POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.01.2008, 01:12:51] • Świnoujście

Wstyd!

Wstyd!

zdjęcie archiwalne(fot. Artur Kubasik )

Niemiecka karetka przetransportowała wieczorem potrąconych dwóch Polaków z drogi przed marketem „SKY” w Ahlbecku do szpitala w Świnoujściu. Niemcy zachowali się profesjonalnie i elegancko. Niestety nie można tego powiedzieć o poszkodowanych pijanych Polakach.

Około godziny 19 w pobliżu marketu „SKY” interweniowała niemiecka ekipa medyczna. Leżący na ulicy dwaj Polacy oznajmili, że są potraceni przez niemiecki samochód AUDI. Kierowca prawdopodobnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Nie bagatelizując zdarzenia niemieccy ratownicy zabezpieczyli Polaków w ortopedyczne kołnierze i przetransportowali wraz z policyjną niemiecką obstawą do Świnoujścia. Znaki doprowadziły ich do szpitala przy ulicy Mieszka I. Mimo trwającej tam budowy placówka funkcjonuje tylko, że osobom z poza Świnoujścia trudno znaleźć wejście. Policjanci niemieccy użyli swoich latarek szukając wejścia na chirurgie i w końcu znaleźli. Dyżur pełnił doktor Szablewski.
Ratownicy medyczni z Niemiec grzecznie spytali czy mogą tutaj zostawić rannych Polaków. Nie było by żadnej sprawy gdyby nie zachowanie jednego z „poszkodowanych”. Mężczyzna w wieku około 50 lat zachowywał się agresywnie wyzywał polski personel i niemieckich ratowników. Doktorowi było wstyd za zachowanie tego Polaka.
Rękoczynom zapobiegli wezwani na miejsce polscy policjanci. Zamiast do szpitala „ranny” trafił na Komendę.
Drugi poszedł przed siebie…

Jakie wspomnienia zabrali ze sobą niemieccy ratownicy?
Czy chętnie wyjadą na kolejne wezwanie do rannego Polaka?
Po tym wieczorze pozostał im na pewno duży niesmak.
Nam – WSTYD!


komentarzy: 72, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-72 z 72

Gość • Czwartek [10.01.2008, 10:29:57] • [IP: 212.160.162.**]

Zgadzam się że wstyd bo to ci pijani powinni zapłacić za wszystko zarówno po polskiej i niemieckiej stronie. Zabrakło mi w tym wszystkim dodanych słów " postępowanie wodec winnych zostało wdrożone" lub" policja prowadzi dochodzenie" a tak to rzeczywiście musimy się wstydzić solidarnie.

STEFA • Czwartek [10.01.2008, 10:09:10] • [IP: 80.245.184.***]

a tak na marginesie, to ile skasowali niemcy za ten dowóz??bo u mnie w lecie była koleżanka niemka do której wzywalam pogotowie i spędziła jeden dzień w szpitalu u nas.kosztowało ją to w sumie 1200 zł.może dlatego właśnie ktoś się awanturował!!ceny z kosmosu za nic!!ciekawi mnie bardzo jak jest to uregulowane w miastach przygranicznych!!

Gość • Czwartek [10.01.2008, 10:07:16] • [IP: 80.245.176.***]

Nie rozumiem dlaczego obarcza nas sie wspolwina za zachowanie dwoch pijanych polgłowków. Co z tego ze Polacy?? to cały naród ma sie wstydzic? Niemieccy ratownicy dosyc i u siebie napatrzyli sie na takie sytuacje i na pewno gorsze, alkoholu naduzywa sie na calym swiecie, również w Niemczech. A z tymi podziekowaniami pana prezydenta to bym sie tak nie wyrywala, bo w takim razie naszym ekipom ratunkowym również nalezaloby wysylac listy gratulacyjne, przepraszające, dziekczynne itp.. Czym sie roznimy od Niemców, wykonywali swoja prace tak jak to robia nasi ratownicy i chwala za to zarowno niemieckim jak i naszym pracownikowm sluzby zdrowia. Ot i tyle, aha! Jak by co to ja sie nie wstydze za zachowanie innych ludzi. Pozdrawiam autora tekstu

Gość • Czwartek [10.01.2008, 09:57:18] • [IP: 82.160.24.*]

W każdym narodzie są czarne owce.

:o) • Czwartek [10.01.2008, 09:45:52] • [IP: 78.88.146.***]

Jeszcze możemy z tego wybrnać. Prezydent mógłby wystosować list gratulacyjny (i przepraszający) do niemieckich ratowników. W końcu to szansa, żeby tę sytuację uratować. W końcu jeśli reforma służby zdrowia będzie szła jak idzie, to niemieccy ratownicy będą dla Polaków jedyn szansą :o)

Gość • Czwartek [10.01.2008, 09:44:40] • [IP: 80.245.176.***]

Jestem za izba wytrzezwien;I widocznymi znakami nie zaslanietymi krzakami i czystymi;Oby nasze karetki byly tak szybkie w dojezdzie do potrzebujacych;Pozdrawiam

Gość • Czwartek [10.01.2008, 09:35:58] • [IP: 80.245.187.**]

A co to, ze polacy, to od razu sie za nich wstydzic wszyscy musimy. Niemcy maja z polakami doc zynienia na codzien i jakies odosobnione przypadki wiesniactwa raczej nie wplyna na to, czy wyjada nastepnym razem na wezwanie do rannych polakow, to nie Polska.

Gość • Czwartek [10.01.2008, 09:33:18] • [IP: 217.97.199.*]

Byłem w miejscu zdarzenia kilka minut po potrąceniu. W mgnieniu oka pojawiła sie tam policja - kilka wozów i aż trzy karetki. Na ulicy leżał poszkodowany, a drugi mężczyzna rzeczywiście awanturował się, popijajac w międzyczasie piwo. Droga do i z Polski została całkowicie zablokowana.

Gościu • Czwartek [10.01.2008, 09:32:07] • [IP: 80.245.176.**]

A gdzie pili ?? NA TERYTORIUM NIEMIEC, TO ŻADNA ŁASKA SIĘ NIMI ZAOPIEKOWAĆ. a tak wogóle to czy widział kto kulturalnego pijaka ? Niemcy są jeszcze gorsi niema się czego wstydzić

Gość • Czwartek [10.01.2008, 09:18:01] • [IP: 80.245.176.***]

Jaski kraj taka kultura, taka władza. Sąsiad przez okno wyrzuca butelki, inny pluje pod nogi, jeszcze inny klnie bez ograniczeń na ulicy, itd.

Zła • Czwartek [10.01.2008, 09:10:46] • [IP: 80.245.187.***]

ale na litość Boską - tu nie chodzi o Polaków, Niemców czy Chińczyków - tu chodzi o KULTURĘ! W necie niektórzy nie potrafią się zachować... nie potrafią być ludźmi :((

Gość • Czwartek [10.01.2008, 08:50:54] • [IP: 80.245.178.***]

Przede wszystkim nie znaki ich doprowadziły, tylko pewien grzeczny polski kierowca-jechali za nim aż do bramy szpitala(przedtem -po znakach -trafili do szpitala na ul.Zeromskiego). A na marginesie to to-nie chcielibyście zobaczyć jak się zachowują Niemcy trafiający do szpitala w Swinoujściu i to trzeżwi.

Gość • Czwartek [10.01.2008, 08:15:44] • [IP: 217.97.193.**]

I bardzo dobrze. Niemcy na miescie zachowuja sie jak holota a czasami mozna uslyszec co o nas mowia i za co nas maja. Tylko my wchodzimy im w tylki.

Gość • Czwartek [10.01.2008, 08:09:50] • [IP: 80.245.176.***]

Zła - Ja tez bym tych buraków do Gazu zaprowadził. Chamstwo się szczerzy, oto przykład typowego Polskiego zachowania... u 'rasowych'.

Zła • Czwartek [10.01.2008, 08:00:08] • [IP: 80.245.187.***]

chyba za długo jesteś abstynentem! Co ty tu wypisujesz?! Do gazu?! Niemcy udzielili pomocy, bo taki mają obowiązek - nasi ratownicy zrobiliby to samo! Każdy ma jakąś rolę w życiu. A chamstwu trzeba sie przeciwstawiać!!

Gość • Czwartek [10.01.2008, 07:54:57] • [IP: 88.156.234.***]

Wspaniali Niemcy! Mogli zawieźć do gazu, a zawieźli do szpitala! Jak się czyta poniższe komentarze notorycznych abstynentów (od niedawna chyba?), to przestaje być dziwnym, że w obozach prawie każdy chciał być kapo... Za siebie się wstydźcie, a braciom, którzy sie stoczyli podajcie rękę a nie okładajcie ich pałami i połajankami! - by przypodobać się Niemcom? czy by zapomnieć o swoich grzechach i kompleksach...

Gość • Czwartek [10.01.2008, 07:51:13] • [IP: 80.245.176.***]

Zaczyna się! Pokazują jak w Polsce wygląda kultura i wychowanie. Powinni takim rachunki wystawić, tak samo kierowcom mandaty walić w euro wg.niemieckich stawek, może się nauczą.Sąsiedzi, nic się nie bać tylko je...

Gość • Czwartek [10.01.2008, 07:30:01] • [IP: 88.156.234.***]

Szkoda slow...

Gość • Czwartek [10.01.2008, 07:27:09] • [IP: 83.21.65.***]

Wstyd to mało powiedziane. To sczyt chamstwa i podłości ze strony naszych pijanych Polaków. Niemcy zachowali się z klasą. Niemiecka policja powinna jednak użyć pały i zlać ich tak żeby do kołnierza dołączyć jeszcze można było gips. To byłaby najlepsza nauczka dla tych dwóch skur...synów

Gość • Czwartek [10.01.2008, 06:36:26] • [IP: 80.245.186.**]

no w sumie tak, ale spoko ziomkowie nie przejmujcie się nie tylko u nas żyją buraki

Gość • Czwartek [10.01.2008, 02:10:42] • [IP: 212.160.162.**]

W Świnoujściu potrzebna jest pilnie izba wytrzeżwień a nie izba zatrzymań, a nawet wybudowanie jej szybko by się zwróciło. No i nowe miejsca pracy dla mieszkańców !!

:) "buźka" • Czwartek [10.01.2008, 01:34:26] • [IP: 153.19.108.**]

Może to i niehumanitarne ale ja tam na komisariacie bym im wpieprzył pałą, do buraków trzeba po" ludzku"

Oglądasz 51-72 z 72
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■