razu ocenia)?

Gość • Środa [16.01.2008, 22:41:52] • [IP: 87.96.29.***]

A więc zadam pytanie, kto z internautów uważa Pana Cetnera za dobrego fachowca w swojej dziedzinie. Ja jestem za NIE. Zadawać pytania, CO NAJWYŻEJ, no no.

Gość • Środa [16.01.2008, 22:29:08] • [IP: 172.200.136.*]

Ale tylko zdrowa i merytoryczna* krytyka ma sens (*merytoryczna - wydawana przez fachowców w danej dziedzinie, a nie fachowców od wszystkiego). Pozostali powinni co najwyżej zadawać pytania.

Gość • Środa [16.01.2008, 21:25:53] • [IP: 87.96.29.***]

Myślę że krytykować powinno się jak najbardziej ale nie ubliżać.

Gość • Środa [16.01.2008, 18:56:21] • [IP: 172.200.136.*]

Po poniższych komentarzach można przypuszczać, że jest Pan niezłym Prokuratorem, skoro ma Pan tylu przeciwników. To dobrze dla Świnoujścia i nie najlepiej dla co niektórych autorów komentarzy (pewnie skazańców, którzy nie wyciągnęli wobec siebie żadnych wniosków). A pomyłki zdarzają się każdemu, co nie oznacza że nie są fachowcami. Przykre tylko, że ciągle mamy tak dużo" głupio mądrych" komentatorów. Widocznie są to ludzie, którzy nie pracują i maja nikłe pojęcie o wszystkim, bo jakoś nie wierzę że sami są idealni i nigdy się nie mylą (a jeśli są to szkoda, że nie starają sie o pracę w prokuraturze, policji lub urzędzie). Problemem największym dla tego miasta są wykroczenia, które popełniają m.in. komentatorzy. Bo czy byłaby wogóle potrzebna prokuratua i policja? Tymczasem pozdrawiam wszystkich, a Panu Panie Prokuratorze życzę sukcesów (i jak najmniej pomyłek).

Gość • Środa [16.01.2008, 18:47:44] • [IP: 83.20.28.**]

Znam Weodzimierza od szczenu\ięcych lat i zawsze przejawial sklonnosci sadystyczne, w domu jest ZEREM dlatego wyżywa się w pracy na podwladnych i podek\jzanych. Pyrzyce 1- mwja 1 A

Akifumi Nakajima • Środa [16.01.2008, 18:35:48] • [IP: 217.97.199.*]

Panie Prokuratorze powienien Pan popełnić sepuku" harakiri" by oczyścić się z błędnych zarzutów i udowodnić swą niewinność, byłaby to kara niehańbiąca, a nawet zmywającą wszelką hańbę

Rozsądek • Środa [16.01.2008, 14:02:03] • [IP: 217.97.199.*]

Przecież SM to po prostu stwardnienie rozsiane - SKLEROSIUS MULTIPLEX, schorzenie jeszcze gorsze od żółtaczki. Mamy zatem dwa w jednym.I to ma być wojownik o praworządność? Paranoja.

do grabarza • Środa [16.01.2008, 12:31:50] • [IP: 83.21.37.**]

ten tekst pasuje do ciebie, przecież S.M. konsekwentnie przeciwstawiając się tutejszemu bezprawiu przynajmniej hamuje tą plagę. A moze" grabarz" to ten z fotki?

Grabarz • Środa [16.01.2008, 10:40:10] • [IP: 217.97.199.*]

Do S.M. - najzacieklejszego, rudego komentatora. Los takich jak Ty przewidział już poeta: "Sicińskiego, jak słusznie pan sędzia namienił, Piorun zabił, dom spalił, potomstwo wyplenił. Trup, klątwą uderzony, dotąd cały stoi, Ziemia go przyjąć nie chce, robactwo się boi; Nie znalazłszy na ziemi święconej spoczynku, Strasząc ludzi, rzec można, wala się po rynku..."

ryynio • Środa [16.01.2008, 10:28:37] • [IP: 83.249.82.***]

quiz...nr kolnierzyka : ja obstawiam 38

Gość • Środa [16.01.2008, 10:24:16] • [IP: 88.156.232.***]

LUDZIE CO ZONA P/CETNERA MA DO KOMENTARZA PISZCIE CO CHCECIE ALE RODZINY ZOSTAWCIE W SPOKOJU, JA TEZ MAM WIELE DO ZYCZENIA OD SWINOUJSKIEJ PROKURATURY, POLICJI LECZ NIE CALEJ SA LUDZIE I LUDZISKA NIEWAZCIE JEDNA WAGA WSZYSTKICH.

ryynio • Środa [16.01.2008, 02:51:45] • [IP: 83.249.82.***]

Gość • Wtorek [15.01.2008, 13:42] • [IP: 88.156.235.***] ty prowokatorze ja cie zblaszuje a potem zredukuje szujo :-) tak jest to grozba karalna zglos sie losiu do tego pajaca na zdjeciu...buhaha zartuje, przeczytawszy ta recepte poczulem glód a w lodówce pusto...

ryynio • Środa [16.01.2008, 02:47:14] • [IP: 83.249.82.***]

szkoda...a tak dobrze sie zapowiadal...hahah...przez najblizsze 10 lat moze zapomniec o awansie..chyba ze ma uklady w prokuraturze wojewódzkiej...krajowej... wtedy moze i 10 dochodzen zawalic...hihi, chociaz przez tvn24...wszyscy sie dowiedzieli o wpadce... ale mozliwe ze mu tu dobrze w takim sennym swinoujsciu czuje sie dobrze, po co mu sie przenosic w nowe miejsce i sie stresowac

Gość • Wtorek [15.01.2008, 23:25:12] • [IP: 195.117.222.**]

Podsumowując wasze komentarze stwierdzam że to jedna wielka MENDA.. .

Gość • Wtorek [15.01.2008, 22:49:08] • [IP: 83.21.37.**]

W świnoujściu nie ma prokuratury, nie ma sadu, nie ma władz samorządowych, jest tylko jedna sitwa, która dba jedynie o własną interesy i o własną bezkarność.

Gość • Wtorek [15.01.2008, 20:28:44] • [IP: 88.156.233.**]

Nie znacie człowieka ! Właśnie że znam dobrze tego człowieka, ciężko przetrącił mi i mojej radzinie całe życie, człowiek bez cienia litości czerpiący przyjemność z torturownia psychicznego ludzi podległych jego władzy, popatrzcie na wyraz twarzy tego pana, ona wszystko mówi o jej właścicielu.

Gość • Wtorek [15.01.2008, 19:35:02] • [IP: 88.156.232.**]

dno, dno, dnoooooooooooo

Gość • Wtorek [15.01.2008, 19:15:05] • [IP: 80.245.184.***]

co pan cetner mial jeszcze zrobic?! trzymać rozkładające się zwłoki mimo iż miał świadków potwierdzających jego tożsamość?! ludzie opanujcie sie! sluchacie plotek i w nie wierzycie a nawet nie znacie człowieka!

Gość • Wtorek [15.01.2008, 19:04:40] • [IP: 80.245.181.**]

cetner zaserwowałeś mi niesprawiedliwy wyrok w sprawie alimentów należących mi się od ojca, stwierdzając... że nie ma obowiązku płacić mimo iż mam przez sąd zasądzone!!

Gość • Wtorek [15.01.2008, 18:59:08] • [IP: 80.245.176.***]

Cetner pajacu nietumacz sie teraz tak głupio nawaliłes i wiesz otm dokładnie i nikomu niezamydlisz oczu czas zebys wyleciał na ryj z tego bałaganu Świnoujskiego.

Gość • Wtorek [15.01.2008, 18:56:45] • [IP: 80.245.176.**]

mordo ty moja...

Oglądasz 1-25 z 62
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■