POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [04.01.2010, 07:05:13] • Świnoujście

Piłkarze, morsy, karatecy i muzycy razem

Piłkarze, morsy, karatecy i muzycy razem

fot. Mateusz Królikowski

Znamy już program Osiemnastego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu. Tak jak w całej Polsce wolontariusze akcji gorących serc pojawią się na ulicach miasta w niedzielę 10 stycznia o godzinie 8.00 rano. Ale pierwsze imprezy finału odbywać się będą już od piątku.

Cel
Zbiórka do puszek przeznaczona jest w tym roku na wczesne wykrywanie schorzeń onkologicznych u dzieci. To bardzo ważne dla tysięcy maluchów. Nowoczesne metody diagnostyki nowotworów stwarzają możliwość stwierdzenia choroby na takim etapie, że realne są szanse na pełne wyleczenie małych pacjentów, często wręcz niemowląt.
W ubiegłym roku na ten cel zebrano ponad 40 mln złotych. Dzięki tym funduszom udało się wyposażyć 60 pracowni radiologicznych w całej Polsce w nowoczesne aparaty USG, kliniki onkologiczne otrzymały nowe ultrasonografy, doposażono istniejące pracownie rezonansu magnetycznego dla dzieci w zestawy anestezjologiczne, aby badania przebiegały w bezpiecznym znieczuleniu. Od początku działalności WOŚP sprzęt z naklejką czerwonego serduszka pracuje w tysiącach pracowni, przychodni i szpitali w całej Polsce. Na pewno nikomu nie udało się policzyć ile ludziom uratował życie ale byłaby to także zapewne liczba z kilkoma zerami.

Świnoujście – zmiana szefa
Od lat, w czasie finałów WOŚP najbardziej poszukiwaną, zapracowaną i - co tu dużo mówić – najważniejsza osobą był „szefo”. Tak wszyscy określali harcmistrza Marka Niewiarowskiego. W tym roku wolontariusze nad Świną muszą zmienić przyzwyczajenia. Tegoroczny „szefo” będzie bowiem... szefową. Tą zmianę Marek Niewiarowski zapowiadał już w przedostatnim komunikacie ubiegłorocznego sztabu. Pracami sztabu w tym roku kierować będzie harcmistrzyni Iwona Postulka. WE wspomnianym komunikacie Marek Niewiarowski tajemniczo zaznaczył, że będzie nadal uważni śledził poczynania Orkiestry w Świnoujściu ale już „z dość odległej perspektywy”. Dziś wiadomo już, że ta perspektywa stanowi odległość kilkudziesięciu tysięcy kilometrów, a Marek rozpowszechnia obecnie ideę WOŚP... nad Amazonką, w Brazylii.

Programowe nowości
Tegorocznemu sztabowi udało się „spiąć” już ramowy program finału. Pierwsze plakaty pojawiły się na ulicach miasta. W stosunku do poprzednich finałów jest kilka nowości. Działania programowe zainauguruje już w piątek, 8 stycznia Państwowa Szkoła Muzyczna.
Impreza nosić będzie tytuł „Mam talent dla WOŚP”.Nowością będzie też bal charytatywny dla WOŚP, który organizuje Kasyno Wojskowe. Akademia karate Kyokushin nie po raz pierwszy zagra w finale. W tym roku jednak karatecy nie ograniczą się do pokazów własnego kunsztu . Już w piątek zaproszą także dzieci na specjalną orkiestrową dyskotekę.

W dniu 8 stycznia odbędzie się dyskoteka z WOŚP w Dojo (sali) Świnoujskiego Klubu Karate Kyokushin ul. Matejki 42 (wejście od parkingu). Zapraszamy dzieci z klas 1-3 wraz z rodzicami, tańczymy na macie w skarpetkach od 17.30-19.00 Podczas dyskoteki zbierane będą pieniążki na dzieci z chorobami onkologicznymi. Liczba miejsc ograniczona. tel. 515 183 666

Dla Owsiakowej Orkiestry kąpać się będą świnoujskie morsy, a myśliwskie smakołyki zaserwują łowczy z wysp. Już w sobotę do orkiestry dołączy liczna grupa świnoujskich zwolenników Nordic Walking'u. Szczegóły programu znajdziecie nie tylko na oficjalnej stronie świnoujskiego sztabu. Podajemy je także na stronie iswinoujscie.pl. Nasza redakcja będzie także na bieżąco śledzić wydarzenia finału.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Wtorek [05.01.2010, 11:25:29]

komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Piątek [08.01.2010, 21:57:26] • [IP: 92.42.112.***]

KOMUNO WRÓĆ!! Za komuny były pieniądze na służbę zdrowia i dzieci nie musiały żebrać na mrozie na czyjeś prywatne fundacje. Gdzie te obietnice PO?

Gość • Wtorek [05.01.2010, 16:29:14] • [IP: 80.245.179.***]

WOSP rządzio a gówniarze pozamykać papy

Gość • Wtorek [05.01.2010, 12:10:19] • [IP: 93.94.184.**]

\\ _______

Gość • Poniedziałek [04.01.2010, 20:14:36] • [IP: 80.245.178.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [04.01.2010, 17:46:28] • [IP: 93.94.188.*]

jacy piłkarze? a może pałkarze? o co chodzi? ktoś mi wytłumaczy? z góry dziękuję.

Gość • Poniedziałek [04.01.2010, 14:27:38] • [IP: 195.117.222.***]

POPIERAM WOŚP CAŁYM SERCEM ORAZ CZYNEM. OWSIAK STWORZYŁ COŚ NIESAMOWITEGO I NIEPOWTARZALNEGO, UTARŁ NOSA TYM CZARNYM KNUROM Z CARITAS CO MYŚLELI ŻE MAJĄ LICENCJĘ NA DOJENIE LUDZI. W POLSCE POTRZEBNA BYŁA TAKA KWESTA NIE OPANOWANA PRZEZ KLER. OWSIAK JESTEŚ WIELKI.

Gość • Poniedziałek [04.01.2010, 12:49:44] • [IP: 80.245.180.***]

W tytule Piłkarze a pozniej o nich zupełnie nic nie pisze?? ;/

Gość • Poniedziałek [04.01.2010, 11:22:25] • [IP: 86.136.90.**]

legalne żebranie.

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■