POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [13.01.2008, 08:23:37] • Świnoujście

Szynka i pączek, czyli aukcja dla WOŚP-u

Szynka i pączek, czyli aukcja dla WOŚP-u

fot. Artur Kubasik

Zaciekle i wytrwale – tak licytowali wszyscy ci, którzy zdecydowali się odwiedzić Jazz Club Centrala w sobotni wieczór. Po raz trzeci odbywała się tam Aukcja Rzeczy Dziwnych organizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia. Dochód z imprezy zgodnie z tradycją został przekazany fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka

Aukcja, która na stałe wpisała się już w kalendarz imprez związanych z finałami Orkiestry w Świnoujściu, co roku gromadzi spore grono licytujących i jeszcze większe... rzeczy dziwnych, które po drobnej potyczce na kwoty wędrują w ręce nowych właścicieli. W tym roku przedmiotów, które miały „pójść pod młotek” było tak wiele, że ogołocone portfele gości Jazz Clubu nie były w stanie zabrać ich wszystkich do domu! Aukcja rozpoczęła się w tym roku licytacją znalezionego na parkiecie lokalu grosika (a nie, jak co roku pączka), który miał przynieść wszystkim amatorom mocnych wrażeń szczęście. Pieniążek został przekazany w ręce nowego właściciela za 50 złotych, co okazało się wspaniałym wstępem do imprezy prowadzonej jak zwykle przez Maję Piórską.

Szynka i pączek, czyli aukcja dla WOŚP-u

fot. Artur Kubasik

W miarę upływu czasu portfele gości opuszczały kolejne banknoty, a na stołach nabywców pojawiały się takie przedmioty jak filiżanki, zaproszenia do spa, maskotki, figurki przywiezione aż z egzotycznych Indii czy .. wielki kawałek szynki, schowany w jednym z pudełek niespodzianek. Jak co roku zlicytowano także ogromny tort, który po osiągnięciu ceny 120 złotych został znowu przekazany „pod młotek”, ale tym razem w kawałkach. Wszyscy biorący udział w aukcji popisali się sporą rozrzutnością, ale z uwagi na okoliczności wybaczamy im ten mały grzech – liczy się przecież cel, czyli zebranie pieniędzy dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.

Szynka i pączek, czyli aukcja dla WOŚP-u

fot. Artur Kubasik

Mamy nadzieję, że stare przysłowie „do trzech razy sztuka” w tym wypadku nie będzie miało racji bytu i przyjaciele naszego miasta za rok zorganizują nie mniej emocjonującą aukcję.


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Środa [16.01.2008, 14:49:37] • [IP: 80.245.187.**]

koncert z okazji WOŚPu nie podobał mi się. był niezorganizowany, przynamniej część od 12-15. przeszkadzało biganie za kulisami i otwarte drzwi do sali, ludzie wchodzący, wychodzący.. wiemy, ze wszyscy chceli jak najlepiej no ale.. troszkę nie wyszło. za to imprezy rok i dwa lata temu wspominam bardzo ciepło mimo chłodu.. ten rok.. przemilczmy :)

Gość • Poniedziałek [14.01.2008, 17:09:20] • [IP: 195.117.222.**]

Byłam na akucji. Brawo, brawo, brawo. Chylę czoło przed grupką zapaleńców, której się chce tak sprawnie działać na tak szczytny cel. Atmosfera super - miło i bardzo wesoło. Licytowano rzeczy nie tylko dziwne - np.niespodziankę, w której znajdowała się wielka szynka gazdy, ale i wartościowe np. pobyt dla dwóch osób w SPA, czy też kolację. Malkontentom proponuję przyść za rok i się fajnie pobawić (zresztą niektórych i tak nic nie zadowoli- nawet mercedes będzie nie w tym co trzeba kolorze) Tak naprawdę nie ma znaczenia, czy wylicytuje się kopertę za 30 zł, a wniej bon na zakupy o wartości 100 zł, czy też pączka za 10 zł lub 1zł - liczy się cel i to, że tak naprawdę wszyscy, którzy tam się zbierają w ten wieczór przychodzą po to, żeby pomóc. TPŚ - GRATULUJE !!

Gość • Poniedziałek [14.01.2008, 11:24:35] • [IP: 80.245.180.***]

pl.youtube.com/watch?v=SaQbo-p1cK0

LKS • Poniedziałek [14.01.2008, 11:24:12] • [IP: 10.103.0.**]

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia przyjmie do grona miłośników Miasta wszystkie chętne osoby, które są skłonne dla Świnoujścia poświęcić swój czas, podejmować nowe inicjatywy i pracować społecznie. Nikt z nas nie ma korzyści finansowych z tytułu przynależności do Towarzystwa, przeciwnie płacimy składki. Do Towarzystwa należą nie tylko mieszkańcy Świnoujścia ale również osoby, które kiedyś tu mieszkały lub też czują się emocjonalnie związane z naszym pięknym Miastem. Z przykrością czytam uwagi osób, które nie znając tematu obrażają członków Towarzystwa pracujących na rzecz dobrego imienia naszego Miasta. Każdy może wstąpić do Towarzystwa i wykazać się dobrymi pomysłami i działaniami. Zapraszamy.

Gość • Niedziela [13.01.2008, 22:45:43] • [IP: 217.97.199.*]

BB coś się tak uczepiła tej wzajemnej adoracji-może byś tak zaczęła chodzić na koncerty organowe-przydałoby się trochę odchamić!!

Gość • Niedziela [13.01.2008, 22:19:57] • [IP: 217.97.199.*]

do BB szkoda mi ciebie mały człowieczku zapraszamy do nas choć wiemy że okażesz sie tchórzem i nie stać cię żeby coś dobrego zrobić krytykować łatwiej co ?

Jim • Niedziela [13.01.2008, 22:19:39] • [IP: 80.245.176.***]

olka • Niedziela [13.01.2008, 21:02] • [IP: 80.245.176.***]. ...no i co kablujesz na koleżankę żałujesz że ty nie mogłaś coś skubnąć z tej puszki ??

P.Robert • Niedziela [13.01.2008, 21:03:40] • [IP: 80.245.176.***]

ta młodzierz jest wspaniała nie grozna im pogodfa zimno wieje a oni i tak chodzą i zbieraja duzy plus i buziak dl;a tych dzieciaków

olka • Niedziela [13.01.2008, 21:02:03] • [IP: 80.245.176.***]

mamy nadzieje ze tak jak w tamtym roku uczennica nie została dopuszczona do zbiórki po tynm jak ubiegłego roku została przyłapana na kradziezy pieniędzy z puszki

Gość • Niedziela [13.01.2008, 21:00:56] • [IP: 88.156.233.**]

Wspaniała akcja wspaniałych LUDZI !

Jim • Niedziela [13.01.2008, 20:08:34] • [IP: 80.245.176.***]

"Mama">>> to nie ma dawać organizacja, sponsor, czy Owsiak !? oni mogą doposażyć a nie wyposażać do tego powołane są inne instytucje urzędy i ministerstwa a nie tylko myślec czy dwie a może trzy średnie dołożyć lekarzom do ich" głodowych" pensji zamiast właśnie kupić inkubator wychodzi na to że lekarze będą (jak oni mówią) zarabiać godnie a sprzęt będzie kupował np:Owsiak za i tak prawdę mówiąc nasze pieniądze.

BB • Niedziela [13.01.2008, 20:07:18] • [IP: 83.21.48.*]

A ile liczy członków Towarzystwo/wzajemnej adoracji/Przyjaciół Świnoujścia??

Mama • Niedziela [13.01.2008, 18:10:56] • [IP: 88.156.234.***]

Fakt, Jurek Owsiak nie nalezy do najbiedniejszych. Jednak gdy moje dziecko przyszło na świat miesiac przed terminem, gdyby nie inkubator podarowany przez Orkiestrę Szpitalowi miejskiemu w Świnoujściu nie wiem co by wtedy było. może dla niego jako głownego organizatora jest to kopalnia złota, lecz nic, żadna organizacja ani prywatny sponsor nie daje tyle nam, ludziom co orkiestra Owsiaka. Dziekuję

obserwator • Niedziela [13.01.2008, 18:07:51] • [IP: 217.97.199.*]

Nie brak a naszym mieście malkontentów/delikatnie mówiąc/ Zawsze znajdzie się jakaś" gnida"która musi nawet najpiękniejszą imprezę obrzucić błotem-ja wierzę tym ludziom i jestem 100% pewien, że wszystkie pieniądze idą na WOŚP. TPŚ wylicytowało słój pełen pieniędzy za 100zł. i osobiście widziełem jak P.Piórska dzwigała go w niedzielę do biblioteki na rzecz WOŚP było tam chyba 1000 zł.

Gość • Niedziela [13.01.2008, 18:00:42] • [IP: 217.97.193.**]

tak łażą jak mrówki po ś-ciu nie patrzą że ma sie naklejone serce, że już sie wrzuciło tylko natrętnie zaczepiają, na wymioty bierze od tej całej akcji

Gość • Niedziela [13.01.2008, 18:00:26] • [IP: 80.245.186.***]

Jesli kogos nie bylo to proponuje zeby sie nie wypowiadal. Aukcja byla swietna zabawa, wszystkim udzielila sie adrenalina zwiazana z licytowaniem i nie rozumiem to po co te teksty typu ze to impreza dla bogaczy. Zadnego z nich tam nie bylo, a wiekszosc nabywcow to po prostu ludzie, ktorzy raz na jakis czas pozwalaja sobie na male frajde, a przy okazji pomoc innym. Czekam na przyszly rok.

Gość • Niedziela [13.01.2008, 17:36:15] • [IP: 80.245.179.***]

aukcja wzajemnej adoracji :) nie wiem czemu ci co łażą to sami podchodza i każą wrzucać :) jak ktos chce to sam podejdzie i wrzuci :) To już nie jest zbieranie, a zwykłe żebranie pieniędzy :)

Gość • Niedziela [13.01.2008, 16:36:10] • [IP: 217.97.193.**]

aukcja rzeczy dziwnych-dziwna to była ta aukcja

Gość • Niedziela [13.01.2008, 16:21:06] • [IP: 80.245.176.***]

nie raz byc przy czlowieku jest wazniejsze niz dac i tylko daj i daj

Gość • Niedziela [13.01.2008, 16:00:44] • [IP: 80.245.179.***]

trza było zrobić ta aukcje w Mariocie albo w Dubaju wtedy napewno by to kupili :) ja zarabiam tyle, że nie stać mnie na takie rzeczy, a pomóc można 1 zł :) w polsce jest 38 milionów ludzi każdy by dał 1 zł to by było 38 milionów zł :) a dzisiaj jak wrzuciłem do puszki 1 zł to mi powiedziano" Co tak mało??!!" i to ma być zbieranie dla dzieci ? Nastepnym razem nic nie wrzucę ! będą mi tu mówić ile ja mam wrzucić :)

Gość • Niedziela [13.01.2008, 15:30:17] • [IP: 217.97.199.*]

witam bubla kosmicznego za wysokie pieniądze zapraszamy do dzielenia się na pewno przyjmiemy. ciekawe czy będziesz miał odwagę bublu?

Gość • Niedziela [13.01.2008, 14:03:19] • [IP: 80.245.179.***]

Impreza dla bogaczy :) sprzedawali zwykłe buble po kosmicznych cenach :) Nic nie wylicytowałem bo nie stać mnie na takie zabawy, a i nie wiadomo na co przeznaczają pieniądze z licytacji :) bo do Owsiaka całość na pewno nie trafia :)

Gość • Niedziela [13.01.2008, 12:23:05] • [IP: 217.97.199.*]

jak byłam też, szkoda że tak mało ludzi przychodzi, a na prawdę warto !! było bardzo dużo wartościowych rzeczy było bardzo fajnie !!

Gość • Niedziela [13.01.2008, 11:31:13] • [IP: 217.97.199.*]

Byłam i widziałam jak to wyglądało??

Ornitolog • Niedziela [13.01.2008, 10:05:14] • [IP: 80.245.176.***]

To musiała być wczoraj" tłusta sobota"? :-)

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■