POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [21.08.2014, 08:31:42] • Świnoujście

FAMA czyli coś dla każdego

W środę Międzynarodowy Campus Artystyczny FAMA w Świnoujściu udowodnił, że pozostaje wyjątkową bo multidyscyplinarną imprezą.

Famowicze bawili się z dziećmi na plaży (ruszyła Fama-dzieciom), Dariusz Foks rozpoczął cykl otwartych spotkań z wybitnymi postaciami współczesnej polskiej literatury (i zainaugurował tym samym rozmowy w Miejscach Literatury), prace sekcji sztuk wizualnych były głównymi bohaterami wystawy HABITAT w Miejscu Sztuki 44, a muszla koncertowa przy promenadzie była sceną ponad dwugodzinnego bloku muzycznego z gwiazdą wieczoru, popularnym SKUBASEM czyli Radosławem Skubajem. Po tym kulturalnym maratonie niektórzy poczuli dopiero wyostrzony apetyt na wieczorne doładowanie muzyką i Ci właśnie udali się do Jazz Club Scena czyli oficjalnego klubu festiwalowego tegorocznej Famy. „Na dobranoc w klubie zagrały grupy HOSZPITAL I MADVISION.

Z dnia na dzień FAMA zaskakuje kulturalną paletą propozycji z bardzo różnych rodzajów sztuk. To sprawia, że prawie każdy znajdzie w tych dniach w Świnoujściu coś dla siebie. Warto śledzić nie tylko program na oficjalnych plakatach. Organizatorzy Famy codziennie otrzymują od uczestników zgłoszenia o nowych projektach i imprezach do realizacji na bieżąco w trakcie festiwalu. Niektóre nie zdążą trafić nawet do Internetu ale pojawiają się na plakatach kolportowanych w mieście ,a nawet zwykłych białych kartach (czasami jedynie z logo Famy).

Sporo pracy mają jurorzy bowiem ich zadaniem jest obserwacja wszystkiego co dzieje się na Famie i wyłuskiwanie zdarzeń oraz twórców zasługujących na uwagę w kontekście przyszłego werdyktu. Famie oraz samym sobie życzymy żeby pracy jurorom nie ubywało do samego końca festiwalu!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■