POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [11.04.2014, 21:23:48] • Świnoujście

Nowy administrator w Schronisku. Na razie

Nowy administrator w Schronisku. Na razie

fot. iswinoujscie.pl

Jest to rozwiązanie tymczasowe, które umożliwi normalną pracę - mówi o dzisiejszym przejęciu Schroniska dla bezdomnych zwierząt rzecznik prezydenta. Od dziś tymczasowym administratorem placówki jest Oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Dotychczasowi administratorzy nie opuścili jednak schroniska. Dostaną jedno pomieszczenie i będą traktowani jak wolontariusze.

9 maja w Sądzie Rejonowym w Świnoujściu odbędzie się rozprawa, w której miasto ma walczyć o zwrot obiektów Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Po tym, jak zerwało umowę, przedstawiciele Zachodniopomorskiego Towarzystwa Praw Zwierząt odmówili opuszczenia zajmowanych pomieszczeń. Wydawało się, że do czasu rozprawy nic się w tej sprawie nie zmieni. Aż do dziś, kiedy miasto postanowiło jednak zadziałać stanowczo i odzyskać kontrolę nad placówką.

- Aby Miasto mogło prowadzić schronisko niezbędnym było nadanie mu przez Powiatowego Lekarza Weterynarii specjalnego numeru identyfikacyjnego - informuje prezydencki rzecznik Robert Karelus.- W związku z tym, że nadanie tego numeru właśnie nastąpiło, na podstawie ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie, wykorzystano pozakonkursową możliwość przyjęcia oferty na prowadzenia schroniska przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które w naszym imieniu , jako jedyny zarządca, od dnia dzisiejszego, administruje schroniskiem. Jest to rozwiązanie tymczasowe, które umożliwi normalną pracę schroniska.

Podczas przejmowania Schroniska obecna była straż miejska. Dotychczasowi administratorzy nadal nie chcą opuścić obiektu. Mówią, że czekają na rozstrzygnięcie sądu. Miasto zgodziło się, by zajmowali jedno pomieszczenie i funkcjonowali w Schronisku jako wolontariusze.

Zgodnie z przepisami wspomnianej ustawy, umowa z nowym administratorem będzie obowiązywała tylko do końca maja tego roku. W tym czasie miasto ogłosi i rozstrzygnie konkurs na prowadzących Schronisko.

Gdyby nie wypowiedzenie umowy Zachodniopomorskie Towarzystwo Praw Zwierząt prowadziłoby placówkę do maja 2015 roku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Środa [16.04.2014, 19:38:09] • [IP: 62.69.241.**]

TOZ to tragedia dla zwierząt. Teraz zacznie się łapanka wolantariuszy do czarnej roboty Biedne zwierzaki

Anna0 • Środa [16.04.2014, 11:50:03] • [IP: 159.205.254.***]

Niezły burdel, takie małe Świnoujscie a taki cyrk :P Ile zarabia u Was dyrektor schroniska, opłaca sie powalczyć o stołek? Bo u nas w Stolycy około 12.000 zł (schronisko na Paluchu).

Gość • Środa [16.04.2014, 11:44:33] • [IP: 88.156.235.**]

Kto sie tu produkuje? Pewnie sami kolesie tych z TOZu. Pamietam stare schronisko: prawdziwa nedza a kierownictwo NIC nie robilo. Kazdy, kto chociaz raz byl w obecnym schronisku, nie pisalby takich glupstw. Jak bedzie kierownictwto pewnie bedzie cacy, bo znowu kolesie beda pisac. Nie jestem ani spokrewniona ani zaznajomiona z dotychczasowym kierownictwem, ale uwazam, ze zrobiono wielka krzywde za tak ogromna calodobowa prace. Jesli byly zastrzezenia, trzeba bylo to w kulturalny sposob zalatwic. Ale czego spodziewac sie po. .. Szkoda tylko zwierzat!

justysia • Środa [16.04.2014, 10:37:36] • [IP: 109.45.204.***]

TOZ dopial swego. No to" gratulacje" i wyrazy wspolczucia dla zwierzat, ktore beda pod ich opieka. Lata dobrej pracy, w ktorej wiele zwierzta znalazlo dobre domy, wszystko rzucone w bloto, a ludzie, ktorzy poswiecaja sie calym sercem zwierzetom zostali sponiewierani. Czy to w ogole mozna skomentowac? To wstyd!

Gość • Sobota [12.04.2014, 17:02:46] • [IP: 92.42.118.***]

pani CRUELLA C. TAK JĄ NAZYWAJMY!!

Gość • Sobota [12.04.2014, 16:53:03] • [IP: 62.69.203.***]

Widzę że nadal brak jaj.Albo to jest tak specjalnie spreparowane.Mam nadzieję że za te pomieszczenie pani C. będzie rozliczona.Dopilnuję tego bo to z naszych podatków idzie.A ja nie zamierzam sponsorować cwaniaków i naciągaczy.Szkoda zwierząt.

Gość • Sobota [12.04.2014, 14:48:38] • [IP: 93.94.190.***]

Czy to zdjęcie to METAFORA zachowań dotychczasowego, odwołanego personelu schroniska? który, moim zdaniem powinien jak najszybciej (w trosce o zwierzęta) zniknąć z placówki?? Ale niewykluczone, że tak traktowane wówczas zwierzęta zmuszone było tak się zachowywać. ..instynktownie, drapieżnie... To tylko zwierzęta na łasce Pani C. i jej" personelu'. LITOŚCI dla zwierząt!!

Gość • Sobota [12.04.2014, 13:28:05] • [IP: 83.89.12.***]

Dlaczego dostali pomieszczenie?? I pewnie nic nie musza za nie placic. Czyli w sumie nic sie nie zmienilo...Stara kadra rzadzi dalej. To po prostu skandal!!

Gość • Sobota [12.04.2014, 12:39:40] • [IP: 88.156.234.***]

Największa patologia jest w społeczeństwie chore głodne zwierze może liczyć, ALE na potraktowane kijem bo...? np. skowycząc z bólu nie daje spać ewentualnie naruszyło nietykalność jakiegoś żywopłotu eeeehh...

Gość • Sobota [12.04.2014, 12:25:24] • [IP: 88.156.234.***]

Mam nadzieję że ten TOZ jakoś się zmienił bo kiedyś była to zupełnie martwa stryktura zero budek dla kotów, dokarmiania sterylizacji jeszcze mniej robili niż pani Celniak która nieraz przynajmniej jakiegoś kota wysterylizowała.

Gość • Sobota [12.04.2014, 11:53:14] • [IP: 178.238.249.***]

Debilne zdjęcie

Gość • Sobota [12.04.2014, 11:04:12] • [IP: 62.69.253.***]

gdyby to nie działo się naprawdę, poprostu bym nie uwierzyła, ze prezydent wkoncu sporego miasta na swojm terenie nie może wymienić personelu, w zakładzie dla bezdomnych zwierzat, to jakaś paranoja, co do ch---y chodzi o jakiegos wazniaka z ukłądami, to masakra, wsadzić babe na taczki z cały majdanem i poprostu wystawić za bramę a nie tłuc temat przez rok!

Gość • Sobota [12.04.2014, 10:18:31] • [IP: 5.174.38.***]

dlaczego miasto lituje się tak nad dotychczasowymi zarządcami schroniska

Gość • Sobota [12.04.2014, 09:31:29] • [IP: 62.69.203.**]

ten pies jest bardzo podobny do bylej dyrektor dajcie jej tez może jakas klatke

Gość • Sobota [12.04.2014, 06:56:58] • [IP: 67.159.36.**]

Tyle czasu nie mogą sobie poradzić z patologią?

Gość • Sobota [12.04.2014, 01:44:40] • [IP: 93.94.186.**]

Szanowni Państwo, Jak tylko ogarniemy sytuację na tyle, aby nasi Wolontariusze mogli czuć się bezpiecznie i bezstresowo w schronisku, ogłosimy to wraz z prośbą o kontakt. Ale szykujcie się kochani, bo będziecie bardzo mile widziani :-) Pozdrawiamy!!Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

Gość • Sobota [12.04.2014, 00:10:10] • [IP: 88.156.234.***]

W tak wyjątkowej i ważnej sprawie dla dobra zwierząt sąd nie wykazał zrozumienia i nie skrócił oczekiwania na rozprawę, ALE...!! taki szacunek dla zwierząt jakie wyroki za ich krzywdzenie, jedynie w Szczecinie nareszcie zapadają wyroki bez zawieszenia dla ludzkich potworów, tam sędziwie po prostu wykonują rzetelnie swoją pracę.

Gość • Piątek [11.04.2014, 22:42:08] • [IP: 164.126.182.***]

Maślanka – im częściej będziesz pojawiał się na forum, tym edukacja będzie bardziej skuteczna. Mną, nie przejmuj się – mój kierunek jest już ustalony. Czytając wypowiedzi młodych, widzę że niektórzy potrzebują pomocy. Widzę, że masz predyspozycje w temacie. Rusz d… - działaj.

Gość • Piątek [11.04.2014, 22:29:19] • [IP: 93.94.190.***]

No właśnie, gdzie się można zgłosić na WOLONTARIAT ?? Jesteśmy z mężem chętni pomagać psiakom i w schronisku ! Proszę dać znać, gdzie się mamy dowiedzieć...

Gość • Piątek [11.04.2014, 22:28:35] • [IP: 92.42.118.***]

widze że tych co się cieszą tak jak ja jest więcej, pozdrawiam Was CRUELLA wynocha!!

Gość • Piątek [11.04.2014, 22:17:06] • [IP: 80.245.182.**]

Ale i tak najlepsze jest to ze ktos zaraz bedzie pisał ze to nagle zle, ze bedzie gorzej. wiekszosc tak bedzie pisac. a takiej melininiarni zrobionej ze schroniska nie bylo chyba w calej polsce

Gość • Piątek [11.04.2014, 22:16:52] • [IP: 92.42.115.***]

Gdzie można zgłosić się na wolontariat ? :) ALE FAZa KURDE W KONCU

Gość • Piątek [11.04.2014, 22:16:32] • [IP: 88.156.235.***]

do Piątek [11.04.2014, 21:52:04] [IP: 93.94.184.***] większego smrodu, brudu i ubóstwa jak teraz już być nie może - 2 psy w schronisku a nasrane i niesprzątnięte jakby ich przynajmniej setka była. ... każdy będzie lepszy niż Cel..., która kocha kasę i siebie samą nikogo poza tym.

Gość • Piątek [11.04.2014, 21:52:04] • [IP: 93.94.184.***]

Jak przeją to TOZ to dopiero będzie smród brut i ubóstwo!!

Gość • Piątek [11.04.2014, 21:44:37] • [IP: 193.200.150.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 1-25 z 27
■ W województwach północnych oraz lokalnie na obszarze kraju w godzinach porannych prognozowane są mgły ograniczające widzialność poniżej 200-400 m, lolanie osadzajądze szadź ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■