POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [08.09.2009, 06:16:49] • Region

Poród na promie

Poród na promie

fot. Unity Line

Pasażerka rejsu m/f „Skania” ze Świnoujścia do Ystad w trakcie sobotniego rejsu urodziła na pokładzie promu synka. Matka i dziecko czują się dobrze. Na kei czekał już świeżo upieczony tata. A o promie „Skania” mówi się jako o szczęśliwym statku.

Jedna z pasażerek nocnego rejsu była wysoko w ciąży. O godzinie 3.30 w nocy dziecko zapragnęło wyjrzeć na świat. Rolę akuszerki z konieczności wzięła na siebie pielęgniarka. Godzinę później stało się już jasne, że maluch nie zaczeka do końca rejsu. Pępowinę przeciął drugi oficer. Na szczęście „Skania” była już blisko portu. Na kei w Ystad czekała już karetka i ojciec chłopca. Maluszek wraz z mamą zostali przewiezieni do tamtejszego szpitala. Nie wiadomo jeszcze kiedy mały Natan (bo takie imię ma nosić) zdecyduje się na kolejny rejs przez Bałtyk. Jedno jest jednak pewne. Nie zapłaci za bilet. Prezentem urodzinowym od Unity Line jest bilet otwarty na całe życie.

Prom „Skania” to szczęśliwa jednostka. Wszedł o eksploatacji w jubileuszowym – 15 roku istnienia przewoźnika - „Unity Line”. Stąd też jego pojawieniu się nadano szczególną oprawę marketingową. 7 lipca 2009 roku na pokład „Skanii” weszła Anna Tomtas z mężem i córką. Wkrótce okazało się, ze pani Anna jest 3-milionowym pasażerem jaki skorzystał z promów armatora.

Teraz na „Skanii” załoga zastanawia się jakie kolejne „niezwykłości” czekają jeszcze tę jednostkę.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 58, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 58

Gość • Wtorek [08.09.2009, 17:28:24] • [IP: 188.93.185.***]

moja mama jechala autokarem z to panią i była na promie

Gość • Wtorek [08.09.2009, 17:09:21] • [IP: 93.94.184.***]

ale słodko ;)

Gość • Wtorek [08.09.2009, 16:40:56] • [IP: 217.97.199.*]

to rejsy ma darmowe teraz ;-)

Gość • Wtorek [08.09.2009, 16:20:32] • [IP: 80.54.123.**]

Dobrze że była normalna zmiana na promie.Pozdrowienia i dużo zdrowia dla malucha.

Gość • Wtorek [08.09.2009, 15:41:10] • [IP: 95.41.31.***]

o ile mi wiadomo Natan to imię Biblijne, takie samo jak Magdalena czy Jan. Bardzo ładne imię, zdrówka dla małego Natanka i jego mamy:)

Gość • Wtorek [08.09.2009, 14:43:30] • [IP: 213.115.90.***]

ania • Wtorek [08.09.2009, 13:32] • [IP: 213.158.199.**] Czy wam Unitowco placa za ta propagande? :) czy wy tak spolecznie :) buraki :)

Gość • Wtorek [08.09.2009, 14:30:23] • [IP: 93.94.185.***]

gratulacje dla pielegniarki i oczywiscie mamy

Gość • Wtorek [08.09.2009, 14:22:42] • [IP: 80.245.190.**]

słitaśnie ^^ coool

Gość • Wtorek [08.09.2009, 14:15:21] • [IP: 92.42.118.**]

gratulacje!! super!!

Gość • Wtorek [08.09.2009, 13:35:42] • [IP: 92.42.116.**]

Gość • Wtorek [08.09.2009, 10:48] • [IP: 93.94.185.**] "werzne że zdrowa mama i dzidzius a reszta morze cmoknąc ich w dupe jak sie cos nie podoba" SKĄD SIĘ TAKIE MATOŁY BIORĄ - pisać się naucz tłuku zanim zaczniesz wypowiadać się publicznie !!

ania • Wtorek [08.09.2009, 13:32:00] • [IP: 213.158.199.**]

Gratulacje dla rodziców i goromne brawa dla pracownikow, , skania'' za odwage ktora wzieli na siebie :d. A mały Natan wyjdzie na mądrego chlopca wiedzial gdzie mial wyjść na świat, może zostanie marynazem ;D. Pozdrawiam

kobyła • Wtorek [08.09.2009, 12:40:05] • [IP: 83.21.159.***]

Wszystkiego najlepszego dla młodej mamy i synka. Imię jak wszystkie, najważniejsze by wyrósł na dobrego człowieka-czego życzę świeżo upieczonym Rodzicom

Gość • Wtorek [08.09.2009, 12:19:07] • [IP: 92.42.115.***]

GRATULACJE SZCZEGOLNIE DLA MAMY PEWNIE PRZEZYLA KOSZMAR KIEDY POJAWILY SIE SKURCZE A ONA NA STATKU W MORZU!! RODZILAM NIEDAWNO I PODEJRZEWAM CO MAMA MUSIALA CZUC DOBRZE ZE WSZYSTKO SIE SUPER SKONCZYLO I BEDZIE CO MALEMU OPOWIDAC JAK PODROSNIE:::)))

Gość • Wtorek [08.09.2009, 11:52:05] • [IP: 93.94.191.***]

fajnie;)

Gość • Wtorek [08.09.2009, 11:37:25] • [IP: 80.245.189.***]

Natan to piękne imię, kojarzy mi się z górną częścią pietruszki.

Gość • Wtorek [08.09.2009, 11:33:39] • [IP: 80.245.189.*]

super gezt od firmy - darmowe rejsy

Gość • Wtorek [08.09.2009, 11:14:19] • [IP: 83.14.49.***]

Weź choćby buraka nadającego z 93.94.185.**. Imiona typu Jerzy, Grzegorz czy Józef byłyby dla niego ortograficznym koszmarem. Jak to kurna napisać? Jerzy? Jeży? Stara, dajmy mu na imię Natan!

SARKASTYCZNY ATEISTA • Wtorek [08.09.2009, 11:09:32] • [IP: 94.254.196.***]

Dokładnie! Nie ma już polskich imion? Trzeba krzywdzić dzieci imionami typu: natan, andżelika, nikola, brajan, senia? Z drugiej strony - czemu tacy nowocześni rodzice nie dadzą dziecku na imię - iwan, sasza, uwe, uta czy helmut ? Coo? za mało cool i pewnie mielibyście z tego za mały fun ? Przewraca się we łbach i tyle!

Gość • Wtorek [08.09.2009, 10:48:06] • [IP: 93.94.185.**]

werzne że zdrowa mama i dzidzius a reszta morze cmoknąc ich w dupe jak sie cos nie podoba

Gość • Wtorek [08.09.2009, 10:21:19] • [IP: 83.14.49.***]

natan, brajan, nikola...ma plebs fantazję

Gość • Wtorek [08.09.2009, 10:19:16] • [IP: 92.42.118.**]

Tak sie mówi: wysoko w ciąży, o zaawansowanej ciąży... Tak, obywatelstwo podwójne dostało dziecko, polsko-szwedzkie

Gość • Wtorek [08.09.2009, 10:16:18] • [IP: 95.129.224.*]

Wszystkiego dobrego:)

Gość • Wtorek [08.09.2009, 10:16:07] • [IP: 217.97.193.**]

no moja ekipa ! SKANIA PZDR 1 OFICER JACEK

Gość • Wtorek [08.09.2009, 09:35:58] • [IP: 92.42.118.***]

wreszcie jakieś optymistyczne newsy :))) gratulacje dla mamy i obsługi promu :)))

Gość • Wtorek [08.09.2009, 09:31:29] • [IP: 80.245.186.***]

to co z obywatelstwem...? podwójne?

Oglądasz 26-50 z 58
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■