POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [29.01.2007, 11:33:31] • Świnoujście

Nocny wandalizm !

Nocny wandalizm !

fot. Artur Kubasik

Pani Antonina Szabińska opiekuje się pomnikiem. Nie mogła uwierzyć w to co zobaczyła rano. Juz wkrótce opiszemy szerzej ten bulwersujący incydent ...

fot. Sławomir Ryfczyński

Brak słów....

Prawdopodobnie w nocy nieznany sprawca wylał emulsję na popiersie Jana Pawła II, zdobiące centralny skwer miasta przy kościel p.w. Crystusa Króla. Proboszcz parafii - ks. Dziekan Kazimierz Sasadeusz dowiedział się o fakcie tuż po godz. 7.00 rano. Natychmiast powiadomił Policję. Funkcjonariusze spisali protokół ale zaraz po oględzinach miejsca zdarzenia nie chcieli się wypowiadać na temat swoich ewentualnych przypuszczeń. Już ok. 11.00 panie - gospodarcze wzięły się za mycie popiersia. Proboszcz ma nadzieję, że wkrótce po emulsyjnej farbie nie będzie śladu.

fot. Sławomir Ryfczyński

Wśród przechodniów - w większości parafian - przeważają słowa pełne oburzenia. Nawet jednak osoby niewierzące mówią o akcie bezmyślnego wandalizmu. Pomnik Jana Pawła II w Świnoujściu wzniesiono w pierwszą rocznicę śmierci papieża - Polaka. Inicjatywę parafii wsparły władze. Popiersie wykonał jeden z lokalnych rzemieślników. Od jego odsłonięcia, popiersie stało się miejscem swoistego kultu. Przy najruchliwszym skrzyżowaniu wielu ludzi zatrzymuje się na chwilę zadumy, modlitwy.

fot. Sławomir Ryfczyński


Zaktualizowano: Poniedziałek [29.01.2007, 13:19:31]

komentarzy: 36, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 36

G. • Piątek [02.02.2007, 14:07:26] • [IP: 80.245.176.*]

Młodzież, młodzież, dlaczego wszelkie aktu wandalizmu w naszym mieście muszą być przypisywane młodzieży?! Może by tak szanowni" dorośli" wykazali odrobinkę bezstronności? Równie dobrze mógł to zrobić biskup konkurencyjnej parafii. Papież to papież, wielkie oburzenie chwyta wszystkich kiedy coś się dzieje i można porzucać obelgami - a ilu z państwa zatrzymuje się pod tym pomnikiem?

XY • Środa [31.01.2007, 16:41:14] • [IP: 80.245.176.*]

gdzie monitoring w tym naszym mieście??czy tak trudno w centrum zamontowac kilka kamer, ten ktoś kto tak głupio się zachował, pewnie pęka z dumy, a innym pękały serca, tyle łez wylano po Ojcu Świętym

Gość • Wtorek [30.01.2007, 10:33:52] • [IP: 195.78.48.**]

Szczerze mówiąc, mało mnie obchodzi to że ktoś pomnik 'pomalował'. Fakt, może i papież był wielkim człowiekiem - lecz był człowiekiem. Cóź, ja przechodze obojętnie obok takich rzeczy, a zwłaszcza religijnych :) Oby złapali tych bandziorów i by im łapy uschły.

Gość • Wtorek [30.01.2007, 08:36:08] • [IP: 80.245.176.*]

dj startuj na prezydenta a zobaczysz jak ciezko zadecydowac na co wydac kase, moze sam troszke popilnujesz w miescie? taki maly czyn spoleczny? wiesz za komuny to dizlalo i bylo bezpiecznie

Gość • Wtorek [30.01.2007, 00:34:22] • [IP: 212.191.172.**]

Lompów o mentalności kacapskiej Ci u nas niestety jeszcze pod dostatkiem. Do roboty to lewusy, jedyne co, to z nudów zrobiliby jakąś demolkę

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 23:52:25] • [IP: 87.96.40.***]

ojojoj ale ta Pani ma inteligentny wyraz twarzy, typowa fanka ojca Rydzyka i dotacji na opatrzność boską, czapa z głowy precz przed hamulcowym postępu

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 23:02:09] • [IP: 80.245.176.*]

ciekawy jestem czy to sie zmyje ?

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 22:35:05] • [IP: 80.245.176.*]

Wszyscy wandale powinni naprawiać wyrządzone szkody własnoręcznie i dodatkowo być karani karą pieniężną, żeby było na pokrycie szkód, w których nie złapano sprawców. Wtedy pilnowali by się nawzajem.

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 20:39:57] • [IP: 83.21.15.***]

i w Świnoujściu wandali nie brakuje. A co na to nasza sprawnie działająca policja?? Pewnie nie przyjechała, bo jak znam życie to nie posiadała wówczas radiowozu

murdock • Poniedziałek [29.01.2007, 19:46:13] • [IP: 217.97.193.***]

Ewo czerwonych już nie ma. Teraz rządzą czarni w sukienkach! I jest gorzej niż wtedy gdy rządzili czerwoni, różowi i kogokolwiek tam sobie wymyślisz!

ANTYKLECH • Poniedziałek [29.01.2007, 19:34:09] • [IP: 87.96.84.**]

TO CHYBA ZA KRETYŃSKĄ DOTACJĘ NA OPATRZNOŚĆ BOSKĄ NASZEGO BIEDNEGO I ZACOFANEGO KRAJU, SAM NIE POPIERAM TEGO TYPU ZACHOWAŃ.

dj • Poniedziałek [29.01.2007, 18:51:15] • [IP: 217.97.193.***]

a prezydent dopiero rozmyśla instalację monitoringu... żałosne

z • Poniedziałek [29.01.2007, 16:54:00] • [IP: 83.21.20.**]

Niestety, coraz większa sieć głupoty oplata nasz kraj.

Alicja • Poniedziałek [29.01.2007, 16:07:27] • [IP: 80.245.176.*]

Ewa zastanów się co piszesz!? Ziejesz takim samym jadem i nienawiścią jak Ci wandale. Z tą różnicą, że Ty w słowach, a oni w gestach. Przecież to Papież Jan Paweł II mówił nam tyle o miłości bliźniego, nikogo nie potępiał. Szukał przyczyn i te chciał rozwiązywać. Zawsze z miłością i dobrocią dla drugiego człowieka (nawet człowieka, który próbował go zabić, nie tylko takiego, co wylewa farbę na jego pomnik). Tego powinniśmy się uczyć. Jeśli policja złapie wandali – to dobrze. Trzeba aby odpowiedzieli za swój czyn, tak jak nakazuje prawo. My musimy się jednak zastanowić jaka jest przyczyna, że ktoś dokonuje tak obrzydliwego aktu. Że jest w stanie zhańbić postument ukochanego człowieka, niekwestionowanego autorytetu dla wielu.

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 15:33:54] • [IP: 89.229.173.***]

"m" to jest pomysł trzeba szepnąć słówko sędziemu :)

m • Poniedziałek [29.01.2007, 15:23:00] • [IP: 212.160.162.**]

Złapać i tak samo zamalować bużki

1392 • Poniedziałek [29.01.2007, 15:07:00] • [IP: 80.245.176.*]

jako obywatele miasta powinnismy wspólnie przeciwdziałać aktom wandalizmu a nie wszystko zrzucac na barki" policjantów" - którzy sobie nie radza ; wikeksze mandaty dla wandali !! oraz monitoring :]

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 15:06:27] • [IP: 80.245.176.*]

Na Boh. Września wyrywają z donic drzewwka może to ci sami.

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 14:58:46] • [IP: 88.156.232.*]

to ochydne co zrobili ci wandale, pewnie nawet siebie nie szanuja, to co tu mowic o symbolu polskosci i pamieci wielkiego papieza i to polaka, sami sa chyba nikim i niczym do kamieniolomow z nim lub nimi, moze to towarzystwo nocne z teatralnej, lub z kolo komfortu, tu na placu jest potrzebny monitoring

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 14:15:03] • [IP: 89.229.173.***]

Niektórzy z Państwa piszą chyba nie na temat, jak złapią sprawcę to wtedy można będzie podyskutować, policja ponoć jest na tropie, mam nadzieję, ze to się więcej nie powtórzy. ..

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 14:07:16] • [IP: 88.156.232.*]

DO EWY: A może to nie czerwona swołocz! A może to Twój synalek zrobił? Szybko i za pochopnie wyciągasz wnioski!

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 14:04:30] • [IP: 88.156.232.*]

... Dla wandali nie ma ani autorytetów ani też żadnych świętości! Mam nadzieję, że policja szybko ustali wandala a sąd przykładnie go ukara!

Ewa • Poniedziałek [29.01.2007, 14:02:59] • [IP: 83.21.78.***]

Czerwone miasto... żadnych wartości, żadnego szacunku!! Jedni śmieli się z Ojca Świętego (kwach o prezydent wszystkich Polaków z 70-procentowym poparcie!! i jego przydupas, obecnie eurodeputowany sld, siwiec), a drudzy niszczą pomnik. Czerwona swołocz!!

Gerard • Poniedziałek [29.01.2007, 13:39:14] • [IP: 217.97.193.***]

A to nie ten co zawsze wybija szyby w kapliczce?

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 13:32:31] • [IP: 80.245.176.*]

Brak szacunku widać na każdym kroku. Nie odróżniam ten skandaliczny od innych. Politycy - co niektóży są podobni!! Jak brak zdrowej rodziny, to taki efekt. Smutno mi.

Oglądasz 1-25 z 36
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■