POGODA

Reklama


Wydarzenia

Polskie Radio Szczecin • Poniedziałek [29.01.2007, 09:10:51] • Świnoujście

Będzie modernizacja portu rybackiego w Świnoujściu

Będzie modernizacja portu rybackiego w Świnoujściu

świnoujski radny - Pan Andrzej Mrozek(fot. Sławomir Ryfczyński )

Zniszczone nabrzeża, prowizoryczne pomieszczenia i bałagan - tak wygląda dziś port rybacki w Świnoujściu na terenie Basenu Bosmańskiego.

Ma się to jednak zmienić, miasto otrzyma bowiem dofinansowanie z funduszy unijnych na gruntowną modernizację portu - w sumie ponad 16 milionów złotych. Pojawiają się jednak głosy, że pieniądze zostaną zmarnowane. Tak uważa świnoujski radny Andrzej Mrozek. Jak mówi - to inwestycja nietrafna i wskazuje na zagrożenie komunikacyjne. Ponadto w bezpośrednim sąsiedztwie portu rybackiego jest terminal morskich promów pływających do Skandynawii. Dlatego radny Mrozek postuluje, by port przenieść w rejon Ognicy, czyli kilka kilometrów na południe. To nieopłacalne - odpowiada Andrzej Szczodry zastępca Prezydenta Świnoujścia.

Prace projektowe powinny być zakończone w ciągu miesiąca. Na przełomie marca i kwietnia będzie rozpisany przetarg na wykonanie modernizacji portu.

fot. Sławomir Ryfczyński


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Środa [31.01.2007, 00:08:17] • [IP: 80.245.176.*]

Znam

Gość • Środa [31.01.2007, 00:01:06] • [IP: 217.97.199.*]

Gościu a Ty napewno znasz pana Mrozka?

10-tka • Wtorek [30.01.2007, 10:16:12] • [IP: 213.77.194.***]

wiadomo krytycy popierają tylko słuszną linię..., ale pytanie jest głębsze..., jak do rozwolu miasta przyczyni sie port rybacki w dzisiejszej lokalizacji..., jesli ktoś ma jszcze troche oleju pod deklem to sam wymyśli..., a ie jest to łatwe...

Gość • Wtorek [30.01.2007, 08:55:02] • [IP: 80.245.176.*]

Tolek nie znasz pana Mrozka to dziubek na kłudkę i sza

Gość • Wtorek [30.01.2007, 02:50:52] • [IP: 88.156.233.***]

Miasto portowe bez portu rybackiego?.Port rybacki powinien być na prawobrzeżu na wysokosci miasta tak jak było 100 lat temu.Mieszkamy w mieście otoczonym wodą i nie można kupić świeżej ryby?. "Droga władzo" czas na odważne decyzje.

burek • Wtorek [30.01.2007, 01:39:10] • [IP: 83.16.234.***]

glówny hamulcowy rozwoju miasta - no nieżle

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 23:37:57] • [IP: 217.97.199.*]

Dziwaków nie sieją

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 23:22:28] • [IP: 80.245.176.*]

kasa załatwiona a tu jeden daje całą wstecz sytuacja Mrozka jak z Mrożka :):):)

Tolek • Poniedziałek [29.01.2007, 22:50:30] • [IP: 217.97.199.*]

Radny Mrozek bardzo lubi robić wokół siebie szum medialny. Niedawno wypowiadał się w Głosie teraz zapagnął reklamy w na falach radiowych. Należy się spodziewac, żę w niedługim czasie wystapi w TV. Prawda jest taka, że rybacy niechcą aby port przenieść w rejon Ognicy.

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 22:28:44] • [IP: 80.245.176.*]

on nic z Brudzińskim nie załatwia bo kase załatwiono w poprzedniej kadencji ze środków zewnętrznych coś koło 16 mln. złotych a teraz chłopinka się obudził.

Art • Poniedziałek [29.01.2007, 21:42:10] • [IP: 80.245.176.*]

Mrozek ma rację, ten sprzęt pływający nie jest ozdobą miasta.

gościanka • Poniedziałek [29.01.2007, 21:27:49] • [IP: 88.156.232.*]

dzieciaczki Mrozek jest geografem urbanistą. Dyplom do wgladu, nie tylko tablo.

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 21:24:21] • [IP: 80.245.176.*]

popieram pana Mrozka, Port rybacki w Ognicy to inna perspektywa rozwoju, możliwość utworzenia targu rybnego w przyszłości itd, a przy dworcu kolejowym smród z dworca wymieszany z tymi rybami no i bardzo ciasno. Wszystko na kupie.Byle jaki dworzec PKS. byle jaki basen rybacki. Takie dziadostwo na pierwszy rzut oka dla przyjeżdżających.

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 21:22:39] • [IP: 80.245.176.*]

I co dalej panie Mrozku ?

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 20:42:28] • [IP: 83.21.15.***]

Tak wiem to wstrętne miejsce. Pijaki mieszkają tam w niedalekich barkach.Pani Jagoda takie balangi tam odstawia, że pies jej wyje całe noce zamknięty w komórce.A policja radiwozu nie posiada

radiowiec • Poniedziałek [29.01.2007, 18:37:22] • [IP: 88.156.232.***]

A dziś było to w radiu i z lepszą informacją niz w głosie

rycho • Poniedziałek [29.01.2007, 18:09:48] • [IP: 88.156.232.*]

Pan Mrozek nie jest z mojej bajki, ale ma chłop rację. Ten basen na początku lat 90-tych gdy budowany byl Terminal promowy miał być w I wariancie budowy zasypany i utworzony na jego miejscu parking i wydłużone stanowisko Nr 6 dla promów. Rybacy ind. rozdarli wtedy buźki i poskarżyli się samemu Wałęsie i wtedy inwestor zmiękł i odstąpił od tego zamiaru. Wtedy też chciano przenieść rybakó ind. na Karsibór lub Ognicę. Szkoda, że tego wtedy nie zrobiono. Zabrakło konsekwencji inwestora budującego Terminal promowy. Ciekaw jestem jak pogodzą ten wyremontowany basen z dużymi promami. a nawet z Bielikami. Kutry będą miały ograniczone godziny wejścia i wyjścia z basenu jak przybijać będą duże promy/Galileusz/, a Bieliki będą czekać na srodku kanału aż duży odbije lub przybije.

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 17:15:10] • [IP: 212.160.162.**]

Inwestycja jest nietrafna, ale trzeba uzasadnić dlaczego i jaka będzie lepsza i też dlaczego.

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 17:01:15] • [IP: 88.156.232.*]

skoro załatwia z Brudzińskim pieniądze, to ma prawo uważać, że inwestycja jest nietrafna.

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 16:51:43] • [IP: 83.12.40.***]

Tak, to szczyt możliwości radnego Mrozka-powiedzieć, że inwestycja jest nietrafna. Dla PiS wszystkie inwstycje są nietrafne, najlepiej by było gdyby nic się w mieście nie robiło. Nie ważne, że Unia pieniądze przyznała, że rybacy czekaja tego remontu jak kania dżdżu-przyszedł taki pan Mrozek na radnego i wymyslił, że wg. niego powinno być gdzie indziej. I to jest na tyle istotne, że Polskie Radio robi reportaż, ale hicior...

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 16:01:36] • [IP: 80.245.176.*]

Bez żartów - pan Mrozek nie puszcza bąków tylko myśli. Coś wymyśli.

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 14:46:12] • [IP: 212.160.162.**]

Tak to jest jak się sięga po cudze pomysły. Ciekawe czy będzie potrafił rozwinąć ten projekt i uzasadnić. He he

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 14:24:23] • [IP: 80.245.176.*]

TO już dawno w Głosie było...

Gość • Poniedziałek [29.01.2007, 13:36:00] • [IP: 80.245.176.*]

Wszystko nie ma sensu. Ważne że będzie port. Są pieniądze!!

K & K • Poniedziałek [29.01.2007, 13:24:14] • [IP: 80.245.176.*]

Mnejsza o to kim jest i jaki jest, ale ma RACJE!!

Oglądasz 1-25 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■