POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [14.08.2013, 12:55:11] • Świnoujście

FAMA 2013 tuż, tuż…

FAMA 2013 tuż, tuż…

fot. FAMA

W Muszli Koncertowej, na plaży i przy promenadzie, w Miejskim Domu Kultury, amfiteatrze, w hali Basenu Północnego, w Jazz Club Scena, restauracji „Konstelacja”… Na Placu Wolności i przy Rondzie Róży Wiatrów. Między 17-tym, a 31 sierpnia we wszystkich tych miejscach dziać będą się rzeczy niezwykłe. Organizacyjne szczegóły Międzynarodowego Campusu Artystycznego FAMA w Świnoujściu zostały już praktycznie dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. Młodzi artyści, studenci największych polskich uczelni zjadą do Świnoujścia już w najbliższych dniach. Ich bazą, będzie (już tradycyjnie) oflag czyli kompleks SOSW przy ulicy Piastowskiej. Na mapie tegorocznej Famy pojawią się jednak także nowe punkty. Jednym z najważniejszych będzie w tym roku miejsce sztuki44, Miejska Galeria Sztuki Współczesnej, z prowadzącym Andrzejem Pawełczykiem.

Przygotowania do Famy trwały przez wiele miesięcy. Eliminacje kandydatów do występu w Świnoujściu odbyły się w Częstochowie, Krakowie, Radomiu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Równolegle organizatorzy z Akademickiego Biura Kultury i Sztuki Alma Art starali się o finansowe spięcie przedsięwzięcia. Dysponując nieporównywalnie niższym budżetem niż np. Karuzela Cooltury udało im zorganizować potężne warsztaty artystyczne, w których młodzi artyści mają szansę podczas wakacji szlifować swoje umiejętności . Nie zamierzają się przy tym zamykać w ciasnych „kanciapach” lecz chcą dodać kolorytu letniemu kurortowi. Największej plenerowej aktywności możemy oczekiwać ze strony uczestników sekcji animacji kulturalnej, w ramach której działać będzie projekt „Fama Udomowiona”.

Organizatorzy Famy są szczególnie zadowoleni z faktu, że powiodły się starania o sfinansowanie projektu „Miejsca Literatury”. To jeden z wielkich atutów tegorocznego festiwalu, Miejsca Literatury odbywać się w miejscu sztuki44. Rangę wydarzenia nadają mu już same nazwiska jakie pojawią się podczas spotkań autorskich. Opiekę artystyczną nad tegorocznym warsztatem literackim objął poeta, prozaik i scenarzysta Darek Foks. Na Famie będzie także niejedna okazja do spotkania , rozmowy i polemiki z Robertem Klimko-Dobrzanieckim, Januszem Rudnickim, Andrzejem Stasiukiem i innymi znaczącymi postaciami.

FAMA 2013 nie zapomni o najmłodszych. Cieszący się od lat wielkim zainteresowaniem cykl imprez „Fama – dzieciom” będzie kontynuowany. Festiwal ma także pojawia ć się w centrum miasta. Jako jedna ze scen wykorzystany będzie deptak przy Placu Wolności. Koncert finałowy tegorocznej Famy reżyserować będzie Jerzy Jan Połoński. Tytuł spektaklu finałowego (30 sierpnia w amfiteatrze) to „Fama na kryzys”. Iswinoujscie.pl relacjonować będzie przygotowania i relacjonować wydarzenia tegorocznej Famy.


Zaktualizowano: Poniedziałek [19.08.2013, 15:20:41]

komentarzy: 28, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 28

Gość • Poniedziałek [19.08.2013, 17:20:35] • [IP: 79.96.31.***]

A mi się podoba FAMA, i uwielbiam jak tarabanią Wam pod oknami. Jak nie pasuje, to wyjazd z miasta.

Gość • Czwartek [15.08.2013, 22:21:54] • [IP: 62.69.254.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [15.08.2013, 15:53:57] • [IP: 88.156.235.**]

niech sobie fama to dziadostwo będzie dla mnie oni mogą nawet tańczyć nago i stawać na głowie skoro mają swoich zwolenników ale jak wracają na kwaterę na piastowską to niech zamkną ryje i dadzą ludzią spać a nie grają na bębnach drą ryje itd i tak do rana a my przecież pracujemy wstajemy o 5 6 rano ale jak tu spać wszystkich z okolicy proszę dzwońcie na policję jak słyszycie raban może coś z nimi w przyszłym roku zrobią w namioty i do lasu albo karę za zakłócanie ciszy nocnej

Gość • Czwartek [15.08.2013, 14:13:20] • [IP: 93.94.186.*]

jestem za a nawet przeciw!dobra mlodziezowa kulturalna impreza!

Gość • Czwartek [15.08.2013, 13:56:02] • [IP: 92.42.116.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Wkuuurfffiony • Czwartek [15.08.2013, 12:28:03] • [IP: 88.156.235.***]

WON Z TĄ CHOŁOTĄ. DUDNIA CAŁY CZAS SZKOLE NR.8 NIE DAJĄ SPAĆ PO NOCACH. BANDA DEGENERATÓW BEZ SZACUNKU DO INNYCH. Sam jestem młody ale mam tego dość i mówie stanowcze, NIE.

Gość • Czwartek [15.08.2013, 10:38:50] • [IP: 62.69.248.***]

Uwielbiam lato w Swinoujsciu zawsze cos sie dzieje... dziekuje wszystkim. Jestem pewna w 100% ci krytykujacu siedza na d... i tylko potrafia pisac bzdury.Pozdrawiam optymistycznie:)

czopo • Czwartek [15.08.2013, 03:59:45] • [IP: 62.69.248.*]

kutwa, jedna z niewielu imprez na której można poznać dużo ciekawych ludzi, zaczerpnąć alternatywnej kultury, coś odmiennego od chłamu tego stęchłego miasta, internauci jak zwykle stosują" konstruktywną" krytykę, narzekają tylko i pierdzielą trzy po trzy, ja na famie będę jak co roku bo jest zabawa, i dzieje się więcej niż na karuzeli cooltury, mniejszym nakładem finansowym i przez większą ilość czasu, niech pozytywna moc będzie z wami

Episode • Czwartek [15.08.2013, 03:57:02] • [IP: 92.42.119.***]

Dofinansowac ambitnych studenciaków zamiast kuriozulum kultury.

Gość • Czwartek [15.08.2013, 01:00:41] • [IP: 80.245.182.**]

wow, ale impra . .. w stylu żmura i kowalskiego :( A na zakonczenie tzw famy niech zaśpiewaja emeryci z warszowa albo chór staruszków z miasta Pruszków

Gość • Czwartek [15.08.2013, 00:28:38] • [IP: 83.5.134.***]

a ja najbardziej czekam na codzienne after-party w Centrali. mam nadzieje, ze imprezy te nie beda zamkniete bo mozna poznac tam ciekawych ludzi...

Gość • Środa [14.08.2013, 22:36:18] • [IP: 62.69.252.**]

Kolejne nudyyyyy Niby coś się dzieje a nie dzieje się nic :/ Zaproście 'normalne" zespoły i będzie fajnie ;) Wolę jeden dzień a dobrej zabawy niż 2 tygodnie niby imprezy gdzie nie ma i tak na co iść :)

Gość • Środa [14.08.2013, 21:32:32] • [IP: 80.245.191.**]

Chłop żywemu nie przepuści! Chłop żywemu nie przepuści! Jak się żywe napatoczy, Nie pożyje se a juści! To chyba o komentujących frustratach.

Gość • Środa [14.08.2013, 21:13:15] • [IP: 88.156.235.**]

i znowu to bydło zawita w świnoujściu i dwa tygodnie spanie mamy z głowy do to 5 rano w szkole na piastowskiej robią imprezy gra na bębnach wrzaski itd. nie ździwie się jak przy okazji tam ćpają bo normalni ludzie tak by się nie zachowywali wszystkich z okolicy piastowskiej i hołdu pruskiego którzy słyszą te libacje proszę dzwońcie na policję czym więcej nas będzie i zgłoszeń to może w przyszłym roku ich ze szkoły wykurzymy może wtedy prezydent coś zrobi i przeniesie ich gdzieś indziej i niech inni się pomęczą.

Gość • Środa [14.08.2013, 21:04:14] • [IP: 62.69.253.***]

trzeźwy student to nie student jest muzyka, kolor, występy, może nie dla dzieci, nie dla staruszków marudzących w domach, ale dla młodych w pełni wieku ludzi, którzy mają dystans i zdrowe podejście do życia, a chodzi o uśmiech, pozzdrawiam

Gość • Środa [14.08.2013, 18:00:17] • [IP: 80.245.189.***]

miasto funduje za free studentom juvenalia, robia co chca, imprezuja w sosw do rana, fama dzieciom na plazy to budowanie z piasku a cala reszta browary spija pod wydmami. nie wiem po co to w naszym miescie

Maślankiewicz • Środa [14.08.2013, 17:58:10] • [IP: 193.188.198.*]

FAMA jest nazwą, która powstała jako akrostych, czyli składanka z pierwszych liter pełnej nazwy - Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej. Teraz wymyślona kolejna nazwa przy tym akronimie jest już raczej zamaśleniem (nie mylić z Maślankiewiczem). Ale mnie się to właśnie zamaśliło, czyli powstało masło maślane. Dwie nazwy koło siebie, z których jedna jest skrótowcem. A nie mogło po prostu zostać po staremu? No, właśnie! Chyba nie, bo tamtemu wydarzeniu stricte artystycznemu dzisiejsza błazenada nawet do pięt nie dorasta. Dzisiaj jest to tak samo głupia zabawa pijanych studencików, jak głupawe są te wszystkie wyższe uczelnie w powiatowych pięciotysięcznych miasteczkach. Kiedyś z Famy powyrastały takie potęgi jak choćby Rodowicz czy Grechuta. Dzisiaj nie liczmy na żaden poziom artystyczny, bo to zwykła młodzieńcza głupawka...

Gość • Środa [14.08.2013, 17:44:57] • [IP: 95.129.225.***]

w restauracji? moze niedlugo w budce z kebabami Czemu nie w amfiteatrze lub miejskim domu kultury?

juzek • Środa [14.08.2013, 17:40:35] • [IP: 193.200.150.***]

Powinno być fajnie-miejscowy"Nikifor"z galerii 44 zrobi pokaz swoich wizji.A w jazz" club scena" zagrają znani na świecie D.J -to jest dj koza(albo brzoza może? nie wiem)d.j.mistrz, d.j.struś pędziwiatr, d.j.świerszczu i inni. jest pomysł by zmienić nazwę" jazz club scena"na disco club kuźnia.tyle w temacie.

Gość • Środa [14.08.2013, 16:35:05] • [IP: 92.42.116.***]

Cala ta Fama to grupy nachlanych " studentow" wracajacych na nocleg do osrodka na piastowskiej. A tam imprezy do 5 rano. Kampus artystyczny nie ma co!!

Gość • Środa [14.08.2013, 16:05:42] • [IP: 62.69.251.*]

FAMA to juz była x-lat temu, teraz zostało tylko logo.

Gość • Środa [14.08.2013, 15:24:52] • [IP: 178.238.252.***]

Faine mają wczasy-wolę już Culturę.To coteraz robią to są jaja.Oserwuje Famę od jej początku.SZkoda forsy iczasu.

Gość • Środa [14.08.2013, 14:50:17] • [IP: 83.31.49.***]

Skąd wiesz że gorzej? To chyba będzie można powiedzieć jak się skończy.

Gość • Środa [14.08.2013, 14:48:39] • [IP: 62.69.254.***]

Pamiętam het-het dawno temu jak rysowali takie wielkie ślady stóp na ulicy Piłsudskiego i gdzieś tam prowadziły.

Gość • Środa [14.08.2013, 14:44:36] • [IP: 31.175.228.***]

DZIŚ PRAWDZIWYCH STUDENTÓW JUZ NIEMA. PRZYKRE MAMY MNIEJ KWALIFIKOWANYCH FACHOWCÓW NIZ MIERNYCH MGR KTÓRZY SIEDZĄ NA KASACH W SKLEPACH MOLOCHACH

Oglądasz 1-25 z 28
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■