POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [21.08.2014, 08:31:42] • Świnoujście

FAMA czyli coś dla każdego

W środę Międzynarodowy Campus Artystyczny FAMA w Świnoujściu udowodnił, że pozostaje wyjątkową bo multidyscyplinarną imprezą.

Famowicze bawili się z dziećmi na plaży (ruszyła Fama-dzieciom), Dariusz Foks rozpoczął cykl otwartych spotkań z wybitnymi postaciami współczesnej polskiej literatury (i zainaugurował tym samym rozmowy w Miejscach Literatury), prace sekcji sztuk wizualnych były głównymi bohaterami wystawy HABITAT w Miejscu Sztuki 44, a muszla koncertowa przy promenadzie była sceną ponad dwugodzinnego bloku muzycznego z gwiazdą wieczoru, popularnym SKUBASEM czyli Radosławem Skubajem. Po tym kulturalnym maratonie niektórzy poczuli dopiero wyostrzony apetyt na wieczorne doładowanie muzyką i Ci właśnie udali się do Jazz Club Scena czyli oficjalnego klubu festiwalowego tegorocznej Famy. „Na dobranoc w klubie zagrały grupy HOSZPITAL I MADVISION.

Z dnia na dzień FAMA zaskakuje kulturalną paletą propozycji z bardzo różnych rodzajów sztuk. To sprawia, że prawie każdy znajdzie w tych dniach w Świnoujściu coś dla siebie. Warto śledzić nie tylko program na oficjalnych plakatach. Organizatorzy Famy codziennie otrzymują od uczestników zgłoszenia o nowych projektach i imprezach do realizacji na bieżąco w trakcie festiwalu. Niektóre nie zdążą trafić nawet do Internetu ale pojawiają się na plakatach kolportowanych w mieście ,a nawet zwykłych białych kartach (czasami jedynie z logo Famy).

Sporo pracy mają jurorzy bowiem ich zadaniem jest obserwacja wszystkiego co dzieje się na Famie i wyłuskiwanie zdarzeń oraz twórców zasługujących na uwagę w kontekście przyszłego werdyktu. Famie oraz samym sobie życzymy żeby pracy jurorom nie ubywało do samego końca festiwalu!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Seniorzy, możecie się zaszczepić przeciwko grypie Każdy, kto ukończył 60. rok życia, może skorzystać z akcji szczepienia przeciwko grypie, organizowanej przez Szpital Mieski im. Jana Garduły. Szczepienia dla seniorów rozpoczynają się 17.09.2021r. i będą dostępne do końca października 2021 r. Akcja jest finansowana przez Miasto, informację przekazał Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście. ■
■ Prezydent Miasta Świnoujście zaprasza w sobotę 18 września na wielkie otwarcie Parku Zdrojowego po rewitalizacji. Od godziny 19 w rozświetlonych, parkowych alejach zabrzmi doskonała, nie tylko jazzowa muzyka. O godz. 20.30 w historycznej altanie wystąpi gwiazda ze Stanów Zjednoczonych, pianista Konrad Paszkudzki z zespołem. Na miejscu będzie można przyjąć jednodawkową szczepionkę przeciw COVID-19, pod okiem specjalistów ze Szpitala Miejskiego. ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■