POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [14.08.2012, 13:34:22] • Świnoujście

Dlaczego zakładamy na siebie maski? Czy potrafimy przyznawać się do własnych błędów?

Dlaczego zakładamy na siebie maski, czy potrafimy przyznawać się do własnych błędów, jaki mamy stosunek do śmierci? Już dziś o 16:30 festiwalowa publiczność spotka się z Andrzejem Stasiukiem. Laureat wielu prestiżowych nagród m. in. Nagrody Literackiej Nike, Międzynarodowej Nagrody Literackiej Vilenica zdradzi, czym dla niego jest przemijanie i jak starał się o nim opowiedzieć w swoich opowiadaniach.

„Pokaz interpretacji wierszy kobiecych autorstwa mężczyzn w wykonaniu kobiecym” -to czeka na nas podczas popołudniowego spektaklu „Jestem” w wykonaniu Teatru Realistycznego. Cztery kobiety opowiedzą o swoich pragnieniach i przywarach, naturalności, ale i zakładaniu różnych życiowych masek.

W „Dramacie Jednej Osoby” Barbary Gałczyńskiej poznamy historię o niespełnionych marzeniach, życiowych porażkach, za które sami wymierzamy sobie najgorszą z możliwych kar. Jak to wszystko skończy się dla bohaterki monodramatu? Dowiemy się już dziś.

Wieczorem zmienimy klimat. Koncert zespołu FairyTaile Show przeniesie nas w świat rocka. Później nasze emocje rozpali koncert mistrzyni rock-noir- Rykardy Parasol, amerykańskiej wokalistki, często porównywanej do PJ Harvey, Nicka Cave’a, Toma Waitsa czy Johnny Casha. Rykarda Parasol wystąpi z grupą młodych polskich muzyków, z którymi obecnie, część z nich jest związana z Festiwalem FAMA.

Miłośników innych styli muzycznych zapraszamy na koncert grupy Mango Collective. Zespół zagra hip- hop w połączeniu z muzyką soul. Laureat wielu polskich festiwali u nas będzie po raz pierwszy.
Więcej informacji na temat tegorocznej FAMY można znaleźć na www.fama.org.pl i na naszym profilu na Facebooku.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ „DIADEM 2021” Dwa dni transgranicznych ćwiczeń i finał w Świnoujściu. Od Heringsdorfu po Świnoujście polskie i niemieckie służby ratownicze ćwiczą by w sytuacjach nadzwyczajnych móc skutecznie nieść pomoc poszkodowanym. Zakończenie tego wielkiego wspólnego treningu wyznaczono na terenie Uznam Arena w Świnoujściu. W ćwiczeniach udział wzięło 120 niemieckich i polskich ratowników, kilkudziesięciu pozorantów, instruktorów oraz fachowców z zakresu zarządzania. Szczególnym kontekstem jest nadzwyczajna sytuacja związana z pandemią. Ćwiczenia rozpoczęły się przy promenadzie w Heringsdorfie. Następnie uczestnicy ćwiczenia przenieśli się pod stację Pogotowia Ratunkowego w tym mieście. Punkt mobilizacyjny oraz centrum dowodzenia akcją ulokowane zostały na parkingu przygranicznym w Ahlbeck. Działania ratowników w tym okresie wymaga szczególnej wiedzy i świetnej koordynacji. Aby więc, w sytuacji szczególnego zagrożenia nie trzeba było szukać porozumienia, przedstawiciele wszystkich służb z obu stron granicy trenują wspólnie. Ćwiczenia z pewnością mocno przyczynią się do rozwoju naszej dobrej współpracy i ustabilizuje naszą sieć kontaktów czerwonokrzyskich, znacznie wykraczających poza oba regiony transgraniczne.■