POGODA

Reklama


Wydarzenia

Rzecznik Prezydenta Miasta • Wtorek [17.11.2009, 10:13:48] • Świnoujście

Niemieccy partnerzy w dniu 23 listopada rozpoczynają inwestycję.

Niemieccy partnerzy w dniu 23 listopada rozpoczynają inwestycję.

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Partner Miasta Świnoujście w projekcie: „Transgraniczne połączenie Świnoujście – Kamminke na wyspie Uznam” - Gmina Kamminke - jest już po rozstrzygnięciu przetargu na prace budowlane i z dniem 23 listopada br.zaczyna realizację swojej części projektu. Wiąże się to z demontażem, położonego w dniu 4 września ubiegłego roku, tymczasowego mostku nad kanałem torfowym i rozpoczęciem prac nad budową nowego mostu.

Burmistrz Kamminke Pan Uwe Hartmann zaprosił, w dniu dzisiejszym, Prezydenta oraz mieszkańców Świnoujścia na uroczystość „symbolicznego wbicia łopaty pod budowę nowego mostu”, która odbędzie w dniu 23 listopada br.,o godzinie 13.00.

Po polskiej stronie wyspy,wzdłuż ulicy Krzywej (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do pętli autobusowej) trwają intensywne prace przy budowie ciągu - pieszo rowerowego, na który Miasto Świnoujście pozyskało środki z Unii Europejskiej. Znaczna część z ponad 2 kilometrowego odcinka została pokryta asfaltem. Całość jest oświetlona. Realizacja prac przebiega zgodnie z harmonogramem, a ich zakończenie przewidziane jest na koniec grudnia br. Wykonawcą ścieżki, wyłonionym w przetargu, jest firma PRD POL-DRÓG Nowogard SA.

Wspólny unijny projekt Miasta Świnoujście i Gminy Kamminke pt.”Transgraniczne połączenie Świnoujście – Kamminke na wyspie Uznam” został pozytywnie oceniony na posiedzeniu Komitetu Monitorującego w dniu 23.06. br. i uzyskał dofinansowanie z Programu Opreacyjnego Celu 3 „Europejska Współpraca Terytorialna” – „Współpraca transgraniczna” krajów związkowych Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia i Rzeczpospolita Polska (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013. Projekt zakłada odtworzenie dawnego połączenia pomiędzy gminami poprzez budowę: oświetlonego ciągu pieszo – rowerowego wzdłuż ul. Grunwaldzkiej z miejscami spoczynkowymi, oświetlonego ciągu pieszo - jezdnego od pętli autobusowej do granicy państwa (już ukończony), mostu o charakterze pieszo-rowerowym nad kanałem torfowym (wspólna realizacja Miasta Świnoujście i Gminy Kamminke). Gmina Kamminke w ramach projektu wykona oświetlony ciąg pieszo - rowerowego od granicy państwa do ul. Dorfstraβe w Kamminke oraz oświetlony parking (61 miejsc postojowych dla samochodów i 2 dla autobusów), wiatę spoczynkową dla pieszych i rowerzystów, stojaki na rowery, plac zabaw dla dzieci.

Koszt całego, polsko-niemieckiego przedsięwzięcia wynosi 1 324 557 EUR, z czego na Miasto Świnoujście przypada 834 195 EUR (dofinansowanie z UE stanowi 709 065,75 EUR – 85%) a na Gminę Kamminke 490 362 EUR (dofinansowanie z UE stanowi 416 807,70 EUR – 85%). Pierwotnie wartość projektu opiewała na nieco mniejszą kwotę tj. 1 277 350 EUR. Wyniki przetargów na prace budowlane po obu stronach granicy pokazały, że ostatecznie brakuje ok. 47 207 EUR. Miasto Świnoujście jako Partner Wiodący wystąpiło do Instytucji Zarządzającej programem czyli Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Turystyki Meklemburgii - Pomorza Przedniego w Schwerinie o zwiększenie środków na projekt - z pozytywnym skutkiem.

Zakończenie całego polsko-niemieckiego projektu planuje się na 30 maja 2010 roku.


komentarzy: 13, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-13 z 13

Gość • Piątek [20.11.2009, 00:25:33] • [IP: 88.156.233.***]

Odkąd zneutralizowano pewnego warchoła - coraz lepiej dzieje się w mieście. Miasto rozwija się z każdym dniem, aż miło popatrzeć! I oby tak dalej

Gość • Czwartek [19.11.2009, 16:52:40] • [IP: 80.245.191.***]

no nareszcie bo wstyd tamtedy jechać unas cacko a tam syf

Cyceron • Czwartek [19.11.2009, 10:46:35] • [IP: 83.25.164.***]

Taniej by wyszło, jakby każdemu kupili po dobrym w miare rowerku●A co wogóle tamta kładka przeszkadzała?●

Gość • Wtorek [17.11.2009, 23:09:03] • [IP: 83.6.169.**]

Mostek należy wykonać tak, by autobus mógł jechać te 300 metrów dalej do Kaminke. Tak by samochody ratunkowe: straż, pogotowie ratunkowe, czy policja - mogły przejechać. Nikt o tym nie mówi. Mowa jest tylko o rowerach i pieszych. Oby nie był to bubel.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 21:34:42] • [IP: 88.156.233.***]

TAK, PAN UWE HARTMAN JEST WSPANIAŁYM CZŁOWIEKIEM I BARDZO PRZYJACIELSKO NASTAWIONY DO POLAKÓW !

Gość • Wtorek [17.11.2009, 20:29:16] • [IP: 87.205.200.**]

Wielkie brawa dla burmistrza Hartmana za niebieski mostek, a teraz za następny! Powinniśmy go wesprzeć z otwarciem granicy nad zalewem, gdzie straszy okropny żelazny płot z lat NRD... bo to niemiecka biurokacja, rzekomo dla ochrony kanału torfowego, utrzymuje ten lokalny mur berliński, łamiąc jaskrawie układ Schengen...

Gość • Wtorek [17.11.2009, 17:49:29] • [IP: 217.97.199.*]

pan Uwe Hartman jest burmistrzem tylko w okreslone dni i godziny, jest wspaniałym gospodarzem super miłym facetem a rybka u niego jest cudo i naprawde nie zna słowa. .łapówka..daje słowo sprawdzilismy hi, hi, a tak apropos może jakiąs zyczliwa dama powie naszemu prezydentowi, zeby nie trefił włosków, bo to wyglada dennie, panowie w pewnym wieku naturalni sa najbardziej cull!!

Gość • Wtorek [17.11.2009, 17:27:42] • [IP: 92.42.118.**]

Ścieżka rowerowa niczego sobie, ale zlikwidowano jej kosztem jeden pas drogi, przy dawnym WOP-ie. Ciekawe rozwiązanie.., no ale niema co biadolić żyjemy w Świnoujściu.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 16:56:49] • [IP: 92.42.117.***]

Zapchają Świnoujście-brak parkingów.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 15:45:46] • [IP: 77.45.63.***]

Inwestycja tak ale wykonawcy powinni być niemieccy bo Polacy w tych okolicach narobili dość złego.

Gość • Wtorek [17.11.2009, 14:58:16] • [IP: 77.252.231.**]

u nas nie będzie tunelu ani mostu. Prędzej Świnoujście zaleje lub będzie koniec świata albo PAŃSTWO SIĘ ZMIENI (POSŁOWIEI INNE FRAJERY) może wtedy... ale wątpie, Polska to głupi swiat zawsze zaluje ze sie tu urodziłem chociaz pod jednym wzgledem nie mamy piekne kobiety no i mezczyzni:P ale reszta to kupa gowna za przeproszeniem w niczym nie mozemy byc lepsi od innych niz tylko glupotą

Gość • Wtorek [17.11.2009, 14:32:07] • [IP: 83.21.124.**]

Pan Uwe Hartman jest bardzo sympatycznym sąsiadem, tylko gratulować takiego Burmistrza naszym sąsiadom. Bardzo to wszystko miłe i oby tak dalej !

Gość • Wtorek [17.11.2009, 13:08:55] • [IP: 212.160.162.***]

może niech pierw w ściu z uznamu na wolin zrobia tunel albo most wysoko przęsłowy, a nie nad jakims kanalikiem, czym sie tak szczycą

Oglądasz 1-13 z 13
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■