POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [10.04.2014, 08:17:09] • Świnoujście

Cud w szpitalu?

Cud w szpitalu?

fot. Sławomir Ryfczyński

Jeszcze kilka miesięcy temu Szpital Miejski w Świnoujściu był zadłużony na blisko 13,5 miliona złotych. Teraz placówka nie ma już zobowiązań. Jak to się stało? - pytamy dyrektor placówki i magistrat.

Jeszcze w grudniu Szpital Miejski w Świnoujściu był zadłużony na blisko 13,5 miliona złotych. Jak to się stało, że placówka, która przez lata borykała się z ogromnym zadłużeniem, teraz nie ma długu? Pytanie to zadaliśmy Małgorzacie Szmajdzie, dyrektorce szpitala i świnoujskiemu magistratowi. Odpowiedzi od pani dyrektor nie otrzymaliśmy. Wyjaśnienia przesłał nam tylko rzecznik prezydenta Robert Karelus.

Dzięki zmianie organizacyjno prawnej szpitala miejskiego i przekształceniu go w spółkę prawa handlowego, ze stuprocentowym udziałem Miasta, nastąpiła możliwość całkowitego jego oddłużenia - informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta.- Służyły temu między innymi środki w wysokości ponad 3,8 mln złotych o które wnioskowaliśmy do ministerstwa zdrowia i które otrzymaliśmy. Dziś szpital nie posiada zadłużenia i na bieżąco realizuje swoje zobowiązania.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 63, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 63

Gość • Piątek [11.04.2014, 08:47:22] • [IP: 46.113.99.**]

WIECEJ W NASZYM MIESCIE CHODZACEJ GERJATRI NIŻ MŁODYCH, CZYLI BYŁYCH TOWAŻYSZY. DZIWIE SIE ZE MŁODZI JAKOŚ TO OLEWAJA

Gość • Piątek [11.04.2014, 08:42:32] • [IP: 46.113.99.**]

WIECEJ W NASZYM MIESCIE CHODZACEJ GERJATRI NIŻ MŁODYCH, CZYLI BYŁYCH TOWAŻYSZY. DZIWIE SIE ZE MŁODZI JAKOŚ TO OBLEWAJA

Gość • Piątek [11.04.2014, 08:13:24] • [IP: 66.183.90.***]

Pani Sawicka po ogloszeniu uniewinniajacego wyroku z kolegami dokonuje cudow w polskiej sluzbie zdrowia, dobrze ze to Swinoujski Magistrat ma udzialy.

Gość • Czwartek [10.04.2014, 23:23:50] • [IP: 80.53.70.**]

PREZES SZPITALA NIE UDZIELA ODPOWIEDZI BO DO NIEJ TRZEBA SIĘ UMAWIAĆ NA AŁDJĘCJE JAK U PAPIEŻA!! PRZECIEŻ MUSI SIĘ NAJPIERW DOBRZE PRZYGOTOWAĆ DO SWOJEGO" PRZEDSTAWIENIA" SWOJE JUZ I TAK ZROBIŁA, ZABRAŁA PENSJE TYM CO I TAK PENSJE GŁODOWE MIELI!!

Gość • Czwartek [10.04.2014, 22:03:39] • [IP: 80.245.178.***]

No tak, przecież niedługo wybory. Będzie się czym pochwalić, a po wyborach okaże się, że nadal są długi. Tak w ogóle, to po wyborach będzie więcej" cudów nad świną".

Gość • Czwartek [10.04.2014, 21:51:24] • [IP: 93.154.231.***]

Cudem będzie jak szmajda odejdzie !! oby nastąpiło to szybko !!

Gość • Czwartek [10.04.2014, 21:18:00] • [IP: 92.42.116.***]

Czy ja także mogę się przekształcić i zniknąć moje długi? Czy tylko władza ma taką. ..władzę?

Gość • Czwartek [10.04.2014, 21:01:59] • [IP: 92.42.118.**]

za ten dług zapłaci miasto z naszych podatków czyli my

karas • Czwartek [10.04.2014, 19:09:02] • [IP: 93.94.185.**]

Jedno jest pewne nikt niejest tak dobroduszny by zanic (bez zadnych kozysci dla siebie) odpuscic komus 13, 5 banki hm kto znas od tak wypusci z swojej kieszeni taka kase ??

Gość • Czwartek [10.04.2014, 19:07:12] • [IP: 178.238.249.**]

Pyszczycie a jak będą wybory na jesieni to znowu ich wybierzecie.To miasto to mała cuba.

Gość • Czwartek [10.04.2014, 18:42:54] • [IP: 92.42.117.**]

Pyskujmy, bredźmy, nienawidźmy, wszyscy wszystkich brawo powodzenia. A w szpitalu ciągle nas pełno.

Gość • Czwartek [10.04.2014, 18:22:25] • [IP: 92.42.117.***]

Jest dług źle, nie ma długu też źle... Gość  Czwartek [10.04.2014, 14:22:55]  [IP: 80.245.183 To się wyprowadź...

Gość • Czwartek [10.04.2014, 17:30:23] • [IP: 80.245.182.**]

TO TERAZ BEDZIE MOZNA TOMOGRAFIE ROBIC NA NFZ SKORO JUZ NIEMA DLUGOW BIEDNI A UBEZPIECZENI I CHORZY MAJA TERAZ SWOJA SZANSE NA GODZIWE I UCZCIWE LECZENIE.

KRĘCENIE LODÓW TRWA • Czwartek [10.04.2014, 17:24:57] • [IP: 46.112.102.**]

Ciekawsze jest pytanie, jakie będą konsekwencje promowanego przecież przez PO przekształcania szpitali w spółki prawa handlowego... Przypomnę, to m.innymi miała na myśli znana kręcąca lody posłanka Sawicka - wabiła zrobieniem kasiory, żonglowała sobie znanymi informacjami o zmianach w statusie szpitali... Skutki to będzie postępująca komercjalizacja tego, co powinno być publiczne i otwarte nawet dla biednych!

Gość • Czwartek [10.04.2014, 16:40:06] • [IP: 92.42.119.**]

Jaki cud :D Przekręt na przekręcie i tyle w temacie.

Gość • Czwartek [10.04.2014, 16:35:21] • [IP: 93.94.186.**]

czyli straciliśmy jako Polacy 13, 3 mln + 3, 8mln

Gość • Czwartek [10.04.2014, 16:23:41] • [IP: 80.245.184.**]

PO ich nauczylo krecic lody na prywatyzacji.

Gość • Czwartek [10.04.2014, 16:03:36] • [IP: 80.245.180.***]

cuda na kiju - ręce opadają i jeszcze się tym chwalą !szpital ze specjalistami od podpisywania aktów zgonu

Gość • Czwartek [10.04.2014, 15:53:42] • [IP: 93.94.190.**]

Szpital nie ma długów, bo przejęło je miasto i my zapłacimy. Oszuści!

Gość • Czwartek [10.04.2014, 14:28:15] • [IP: 93.94.186.**]

Dług szpitala" zasilił" dług miasta. Trzeba trzymać kciuki, żeby pani dyrektor dostała się do Nowogardu. Zostanie nam spółka do sprzedania za grosze, buda bez lekarzy, długi do spłaty, niewinny prezydent, zapewne wszystkiemu winna pani zastępca prezydenta i rzecznik, którego nikt nie słucha. Arcydzieło na miarę cudu, ale cóż jakie miasto takie cuda ;)

Gość • Czwartek [10.04.2014, 14:22:55] • [IP: 80.245.183.***]

polska to kraj bandytów, nienawidze tego kraju

Gość • Czwartek [10.04.2014, 14:00:20] • [IP: 83.17.236.***]

Nie pytamy DYREKTOR tylko PREZES

Gość • Czwartek [10.04.2014, 13:57:20] • [IP: 178.238.246.***]

Ten szpital, to jak FATAMORGANA. Już nie wiem, czy jeszcze istnieje. Za dużo w tym wszystkim WIRTUALNOŚCI. Chyba, że też będziemy się leczyć wirtualnie. Takie CUDA tylko w BAJKOWYM MIEŚCIE ROND I LABIRYNTÓW.

Gość • Czwartek [10.04.2014, 13:48:50] • [IP: 88.156.232.**]

cud? to jak kogoś wyleczą, albo jak nie umrze małe dziecko

Gość • Czwartek [10.04.2014, 13:19:01] • [IP: 92.42.114.**]

Ależ te prawo jest ustanowione przez odpowiednie głowy, że można tak sobie dług zlikwidować :-) Pieniądze elektroniczne nigdy nie będą tym co mamy" na stole" :-) No, ale to pozytywna informacja, że już nie będzie spamu na temat długów szpitala.

Oglądasz 1-25 z 63
■ W województwach północnych oraz lokalnie na obszarze kraju w godzinach porannych prognozowane są mgły ograniczające widzialność poniżej 200-400 m, lolanie osadzajądze szadź ■ Kosmiczna czerwona kanapa za 40.000 zł… w pływalni przyszkolnej. Otwarcie Uznam Areny, a szczególnie pływalni odbyło się z pompą. Były okolicznościowe przemówienia władzy, poczęstunek, no i wizytacja obiektu. A tam cuda design’u. Wszystkim w oczy rzuciła się stosunkowo niewielka, ale za to czerwona kanapa, bardzo nowoczesna kształtem i bardzo niefunkcjonalna jak na hol pływalni. Wybudowanej przecież przede wszystkim dla dzieci szkolnych. Okazuje się, że to „Sofa Moon” kupiona przez miasto w ramach wyposażenia Uznam Areny. Kosztowała bagatela…. 40.000 zł. (nie wiadomo tylko czy netto czy brutto). B&B Italia Sofa Moon System od 58549 PLN 3fstudio.com.pl/sofy/bb-italia-sofa-moon-system# Zadaliśmy w czwartek szczegółowe pytania do rzecznika prezydenta miasta, czekamy na odpowiedź. Bo wieść gminna niesie, że to nie koniec kosmicznych cen i wyposażenia tego miejsca. C.D.N…… ■ Biznes się zwija. 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG. To obraz sytuacji świnoujskich przedsiębiorców w minionym roku. Jest źle, a to raczej statystyki niepełne. W ubiegłym roku do świnoujskiego Urzędu Miasta wpłynęły wnioski dotyczące 624 zawieszeń i 187 wykreśleń działalności gospodarczej zarejestrowanej w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Te statystyki mogą być jednak niepełne ■ Czytelnik: Tiry rozjadą Warszów. Wraca komunikacyjny koszmar kierowców. Po raz kolejny na Warszowie mieliśmy komunikacyjny armagedonem. Mieszkańcy Świnoujścia musieli liczyć się z tym, że ich powrót do domu we wtorkowy wieczór był utrudniony. Wszystko za sprawą ogromnych kolejek, które tworzyły się na wjeździe do miasta. Kilkumetrowy sznur samochodów ciężarowych to jednak żadna nowość. Za każdym razem wszystko wygląda podobnie, gdy promy do Szwecji ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie wypływają tylko zostają w porcie. Kierowcy znają już ten scenariusz na pamięć. Za każdym razem jednak tego typu sytuacje wywołują u nich podobną złość i frustrację. Samochody ciężarowe stoją do dzisiaj (10.02.2021) na ulicy i bardzo utrudniają ruch. ■ Szybkie testy antygenowe w kontenerze obok laboratorium. Nie trzeba się rejestrować. W kontenerze obok laboratorium wykonujemy szybkie testy antygenowe. Próbki pobieramy w godzinach od 10 do 12 przez siedem dni w tygodniu. Na badania te nie trzeba się rejestrować. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości oraz dowód wpłaty. Przypominamy, że wpłat można dokonać przelewem (wszystkie informacje dotyczące testu łącznie z numerem konta znajdą Państwo TUTAJ szpital-swinoujscie.pl/strona/menu/83_testy_sars-cov-2__covid_-19) lub bezpośrednio w laboratorium. Cena testu antygenowego to 80 złotych. Zapraszamy! ■ Zmarł Tadeusz Gala: były wiceprezydent Świnoujścia, oddany miastu i jego mieszkańcom ■ Nie żyje 25 - letnia kobieta ranna w wypadku koło Dargobądza. Jej stan od początku określano jako bardzo ciężki ■